مشاهده خبر

دو شنبه 9 مرداد 1402

چرایی تمرکز رسانه‌های غربی بر محرم

محمد حسین رجبی دوانی ، استاد دانشگاه گفت: رسانه های معاند می خواهند بین مردم و حاکمیت نظام برخاسته از خواست و رای مردم در ایران فاصله بیاندازند.

0

برنامه وارونگی روز شنبه با رد اخبار جعلی و پاسخ به شبهات بر آنتن شبکه افق سیما رفت.

در ابتدای این برنامه به اخبار جعلی منتشر شده درباره ایران اشاره شد. یکی از خبرهایی که ابتدای برنامه عنوان شد، خبر جعلی درباره نقل قولی منصوب به عیسی زارع پور، وزیر ارتباط با عنوان «اگر امام حسین در زمان ما بود با اینترنت چکار میکرد» در توئیتر منتشر شده بود که روابط عمومی وزارت ارتباطات اعلام کردند که چنین چیزی نیست و وزیر ارتباطات هیچ حساب کاربری توئیتری ندارد.  خبر جعلی دیگر درباره بنزین بود و برخی رسانه ها شایعاتی مبنی بر اینکه در روزهای تاسوعا و عاشورا در منطقه چالوس در مازندران پمپ بنزین ها با مشکل سوخت رسانی و کمبود سوخت مواجه شده بودند که آقای تورج امانی مدیر پخش فرآورده های نفتی منطقه چالوس که هیچ کمبودی وجود نداشته و افزایش تردد خودروها مانع سوخت رسانی به مردم نشده و جایگاه های عرضه بنزین و گاز در غرب این استان مانند روزهای گذشته به طبق روال کارشان را انجام میدادند.

در بخش شبهات فرامتن رضا گنجی، کارشناس رسانه، درباره تمرکز رسانه های بیگانه بر محرم توضیحاتی ارائه کرد.

گنجی درباره صدور مجوز اهانت به قرآن در سوئد گفت: این مساله چند نکته دارد، نکته اول آنها به دنبال تبلیغ و نمایش دادن این ادعا که چقدر طرفدار آزادی بیان هستند، می باشد و نمی خواهند این وجهه و جلوه از آنها آسیب ببیند. نکته دوم مدعی مهد آزادی هستند با اینکه پروتستان هستند بسیار رفتارهای لائیک گونه ای دارند و برای اینکه نمایش جهانی خود را به نمایش بگذارند تمام این نمایش ها را راه می اندازند. به شدت تحت کنترل صهیونیسم هستند. مدعی هستند که با همه در صلح هستند در حالیکه وقتی به اسلام می رسد و به جمهور یاسلامی ایران کاملا موضع و آرایش مختلفی می گیرند.

وی ادامه داد: جهان اسلام در برخورد با توهین به مقدسات اسلامی باید بصورت متحد، به فرمایش حضرت امام (ره) در برابر همه دنیای جهانخوران بایستد.

این کارشناس رسانه درباره دلیل تمرکز رسانه های بیگانه بر روی محرم گفت: خواست اصلی مخالفان جمهوری اسلامی ایران از آمریکا و قدرت های بزرگ این است که هر کاری که می خواهید با ایرانیان انجام دهید فقط این ملاها نباشند! اما به محض اینکه متوجه می شوند از دست قدرت ها هم، کاری بر نمی آید به سراغ مذهب و باورهای دینی مردم می روند و آنها را تمسخر می کنند.

محمد حسین رجبی دوانی ، استاد دانشگاه مهمان بخش گفت و گوی تلفنی این برنامه بود و درباره شبهاتی که رسانه های بیگانه درباره واقعه کربلا منتشر کرده اند، توضیحاتی ارائه کرد.

رجبی دوانی در این باره گفت: حرکت حضرت در کنار بعد دینی بعد سیاسی بسیار آشکار و روشنی دارد وقتی بر ضد حاکمیت موجود و عدم به رسمیت شناختن آن این حرکت اغاز شده باشد، ایا می تواند این حرکت بعد سیاسی نداشته باشد؟

وی در باره تمرکز رسانه ها بر محرم گفت: استکبار جهانی و در حقیقت ماهیت تمدن غرب که بنایش را بر جدایی دین از سیاست قرار داده بود و بعد از رنسانس  بر این مبنا می خواست بر جهان سلطه بکند با پیروزی انقلاب اسلامی ایران دچار چالش شد. انقلاب با اهداف وشعارهای دینی به پیروزی رسید و تمامی مبانی فکری غرب را نه تنها به چالش کشید بلکه به شکست کشانید و ثابت کرد که دین می تواند پیشرو جامعه باشد و آن ها را به سعادت برساند.

وی درباره شایعات مبنی بر اینکه عزارداری امام حسین (ع) یک امر حاکمیتی است، گفت: می خواهند بین مردم و حاکمیت نظام برخاسته از خواست و رای مردم  در ایران فاصله بیاندازند و انقلابی که باعث شد این نظام پدید بیاید بر مبنای تعظیم شعایر حسینی بود.

گنجی، کارشناس رسانه در پایان گفت: از شکم محرم است که شهدای 8 سال دفاع مقدس، قاسم سلیمانی و شهدای مدافع حرم زاییده شدند.

آخرین اخبار

گروهک منافقین؛ پدیده‌ای متفاوت در اندیشه الحادی دیدگاه‌های سعید جلیلی در مورد مسئله فلسطین وابستگی کاهنده جواب نداد، استقلال بالنده به کار آمد دیدگاه‌های علیرضا زاکانی در مورد مسئله فلسطین مجموعه مستند «یکی بود یکی نبود» روی آنتن شبکه افق / قصه فراموش نشدنی آدم‌ها برنامه «انتخاب ایران» برای کمک به انتخاب آگاهانه و خردمندانه مردم است آنچه باید تا حکمرانی کارآمد پدیدار شود نتانیاهو همه چیز را باخته است؛ هم جنگ و هم کابینه خودش نظرسنجی برنامه «به افق فلسطین» طنین دعای پرفیض عرفه در کربلا از شبکه افق دولت رئیسی، الگویی برای منتخبان جمهور دیدگاه‌های مسعود پزشکیان در مورد فلسطین فصل پنجم «بزرگراه همت» به آنتن افق رسید پخش «بزرگ راه همت» و «برسد به دست رئیس جمهور» این هفته از شبکه افق دولتی که در فسادستیزی متفاوت بود بررسی دغدغه ذهنی پسرها در مستند «صفر یک» «دومینو» با موضوع همزیستی انسان و سگ روی آنتن می‌رود نقشه‌هایی که غرب برای غرب آسیا داشت اسرائیل در هراس از پاسخ سخت حزب الله زمینه‌سازی برای ظهور در برنامه «بزرگراه همت» صله‌رحم و نماز اول وقت مهم‌ترین خصیصه اخلاقی برادرم بود مستند «جنون هسته‌ای» با افشای اسنادی از نتانیاهو به افق رسید پیشرفت خیره‌کننده‌ هسته‌ای ایران تنها در 3 سال چرا آمریکا برای آتش بس در غزه به تکاپو افتاده است؟ فصل پنجم مستند «بزرگراه همت» رونمایی شد تاکتیک‌ها و تکنیک‌های انتخاباتی؛ از غرب تا ایران هزینه و فایده مقاومت بیشتر است یا سازش؟ تحول حوزه سلامت در دوران شهید جمهور شدت گرفتن جنگ در غزه و تهدید پوشالی اسرائیل برای حمله به لبنان مستند «بدون حکم» روی آنتن شبکه افق سیما شورایی که اصولا سفارش قبول نمی‌کند! بررسی عملکرد شورای نگهبان در شبکه افق روایت سفرهای استانی شهید جمهور در مستند «آن سوی سفر» آیا نتانیاهو باز هم اشتباه خواهد کرد؟ روایت سفرهای استانی شهیدجمهور در مستندهای افق «به نام قانون» به میز نقد کافه مستند رسید وقتی استاندارد «استاندارد» ایران بالاتر رفت وقتی مردم پای نظام جمهوری اسلامی هستند دولتی که دو گانه دیپلماسی و میدان را از بین برد ورود دوباره ایران به فضا با روی کار آمدن دولت رئیسی وقتی هیچ کس به آمریکا اعتماد ندارد دنیایی نو به نام «عصر خمینی» حقیقت صهیونیسم از زبان خاخام‌های یهودی آمریکایی مردم زمان شاه هم از اسرائیل نفرت داشتند تلاش افق برای پوشش اخبار شهید جمهور شهید رئیسی مصداق سیاست‌ورزی الهی و مردم‌سالاری دینی بی نظمی جهانی برای حمایت از اسرائیل! نظم نوین جهانی و افول هژمون آمریکا شهید رئیسی؛ الگویی برای همه آنها که قصد خدمت دارند نقش مهم شهید امیرعبداللهیان در تعاملات خارجی ایران

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها