مشاهده خبر

پنج شنبه 22 تیر 1402
وارونگی

آرزویی دست نیافتنی برای دشمنان شیعه و سنی

مدیر کل ادیان و مذاهب سازمان تبلیغات اسلامی گفت: دشمن تلاش میکند با هر وسیله ای که میتواند میان برادرانشیعه و اهل سنت شکاف و اختلاف ایجاد کند، اما باید بداند که این ملت برای این انقلاب خون دادند و آرزویشان را به گور می‌برنند.

0

برنامه وارونگی با موضوعات اجتماعی و سیاسی روز دوشنبه از شبکه افق پخش شد.

در بخش اخبار جعلی این برنامه به اخباری که رسانه‌های بیگانه پوشش داده بودند پرداخته شد. از جمله این اخبار ، خبر جعلی دویچه وله به نقل از روزنامه شرق الاوسط مدعی شده است که ایران و رژیم صهیونیستی از طریق یک کشور عربی درباره تبادل اسرا تماس داشتند، کنعانی سخنگوی وزارت امور خارجه ضمن اعلام به رسمیت نشناختن رژیم صهیونیستی این خبر را تکذیب کرد. خبر جعلی دیگر درباره رضا اسدی و خبر جدا شدنش از سپاهان بود که اسدی آن را تکذیب کرد و  گفت جز سپاهان با هیچ تیمی مذاکره نکردم و خوشحالم بعد از سالها به تیم خود بازگشتم. خبر جعلی آخر درباره شایعه گران شدن بسته های اینترنت بود که آقای زارع پور وزیر ارتباطات این خبر را تکذیب کرده و گفته که فعلا هیچ تصمیم درباره افزایش تعرفه اینترنت نداریم.

بخش شبهه به موضوع زاهدان و شبهات آن با حضور حجت الاسلام محمدتقی سیفایی، مدیر کل ادیان و مذاهب سازمان تبلیغات اسلامی پرداخته شد.

وی درباره این شبهه که جمهوری اسلامی به اهل تسنن بی اعتنا است گفت: انقلاب اسلامی یک پدیده متعلق به یک طبقه خاص در جامعه نیست و تبلور اراده یک ملت است که اراده کرد بنده خدا باشد و برده غیر از خدا نباشد. با توجه به اینکه اکثربت جامعه ایران از جامعه شیعه تشکیل شده اما انقلاب اسلامی افتخارش این است که شناسنامه تک مذهبی برای خود ایجاد نکرد. انقلاب اسلامی و جمهوری اسلامی بوده است و بدون تعارف این مساله را در عمل نشان داده است.

سیفایی خاطر نشان کرد: ما در حال حاضر 17 هزار مسجد متعلق به اهل سنت داریم که تقریبا دو برابر جامعه شیعه است. در ایرانشهر قبل از انقلاب 5 مسجد بود در حالیکه بعد از انقلاب 35 مسجد فقط در این شهر تاسیس شده است. در استان سیستان و بلوچستان قبل از انقلاب کلا 30 مدرسه دینی بوده اما در حال حاضر بیش از 220 مدرسه دینی وجود دارد و حدودا 22 هزار طلبه در حال درس هستند. این طلبه ها از امکانات پژوهشی و آموزشی مانند طلبه های شیعه برخوردارند.

مدیر کل ادیان و مذاهب سازمان تبلیغات اسلامی افزود: در منطقه بلوچستان قبل از انقلاب کم تر از انگشتان یک دست تحصیل کرده تا مقطع کارشناسی داشتیم در حالیکه در حال حاضر 26 هزار کلاس درس و 700 هزار دانش آموز داریم. ما از این منطقه سفیر اهل سنت جمهوری اسلامی و رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی در برخی از کشورها داریم. همچنین به وفور در شهرستان های این استان فرماندار و شهردار و غیره داریم و همینطور اساتید و هیات علمی از این منطقه در دانشگاه های مختلف کشور داریم.

وی درباره آرزوی رسانه های معاند و دشمنان برای ایجاد شکاف و اختلاف میان شیعیان و اهل سنت کشور گفت: خون 11 هزار شهید اهل سنت برای انقلاب اسلامی ریخته شده و برادران ما در سیستان وبلوچستان با جان و دل در حال دفاع هستند. دشمنان این آرزو را به گور می برند.

حجت الاسلام مهدی فرمانیان، عضو هیات علمی دانشگاه ادیان و مذهب در بخش گفت و گوی تلفنی مهمان این برنامه بود.

وی در این باره گفت: مهمترین هدفی که در این مساله وجود دارد و تفرقه میان شیعه و سنی مشخص است. طرفدران و پیروان مکتب امام خمینی (ره) و کسانی که پیروان دیدگاه ها و افکار مقام معظم رهبر هستند که ما از آنها به اسلامی سیاسی یاد میکنیم درجهان اسلام هر روز موفق تر از دیروز بوه اند. و در ایران اسلامی در چهل و اندی سالی که این رهبران عزیز حکومت کرده اند توانسته اند که یک حکومت،  تفکر و روش حکومتداری جدید به جهانیان عرضه کنند. قطعا دشمنان ما دوست دارند این تفکر به عنوان یک تفکر بالنده و پیشرو برای دیگران الگو شود. بنابراین از تمام گسل هایی که در این زمینه وجود دارد استفاده میکنند تا به رعم خود به دیگران نشان دهند که این حکومت ضعیف است و توانایی هدایت همه مجموعه ها و افکار مختلف را ندارد بنابراین نمیتواند الگوی شما باشد.

این استاد افزود: آنها برای رسیدن به این هدف ازگسل های موجود که می تواند عموم مردم را به میدان بیاورد، استفاده می کنند. یکی ازگسل ها اقوام است. آنها با نشر شایعات و اکاذیب تلاش میکنند اقوام را نسبت به قوم خود و زبانشان تحریک کنند وعلیه جمهور یاسلامی بشورانند. گسل دیگر مذهبی است که با استفاده از بحث شیعه و سنی میان مردم تفرقه بیاندازند. تا با القای اینکه در کشور امنیت نیست، و امثال این اکاذیب، بدنه مردم را از حمایت انقلاب اسلامی دور کنند.

سیفایی در ادامه گفت: یکی از مهمترین کارهایی که باید انجام دهیم این است که زخم های موجود و اختلافات را رفو کنیم و گسل ها را از بین ببریم و این اختلاف ها را رفع کنیم و اجازه ندیم دشمن خانواده روی این اختلافات موج سواری کند.

مولوی نذیر احمد اسلامی نماینده سیستان و بلوچستان در مجلس خبرگان رهبری در این باره گفت: انقلاب اسلامی همانطور که برای کل کشورعمران و آبادی و تحول ایجاد کرد، برای اهل تسنن نیز این عمران و آبادی و خدمترسانی را انجام داد. مساجد و حوزه و مدارس علمیه هم درهر دو مذهب به خوبی رشد و پیشرفت کرد.

سیفایی در پایان گفت: نوجوان ترین شهید دفاع مقدس، شهید سدیل اخلاقی 11 و نیم ساله بود از شهرستان نیک شهر بلوچستان که شناسنامه اش را دست کاری کرده بود و به جبهه رفته بود و وصیتنامه این نوجوان خیلی عجیب است.

وی افزود: تلخ ترین مساله ای که برای این مردم در ذهنشان مانده، این است که برخی ها به غلط تهمت تجزیه طلبی به این مردم زده بودند. این مساله هیچ وقت از ذهنشان پاک نمی شود و گله مندند.

506 شهیده زن اهل سنت کرد توسط این اشخاصی که امروز داعیه حقوق زن هستند به شهادت رسیدند.

آخرین اخبار

نظرسنجی برنامه «به افق فلسطین» طنین دعای پرفیض عرفه در کربلا از شبکه افق دولت رئیسی، الگویی برای منتخبان جمهور دیدگاه‌های مسعود پزشکیان در مورد فلسطین فصل پنجم «بزرگراه همت» به آنتن افق رسید پخش «بزرگ راه همت» و «برسد به دست رئیس جمهور» این هفته از شبکه افق دولتی که در فسادستیزی متفاوت بود بررسی دغدغه ذهنی پسرها در مستند «صفر یک» «دومینو» با موضوع همزیستی انسان و سگ روی آنتن می‌رود نقشه‌هایی که غرب برای غرب آسیا داشت اسرائیل در هراس از پاسخ سخت حزب الله زمینه‌سازی برای ظهور در برنامه «بزرگراه همت» صله‌رحم و نماز اول وقت مهم‌ترین خصیصه اخلاقی برادرم بود مستند «جنون هسته‌ای» با افشای اسنادی از نتانیاهو به افق رسید پیشرفت خیره‌کننده‌ هسته‌ای ایران تنها در 3 سال چرا آمریکا برای آتش بس در غزه به تکاپو افتاده است؟ فصل پنجم مستند «بزرگراه همت» رونمایی شد تاکتیک‌ها و تکنیک‌های انتخاباتی؛ از غرب تا ایران هزینه و فایده مقاومت بیشتر است یا سازش؟ تحول حوزه سلامت در دوران شهید جمهور شدت گرفتن جنگ در غزه و تهدید پوشالی اسرائیل برای حمله به لبنان مستند «بدون حکم» روی آنتن شبکه افق سیما شورایی که اصولا سفارش قبول نمی‌کند! بررسی عملکرد شورای نگهبان در شبکه افق روایت سفرهای استانی شهید جمهور در مستند «آن سوی سفر» آیا نتانیاهو باز هم اشتباه خواهد کرد؟ روایت سفرهای استانی شهیدجمهور در مستندهای افق «به نام قانون» به میز نقد کافه مستند رسید وقتی استاندارد «استاندارد» ایران بالاتر رفت وقتی مردم پای نظام جمهوری اسلامی هستند دولتی که دو گانه دیپلماسی و میدان را از بین برد ورود دوباره ایران به فضا با روی کار آمدن دولت رئیسی وقتی هیچ کس به آمریکا اعتماد ندارد دنیایی نو به نام «عصر خمینی» حقیقت صهیونیسم از زبان خاخام‌های یهودی آمریکایی مردم زمان شاه هم از اسرائیل نفرت داشتند تلاش افق برای پوشش اخبار شهید جمهور شهید رئیسی مصداق سیاست‌ورزی الهی و مردم‌سالاری دینی بی نظمی جهانی برای حمایت از اسرائیل! نظم نوین جهانی و افول هژمون آمریکا شهید رئیسی؛ الگویی برای همه آنها که قصد خدمت دارند نقش مهم شهید امیرعبداللهیان در تعاملات خارجی ایران روایت «تنهایی» همسران شهدا آداب و رسوم اقوام ایرانی را در مستند «پارسین» تماشا کنید شهید رئیسی از زبان برادر نقشه راهی که دولت سیزدهم نوشته است او که یار رئیس جمهور شهید بود/ ویژگی‌های آیت‌الله رئیسی به روایت مدیرعامل خبرگزاری ایرنا رأی این دادگاه چقدر اعتبار دارد؟ شبکه افق با مستند‌هایی از شهید جمهور رئیسی، استاد برجسته حوزه علمیه و مرد خستگی‌ناپذیر کار جهادی

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها