مشاهده خبر

سه شنبه 27 تیر 1402

وزارت بازرگانی متولی واردات یا صادرات؟

توضیحات معاون پارلمانی رئیس جمهور در مورد وزارتخانه‌ای که بارها تشکیل و منحل شده است.

0

برنامه وارونگی با موضوعات سیاسی و اجتماعی روز دوشنبه از شبکه افق پخش شد.

در بخش اول این برنامه به اخبار جعلی منتشر شده از سوی رسانه‌های معاند پرداخته شد که از جمله آن‌ها می‌توان به خبرهای زیر اشاره کرد: تصاویر منتسب به تخریب منازل مردم در روستای کلاهی به بهانه مبارزه با قاچاق سوخت، برکناری مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی، وضعیت نامساعد بهداشتی مصطفی تاجزاده در زندان اوین، شهادت یکی از تکاوران نیروی ویژه سپاه

در بخش شبهه به موضوع تشکیل وزارت بازرگانی و با حضور سیدمحمد حسینی، معاون پارلمانی رئیس جمهور به عنوان مهمان برنامه پرداخته شد.

وی در این خصوص گفت: حدود یک سال است که دولت از طرحی که در مجلس قرار داشته است و از دولت درخواست شد تا لایحه آن را تقدیم مجلس کند، طرحی بود مبنی بر تشکیل وزارت خانه‌ای با نام وزارت بازرگانی، که دولت پیگیری می‌کند.

حسینی افزود: هم بازرگانی داخلی داریم هم بازرگانی خارجی. هم باید نیازهای دخلی را مرتفع کنیم و هم نیازهای خارجی و صادرات را رونق ببخشیم. بازارهای متعددی بر روی تجار ما باز شده است. دستگاه‌هایی که مربوط به این وزارت خانه خواهند شد، در تلاش برای بهبود صادرات کشور خواهند بود.

معاون پارلمانی رئیس جمهور گفت: کشور به واردات نیز نیاز دارد. برای مثال حتی در کشاورزی که در برنامه‌ها مقرر شده است تا 90 درصد از نیازهای کشور، در داخل تامین شود اما همچنان به واردات نیاز خواهیم داشت و این گونه نیست که کار وزارت بازرگانی فقط به واردات اهتمام داشته باشد.

وی افزود: دستگاه‌هایی که در وزارت بازرگانی قرار خواهند گرفت عبارتند از: سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولید کنندگان، شرکت بازرگانی دولتی و برخی دیگر از دستگاه‌ها که در حال حاضر وقت بسیار زیادی از وزرات صمت و کشاورزی به تنظیم قیمت‌ها می‌رود که اگر این دستگاه‌ها در وزارت بازرگانی قرار بگیرد، تمرکز این دو وزرات خانه بر تولید از جمله معادن خواهد بود.

حسینی گفت: اعتقاد ما این است که اگر وزارت صمت و کشاورزی از بحث تنظیم بازار و قیمت اجناس و کالا رها شود، وقت بیشتر و تمرکز بهتری بر بحث رشد تولید و مهار تورم خواهد داشت و این کار باعث رونق خواهد شد.

آخرین اخبار

«به افق فلسطین» فاتح خط مقدم جنگ رسانه‌ای تاریخ تکرار می‌شود؛ غارت انبار همان غارت کوفه و زدن کنسولگری همان زدن تهران است! ناگفته‌هایی از پدافند هوایی ایران در «نبرد امواج» لحظه به لحظه با جنگ غزه توصیه جدی به اربابان اسرائیل: کنترلش کنید! اگر اسرائیل پیام ایران را نگرفته باشد... سناریوهای محتمل برای واکنش اسرائیل به عملیات موشکی ایران عملیات وعده صادق؛ فراتر از آنچه در ظاهر می‌بینیم «سرزمین ستاره‌ها»؛ ایرانگردی توأمان با شرکت در جلسات قرآنی رویکرد روزآمد سفرنامه قرآنی «سرزمین ستاره‌ها» راستگرایان دینی در آمریکا و اسرائیل و مسئله جنگ غزه راهکاری مردمی برای تحریم کالاهای اسرائیلی وقتی کار هنرمندان ایرانی تازه شروع شده است راز قدس در روایت فتح زمانی برای آخرین دانه‌های این ساعت شنی همه تصمیم‌ها در واشنگتن گرفته می‌شود مسئله جامعه امروز اخلاق است فضای مجازی و دیکتاتورهای مدافع آزادی بیان! خروش یک ملت «به افق فلسطین» آیا آمریکا از حمله به کنسولگری ایران اطلاع داشت؟ ترور چهره‌های شاخص؛ پروژه‌ای صهیونیستی که هیچ وقت جواب نداده است پیکره 7 ساله «وقت سحر» را حفظ کرده‌ایم/ برنامه‌ای با مشارکت مرکز نهضت شبکه افق به حواشی یک توییت واکنش نشان داد/ انتشار توسط ضد انقلاب چرا اسرائیل اینگونه طغیان‌گری می‌کند؟ پاسخ سریع و محکم یا مدیریت هوشمندانه میدان؟ اولین گلوله را صهیونیست‌ها شلیک کردند نگاهی به برنامه رمضانی شبکه افق با کارشناس «وقت سحر» هماهنگی بین جهاد اسلامی و حماس در بحبوحه جنگ تفرقه صهیونیست‌ها همه اینها بچه مسجدی هستند برنامه‌های سحرگاهی حساس و لب تیغی هستند مقاومت از کشورهای عربی نا امید شده است دهه هشتادی‌ها و مسئله فلسطین؛ نگاه فانتزی یا آرمان‌خواهی متفاوت با نسل گذشته؟ سرانجام آمریکا هم زانو زد چرا مسئله فلسطین کلید رمزآلود فرج است؟ پویشی برای افطار مردمِ در حصار کمپینی برای اخراج اسرائیل از کمیسیون مقام زن سازمان ملل مستندهای متنوع افق در آستانه عید نوروز جنگ غزه را نشانه ظهور ندانیم مردی که همه برای ترورش همدست شدند! سفره‌داران مهمان «همسفره» می‌شوند جوانانی که هر طور هست به مردم غزه غذا می‌رسانند پویش «همسفره» آغاز شد/ مهربانی را آسان بگیریم و هم‌سفره شویم! مردی برای همه فصل‌های مقاومت «همسفره» ویژه برنامه افطار شبکه افق شد / تدارک رمضانی افق ترویج جلسات خانگی قرآنی همراه با ایرانگردی/ «سرزمین ستاره‌ها» روی آنتن رمضان 12 سال غفلت ایران از سوریه! مروری بر پرونده مافیا خودرو در «کافه مستند» شبکه افق رمضان شبکه افق با مستندهای متنوع از دفاع مقدس در ایران تا جنگ در غزه مستندسازی جنایات اسرائیل برای فردایی نزدیک

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها