مشاهده خبر

پنج شنبه 30 شهریور 1402

وارونه‌نمایی سفر رییس جمهور به نیویورک

یک کارشناس رسانه گفت: آنچه که رسانه‌های معاند در خصوص سفر رییس جمهور به سازمان ملل ارائه کردند مانند فردی است که دست و پای آخر خود را در توسل به هر چیزی می‌زند. این رسانه‌ها تلاش می‌کنند، راه‌های قدیمی خود را تکرار کنند.

0

برنامه وارونگی با موضوعات سیاسی و اجتماعی و پاسخگویی به شبهات، روز چهارشنبه از شبکه افق پخش شد.

در بخش اول این برنامه به اخبار جعلی منتشر شده 24 ساعت گذشته از سوی رسانه‌ها پرداخته شد که از جمله این خبرها می‌توان به این موارد اشاره کرد: هک شدن سایت ثبت احوال، مهاجرت احمدرضا عابدزاده، اجرای حکم یک فرد معروف مجازی به (میلاد حاتمی)، قتل یکی از قضات کشور

در بخش بعدی این برنامه نیز به موضوع پاسخ به وارونه‌نمایی سفر رییس جمهور به نیویورک و با حضور علی‌اکبر عبدالعلی زاده، روزنامه‌نگار و کارشناس رسانه به عنوان مهمان برنامه پرداخته شد.

وی گفت: آنچه که رسانه‌های معاند در خصوص سفر رییس جمهور به سازمان ملل ارائه کردند مانند فردی است که دست و پای آخر خود را در توسل به هر چیزی می‌زند. این رسانه‌ها تلاش می‌کنند، راه‌های قدیمی خود را تکرار کنند اما چند فاکتور در این موضوع اهمیت دارد: پول سعودی، که بعد از اغتشاشات حاکمیت منطقه با ایران است نه آمریکا و قدرت‌های دیگر. یکی دیگر از این فاکتورها، جریان منافقین است که هیمنه آنان برچیده شد که با اقدام درست ایران، فعالیت آنان نیز تحت الشعاع قرار گرفت.

وی افزود: با از بین رفتن این دو فاکتور به نظر می‌رسد که رسانه‌هایی مانند ایران اینترنشنال و بی بی سی، دست او خالی است و نشان می‌دهد حتی در تولید خبرهای دروغ نیز ناتوان هستند.

این کارشناس رسانه گفت: از سال 88، بی بی سی مبانی رسانه را رعایت نکرد و اولویت خود را تولید دروغ قرار داد و حتی از نیروهای درجه‌های پایین به عنوان کارشناس استفاده کرد. از سال گذشته که سعودی حمایت خود را از رسانه‌ای مانند بی بی سی برداشت و از لندن اخراج شدند، خیلی از امکانات خود را از دست دادند.

وی اضافه کرد: فرهنگ رسانه‌ای و اقدام عملی در اروپا و آمریکا بسیار متفاوت است و بسیاری از کارهایی که می‌توانستند در اروپا انجام دهند در امریکا عملی نمی‌شود. حتی الان آنقدر حمایت مالی نمی‌شوند که بتوانند در میدان عمل خود یعنی ایران، تولید محتوا کنند.

عبدالعلی زاده گفت: واقعیت این است که ما در رسانه‌های خود نیز خیلی قوی عملی نکردیم اما میدان ما در سیاست اینقدر قوی عمل کرد که بسیاری از رسانه‌ها را نجات داد. ما در رسانه پیروز نشدیم و سیاست ما پیروز شد و واقعیت این است رسانه‌های ما نیز بجز در برخی از موارد، از جریانات عقب بود.

وی اشاره کرد: در حوزه رسانه تعبیری مانند وجه برساخته وجود دارد که یک چیزی را در رسانه‌ها تولید می‌کنند که در عالم خارج واقعیت ندارد. همین موضوع در اغتشاشات اخیر وجود داشت و برخی از سلبریتی‌ها می‌گفتند آنچنان رسانه‌ها درباره اغتشاشات تولید خبر می‌کردند که ما فکر می‌کردیم تهران سقوط کرده است اما پس از سه روز به خیابان آمدیم و دیدیم همه چیز کاملا عادی است و مردم به زندگی عادی خود ادامه می‌دهند.

آخرین اخبار

عملیات وعده صادق؛ فراتر از آنچه در ظاهر می‌بینیم «سرزمین ستاره‌ها»؛ ایرانگردی توأمان با شرکت در جلسات قرآنی رویکرد روزآمد سفرنامه قرآنی «سرزمین ستاره‌ها» راستگرایان دینی در آمریکا و اسرائیل و مسئله جنگ غزه راهکاری مردمی برای تحریم کالاهای اسرائیلی وقتی کار هنرمندان ایرانی تازه شروع شده است راز قدس در روایت فتح زمانی برای آخرین دانه‌های این ساعت شنی همه تصمیم‌ها در واشنگتن گرفته می‌شود مسئله جامعه امروز اخلاق است فضای مجازی و دیکتاتورهای مدافع آزادی بیان! خروش یک ملت «به افق فلسطین» آیا آمریکا از حمله به کنسولگری ایران اطلاع داشت؟ ترور چهره‌های شاخص؛ پروژه‌ای صهیونیستی که هیچ وقت جواب نداده است پیکره 7 ساله «وقت سحر» را حفظ کرده‌ایم/ برنامه‌ای با مشارکت مرکز نهضت شبکه افق به حواشی یک توییت واکنش نشان داد/ انتشار توسط ضد انقلاب چرا اسرائیل اینگونه طغیان‌گری می‌کند؟ پاسخ سریع و محکم یا مدیریت هوشمندانه میدان؟ اولین گلوله را صهیونیست‌ها شلیک کردند نگاهی به برنامه رمضانی شبکه افق با کارشناس «وقت سحر» هماهنگی بین جهاد اسلامی و حماس در بحبوحه جنگ تفرقه صهیونیست‌ها همه اینها بچه مسجدی هستند برنامه‌های سحرگاهی حساس و لب تیغی هستند مقاومت از کشورهای عربی نا امید شده است دهه هشتادی‌ها و مسئله فلسطین؛ نگاه فانتزی یا آرمان‌خواهی متفاوت با نسل گذشته؟ سرانجام آمریکا هم زانو زد چرا مسئله فلسطین کلید رمزآلود فرج است؟ پویشی برای افطار مردمِ در حصار کمپینی برای اخراج اسرائیل از کمیسیون مقام زن سازمان ملل مستندهای متنوع افق در آستانه عید نوروز جنگ غزه را نشانه ظهور ندانیم مردی که همه برای ترورش همدست شدند! سفره‌داران مهمان «همسفره» می‌شوند جوانانی که هر طور هست به مردم غزه غذا می‌رسانند پویش «همسفره» آغاز شد/ مهربانی را آسان بگیریم و هم‌سفره شویم! مردی برای همه فصل‌های مقاومت «همسفره» ویژه برنامه افطار شبکه افق شد / تدارک رمضانی افق ترویج جلسات خانگی قرآنی همراه با ایرانگردی/ «سرزمین ستاره‌ها» روی آنتن رمضان 12 سال غفلت ایران از سوریه! مروری بر پرونده مافیا خودرو در «کافه مستند» شبکه افق رمضان شبکه افق با مستندهای متنوع از دفاع مقدس در ایران تا جنگ در غزه مستندسازی جنایات اسرائیل برای فردایی نزدیک رقابت در رخداد تاریخی مردی که اشتباه اخوان المسلمین را تکرار نکرد رهبران ضد استعماری جهان در «رهبران استقلال»/ مسیر آزادی کم هزینه نیست ابر معامله‌ای که مذاکرات آتش بس بهانه آن است! سریال «عاشورا» روایتگر لشکر ۳۱ عاشورا به افق رسید «بی بی» از جان اسرائیل چه می‌خواهد؟! روایت ظرفیت‌های اقتصادی کشور در مستند «گنج شایگان»

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها