مشاهده خبر

چهار شنبه 22 شهریور 1402

ورزش، بهترین تدبیر برای سلامت انسان

یک پزشک طب سنتی گفت: طبق گفته ابن سینا بزرگ‌ترین تدبیری که برای سلامت بدن استفاده می‌شود، ورزش است. ورزش می‌تواند بسیاری از مشکلات و بیماری را برطرف کند.

0

برنامه انارستان با موضوع پاسخ به سوالات پزشکی مردم و با حضور دکتر حسن اکبری، پزشک و متخصص طب سنتی به عنوان مهمان برنامه روز دوشنبه از شبکه افق پخش شد.

وی گفت: وقتی سلول‌های مغزی آسیب می‌بیند، در نواحی که آسیب دیده است، برای اصلاح زمان می‌برد که به حالت طبیعی برگردد. اگر امکانات انرژی سلولی مهیا شود، باز می‌گردد. روغن مالی با روغن سیاه دانه، بابونه، زیتون، بادکش می‌تواند به برای آسیب‌های ناشی از مغزی موثر باشد.

اکبری افزود: اصلاح سته ضروریه یعنی زود خوابیدن، غذای سالم، هوای سالم، رفع یبوست، استفاده از داروهای حیوانی و گیاهی و معدنی مانند عسل، آویشن، نمک طبیعی می‌تواند برای خلط پشت گلو موثر باشد. همچنین بادکش و روغن مالی نیز می‌تواند برای این خلط موثر باشد.

وی گفت: اگر کسی سته ضروریه را رعایت کند می‌تواند بسیاری از مشکلات گوارشی را برطرف کند و همچنین طبق گفته ابن سینا بزرگ‌ترین تدبیری که برای سلامت بدن استفاده می‌شود، ورزش است. ورزش می‌تواند بسیاری از مشکلات را برطرف کند.

این پزشک طب سنتی افزود: رعایت‌های اساسی برای سلامت بدن اهمیت دارد. پرهیز از خوردن سردی‌ها و ترشی‌ها مخصوصا وقتی کسی میخواهد آب بنوشد، آب را با چیزی قاطی کند و میل کند. حتی ابن سینا می‌گوید که آب را به فرزند خود تنها ندهید، با چیزی آن را قاطی کنید و بدهید، مثل گلاب، عرق نعناع، عرق بیدمشک و... همچنین بودن یخ در آب یا نوشیدنی بسیار مضر است و می‌تواند باعث نزله شود.

حال این نزله چه بدی‌هایی دارد؟ ما یک راه ارتباطی از گوش میانی به حلق داریم که مجرای بسیار باریکی است که گاهی باز می‌شود و ترشحات گوش ما را وارد حلق و معده می‌کند که اگر نزله‌ها زیاد باشد، باعث بسته شدن این مجرا می‌شود و حتی ممکن است به ناشنوایی منجر شود.

وی افزود: بعضی از کودکان عادت به آب خوردن سرد دارند که مصرف زیاد آب سرد باعث ایجاد لوزه می‌شود و باید از مصرف بسیار زیاد آب سرد پرهیز شود.

این متخصص طب سنتی گفت: زالو چندین ماده موثره در دهانش دارد که هیرودین یکی از این مواد هست که باعث باز شدن لخته‌ها و عروق است. زالو را در انتهاترین قسمت انداخته می‌شود.

وی گفت: طبابت یک هنر است و برای درمان، به وقت نیاز دارد. برخی از بیماری‌ها به مدت زمان زیادی برای درمان نیاز دارد زیرا بیماری‌ها به مرور زمان به وجود آمده است و برای درمان نیز به وقت نیاز دارد.

آخرین اخبار

«به افق فلسطین» فاتح خط مقدم جنگ رسانه‌ای تاریخ تکرار می‌شود؛ غارت انبار همان غارت کوفه و زدن کنسولگری همان زدن تهران است! ناگفته‌هایی از پدافند هوایی ایران در «نبرد امواج» لحظه به لحظه با جنگ غزه توصیه جدی به اربابان اسرائیل: کنترلش کنید! اگر اسرائیل پیام ایران را نگرفته باشد... سناریوهای محتمل برای واکنش اسرائیل به عملیات موشکی ایران عملیات وعده صادق؛ فراتر از آنچه در ظاهر می‌بینیم «سرزمین ستاره‌ها»؛ ایرانگردی توأمان با شرکت در جلسات قرآنی رویکرد روزآمد سفرنامه قرآنی «سرزمین ستاره‌ها» راستگرایان دینی در آمریکا و اسرائیل و مسئله جنگ غزه راهکاری مردمی برای تحریم کالاهای اسرائیلی وقتی کار هنرمندان ایرانی تازه شروع شده است راز قدس در روایت فتح زمانی برای آخرین دانه‌های این ساعت شنی همه تصمیم‌ها در واشنگتن گرفته می‌شود مسئله جامعه امروز اخلاق است فضای مجازی و دیکتاتورهای مدافع آزادی بیان! خروش یک ملت «به افق فلسطین» آیا آمریکا از حمله به کنسولگری ایران اطلاع داشت؟ ترور چهره‌های شاخص؛ پروژه‌ای صهیونیستی که هیچ وقت جواب نداده است پیکره 7 ساله «وقت سحر» را حفظ کرده‌ایم/ برنامه‌ای با مشارکت مرکز نهضت شبکه افق به حواشی یک توییت واکنش نشان داد/ انتشار توسط ضد انقلاب چرا اسرائیل اینگونه طغیان‌گری می‌کند؟ پاسخ سریع و محکم یا مدیریت هوشمندانه میدان؟ اولین گلوله را صهیونیست‌ها شلیک کردند نگاهی به برنامه رمضانی شبکه افق با کارشناس «وقت سحر» هماهنگی بین جهاد اسلامی و حماس در بحبوحه جنگ تفرقه صهیونیست‌ها همه اینها بچه مسجدی هستند برنامه‌های سحرگاهی حساس و لب تیغی هستند مقاومت از کشورهای عربی نا امید شده است دهه هشتادی‌ها و مسئله فلسطین؛ نگاه فانتزی یا آرمان‌خواهی متفاوت با نسل گذشته؟ سرانجام آمریکا هم زانو زد چرا مسئله فلسطین کلید رمزآلود فرج است؟ پویشی برای افطار مردمِ در حصار کمپینی برای اخراج اسرائیل از کمیسیون مقام زن سازمان ملل مستندهای متنوع افق در آستانه عید نوروز جنگ غزه را نشانه ظهور ندانیم مردی که همه برای ترورش همدست شدند! سفره‌داران مهمان «همسفره» می‌شوند جوانانی که هر طور هست به مردم غزه غذا می‌رسانند پویش «همسفره» آغاز شد/ مهربانی را آسان بگیریم و هم‌سفره شویم! مردی برای همه فصل‌های مقاومت «همسفره» ویژه برنامه افطار شبکه افق شد / تدارک رمضانی افق ترویج جلسات خانگی قرآنی همراه با ایرانگردی/ «سرزمین ستاره‌ها» روی آنتن رمضان 12 سال غفلت ایران از سوریه! مروری بر پرونده مافیا خودرو در «کافه مستند» شبکه افق رمضان شبکه افق با مستندهای متنوع از دفاع مقدس در ایران تا جنگ در غزه مستندسازی جنایات اسرائیل برای فردایی نزدیک

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها