مشاهده خبر

یک شنبه 19 شهریور 1402

وقتی اسرائیل به سیم آخر می‌زند

رئیس دانشکده علوم اجتماعی، ارتباطات و رسانه گفت: بیشتر این به اصطلاح رسانه‌ها به حمایت موساد به عنوان شبکه جاسوسی شکل گرفته‌اند و هدف آنها بر هم زدن امنیت روانی جامعه ایران است و تصویر اخیر دیدار وزیر اطلاعات رژیم صهیونیستی با عوامل رسانه‌های فارسی زبان خارج از کشور نشان می‌دهد که رژیم صهیونیستی برای مبارزه با ایران به سیم آخر زده است.

0

برنامه وارونگی با موضوعات اجتماعی و فرهنگی و با هدف پاسخگویی به شبهات مطرح شده، روز شنبه از شبکه افق پخش شد.

در بخش اول این برنامه به اخبار جعلی منتشر شده در 24 ساعت گذشته از سوی رسانه‌های معاند پرداخته شد که از جمله این خبرها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد: تعرض جنسی به نازیلا معروفیان در زندان، برگزاری دربی در قطر، اخراج اساتید دانشگاه

در بخش بعدی این برنامه به موضوع تعرض و آزار مجریان و کارمندان زن رسانه های خارج از کشور و با حضور اکبر نصراللهی، رئیس دانشکده علوم اجتماعی، ارتباطات و رسانه و به عنوان مهمان برنامه پرداخته شد.

نصراللهی گفت: برای رسانه کارکردهایی در ادبیات کلاسیک ارتباطات وجود دارد مثل کارکرد آموزشی، اطلاع رسانی، سرگرمی، نظارتی، راهنمایی و نظری. این بدین معناست که هر سازمانی که عنوان رسانه را بر خود اطلاق می کند باید یکی از این کارکردها را دارا باشد. مثلا کارکرد آموزشی داشته باشد تا مردم توانمند بشوند یا کارکرد اطلاع رسانی داشته باشد تا واقعیت ها را به گوش مرد برساند یا کارکرد راهنمایی و رهبری داشته باشد تا مردم را به سمت توسعه، تکامل و تعالی سوق دهد.

وی درباره شبکه های به اصطلاح رسانه گفت: براساس کارکردهایی که گفتیم ما نمیتوانیم لشکر رسانه های غرب را رسانه بنامیم، چرا که همه آنها به جای آنکه واقعیت را بگویند دروغ می بافند . برخی از این شبکه ها رسانه بودند ولی به مرور زمان کارکرد رسانه ای خود را از دست دادند.

افراد زیادی که بر عدم رسانه بودن این شبکه ها  اجماع دارند. مثلا آقای شمس واعظین، در اواخر اسفند 1400 در کلاب هاوس از او درباره این رسانه ها می پرسند و او به صراحت اعلام می کند این ها رسانه نیستند و کارهای زرد انجام می دهند . یا فردی به نام باراک راوید به صراحت می گوید که موساد از ایران اینترنشنال برای جنگ اطلاعاتی استفاده می کند.

نصراللهی تاکید کرد: اکثر این به اصطلاح رسانه ها به حمایت موساد به عنوان شبکه جاسوسی شکل گرفته اند و هدف آنها بر هم زدن امنیت روانی جامعه ایران است. تصویر اخیر دیدار وزیر اطلاعات رژیم صهیونیستی با عوامل رسانه های فارسی زبان خارج از کشور نشان می دهد که رژیم صهیونیستی برای مبارزه با ایران به سیم آخر زده است.

وی افزود: به مدد پیشرفت تکنولوژی ، دنیا به یک کارگاه بزرگ ارتباطات سیاسی و یک کارگاه سواد رسانه ای بدل شده است. مردم به راحتی آنچه که این شبکه ها مدعی هستند را با آنچه که اتفاق می افتد را انطباق دهند و راستی آزمایی کنند.

رئیس دانشکده علوم اجتماعی، ارتباطات و رسانه گفت: آنچه که مسلم است این است چیزی که مردم در ظاهر و تصویر می بینند با آنچه که در واقعیت اتفاق می افتد کاملا متفات است، دروغ ، دوگانگی، بی صداقتی و فاصله بین اصول ادعایی و واقعیت، همه واقعیت های این رسانه هاست.

نصراللهی خاطرنشان کرد: ایران اینترنشال بعد از بهبود و از سرگیری روابط ایران و عربستان به دامن کی رفته است و از کجا دارد تامین می شود. شاید کمک های قبل کاملا قطع نشده باشد ولی شواهد به صراحت نشان می دهد این شبکه در دامن اسرائیل است و کارفرمای آن آمریکا و رژیم صهیونیستی است. بنابراین وقتی جایی تحت پوشش آمریکا و اسرائیل باشد؛ نمیتواند خیرخواه مردم ایران و زنان ایران شود.

آخرین اخبار

برای تاریخ، نگاهی به تاریخچه عملیات‌های دفاع مقدس بازخوانی تاریخ معاصر عراق در مستند «عراق نابودی یک ملت» پوکی استخوان، بیماری قرن سلاح‌های شناختی کشنده‌تر از سلاح جنگی تعدد مراکز تصمیم‌گیری و سردرگمی در سیاست‌گذاری علمی رشد صنعت نوشت‌افزارهای ایرانی در رقابت با محصول خارجی آرامش ذهن کودکان در طب سنتی فرار به سمت نجات! با خشکی پوست در پاییز چه کنیم؟ مشکلات دارو همچنان گریبان‌گیر کشور دستِ پُر ایران در دیپلماسی عمومی رخدادی فرامتن در شبکه افق «جان وطن» در شبکه افق/ حال و هوای دفاع مقدس در مستندها روایت عجیب و غریب فیلم‌های هالیوودی از پیامبران آخرالزمان در بازی‌های ویدیویی دروغ‌پراکنی در شبکه‌های اجتماعی چه بلایی سر ما می‌آورد؟ اختناق رحم؛ ترسناک ولی با درمانی ساده نگاه نادرست به ایمنی در ایران وارونه‌نمایی سفر رییس جمهور به نیویورک تراژدی 40 ساله یک ملت و کشور یک پرده از سینمای جنگ در شبکه افق خاطرات مدیرکل در مستندی از شبکه افق طرح پزشک خانواده از آغاز تاکنون درمان نازایی با طب سنتی گفتمان سلطنت طلب در ایران جایگاهی ندارد فرهنگستان برای زبان فارسی چه کرده است؟ یائسگی زودرس در بانوان و تدبیر طب سنتی تدابیر طب سنتی برای درمان ناتوانی قوای جنسی «سوران» به افق می‌آید بررسی نهضت احیای واحدهای اقتصادی در «عیار» شبکه افق لاستیک هم کالای سرمایه‌ای شد! اروپایی‌های همیشه بد عهد یاد شهدای حرم شاه چراغ در مستندهای شبکه افق/ باکس‌های مستند افق رنگ و بوی دفاع مقدس می‌‎گیرند تدبیر رهبری محاسبه طراحان اغتشاش را بر هم زد درمان دردهای عضلانی با طب سنتی از نهضت سوادآموزی تا پزشکی! چرا روایت‌ رسانه‌های ضدایرانی باورپذیر می‌شود؟! اهمیت مراقبت از پوست در طب سنتی داستان «ولایت عشق» در افق بیمه‌ای رایگان یا با حداقل قیمت برای همه ایرانی‌ها همراه با شبکه افق به دنبال «گمشده‌ای که پیدا بود» تصویرسازی «قطعه‌ای از بهشت» در شبکه افق «قرار روز شانزدهم» با مردی که حلب آزادی‌اش را مدیون اوست نگاهی متفاوت به جنگ در مستند «سیزده پنجاه و نه» ورزش، بهترین تدبیر برای سلامت انسان وظیفه برخی بانک‌ها تعطیل کردن واحدهای صنعتی است! بررسی چرایی کاهش عرضه و رکود مسکن در تهران انرژی‌زاها مخل زندگی زناشویی و باروری! جریمه‌های دیرکرد تسهیلات بانکی کجا می‌رود؟ درگیری ارمنستان – آذربایجان به ضرر ایران است!

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها