مشاهده خبر

چهار شنبه 14 تیر 1402
فرامتن

پیوستن روسیه و چین به محور مقاومت!

شعار مرگ بر آمریکا جنبشی در مقاومت با آمریکا به وجود آورده است که حاکی از پیوستن روسیه و چین به محور مقاومت است.

0

برنامه فرامتن با موضوعات فرهنگی و اجتماعی روز دوشنبه از شبکه افق پخش شد.

در بخش اول این برنامه به خبرهای خوب و امیدبخش ایران اشاره شد که از جمله آن می‌توان به این خبار اشاره کرد: 44 میلیارد تومان کمک خیرین به حوزه سلامت کرمانشاه در سال گذشته، آزادی زندانیان جرائم غیر عمد با صدقه های روزانه یزد، آغاز نهضت برقی کردن حمل و نقل تهران.

در بخش دوم برنامه؛ بخش شبهه فواد ایزدی، عضو هیئت علمی دانشگاه و تحلیلگر مسائل آمریکا درباره موضوع افشای حقوق بشر آمریکا گفت و گو کرد.

وی درباره اینکه چرا باید مرگ بر آمریکا بگوییم گفت: تمام مردم ایران مرگ بر آمریکا نمی گویند؛ تنها کسانی می گویند که غالبا از این کشور و افعالش زخم خورده اند، مانند خانواده مسافران ایرباس 655 ، خانواده های 8 سال جنگ تحمیلی و امثالهم. خب اگر خانواده این افراد مرگ بر آمریکا بگویند ، ایا ما حق داریم آنها از این شعار منع کنیم. این مساله ایرادی هم ندارد بلکه خیلی هم خوب است. چون یک جنبشی را در مقاومت با آمریکا در دنیا به وجود آورده است.

وی افزود: مقاومت مردم ایران در 8 سال جنگ تحمیلی فرهنگ مقاومت در دنیا ایجاد کرده است. پیش از  محور مقاومت فقط در ایران بود. بعدها حزب الله وانصار الله وارد این محور شدند و اخیرا نیز روسیه و چین هم در این محور نه به آمریکا پیوسته اند.

وی درباره ایست دادن پلیس در ایران و آمریکا گفت: در آمریکا پلیس به شما ایست بدهد باید دست های خود را روی فرمان بگذارید و برای برداشتن مدارک خود از داخل داشبورد باید از پلیس اجازه بگیرید؛در غیر این صورت به شما شلیک خواهد شد. این مساله مخصوصا در میان رنگین پوستان و سیاهپوستان خیلی شدیدتر است و خانواده های سیاهپوست به نوجوانان و جوانانشان از همان سنین آموزش می دهند که با پلیس چطور باید رفتار بکنند ، حتی در چشم هایشان نیابد نگاه نکنند.

ایزدی درباره حقوق زنان گفت: در آمریکا جنبش می تو  از هالیوود شروع شد. این جنبش در میان بانوانی که در محل کار دچار تعرض جنسی شدند، پیش آمد. این مساله متاثر از فرهنگ پوشش نامناسب اجباری در محیط کار است. در برخی از رستوران های آمریکا برای استخدام بانوان سایز برخی اندام های بدن را معیار قرار می دهند.

وی درباره اساتید آمریکایی و شرب خمر حین نوشتن مقالاتشان گفت: باید از اساتید آمریکایی قداست زدایی شود. اساتید آمریکایی قبل از نگارش متون علمی شرب خمر می کنند. این اساتید مرجع تقلید برخی افراد در داخل هستند. متنی که اینگونه شروع می شود؛ حتما متاثر از این مساله می شود.

در بخش میز  فرهنگ محمد یوسفی مسئول قرارگاه و مرکز جهادی حیدریون مهمان برنامه بود. وی درباره فعالیت های این قرارگاه گفت: قرارگاه حیدیریون یک خانواده متشکل از جوانان است که به همسایه خود کمک می کند و هر جا احساس نیاز شد سریعا به فکر رفع نیاز می شود.

در این قرارگاه کار جهادی، معیشتی، عمرانی و درمانی انجام میشود .هر زمینه ای که احساس کردیم باید محرومیت زدایی شود فعالیت کردیم. دهه هشتادی ها گرداننده های این مجموعه هستند و برای مردم زحمت میکشند. ما کار تشکیلاتی انجام می دهیم و معاونت های مختلف از هنری، فنی گرفته تا منابع انسانی و غیره . هیچ بودجه و حمایتی از سوی مسئولین نداریم و برکت کار ما با مردم است. هدف ما این است که بتوانیم دل یک نفر را شاد کنیم.

آخرین اخبار

پخش دومین قسمت «سرداران روستا» در شبکه افق پشت پرده جنبش‌های دانشجویی چیست؟ پخش اولین قسمت از «سرداران روستا» از شبکه افق ۳۶۰ در‌جه دوباره روی آنتن شبکه افق می‌نشیند سرانجام «جنگ سرنوشت» برای اسرائیل چیست؟ پخش مستندهای جدید و متنوع از افق وقتی «مقاومت» تنها مسیر است وقتی کالای فاخر ایرانی متولی ندارد رابطه یبوست و سردردهای میگرنی نگاه به جنگ و صلح در غزه از منظر سیاسی و دینی نهضت ملی مسکن از وعده تا تحقق پیشگیری از سرطان از نگاه حکما پلن B آمریکا برای بعد از جنگ در غزه موشک‌سازی شهید احمدی روشن با شکر و روغن واقعیت داشت؟ رژیم که قبلا در سه جبهه می‌جنگید و حالا توان نبرد با حماس را هم ندارد رایحه ‌درمانی برای ترک سیگار مقاومت مدیون زن فلسطینی است ماجرای نیمروز، مستندی از زندگی شهید فخری زاده «اِگلانتین» و «اقتدار دریایی» مستندهای ویژه شبکه افق تفاوت مسهل و ملین در طب سنتی آنچه در غزه می‌گذرد فیلم نیست! جریمه سنگین و پرونده قضایی در انتظار واحدهای آلاینده متخلف آیا جنگ غزه بعد از وقفه انسانی از سر گرفته می‌شود؟ قصور دولت‌ها در پیشرفت صنعت گردشگری استان سیستان و بلوچستان این میوه را تازه تازه بو نکنید! ورزشکاران مشهور خارجی که حامی فلسطین‌اند 2 احتمال درباره جنگ غزه؛ اکتفا به تسخیر شمال غزه یا ادامه جنگ آیا اتحادیه‎ها در قبال بیمه کارگردان مسئولیتی دارند؟ یک مولتی ‌ویتامین طبیعی آگاهی شرط لازم داشتن نسل سالم چرا با ورزشکاران رژیم صهیونیستی مسابقه نمی‌دهیم؟ مشکلی که مجلس برای حل آن جامعه کارگری را فدا کرد تنفس مصنوعی برای زنده نگه ‌داشتن رژیم صهیونیستی دانشجویان ستاره‌ دار بی واسطه به افق می‌آیند دوگانه دولت‌ها و ملت‌ها در موضوع غزه! روش‌های ساده برای کاهش درد قاعدگی دادخواهی در دیوان عدالت اداری غیر حضوری است مشکل مسکن جز با تعریف یک نظام حمایتی حل نمی‌شود آیا مشکل پسماند شمال کشور حل می‌شود؟ رژیم صهیونستی فقط با غزه نمی‌جنگد «دربرابر تاریکی» به افق رسید تاثیر سرنوشت فلسطین بر مسائل استراتژیک جهانی پوشش زنده تحولات و تحلیل جنگ غزه در شبکه افق سیاست منطقه‌ای آمریکا با طوفان الاقصی به چالش کشیده شد مستند‌های ستاره دار در افق تهدید جدی سلامت در صورت خوابیدن با استرس چی کار کنیم تو پاییز مریض نشیم؟ جنگ کریدورها و بقای کشورها بنگاه‌داری بانک‌ها و پشت پرده فروشگاه‌های بزرگ لوازم خانگی روایت «غربت فلسطین» در افق

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها