مشاهده خبر

چهار شنبه 22 شهریور 1402

وظیفه برخی بانک‌ها تعطیل کردن واحدهای صنعتی است!

دبیر اجرایی نهضت احیای واحدهای صنعتی گفت: بیش از سه یا چهار هزار واحد تحت تملک بانک‌هاست و گویی دستی وجود داشته که واحدهای صنعتی را تعطیل کند و برخی از این بانک‌ها انگار وظیفه داشتند این کار را انجام دهند.

0

برنامه فرامتن با موضوعات فرهنگی و اجتماعی روز دوشنبه از شبکه افق پخش شد.

در میز فرهنگ و هنر این برنامه به مستند «آقا مصطفی» از شهدای مدافعان حرم و با حضور احمدرضا کریمی، مستندساز به عنوان مهمان برنامه پرداخته شد.

وی گفت: شهید مصطفی آقازاده اصالتا متولد خوزستان و خونگرمی خوزستانی‌ها را به ارث برده بود و ماموریتی که برای خود تعریف کرده بود که نگذاریم الگوهایی که در جنگ از شهدا به یادگار مانده است از بین نرود. یکی از کارهای مهمی که ایشان انجام می‌دادند، پاسداشت یاد شهدا بود که از طریق ترویج کتاب‌های مرتبط با شهدا یا سر زدن به خانه‌های شهدا این کار را انجام می‌داد.

در بخش خبرهای خوب 24 ساعت گذشته در کشور به این خبرها اشاره شد: امکان‌پذیری لقاح مصنوعی و تولید جنین یوزپلنگ، افتتاح بزرگترین معدن سرب و روی آسیا در دهه فجر، آمادگی بهره‌بردای گازرسانی به صعب العبورترین مکان در لرستان، تشخیص زودهنگام بیماری ام اس با تصاویر شبکیه چشم در تبریز

در بخش بعدی این برنامه نیز به موضوع احیای واحدهای صنعتی و با حضور علی کریم‌پور نطنزی، دبیر اجرایی نهضت احیای واحدهای صنعتی به عنوان مهمان برنامه پرداخته شد.

وی گفت: در ابتدای کار ما برآورد واضحی از واحدهای صنعتی نداشتیم و بهترین آماری که وجود داشت مربوط به شرکت و شهرک‌ها بود که رصد و پایش را راه انداختیم و آمارهای مختلفی داشتیم که حدود 48 هزار واحد راکد و دارای مشکل و نیمه فعال هستند.

وی افزود: مخاطب نهضت احیا واحدهای خرد، واحدهای متوسط، واحدهای کوچک، واحدهای بزرگ و واحدهای پیشران وجود دارد.

کریم‌پور گفت: پیش بینی ما این است که در شش ماهه دوم یک جهش قابل توجهی را شاهد باشیم. مدلی که ما در احیا پیش می‌بریم این است که ما احیاگرانی را آموزش می‌دهیم تا به صورت حرفه‌ای فعالیت‌ خود را انجام دهند و به عنوان راهنما در حوزه احیا قرار بگیرند.

وی افزود: دولت، هدایت، نظارت و حمایت را در دستور کار دارد و تمام خدماتی که از طریق احیا به واحدهای صنعتی ارائه می‌شود از بخش خصوصی است. ما واحدهایی داشتیم که هشت تا ده سال تعطیل بوده است.

وی خاطر نشان کرد: بالای سه چهار هزار واحد تحت تملک بانک است و گویی دستی وجود داشته است که واحدهای صنعتی را تعطیل کند و برخی از این بانک‌ها انگار وظیفه داشتند که این کار را انجام دهند.

آخرین اخبار

گروهک منافقین؛ پدیده‌ای متفاوت در اندیشه الحادی دیدگاه‌های سعید جلیلی در مورد مسئله فلسطین وابستگی کاهنده جواب نداد، استقلال بالنده به کار آمد دیدگاه‌های علیرضا زاکانی در مورد مسئله فلسطین مجموعه مستند «یکی بود یکی نبود» روی آنتن شبکه افق / قصه فراموش نشدنی آدم‌ها برنامه «انتخاب ایران» برای کمک به انتخاب آگاهانه و خردمندانه مردم است آنچه باید تا حکمرانی کارآمد پدیدار شود نتانیاهو همه چیز را باخته است؛ هم جنگ و هم کابینه خودش نظرسنجی برنامه «به افق فلسطین» طنین دعای پرفیض عرفه در کربلا از شبکه افق دولت رئیسی، الگویی برای منتخبان جمهور دیدگاه‌های مسعود پزشکیان در مورد فلسطین فصل پنجم «بزرگراه همت» به آنتن افق رسید پخش «بزرگ راه همت» و «برسد به دست رئیس جمهور» این هفته از شبکه افق دولتی که در فسادستیزی متفاوت بود بررسی دغدغه ذهنی پسرها در مستند «صفر یک» «دومینو» با موضوع همزیستی انسان و سگ روی آنتن می‌رود نقشه‌هایی که غرب برای غرب آسیا داشت اسرائیل در هراس از پاسخ سخت حزب الله زمینه‌سازی برای ظهور در برنامه «بزرگراه همت» صله‌رحم و نماز اول وقت مهم‌ترین خصیصه اخلاقی برادرم بود مستند «جنون هسته‌ای» با افشای اسنادی از نتانیاهو به افق رسید پیشرفت خیره‌کننده‌ هسته‌ای ایران تنها در 3 سال چرا آمریکا برای آتش بس در غزه به تکاپو افتاده است؟ فصل پنجم مستند «بزرگراه همت» رونمایی شد تاکتیک‌ها و تکنیک‌های انتخاباتی؛ از غرب تا ایران هزینه و فایده مقاومت بیشتر است یا سازش؟ تحول حوزه سلامت در دوران شهید جمهور شدت گرفتن جنگ در غزه و تهدید پوشالی اسرائیل برای حمله به لبنان مستند «بدون حکم» روی آنتن شبکه افق سیما شورایی که اصولا سفارش قبول نمی‌کند! بررسی عملکرد شورای نگهبان در شبکه افق روایت سفرهای استانی شهید جمهور در مستند «آن سوی سفر» آیا نتانیاهو باز هم اشتباه خواهد کرد؟ روایت سفرهای استانی شهیدجمهور در مستندهای افق «به نام قانون» به میز نقد کافه مستند رسید وقتی استاندارد «استاندارد» ایران بالاتر رفت وقتی مردم پای نظام جمهوری اسلامی هستند دولتی که دو گانه دیپلماسی و میدان را از بین برد ورود دوباره ایران به فضا با روی کار آمدن دولت رئیسی وقتی هیچ کس به آمریکا اعتماد ندارد دنیایی نو به نام «عصر خمینی» حقیقت صهیونیسم از زبان خاخام‌های یهودی آمریکایی مردم زمان شاه هم از اسرائیل نفرت داشتند تلاش افق برای پوشش اخبار شهید جمهور شهید رئیسی مصداق سیاست‌ورزی الهی و مردم‌سالاری دینی بی نظمی جهانی برای حمایت از اسرائیل! نظم نوین جهانی و افول هژمون آمریکا شهید رئیسی؛ الگویی برای همه آنها که قصد خدمت دارند نقش مهم شهید امیرعبداللهیان در تعاملات خارجی ایران

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها