مشاهده خبر

چهار شنبه 22 شهریور 1402

وظیفه برخی بانک‌ها تعطیل کردن واحدهای صنعتی است!

دبیر اجرایی نهضت احیای واحدهای صنعتی گفت: بیش از سه یا چهار هزار واحد تحت تملک بانک‌هاست و گویی دستی وجود داشته که واحدهای صنعتی را تعطیل کند و برخی از این بانک‌ها انگار وظیفه داشتند این کار را انجام دهند.

0

برنامه فرامتن با موضوعات فرهنگی و اجتماعی روز دوشنبه از شبکه افق پخش شد.

در میز فرهنگ و هنر این برنامه به مستند «آقا مصطفی» از شهدای مدافعان حرم و با حضور احمدرضا کریمی، مستندساز به عنوان مهمان برنامه پرداخته شد.

وی گفت: شهید مصطفی آقازاده اصالتا متولد خوزستان و خونگرمی خوزستانی‌ها را به ارث برده بود و ماموریتی که برای خود تعریف کرده بود که نگذاریم الگوهایی که در جنگ از شهدا به یادگار مانده است از بین نرود. یکی از کارهای مهمی که ایشان انجام می‌دادند، پاسداشت یاد شهدا بود که از طریق ترویج کتاب‌های مرتبط با شهدا یا سر زدن به خانه‌های شهدا این کار را انجام می‌داد.

در بخش خبرهای خوب 24 ساعت گذشته در کشور به این خبرها اشاره شد: امکان‌پذیری لقاح مصنوعی و تولید جنین یوزپلنگ، افتتاح بزرگترین معدن سرب و روی آسیا در دهه فجر، آمادگی بهره‌بردای گازرسانی به صعب العبورترین مکان در لرستان، تشخیص زودهنگام بیماری ام اس با تصاویر شبکیه چشم در تبریز

در بخش بعدی این برنامه نیز به موضوع احیای واحدهای صنعتی و با حضور علی کریم‌پور نطنزی، دبیر اجرایی نهضت احیای واحدهای صنعتی به عنوان مهمان برنامه پرداخته شد.

وی گفت: در ابتدای کار ما برآورد واضحی از واحدهای صنعتی نداشتیم و بهترین آماری که وجود داشت مربوط به شرکت و شهرک‌ها بود که رصد و پایش را راه انداختیم و آمارهای مختلفی داشتیم که حدود 48 هزار واحد راکد و دارای مشکل و نیمه فعال هستند.

وی افزود: مخاطب نهضت احیا واحدهای خرد، واحدهای متوسط، واحدهای کوچک، واحدهای بزرگ و واحدهای پیشران وجود دارد.

کریم‌پور گفت: پیش بینی ما این است که در شش ماهه دوم یک جهش قابل توجهی را شاهد باشیم. مدلی که ما در احیا پیش می‌بریم این است که ما احیاگرانی را آموزش می‌دهیم تا به صورت حرفه‌ای فعالیت‌ خود را انجام دهند و به عنوان راهنما در حوزه احیا قرار بگیرند.

وی افزود: دولت، هدایت، نظارت و حمایت را در دستور کار دارد و تمام خدماتی که از طریق احیا به واحدهای صنعتی ارائه می‌شود از بخش خصوصی است. ما واحدهایی داشتیم که هشت تا ده سال تعطیل بوده است.

وی خاطر نشان کرد: بالای سه چهار هزار واحد تحت تملک بانک است و گویی دستی وجود داشته است که واحدهای صنعتی را تعطیل کند و برخی از این بانک‌ها انگار وظیفه داشتند که این کار را انجام دهند.

آخرین اخبار

کریدورهای پول‌ساز در راه ایران «عالی نسب» مهمان افق می‌شود پخش «محمد رسول الله» از افق «اهل گنبد» به روی آنتن افق می‌رود فناورانه، روایت توانمندی‌ شرکت‌های دانش بنیان سلامت اعضای بدن در گروه سلامت معده لزوم تشکیل اتحادیه رسانه‌ای بین کشورهای مسلمان چالش‌های یک شغل مهم در آبادان به روایت مستند «گلافی» «رزم نامه» روایتی از موفقیت ادبیات پایداری پس از انقلاب دیپلماسی توییتری! مستند نسل سوم، روایتی از کارآفرینی فرزندان شهدا مستندی محرمانه به روی آنتن شبکه افق می‌رود برنامه‌های تلویزیونی این هفته شبکه افق برای تاریخ، نگاهی به ابعاد وقایع پس از انقلاب اسلامی سلام به آینده، سبک مهارت محوری برای رشد فرزندان ایران فصل دوم «سلام به آینده» به شبکه افق می‌رود چرا ایرلاین‌های ایرانی سفرهای خارجی را ترجیح می‌دهند؟ دست‌ورزی‌های شفابخش شبکه افق میزبان فرمانده «غریب» می‌شود روایت تاسیس شبکه المنار لبنان بر روی آنتن افق سیما مستندی درباره تنها بازمانده «امید» تغذیه‌های مناسب برای میان وعده بچه مدرسه‌ای ‌ها برای تاریخ، نگاهی به تاریخچه عملیات‌های دفاع مقدس بازخوانی تاریخ معاصر عراق در مستند «عراق نابودی یک ملت» پوکی استخوان، بیماری قرن سلاح‌های شناختی کشنده‌تر از سلاح جنگی تعدد مراکز تصمیم‌گیری و سردرگمی در سیاست‌گذاری علمی رشد صنعت نوشت‌افزارهای ایرانی در رقابت با محصول خارجی آرامش ذهن کودکان در طب سنتی فرار به سمت نجات! با خشکی پوست در پاییز چه کنیم؟ مشکلات دارو همچنان گریبان‌گیر کشور دستِ پُر ایران در دیپلماسی عمومی رخدادی فرامتن در شبکه افق «جان وطن» در شبکه افق/ حال و هوای دفاع مقدس در مستندها روایت عجیب و غریب فیلم‌های هالیوودی از پیامبران آخرالزمان در بازی‌های ویدیویی دروغ‌پراکنی در شبکه‌های اجتماعی چه بلایی سر ما می‌آورد؟ اختناق رحم؛ ترسناک ولی با درمانی ساده نگاه نادرست به ایمنی در ایران وارونه‌نمایی سفر رییس جمهور به نیویورک تراژدی 40 ساله یک ملت و کشور یک پرده از سینمای جنگ در شبکه افق خاطرات مدیرکل در مستندی از شبکه افق طرح پزشک خانواده از آغاز تاکنون درمان نازایی با طب سنتی گفتمان سلطنت طلب در ایران جایگاهی ندارد فرهنگستان برای زبان فارسی چه کرده است؟ یائسگی زودرس در بانوان و تدبیر طب سنتی تدابیر طب سنتی برای درمان ناتوانی قوای جنسی

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها