مشاهده خبر

جمعه 20 مرداد 1402

دوگانه دیپلماسی و میدان

یک کارشناس بین‌الملل در برنامه وارونگی شبکه افق گفت: زمانی که اساسا جنگی وجود نداشته باشد، نگاه ماهوی سلبی نسبت به یک کشور نباشد، مسلم است که دیپلماسی ارجح است اما آیا نظام بین‌الملل این گونه است؟ آیا ما شاهد شکل‌گیری یک جهان ایده آل و بدون جنگ هستیم؟

0

برنامه وارونگی با موضوعات سیاسی و اجتماعی روز چهارشنبه از شبکه افق پخش شد.

در بخش اول برنامه به خبرهای جعلی منتشر شده از سوی رسانه‌های معاند در 24 ساعت گذشته پرداخته شد که از جمله این اخبار می‌توان به این موارد اشاره کرد: آتش سوزی در فرودگاه مهرآباد، اقدام تروریستی منافقین در مجتمع قضایی، ادامه تقابل بانک مرکزی با کانون صرافان، واژگونی محموله خودروهای وارداتی

در بخش شبهه این برنامه به موضوع شهدای مدافعان حرم و با حضور حنیف غفاری، کارشناس سیاست خارجی و سیدرضا صدالحسینی، کارشناس سیاست خارجی به عنوان مهمانان برنامه پرداخته شد.

وی گفت: بعد از پیروزی انقلاب اسلامی شامل تولید و ارتقا و بسط و گسترش گفتمان انقلاب اسلامی بوده‌ایم. یکی از محصولات عینی این گفتمان، تشکیل محور مقاومت بود که ایران، سوریه، حزب الله و حماس محورهای مقاومت به شمار می‌روند. بعد از اینکه داعش از سوی آمریکا و صهیونیست تشکیل می‌شود و حمایت‌های مادی و معنوی بسیار زیادی را به داعش می‌دهند و محور مقاومت به صورت مسئولانه وارد جریان می‌شود و جبهه مقاومت را تشکیل می‌دهد.

وی افزود: شکست داعش با تمامی حمایت‌های آمریکا و با توجه به حمایت‌های منطقه‌ای که از آن شد، همین محور مقامت، مرهون منظومه فکری مقاومت و جان افشانی شهدای مقاومت است.

غفاری گفت: در زمانی که اساسا جنگی وجود نداشته باشد، نگاه ماهوی سلبی نسبت به یک کشور نباشد، مسلم است که دیپلماسی ارجح است اما آیا نظام بین‌الملل این گونه است؟ آیا ما شاهد شکل گیری یک جهان ایده آل و بدون جنگ هستیم؟ این مسلم است کشوری که بتواند از میدان خود دفاع کند، می‌تواند در دیپلماسی خود نیز موفق باشد.

صدرالحسینی، کارشناس دیگر این برنامه درباره این شبهه که داعش برآمده از خواست مردم سوریه بوده است گفت: داعش زاییده تفکر غرب و جریان موازی انقلاب اسلامی بود که برای تخریب انقلاب و اثر آن گام بر می‌داشتند.

وی افزود: کسانی که مخالف حضور در میدان بودند با توجه به ناامنی‌هایی که از سوی داعش در داخل کشور ایجاد شد، متوجه شدند که چقدر موضوع مقابله با داعش یک موضوع داخلی نبوده و اگر ما در جنگ با تروریست خارج از مرزهای خودمان حضور پیدا نمی‌کردیم و عزیزان مدافع حرم حضور نداشتند، این جریان پلید، امنیت ما را تهدید می‌کرد.

آخرین اخبار

موشک‌سازی شهید احمدی روشن با شکر و روغن واقعیت داشت؟ رژیم که قبلا در سه جبهه می‌جنگید و حالا توان نبرد با حماس را هم ندارد رایحه ‌درمانی برای ترک سیگار مقاومت مدیون زن فلسطینی است ماجرای نیمروز، مستندی از زندگی شهید فخری زاده «اِگلانتین» و «اقتدار دریایی» مستندهای ویژه شبکه افق تفاوت مسهل و ملین در طب سنتی آنچه در غزه می‌گذرد فیلم نیست! جریمه سنگین و پرونده قضایی در انتظار واحدهای آلاینده متخلف آیا جنگ غزه بعد از وقفه انسانی از سر گرفته می‌شود؟ قصور دولت‌ها در پیشرفت صنعت گردشگری استان سیستان و بلوچستان این میوه را تازه تازه بو نکنید! ورزشکاران مشهور خارجی که حامی فلسطین‌اند 2 احتمال درباره جنگ غزه؛ اکتفا به تسخیر شمال غزه یا ادامه جنگ آیا اتحادیه‎ها در قبال بیمه کارگردان مسئولیتی دارند؟ یک مولتی ‌ویتامین طبیعی آگاهی شرط لازم داشتن نسل سالم چرا با ورزشکاران رژیم صهیونیستی مسابقه نمی‌دهیم؟ مشکلی که مجلس برای حل آن جامعه کارگری را فدا کرد تنفس مصنوعی برای زنده نگه ‌داشتن رژیم صهیونیستی دانشجویان ستاره‌ دار بی واسطه به افق می‌آیند دوگانه دولت‌ها و ملت‌ها در موضوع غزه! روش‌های ساده برای کاهش درد قاعدگی دادخواهی در دیوان عدالت اداری غیر حضوری است مشکل مسکن جز با تعریف یک نظام حمایتی حل نمی‌شود آیا مشکل پسماند شمال کشور حل می‌شود؟ رژیم صهیونستی فقط با غزه نمی‌جنگد «دربرابر تاریکی» به افق رسید تاثیر سرنوشت فلسطین بر مسائل استراتژیک جهانی پوشش زنده تحولات و تحلیل جنگ غزه در شبکه افق سیاست منطقه‌ای آمریکا با طوفان الاقصی به چالش کشیده شد مستند‌های ستاره دار در افق تهدید جدی سلامت در صورت خوابیدن با استرس چی کار کنیم تو پاییز مریض نشیم؟ جنگ کریدورها و بقای کشورها بنگاه‌داری بانک‌ها و پشت پرده فروشگاه‌های بزرگ لوازم خانگی روایت «غربت فلسطین» در افق جنگ غزه، مقدمه فروپاشی رژیم صهیونیستی است مستندهای آدینه این هفته افق پلتفرم‌های قدیمی خودرو در ایران سود ده هستند! پیشنهاد «ابتکار» برای مقابله جهانی با رژیم صهیونیستی آیا پارکینسون درمان می‌شود؟ کواکبیان: دفاع از فلسطین وظیفه همه کشورهای اسلامی است قانون مالیات بر خانه‌های خالی و آمارهای متناقض بررسی سیاست دوگانه انگلیس در برابر فلسطین آیا ارائه تسهیلات به افراد زیر مجموعه بانک‌ها قانونی است؟ آرتروز و ارتباط آن با اختلال داخلی بدن سقوط صهیونیست‌ها از ابتدای درگیری شروع شد خوراک طیب چه نوع غذایی است؟ جنگ کثیف؛ تنها دستاورد رژیم صهیونسیتی

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها