مشاهده خبر

شنبه 11 شهریور 1402

آیا اربعین ساخته و پرداخته حاکمیت است؟

عضو ستاد مردمی اربعین گفت: اربعین یک حرکت مردمی است وطبق نظرسنجی اخیری که انجام شده است 72 درصد از مردم بیان کرده‌اند که اگر شرایط فراهم شود، دوست دارند به زیارت اربعین بروند.

0

برنامه وارونگی با بررسی موضوعات سیاسی و پاسخگویی به شبهات مختلف سیاسی روز چهارشنبه از شبکه افق پخش شد.

در بخش اول این برنامه به اخبار جعلی منتشر شده در 24 ساعت گذشته پرداخته شد که از جمله این خبرها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد: تغییر مدیریت شبکه 5 سیما، حاشیه‌های کنکور و فروش صندلی‌های رشته پزشکی، وجود یک موش در هواپیمای ایران ایر، استخدام 15 هزار عضو هیئت علمی، درگیری یک راننده تاکسی اینترتی با یک خانم به خاطر حجاب

در بخش بعدی برنامه به شبهه پیاده‌روی اربعین و با حضور سید وحید موسویان، عضو ستاد مردمی اربعین به عنوان مهمان برنامه پرداخته شد.

وی در پاسخ به این شبهه که اربعین بدعت ایرانیان است، گفت: اربعین ساخته ایرانی‌ها نیست و این چیزی است که از عراق اغاز شده است و میراث‌‌دار این جریان حضرت زینب و امام سجاد سلا الله علیهما است. همچنین زیارت اربعین جزء زیارات ماثور است یعنی اینکه امام صادق علیه السلام به شیعیان آموزش دادند که به چه طریقی زیارت اربعین بروند.

وی افزود: زیارت نامه‌ای که برای اربعین وجود دارد را امام صادق علیه السلام آموزش داده‌اند و پیاده‌وی برای اربعین در روایات و زیارت‌های مختلف امام  حسین علیه السلام موج می‌زند. طبق روایات وارده از امام حسن عسکری علیه السلام از علامت‌های ایمان، زیارت اربعین است. اما به دلیل نبود شرایط خوب و خفقانی که در طول این مدت وجود داشته است، این زیارت مانند امروز میلیونی نشده است.

موسویان در پاسخ به رسانه‌های معاند گفت: حسین(ع) نورخداست که خاموش نخواهد شد سرمایه اجتماعی که از زیارت اربعین به پرچم جمهوری اسلامی وزیده می‌شود خار چشم دشمنان است. حکومت موظف است تمام خواسته های طیف های مختلف جامعه را حمایت کرده و زیر ساخت های آن را آماده کند خواه برای سفر سیاحتی خواه برای سفر زیارتی.

وی افزود: اربعین یک حرکت مردمی است وطبق نظرسنجی اخیری که انجام شده است 72 درصد از مردم بیان کرده‌اند که اگر شرایط فراهم شود، دوست دارند که به زیارت اربعین بروند. اربعین در ایران و عراق مردمی است و کمک‌هایی از دولت‌ها انجام می‌شود اما بیشتر آنچه که برای هزینه‌ها است از سوی مردم است اما دولت وظیفه دارد زیر ساخت‌ها را فراهم کند.

عضو ستاد مردمی اربعین: همه مردم امام حسین علیه السلام را دوست دارند و برای او خرج می‌کنند. منطق عشق اینگونه است. ما از تمام دنیا زائر داریم و این گونه شبهات فقط در ایران وجود دارد و زیارت اربعین یک حرکت بین‌المللی است.

آخرین اخبار

او مردم را باور داشت و مردم او را همسویی دیپلماسی و میدان در دولت سیزدهم زندگی شهدا تجلی شهادتشان است نقش گردان شناسایی در آزادسازی خرمشهر با مستند «تنها نترس بدون سلاح» مردم دیگر تفاوت رئیس جمهور مردمی با دیگران را فهمیده‌اند شهید رئیسی و جدیت در خدمت راز شهادت آن مرد که اهل خدمت بود روایتی دیگر از شهادت آیت‌الله رئیسی از زبان فرماندهان سابق نظامی در شبکه افق کادر پروازی شهادت را بیشتر بشناسید «میدان دیپلماسی» روایتی از حضور شهید رئیسی در سفر به نیویورک ویژه برنامه شهید جمهور از شبکه افق سیما او که شهید خدمت بود و خادم جمهور او به تک تک ایرانیان توجه دارد «میدون خراسون» برنامه‌ای با حضور ستارگان موسیقی در مدح امام رضا (ع) سرمایه اجتماعی در ایران و میزان مشارکت در انتخابات مجلس خبرنگار انگلیسی: آسانژ 23 ساعت در روز شکنجه می‌شد کشورهای حوزه بالکان و جنگ غزه هفته جمعیت همراه با مستندهای شبکه افق مستند «رویای بزرگ» از قاب شبکه افق تولید کوچک مقیاس؛ پیشنهادی برای مردمی‌سازی اقتصاد در افق تمدن اسلامی نگاهی نو به اعتراضات دانشجویی در آمریکا کتابی درباره تنها شهید اروپایی دفاع مقدس مقاومت نبرد رسانه‌ای را هم بُرده است از نمایشگاه کتاب تا نظارت بر فیلم‌های سینمایی در گفت‌وگو با وزیر ارشاد حضور یمنی‌ها با دست پُر در نمایشگاه کتاب تهران مستند «سلام به آینده» روایتی از سبک تربیتی مهارت‌ محور رازهای زندگی مرد موشکی ایران نگاهی به مستند «غیر رسمی ۶» / همراه با رهبری در راهروهای کتاب «میدون خراسون» برنامه‌ای با حضور ستارگان موسیقی سریالی از کره جنوبی به افق رسید! پخش مستندهایی با محوریت جمعیت در شبکه افق ساترا نگهبان پناهگاه‌های فرهنگی بازدارندگی؛ ویژگی اصلی قانون عفاف و حجاب گفت‌وگوی به افق فلسطین با خانواده‌ای که از غزه آمده‌اند «شب بخیر آمریکا» روایتی از اعتراضات دانشجویی در غرب گرامی‌داشت روز هلال احمر با «نشان امید» آنهایی که باید از مالیات بر عایدی سرمایه بترسند! سرانجام اعتراضات دانشجویی در آمریکا چه خواهد شد؟ نقش انسان – رسانه‌ها در پوشش واقعیت‌ها هفته‌ای پر از مستندهای جذاب در شبکه افق امر به معروف و نهی از منکر؛ فریضه‌ای دو سویه در جامعه اسلامی چرا اعتراضات دانشجویی آمریکا به خشونت کشیده شد؟ از احیای معاونت پرورشی تا راهکار دولت برای جبران کمبود 203 هزار معلم پیش‌بینی فیلسوف مشهور روس از آینده جنگ غزه «جعبه سیاه» آدم‌ها رو می‌شود/ چالش‌هایی که گاهی از دست مهمان برنامه در می‌رود بایدن چه خواهد کرد؟ همه چیز درباره آقای نادر حزب دموکرات و مصادره به مطلوب اعتراضات دانشجویی در آمریکا میراث حاج نادر و افق‌های نو در آمریکا پخش «در مرز غبار آلود» از افق / روایتی متفاوت از نادر طالب‌زاده

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها