مشاهده خبر

چهار شنبه 22 شهریور 1402

ورزش، بهترین تدبیر برای سلامت انسان

یک پزشک طب سنتی گفت: طبق گفته ابن سینا بزرگ‌ترین تدبیری که برای سلامت بدن استفاده می‌شود، ورزش است. ورزش می‌تواند بسیاری از مشکلات و بیماری را برطرف کند.

0

برنامه انارستان با موضوع پاسخ به سوالات پزشکی مردم و با حضور دکتر حسن اکبری، پزشک و متخصص طب سنتی به عنوان مهمان برنامه روز دوشنبه از شبکه افق پخش شد.

وی گفت: وقتی سلول‌های مغزی آسیب می‌بیند، در نواحی که آسیب دیده است، برای اصلاح زمان می‌برد که به حالت طبیعی برگردد. اگر امکانات انرژی سلولی مهیا شود، باز می‌گردد. روغن مالی با روغن سیاه دانه، بابونه، زیتون، بادکش می‌تواند به برای آسیب‌های ناشی از مغزی موثر باشد.

اکبری افزود: اصلاح سته ضروریه یعنی زود خوابیدن، غذای سالم، هوای سالم، رفع یبوست، استفاده از داروهای حیوانی و گیاهی و معدنی مانند عسل، آویشن، نمک طبیعی می‌تواند برای خلط پشت گلو موثر باشد. همچنین بادکش و روغن مالی نیز می‌تواند برای این خلط موثر باشد.

وی گفت: اگر کسی سته ضروریه را رعایت کند می‌تواند بسیاری از مشکلات گوارشی را برطرف کند و همچنین طبق گفته ابن سینا بزرگ‌ترین تدبیری که برای سلامت بدن استفاده می‌شود، ورزش است. ورزش می‌تواند بسیاری از مشکلات را برطرف کند.

این پزشک طب سنتی افزود: رعایت‌های اساسی برای سلامت بدن اهمیت دارد. پرهیز از خوردن سردی‌ها و ترشی‌ها مخصوصا وقتی کسی میخواهد آب بنوشد، آب را با چیزی قاطی کند و میل کند. حتی ابن سینا می‌گوید که آب را به فرزند خود تنها ندهید، با چیزی آن را قاطی کنید و بدهید، مثل گلاب، عرق نعناع، عرق بیدمشک و... همچنین بودن یخ در آب یا نوشیدنی بسیار مضر است و می‌تواند باعث نزله شود.

حال این نزله چه بدی‌هایی دارد؟ ما یک راه ارتباطی از گوش میانی به حلق داریم که مجرای بسیار باریکی است که گاهی باز می‌شود و ترشحات گوش ما را وارد حلق و معده می‌کند که اگر نزله‌ها زیاد باشد، باعث بسته شدن این مجرا می‌شود و حتی ممکن است به ناشنوایی منجر شود.

وی افزود: بعضی از کودکان عادت به آب خوردن سرد دارند که مصرف زیاد آب سرد باعث ایجاد لوزه می‌شود و باید از مصرف بسیار زیاد آب سرد پرهیز شود.

این متخصص طب سنتی گفت: زالو چندین ماده موثره در دهانش دارد که هیرودین یکی از این مواد هست که باعث باز شدن لخته‌ها و عروق است. زالو را در انتهاترین قسمت انداخته می‌شود.

وی گفت: طبابت یک هنر است و برای درمان، به وقت نیاز دارد. برخی از بیماری‌ها به مدت زمان زیادی برای درمان نیاز دارد زیرا بیماری‌ها به مرور زمان به وجود آمده است و برای درمان نیز به وقت نیاز دارد.

آخرین اخبار

کریدورهای پول‌ساز در راه ایران «عالی نسب» مهمان افق می‌شود پخش «محمد رسول الله» از افق «اهل گنبد» به روی آنتن افق می‌رود فناورانه، روایت توانمندی‌ شرکت‌های دانش بنیان سلامت اعضای بدن در گروه سلامت معده لزوم تشکیل اتحادیه رسانه‌ای بین کشورهای مسلمان چالش‌های یک شغل مهم در آبادان به روایت مستند «گلافی» «رزم نامه» روایتی از موفقیت ادبیات پایداری پس از انقلاب دیپلماسی توییتری! مستند نسل سوم، روایتی از کارآفرینی فرزندان شهدا مستندی محرمانه به روی آنتن شبکه افق می‌رود برنامه‌های تلویزیونی این هفته شبکه افق برای تاریخ، نگاهی به ابعاد وقایع پس از انقلاب اسلامی سلام به آینده، سبک مهارت محوری برای رشد فرزندان ایران فصل دوم «سلام به آینده» به شبکه افق می‌رود چرا ایرلاین‌های ایرانی سفرهای خارجی را ترجیح می‌دهند؟ دست‌ورزی‌های شفابخش شبکه افق میزبان فرمانده «غریب» می‌شود روایت تاسیس شبکه المنار لبنان بر روی آنتن افق سیما مستندی درباره تنها بازمانده «امید» تغذیه‌های مناسب برای میان وعده بچه مدرسه‌ای ‌ها برای تاریخ، نگاهی به تاریخچه عملیات‌های دفاع مقدس بازخوانی تاریخ معاصر عراق در مستند «عراق نابودی یک ملت» پوکی استخوان، بیماری قرن سلاح‌های شناختی کشنده‌تر از سلاح جنگی تعدد مراکز تصمیم‌گیری و سردرگمی در سیاست‌گذاری علمی رشد صنعت نوشت‌افزارهای ایرانی در رقابت با محصول خارجی آرامش ذهن کودکان در طب سنتی فرار به سمت نجات! با خشکی پوست در پاییز چه کنیم؟ مشکلات دارو همچنان گریبان‌گیر کشور دستِ پُر ایران در دیپلماسی عمومی رخدادی فرامتن در شبکه افق «جان وطن» در شبکه افق/ حال و هوای دفاع مقدس در مستندها روایت عجیب و غریب فیلم‌های هالیوودی از پیامبران آخرالزمان در بازی‌های ویدیویی دروغ‌پراکنی در شبکه‌های اجتماعی چه بلایی سر ما می‌آورد؟ اختناق رحم؛ ترسناک ولی با درمانی ساده نگاه نادرست به ایمنی در ایران وارونه‌نمایی سفر رییس جمهور به نیویورک تراژدی 40 ساله یک ملت و کشور یک پرده از سینمای جنگ در شبکه افق خاطرات مدیرکل در مستندی از شبکه افق طرح پزشک خانواده از آغاز تاکنون درمان نازایی با طب سنتی گفتمان سلطنت طلب در ایران جایگاهی ندارد فرهنگستان برای زبان فارسی چه کرده است؟ یائسگی زودرس در بانوان و تدبیر طب سنتی تدابیر طب سنتی برای درمان ناتوانی قوای جنسی

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها