مشاهده خبر

چهار شنبه 8 شهریور 1402

چرا رسانه‌های بیگانه از اربعین وحشت دارند؟

دبیر هیئت اندیشه‌ورز جامعه فعالان مردمی اربعین گفت: انگیزه این اتاق فکرها از شبهه‌پراکنی این است که از شور و اشتیاقی که مردم جهان به حرم امام حسین علیه‌السلام دارند، هراس و وحشت زیاد دارند. این جاذبه اباعبدالله است که همه احرار عالم را از سراسر جهان جذب می‌کند.

0

برنامه وارونگی با موضوع سیاسی و پاسخگویی به شبهات روز دوشنبه از شبکه افق پخش شد.

در بخش خبرهای جعلی منتشر شده از رسانه‌ها به خبرهای مختلفی پرداخته شد که از جمله این خبرهای به موارد زیر می‌توان اشاره کرد: ضعف اینترنت و اختلال آن به مناسبت نزدیکی به سالروز اغتشاشات،  خداحافظی سردار آزمون از تیم ملی، ساخت فیلمی درباره شهید همت، عضویت هیئت مدیره رییس بورس در دیگر شرکت‌ها

در بخش شبهه این برنامه نیز به موضوع شبهات پیاده‌روی اربعین و با حضور سیدمطهر سیدعلیزاده، دبیر هیئت اندیشه‌ورز جامعه فعالان مردمی اربعین و سید مجید امامی، عضو انجمن بین‌‌المللی اربعین به عنوان مهمانان برنامه پرداخته شد.

سیدعلیزاده گفت: اتاق فکری که بایکوت خبری پیاده‌روی اربعین را در دستور کار قرار داده است همان اتاق فکریست که الان به دستگاه شبهه‌پراکنی تبدیل شده است.

وی گفت: انگیزه این اتاق فکرها از شبهه‌پراکنی این است که از شور و اشتیاقی که مردم جهان به حرم امام حسین علیه‌السلام دارند، هراس و وحشت زیاد دارند. این جاذبه اباعبدالله است که همه احرار عالم را از سراسر جهان جذب می‌کند. اگر جریان اربعین پرشور شود، یک جریان نورانی تمام عالم را خواهد گرفت.

وی افزود: برخی معتقدند که اربعین بدعت است. بدعت به معنای این است که چیزی در دین نبوده و وارد دین شده است. اربعین جزئی از دین است که ائمه آن را تایید کرده‌اند و به آن ملتزم بودند. روایات و تاکیدات مکرر اهل بیت به پیاده‌روی اربعین نشان می‌دهد که این موضوع بدعت نیست.

سیدعلیزاده گفت: اکثر موکب‌ها در کنار فعالیت‌هایی که برای اربعین می‌کنند در ایام سال نیز در حال انجام کارهای فرهنگی هستند و این فرهنگی است که از اربعین آماده است. خادم امام حسین علیه‌السلام برای او فرقی ندارد که فردی که به موکب او می‌آید چه کسی است و تنها هدفش خدمت است.

امامی گفت: آمریکایی‌ها خیلی جدی و رسمی تحقیقاتی در مورد مشایه انجام داده‌اند که بسیار مشهور شد. ما در واقع کمبودهای پژوهشی که داریم باعث می‌شود در گفتمان‌سازی اربعین ضعیف باشیم.

وی افزود: در پیمایشی که مرکز رصد فرهنگی کشور انجام داده است، نشان می‌دهد که حجم بسیار زیادی حدود 70 درصد از افراد جامعه ایرانی یا تمایل به رفتن دارند یا عازم زیارت اربعین هستند و این موضوع یکی از سرمایه‌های مهم و کلان اجتماعی است که ما خوب به حقیقت اربعین نپرداخته‌ایم.

آخرین اخبار

لزوم بازنگری در اندیشه و شیوه‌های آموزش عالی فلسطینی‌ها؛ نماینده دنیای اسلام در جنگ تمدنی با غرب عدم تایید ۲۹ نماینده کنونی مجلس برای دور بعد چرا آمریکا تا آخر پای اسرائیل ایستاده است؟ معرفی مستندهای آدینه هفته شبکه افق حمایت از فلسطین نماد روشن‌فکری در جهان است مصرف نامتعارف گاز در بخش تجاری بررسی جنایات زیست محیطی اسرائیل در غزه تخلف حداکثری از اجرای قانون و سکوت قوه قضائیه! روایتی از حیدریه همدان در سومین قسمت «سرداران روستا» پاسخ به ابهامات و شایعات در مورد جنگ غزه پخش دومین قسمت «سرداران روستا» در شبکه افق پشت پرده جنبش‌های دانشجویی چیست؟ پخش اولین قسمت از «سرداران روستا» از شبکه افق آیا طرح گردشگری آشوراده به محیط زیست آسیب می‌زند؟ ۳۶۰ در‌جه دوباره روی آنتن شبکه افق می‌نشیند سرانجام «جنگ سرنوشت» برای اسرائیل چیست؟ ضدگلوله با شبکه افق پخش مستندهای جدید و متنوع از افق وقتی «مقاومت» تنها مسیر است وقتی کالای فاخر ایرانی متولی ندارد رابطه یبوست و سردردهای میگرنی نگاه به جنگ و صلح در غزه از منظر سیاسی و دینی نهضت ملی مسکن از وعده تا تحقق پیشگیری از سرطان از نگاه حکما پلن B آمریکا برای بعد از جنگ در غزه موشک‌سازی شهید احمدی روشن با شکر و روغن واقعیت داشت؟ رژیم که قبلا در سه جبهه می‌جنگید و حالا توان نبرد با حماس را هم ندارد رایحه ‌درمانی برای ترک سیگار مقاومت مدیون زن فلسطینی است ماجرای نیمروز، مستندی از زندگی شهید فخری زاده «اِگلانتین» و «اقتدار دریایی» مستندهای ویژه شبکه افق تفاوت مسهل و ملین در طب سنتی آنچه در غزه می‌گذرد فیلم نیست! جریمه سنگین و پرونده قضایی در انتظار واحدهای آلاینده متخلف آیا جنگ غزه بعد از وقفه انسانی از سر گرفته می‌شود؟ قصور دولت‌ها در پیشرفت صنعت گردشگری استان سیستان و بلوچستان این میوه را تازه تازه بو نکنید! ورزشکاران مشهور خارجی که حامی فلسطین‌اند 2 احتمال درباره جنگ غزه؛ اکتفا به تسخیر شمال غزه یا ادامه جنگ آیا اتحادیه‎ها در قبال بیمه کارگردان مسئولیتی دارند؟ یک مولتی ‌ویتامین طبیعی آگاهی شرط لازم داشتن نسل سالم چرا با ورزشکاران رژیم صهیونیستی مسابقه نمی‌دهیم؟ مشکلی که مجلس برای حل آن جامعه کارگری را فدا کرد تنفس مصنوعی برای زنده نگه ‌داشتن رژیم صهیونیستی دانشجویان ستاره‌ دار بی واسطه به افق می‌آیند دوگانه دولت‌ها و ملت‌ها در موضوع غزه! روش‌های ساده برای کاهش درد قاعدگی دادخواهی در دیوان عدالت اداری غیر حضوری است

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها