مشاهده خبر

جمعه 20 مرداد 1402

دوگانه دیپلماسی و میدان

یک کارشناس بین‌الملل در برنامه وارونگی شبکه افق گفت: زمانی که اساسا جنگی وجود نداشته باشد، نگاه ماهوی سلبی نسبت به یک کشور نباشد، مسلم است که دیپلماسی ارجح است اما آیا نظام بین‌الملل این گونه است؟ آیا ما شاهد شکل‌گیری یک جهان ایده آل و بدون جنگ هستیم؟

0

برنامه وارونگی با موضوعات سیاسی و اجتماعی روز چهارشنبه از شبکه افق پخش شد.

در بخش اول برنامه به خبرهای جعلی منتشر شده از سوی رسانه‌های معاند در 24 ساعت گذشته پرداخته شد که از جمله این اخبار می‌توان به این موارد اشاره کرد: آتش سوزی در فرودگاه مهرآباد، اقدام تروریستی منافقین در مجتمع قضایی، ادامه تقابل بانک مرکزی با کانون صرافان، واژگونی محموله خودروهای وارداتی

در بخش شبهه این برنامه به موضوع شهدای مدافعان حرم و با حضور حنیف غفاری، کارشناس سیاست خارجی و سیدرضا صدالحسینی، کارشناس سیاست خارجی به عنوان مهمانان برنامه پرداخته شد.

وی گفت: بعد از پیروزی انقلاب اسلامی شامل تولید و ارتقا و بسط و گسترش گفتمان انقلاب اسلامی بوده‌ایم. یکی از محصولات عینی این گفتمان، تشکیل محور مقاومت بود که ایران، سوریه، حزب الله و حماس محورهای مقاومت به شمار می‌روند. بعد از اینکه داعش از سوی آمریکا و صهیونیست تشکیل می‌شود و حمایت‌های مادی و معنوی بسیار زیادی را به داعش می‌دهند و محور مقاومت به صورت مسئولانه وارد جریان می‌شود و جبهه مقاومت را تشکیل می‌دهد.

وی افزود: شکست داعش با تمامی حمایت‌های آمریکا و با توجه به حمایت‌های منطقه‌ای که از آن شد، همین محور مقامت، مرهون منظومه فکری مقاومت و جان افشانی شهدای مقاومت است.

غفاری گفت: در زمانی که اساسا جنگی وجود نداشته باشد، نگاه ماهوی سلبی نسبت به یک کشور نباشد، مسلم است که دیپلماسی ارجح است اما آیا نظام بین‌الملل این گونه است؟ آیا ما شاهد شکل گیری یک جهان ایده آل و بدون جنگ هستیم؟ این مسلم است کشوری که بتواند از میدان خود دفاع کند، می‌تواند در دیپلماسی خود نیز موفق باشد.

صدرالحسینی، کارشناس دیگر این برنامه درباره این شبهه که داعش برآمده از خواست مردم سوریه بوده است گفت: داعش زاییده تفکر غرب و جریان موازی انقلاب اسلامی بود که برای تخریب انقلاب و اثر آن گام بر می‌داشتند.

وی افزود: کسانی که مخالف حضور در میدان بودند با توجه به ناامنی‌هایی که از سوی داعش در داخل کشور ایجاد شد، متوجه شدند که چقدر موضوع مقابله با داعش یک موضوع داخلی نبوده و اگر ما در جنگ با تروریست خارج از مرزهای خودمان حضور پیدا نمی‌کردیم و عزیزان مدافع حرم حضور نداشتند، این جریان پلید، امنیت ما را تهدید می‌کرد.

آخرین اخبار

اسرائیل در هراس از پاسخ سخت حزب الله زمینه‌سازی برای ظهور در برنامه «بزرگراه همت» صله‌رحم و نماز اول وقت مهم‌ترین خصیصه اخلاقی برادرم بود مستند «جنون هسته‌ای» با افشای اسنادی از نتانیاهو به افق رسید پیشرفت خیره‌کننده‌ هسته‌ای ایران تنها در 3 سال چرا آمریکا برای آتش بس در غزه به تکاپو افتاده است؟ فصل پنجم مستند «بزرگراه همت» رونمایی شد تاکتیک‌ها و تکنیک‌های انتخاباتی؛ از غرب تا ایران هزینه و فایده مقاومت بیشتر است یا سازش؟ تحول حوزه سلامت در دوران شهید جمهور شدت گرفتن جنگ در غزه و تهدید پوشالی اسرائیل برای حمله به لبنان مستند «بدون حکم» روی آنتن شبکه افق سیما شورایی که اصولا سفارش قبول نمی‌کند! بررسی عملکرد شورای نگهبان در شبکه افق روایت سفرهای استانی شهید جمهور در مستند «آن سوی سفر» آیا نتانیاهو باز هم اشتباه خواهد کرد؟ روایت سفرهای استانی شهیدجمهور در مستندهای افق «به نام قانون» به میز نقد کافه مستند رسید وقتی استاندارد «استاندارد» ایران بالاتر رفت وقتی مردم پای نظام جمهوری اسلامی هستند دولتی که دو گانه دیپلماسی و میدان را از بین برد ورود دوباره ایران به فضا با روی کار آمدن دولت رئیسی وقتی هیچ کس به آمریکا اعتماد ندارد دنیایی نو به نام «عصر خمینی» حقیقت صهیونیسم از زبان خاخام‌های یهودی آمریکایی مردم زمان شاه هم از اسرائیل نفرت داشتند تلاش افق برای پوشش اخبار شهید جمهور شهید رئیسی مصداق سیاست‌ورزی الهی و مردم‌سالاری دینی بی نظمی جهانی برای حمایت از اسرائیل! نظم نوین جهانی و افول هژمون آمریکا شهید رئیسی؛ الگویی برای همه آنها که قصد خدمت دارند نقش مهم شهید امیرعبداللهیان در تعاملات خارجی ایران روایت «تنهایی» همسران شهدا آداب و رسوم اقوام ایرانی را در مستند «پارسین» تماشا کنید شهید رئیسی از زبان برادر نقشه راهی که دولت سیزدهم نوشته است او که یار رئیس جمهور شهید بود/ ویژگی‌های آیت‌الله رئیسی به روایت مدیرعامل خبرگزاری ایرنا رأی این دادگاه چقدر اعتبار دارد؟ شبکه افق با مستند‌هایی از شهید جمهور رئیسی، استاد برجسته حوزه علمیه و مرد خستگی‌ناپذیر کار جهادی مردان دیپلماسی و میدان انتخاب مردم شخصی مثل رئیسی است او مردم را باور داشت و مردم او را همسویی دیپلماسی و میدان در دولت سیزدهم زندگی شهدا تجلی شهادتشان است نقش گردان شناسایی در آزادسازی خرمشهر با مستند «تنها نترس بدون سلاح» مردم دیگر تفاوت رئیس جمهور مردمی با دیگران را فهمیده‌اند شهید رئیسی و جدیت در خدمت راز شهادت آن مرد که اهل خدمت بود روایتی دیگر از شهادت آیت‌الله رئیسی از زبان فرماندهان سابق نظامی در شبکه افق

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها