مشاهده خبر

دو شنبه 9 مرداد 1402

چرایی تمرکز رسانه‌های غربی بر محرم

محمد حسین رجبی دوانی ، استاد دانشگاه گفت: رسانه های معاند می خواهند بین مردم و حاکمیت نظام برخاسته از خواست و رای مردم در ایران فاصله بیاندازند.

0

برنامه وارونگی روز شنبه با رد اخبار جعلی و پاسخ به شبهات بر آنتن شبکه افق سیما رفت.

در ابتدای این برنامه به اخبار جعلی منتشر شده درباره ایران اشاره شد. یکی از خبرهایی که ابتدای برنامه عنوان شد، خبر جعلی درباره نقل قولی منصوب به عیسی زارع پور، وزیر ارتباط با عنوان «اگر امام حسین در زمان ما بود با اینترنت چکار میکرد» در توئیتر منتشر شده بود که روابط عمومی وزارت ارتباطات اعلام کردند که چنین چیزی نیست و وزیر ارتباطات هیچ حساب کاربری توئیتری ندارد.  خبر جعلی دیگر درباره بنزین بود و برخی رسانه ها شایعاتی مبنی بر اینکه در روزهای تاسوعا و عاشورا در منطقه چالوس در مازندران پمپ بنزین ها با مشکل سوخت رسانی و کمبود سوخت مواجه شده بودند که آقای تورج امانی مدیر پخش فرآورده های نفتی منطقه چالوس که هیچ کمبودی وجود نداشته و افزایش تردد خودروها مانع سوخت رسانی به مردم نشده و جایگاه های عرضه بنزین و گاز در غرب این استان مانند روزهای گذشته به طبق روال کارشان را انجام میدادند.

در بخش شبهات فرامتن رضا گنجی، کارشناس رسانه، درباره تمرکز رسانه های بیگانه بر محرم توضیحاتی ارائه کرد.

گنجی درباره صدور مجوز اهانت به قرآن در سوئد گفت: این مساله چند نکته دارد، نکته اول آنها به دنبال تبلیغ و نمایش دادن این ادعا که چقدر طرفدار آزادی بیان هستند، می باشد و نمی خواهند این وجهه و جلوه از آنها آسیب ببیند. نکته دوم مدعی مهد آزادی هستند با اینکه پروتستان هستند بسیار رفتارهای لائیک گونه ای دارند و برای اینکه نمایش جهانی خود را به نمایش بگذارند تمام این نمایش ها را راه می اندازند. به شدت تحت کنترل صهیونیسم هستند. مدعی هستند که با همه در صلح هستند در حالیکه وقتی به اسلام می رسد و به جمهور یاسلامی ایران کاملا موضع و آرایش مختلفی می گیرند.

وی ادامه داد: جهان اسلام در برخورد با توهین به مقدسات اسلامی باید بصورت متحد، به فرمایش حضرت امام (ره) در برابر همه دنیای جهانخوران بایستد.

این کارشناس رسانه درباره دلیل تمرکز رسانه های بیگانه بر روی محرم گفت: خواست اصلی مخالفان جمهوری اسلامی ایران از آمریکا و قدرت های بزرگ این است که هر کاری که می خواهید با ایرانیان انجام دهید فقط این ملاها نباشند! اما به محض اینکه متوجه می شوند از دست قدرت ها هم، کاری بر نمی آید به سراغ مذهب و باورهای دینی مردم می روند و آنها را تمسخر می کنند.

محمد حسین رجبی دوانی ، استاد دانشگاه مهمان بخش گفت و گوی تلفنی این برنامه بود و درباره شبهاتی که رسانه های بیگانه درباره واقعه کربلا منتشر کرده اند، توضیحاتی ارائه کرد.

رجبی دوانی در این باره گفت: حرکت حضرت در کنار بعد دینی بعد سیاسی بسیار آشکار و روشنی دارد وقتی بر ضد حاکمیت موجود و عدم به رسمیت شناختن آن این حرکت اغاز شده باشد، ایا می تواند این حرکت بعد سیاسی نداشته باشد؟

وی در باره تمرکز رسانه ها بر محرم گفت: استکبار جهانی و در حقیقت ماهیت تمدن غرب که بنایش را بر جدایی دین از سیاست قرار داده بود و بعد از رنسانس  بر این مبنا می خواست بر جهان سلطه بکند با پیروزی انقلاب اسلامی ایران دچار چالش شد. انقلاب با اهداف وشعارهای دینی به پیروزی رسید و تمامی مبانی فکری غرب را نه تنها به چالش کشید بلکه به شکست کشانید و ثابت کرد که دین می تواند پیشرو جامعه باشد و آن ها را به سعادت برساند.

وی درباره شایعات مبنی بر اینکه عزارداری امام حسین (ع) یک امر حاکمیتی است، گفت: می خواهند بین مردم و حاکمیت نظام برخاسته از خواست و رای مردم  در ایران فاصله بیاندازند و انقلابی که باعث شد این نظام پدید بیاید بر مبنای تعظیم شعایر حسینی بود.

گنجی، کارشناس رسانه در پایان گفت: از شکم محرم است که شهدای 8 سال دفاع مقدس، قاسم سلیمانی و شهدای مدافع حرم زاییده شدند.

آخرین اخبار

موشک‌سازی شهید احمدی روشن با شکر و روغن واقعیت داشت؟ رژیم که قبلا در سه جبهه می‌جنگید و حالا توان نبرد با حماس را هم ندارد رایحه ‌درمانی برای ترک سیگار مقاومت مدیون زن فلسطینی است ماجرای نیمروز، مستندی از زندگی شهید فخری زاده «اِگلانتین» و «اقتدار دریایی» مستندهای ویژه شبکه افق تفاوت مسهل و ملین در طب سنتی آنچه در غزه می‌گذرد فیلم نیست! جریمه سنگین و پرونده قضایی در انتظار واحدهای آلاینده متخلف آیا جنگ غزه بعد از وقفه انسانی از سر گرفته می‌شود؟ قصور دولت‌ها در پیشرفت صنعت گردشگری استان سیستان و بلوچستان این میوه را تازه تازه بو نکنید! ورزشکاران مشهور خارجی که حامی فلسطین‌اند 2 احتمال درباره جنگ غزه؛ اکتفا به تسخیر شمال غزه یا ادامه جنگ آیا اتحادیه‎ها در قبال بیمه کارگردان مسئولیتی دارند؟ یک مولتی ‌ویتامین طبیعی آگاهی شرط لازم داشتن نسل سالم چرا با ورزشکاران رژیم صهیونیستی مسابقه نمی‌دهیم؟ مشکلی که مجلس برای حل آن جامعه کارگری را فدا کرد تنفس مصنوعی برای زنده نگه ‌داشتن رژیم صهیونیستی دانشجویان ستاره‌ دار بی واسطه به افق می‌آیند دوگانه دولت‌ها و ملت‌ها در موضوع غزه! روش‌های ساده برای کاهش درد قاعدگی دادخواهی در دیوان عدالت اداری غیر حضوری است مشکل مسکن جز با تعریف یک نظام حمایتی حل نمی‌شود آیا مشکل پسماند شمال کشور حل می‌شود؟ رژیم صهیونستی فقط با غزه نمی‌جنگد «دربرابر تاریکی» به افق رسید تاثیر سرنوشت فلسطین بر مسائل استراتژیک جهانی پوشش زنده تحولات و تحلیل جنگ غزه در شبکه افق سیاست منطقه‌ای آمریکا با طوفان الاقصی به چالش کشیده شد مستند‌های ستاره دار در افق تهدید جدی سلامت در صورت خوابیدن با استرس چی کار کنیم تو پاییز مریض نشیم؟ جنگ کریدورها و بقای کشورها بنگاه‌داری بانک‌ها و پشت پرده فروشگاه‌های بزرگ لوازم خانگی روایت «غربت فلسطین» در افق جنگ غزه، مقدمه فروپاشی رژیم صهیونیستی است مستندهای آدینه این هفته افق پلتفرم‌های قدیمی خودرو در ایران سود ده هستند! پیشنهاد «ابتکار» برای مقابله جهانی با رژیم صهیونیستی آیا پارکینسون درمان می‌شود؟ کواکبیان: دفاع از فلسطین وظیفه همه کشورهای اسلامی است قانون مالیات بر خانه‌های خالی و آمارهای متناقض بررسی سیاست دوگانه انگلیس در برابر فلسطین آیا ارائه تسهیلات به افراد زیر مجموعه بانک‌ها قانونی است؟ آرتروز و ارتباط آن با اختلال داخلی بدن سقوط صهیونیست‌ها از ابتدای درگیری شروع شد خوراک طیب چه نوع غذایی است؟ جنگ کثیف؛ تنها دستاورد رژیم صهیونسیتی

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها