مشاهده خبر

شنبه 11 شهریور 1402

آیا اربعین ساخته و پرداخته حاکمیت است؟

عضو ستاد مردمی اربعین گفت: اربعین یک حرکت مردمی است وطبق نظرسنجی اخیری که انجام شده است 72 درصد از مردم بیان کرده‌اند که اگر شرایط فراهم شود، دوست دارند به زیارت اربعین بروند.

0

برنامه وارونگی با بررسی موضوعات سیاسی و پاسخگویی به شبهات مختلف سیاسی روز چهارشنبه از شبکه افق پخش شد.

در بخش اول این برنامه به اخبار جعلی منتشر شده در 24 ساعت گذشته پرداخته شد که از جمله این خبرها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد: تغییر مدیریت شبکه 5 سیما، حاشیه‌های کنکور و فروش صندلی‌های رشته پزشکی، وجود یک موش در هواپیمای ایران ایر، استخدام 15 هزار عضو هیئت علمی، درگیری یک راننده تاکسی اینترتی با یک خانم به خاطر حجاب

در بخش بعدی برنامه به شبهه پیاده‌روی اربعین و با حضور سید وحید موسویان، عضو ستاد مردمی اربعین به عنوان مهمان برنامه پرداخته شد.

وی در پاسخ به این شبهه که اربعین بدعت ایرانیان است، گفت: اربعین ساخته ایرانی‌ها نیست و این چیزی است که از عراق اغاز شده است و میراث‌‌دار این جریان حضرت زینب و امام سجاد سلا الله علیهما است. همچنین زیارت اربعین جزء زیارات ماثور است یعنی اینکه امام صادق علیه السلام به شیعیان آموزش دادند که به چه طریقی زیارت اربعین بروند.

وی افزود: زیارت نامه‌ای که برای اربعین وجود دارد را امام صادق علیه السلام آموزش داده‌اند و پیاده‌وی برای اربعین در روایات و زیارت‌های مختلف امام  حسین علیه السلام موج می‌زند. طبق روایات وارده از امام حسن عسکری علیه السلام از علامت‌های ایمان، زیارت اربعین است. اما به دلیل نبود شرایط خوب و خفقانی که در طول این مدت وجود داشته است، این زیارت مانند امروز میلیونی نشده است.

موسویان در پاسخ به رسانه‌های معاند گفت: حسین(ع) نورخداست که خاموش نخواهد شد سرمایه اجتماعی که از زیارت اربعین به پرچم جمهوری اسلامی وزیده می‌شود خار چشم دشمنان است. حکومت موظف است تمام خواسته های طیف های مختلف جامعه را حمایت کرده و زیر ساخت های آن را آماده کند خواه برای سفر سیاحتی خواه برای سفر زیارتی.

وی افزود: اربعین یک حرکت مردمی است وطبق نظرسنجی اخیری که انجام شده است 72 درصد از مردم بیان کرده‌اند که اگر شرایط فراهم شود، دوست دارند که به زیارت اربعین بروند. اربعین در ایران و عراق مردمی است و کمک‌هایی از دولت‌ها انجام می‌شود اما بیشتر آنچه که برای هزینه‌ها است از سوی مردم است اما دولت وظیفه دارد زیر ساخت‌ها را فراهم کند.

عضو ستاد مردمی اربعین: همه مردم امام حسین علیه السلام را دوست دارند و برای او خرج می‌کنند. منطق عشق اینگونه است. ما از تمام دنیا زائر داریم و این گونه شبهات فقط در ایران وجود دارد و زیارت اربعین یک حرکت بین‌المللی است.

آخرین اخبار

نهضت ملی مسکن از وعده تا تحقق پیشگیری از سرطان از نگاه حکما موشک‌سازی شهید احمدی روشن با شکر و روغن واقعیت داشت؟ رژیم که قبلا در سه جبهه می‌جنگید و حالا توان نبرد با حماس را هم ندارد رایحه ‌درمانی برای ترک سیگار مقاومت مدیون زن فلسطینی است ماجرای نیمروز، مستندی از زندگی شهید فخری زاده «اِگلانتین» و «اقتدار دریایی» مستندهای ویژه شبکه افق تفاوت مسهل و ملین در طب سنتی آنچه در غزه می‌گذرد فیلم نیست! جریمه سنگین و پرونده قضایی در انتظار واحدهای آلاینده متخلف آیا جنگ غزه بعد از وقفه انسانی از سر گرفته می‌شود؟ قصور دولت‌ها در پیشرفت صنعت گردشگری استان سیستان و بلوچستان این میوه را تازه تازه بو نکنید! ورزشکاران مشهور خارجی که حامی فلسطین‌اند 2 احتمال درباره جنگ غزه؛ اکتفا به تسخیر شمال غزه یا ادامه جنگ آیا اتحادیه‎ها در قبال بیمه کارگردان مسئولیتی دارند؟ یک مولتی ‌ویتامین طبیعی آگاهی شرط لازم داشتن نسل سالم چرا با ورزشکاران رژیم صهیونیستی مسابقه نمی‌دهیم؟ مشکلی که مجلس برای حل آن جامعه کارگری را فدا کرد تنفس مصنوعی برای زنده نگه ‌داشتن رژیم صهیونیستی دانشجویان ستاره‌ دار بی واسطه به افق می‌آیند دوگانه دولت‌ها و ملت‌ها در موضوع غزه! روش‌های ساده برای کاهش درد قاعدگی دادخواهی در دیوان عدالت اداری غیر حضوری است مشکل مسکن جز با تعریف یک نظام حمایتی حل نمی‌شود آیا مشکل پسماند شمال کشور حل می‌شود؟ رژیم صهیونستی فقط با غزه نمی‌جنگد «دربرابر تاریکی» به افق رسید تاثیر سرنوشت فلسطین بر مسائل استراتژیک جهانی پوشش زنده تحولات و تحلیل جنگ غزه در شبکه افق سیاست منطقه‌ای آمریکا با طوفان الاقصی به چالش کشیده شد مستند‌های ستاره دار در افق تهدید جدی سلامت در صورت خوابیدن با استرس چی کار کنیم تو پاییز مریض نشیم؟ جنگ کریدورها و بقای کشورها بنگاه‌داری بانک‌ها و پشت پرده فروشگاه‌های بزرگ لوازم خانگی روایت «غربت فلسطین» در افق جنگ غزه، مقدمه فروپاشی رژیم صهیونیستی است مستندهای آدینه این هفته افق پلتفرم‌های قدیمی خودرو در ایران سود ده هستند! پیشنهاد «ابتکار» برای مقابله جهانی با رژیم صهیونیستی آیا پارکینسون درمان می‌شود؟ کواکبیان: دفاع از فلسطین وظیفه همه کشورهای اسلامی است قانون مالیات بر خانه‌های خالی و آمارهای متناقض بررسی سیاست دوگانه انگلیس در برابر فلسطین آیا ارائه تسهیلات به افراد زیر مجموعه بانک‌ها قانونی است؟ آرتروز و ارتباط آن با اختلال داخلی بدن سقوط صهیونیست‌ها از ابتدای درگیری شروع شد

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها