مشاهده خبر

یک شنبه 19 شهریور 1402

وقتی اسرائیل به سیم آخر می‌زند

رئیس دانشکده علوم اجتماعی، ارتباطات و رسانه گفت: بیشتر این به اصطلاح رسانه‌ها به حمایت موساد به عنوان شبکه جاسوسی شکل گرفته‌اند و هدف آنها بر هم زدن امنیت روانی جامعه ایران است و تصویر اخیر دیدار وزیر اطلاعات رژیم صهیونیستی با عوامل رسانه‌های فارسی زبان خارج از کشور نشان می‌دهد که رژیم صهیونیستی برای مبارزه با ایران به سیم آخر زده است.

0

برنامه وارونگی با موضوعات اجتماعی و فرهنگی و با هدف پاسخگویی به شبهات مطرح شده، روز شنبه از شبکه افق پخش شد.

در بخش اول این برنامه به اخبار جعلی منتشر شده در 24 ساعت گذشته از سوی رسانه‌های معاند پرداخته شد که از جمله این خبرها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد: تعرض جنسی به نازیلا معروفیان در زندان، برگزاری دربی در قطر، اخراج اساتید دانشگاه

در بخش بعدی این برنامه به موضوع تعرض و آزار مجریان و کارمندان زن رسانه های خارج از کشور و با حضور اکبر نصراللهی، رئیس دانشکده علوم اجتماعی، ارتباطات و رسانه و به عنوان مهمان برنامه پرداخته شد.

نصراللهی گفت: برای رسانه کارکردهایی در ادبیات کلاسیک ارتباطات وجود دارد مثل کارکرد آموزشی، اطلاع رسانی، سرگرمی، نظارتی، راهنمایی و نظری. این بدین معناست که هر سازمانی که عنوان رسانه را بر خود اطلاق می کند باید یکی از این کارکردها را دارا باشد. مثلا کارکرد آموزشی داشته باشد تا مردم توانمند بشوند یا کارکرد اطلاع رسانی داشته باشد تا واقعیت ها را به گوش مرد برساند یا کارکرد راهنمایی و رهبری داشته باشد تا مردم را به سمت توسعه، تکامل و تعالی سوق دهد.

وی درباره شبکه های به اصطلاح رسانه گفت: براساس کارکردهایی که گفتیم ما نمیتوانیم لشکر رسانه های غرب را رسانه بنامیم، چرا که همه آنها به جای آنکه واقعیت را بگویند دروغ می بافند . برخی از این شبکه ها رسانه بودند ولی به مرور زمان کارکرد رسانه ای خود را از دست دادند.

افراد زیادی که بر عدم رسانه بودن این شبکه ها  اجماع دارند. مثلا آقای شمس واعظین، در اواخر اسفند 1400 در کلاب هاوس از او درباره این رسانه ها می پرسند و او به صراحت اعلام می کند این ها رسانه نیستند و کارهای زرد انجام می دهند . یا فردی به نام باراک راوید به صراحت می گوید که موساد از ایران اینترنشنال برای جنگ اطلاعاتی استفاده می کند.

نصراللهی تاکید کرد: اکثر این به اصطلاح رسانه ها به حمایت موساد به عنوان شبکه جاسوسی شکل گرفته اند و هدف آنها بر هم زدن امنیت روانی جامعه ایران است. تصویر اخیر دیدار وزیر اطلاعات رژیم صهیونیستی با عوامل رسانه های فارسی زبان خارج از کشور نشان می دهد که رژیم صهیونیستی برای مبارزه با ایران به سیم آخر زده است.

وی افزود: به مدد پیشرفت تکنولوژی ، دنیا به یک کارگاه بزرگ ارتباطات سیاسی و یک کارگاه سواد رسانه ای بدل شده است. مردم به راحتی آنچه که این شبکه ها مدعی هستند را با آنچه که اتفاق می افتد را انطباق دهند و راستی آزمایی کنند.

رئیس دانشکده علوم اجتماعی، ارتباطات و رسانه گفت: آنچه که مسلم است این است چیزی که مردم در ظاهر و تصویر می بینند با آنچه که در واقعیت اتفاق می افتد کاملا متفات است، دروغ ، دوگانگی، بی صداقتی و فاصله بین اصول ادعایی و واقعیت، همه واقعیت های این رسانه هاست.

نصراللهی خاطرنشان کرد: ایران اینترنشال بعد از بهبود و از سرگیری روابط ایران و عربستان به دامن کی رفته است و از کجا دارد تامین می شود. شاید کمک های قبل کاملا قطع نشده باشد ولی شواهد به صراحت نشان می دهد این شبکه در دامن اسرائیل است و کارفرمای آن آمریکا و رژیم صهیونیستی است. بنابراین وقتی جایی تحت پوشش آمریکا و اسرائیل باشد؛ نمیتواند خیرخواه مردم ایران و زنان ایران شود.

آخرین اخبار

سومین قسمت ویژه برنامه «خیابان آزادی» به روی آنتن افق راز خوانش انقلاب اسلامی از سوژه‌ها مستند «اشک» روایتی متفاوت از سوگواری بر سالار شهیدان روایتی از شهید تاسوعا از قاب شبکه افق تله‌تئاتر «کاتب اعظم» تاسوعا و عاشورا پخش می‌شود روایت یکی از کهن‌ترین عزاداری محرم در مستند «آبی برای سقایی» گنجینه نواهای عاشورایی «مثل سرو» نمادی از حیات شهدا «سید معطر» ذاکری که تنها به عشق اهل بیت می‌خواند تدارک مستندهای ویژه شبکه افق برای ایام محرم افق محرمی سیما «گوهرشاد» به روی آنتن افق هفته عفاف و حجاب با ویژه برنامه «خیابان آزادی» در ستاد امر به معروف چه می‌گذرد؟ این است حقیقت غرب: بازداشت به خاطر چند پست در صفحه شخصی روایتی از کودتای نوژه در مستند «آنچه گذشت» روایتی از امید و توسل در مستند «فرشی برای رُستن» کار جهادی؛ مسیری امتحان پس داده پیش روی دولت چهاردهم شبکه افق در اولین روز محرم سیاه پوش می‌شود فصل اول «نجلا» در قاب افق «خانه‌های نورانی» با روضه‌های سید الشهدا (ع) مستندهای افق رنگ و بوی محرم گرفت مستند «محافظ» با روایتی از زندگی نامه شهید سید مهدی موسوی روایتی متفاوت از سیاست‌ورزی مقتدرانه دولت شهید رئیسی بازخوانی جنایتی که از یاد‌ها نخواهد رفت این نامه برسد به دست رئیس‌جمهور دویست و شصت و هشتمین روز جنگ غزه و مردمی که همچنان مقاومند «پرواز اردیبهشت» امشب روی آنتن شبکه افق «من یک هیولا گرفته‌ام» به پخش افق رسید/ داستانی واقعی؛ از فاسدترین واحد پلیس آمریکا نظم نوین چند قطبی و چالش جدید آمریکا برنامه «انتخاب ایران» برای دور دوم انتخابات به افق رسید «برسد به دست رئیس جمهور» نامه‌ای برای رئیس جمهور آینده ایران شبکه افق با «آوردگاه» به عید مباهله می‌پردازد «آخرین ایست بازرسی» به افق رسید مجلس دوازدهم، دولت چهاردهم و آینده سیاست و اقتصاد ایران گزارش و گفت‌وگوهای اختصاصی «به افق فلسطین» از غزه روایتی از تبعیض نژادی آمریکایی‌ها به آنتن افق رسید ماه بانو در «بزرگراه همت» تازه‌های مستند افق سیما در هفته افشای حقوق بشر آمریکایی مردم در میدان هستند ولی تحول اداری و اقتصادی هم می‌خواهند مواضع نامزدها به افق فلسطین ریشه‌های دینی انتخابات و ضرورت مشارکت حداکثری کابینه جنگی که بلای جان نتانیاهو شده است نقاط عطف فعالیت‌های دولت شهید رئیسی در مستند «برسد به دست رئیس‌جمهور» معیشت مردم و انتخاب چهاردهم دیدگاه‌های محمدباقر قالیباف در مورد مسئله فلسطین حکمرانی مطلوب و آینده ایران دیدگاه‌های قاضی‌زاده هاشمی در مورد مسئله فلسطین اعلام مواضع نامزدهای ریاست جمهوری در برنامه «به افق فلسطین» «مهمونی ۱۰ کیلومتری غدیر» روی آنتن شبکه افق

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها