مشاهده خبر

چهار شنبه 14 تیر 1402
فرامتن

پیوستن روسیه و چین به محور مقاومت!

شعار مرگ بر آمریکا جنبشی در مقاومت با آمریکا به وجود آورده است که حاکی از پیوستن روسیه و چین به محور مقاومت است.

0

برنامه فرامتن با موضوعات فرهنگی و اجتماعی روز دوشنبه از شبکه افق پخش شد.

در بخش اول این برنامه به خبرهای خوب و امیدبخش ایران اشاره شد که از جمله آن می‌توان به این خبار اشاره کرد: 44 میلیارد تومان کمک خیرین به حوزه سلامت کرمانشاه در سال گذشته، آزادی زندانیان جرائم غیر عمد با صدقه های روزانه یزد، آغاز نهضت برقی کردن حمل و نقل تهران.

در بخش دوم برنامه؛ بخش شبهه فواد ایزدی، عضو هیئت علمی دانشگاه و تحلیلگر مسائل آمریکا درباره موضوع افشای حقوق بشر آمریکا گفت و گو کرد.

وی درباره اینکه چرا باید مرگ بر آمریکا بگوییم گفت: تمام مردم ایران مرگ بر آمریکا نمی گویند؛ تنها کسانی می گویند که غالبا از این کشور و افعالش زخم خورده اند، مانند خانواده مسافران ایرباس 655 ، خانواده های 8 سال جنگ تحمیلی و امثالهم. خب اگر خانواده این افراد مرگ بر آمریکا بگویند ، ایا ما حق داریم آنها از این شعار منع کنیم. این مساله ایرادی هم ندارد بلکه خیلی هم خوب است. چون یک جنبشی را در مقاومت با آمریکا در دنیا به وجود آورده است.

وی افزود: مقاومت مردم ایران در 8 سال جنگ تحمیلی فرهنگ مقاومت در دنیا ایجاد کرده است. پیش از  محور مقاومت فقط در ایران بود. بعدها حزب الله وانصار الله وارد این محور شدند و اخیرا نیز روسیه و چین هم در این محور نه به آمریکا پیوسته اند.

وی درباره ایست دادن پلیس در ایران و آمریکا گفت: در آمریکا پلیس به شما ایست بدهد باید دست های خود را روی فرمان بگذارید و برای برداشتن مدارک خود از داخل داشبورد باید از پلیس اجازه بگیرید؛در غیر این صورت به شما شلیک خواهد شد. این مساله مخصوصا در میان رنگین پوستان و سیاهپوستان خیلی شدیدتر است و خانواده های سیاهپوست به نوجوانان و جوانانشان از همان سنین آموزش می دهند که با پلیس چطور باید رفتار بکنند ، حتی در چشم هایشان نیابد نگاه نکنند.

ایزدی درباره حقوق زنان گفت: در آمریکا جنبش می تو  از هالیوود شروع شد. این جنبش در میان بانوانی که در محل کار دچار تعرض جنسی شدند، پیش آمد. این مساله متاثر از فرهنگ پوشش نامناسب اجباری در محیط کار است. در برخی از رستوران های آمریکا برای استخدام بانوان سایز برخی اندام های بدن را معیار قرار می دهند.

وی درباره اساتید آمریکایی و شرب خمر حین نوشتن مقالاتشان گفت: باید از اساتید آمریکایی قداست زدایی شود. اساتید آمریکایی قبل از نگارش متون علمی شرب خمر می کنند. این اساتید مرجع تقلید برخی افراد در داخل هستند. متنی که اینگونه شروع می شود؛ حتما متاثر از این مساله می شود.

در بخش میز  فرهنگ محمد یوسفی مسئول قرارگاه و مرکز جهادی حیدریون مهمان برنامه بود. وی درباره فعالیت های این قرارگاه گفت: قرارگاه حیدیریون یک خانواده متشکل از جوانان است که به همسایه خود کمک می کند و هر جا احساس نیاز شد سریعا به فکر رفع نیاز می شود.

در این قرارگاه کار جهادی، معیشتی، عمرانی و درمانی انجام میشود .هر زمینه ای که احساس کردیم باید محرومیت زدایی شود فعالیت کردیم. دهه هشتادی ها گرداننده های این مجموعه هستند و برای مردم زحمت میکشند. ما کار تشکیلاتی انجام می دهیم و معاونت های مختلف از هنری، فنی گرفته تا منابع انسانی و غیره . هیچ بودجه و حمایتی از سوی مسئولین نداریم و برکت کار ما با مردم است. هدف ما این است که بتوانیم دل یک نفر را شاد کنیم.

آخرین اخبار

رئیسی، استاد برجسته حوزه علمیه و مرد خستگی‌ناپذیر کار جهادی مردان دیپلماسی و میدان انتخاب مردم شخصی مثل رئیسی است او مردم را باور داشت و مردم او را همسویی دیپلماسی و میدان در دولت سیزدهم زندگی شهدا تجلی شهادتشان است نقش گردان شناسایی در آزادسازی خرمشهر با مستند «تنها نترس بدون سلاح» مردم دیگر تفاوت رئیس جمهور مردمی با دیگران را فهمیده‌اند شهید رئیسی و جدیت در خدمت راز شهادت آن مرد که اهل خدمت بود روایتی دیگر از شهادت آیت‌الله رئیسی از زبان فرماندهان سابق نظامی در شبکه افق کادر پروازی شهادت را بیشتر بشناسید «میدان دیپلماسی» روایتی از حضور شهید رئیسی در سفر به نیویورک ویژه برنامه شهید جمهور از شبکه افق سیما او که شهید خدمت بود و خادم جمهور او به تک تک ایرانیان توجه دارد «میدون خراسون» برنامه‌ای با حضور ستارگان موسیقی در مدح امام رضا (ع) سرمایه اجتماعی در ایران و میزان مشارکت در انتخابات مجلس خبرنگار انگلیسی: آسانژ 23 ساعت در روز شکنجه می‌شد کشورهای حوزه بالکان و جنگ غزه هفته جمعیت همراه با مستندهای شبکه افق مستند «رویای بزرگ» از قاب شبکه افق تولید کوچک مقیاس؛ پیشنهادی برای مردمی‌سازی اقتصاد در افق تمدن اسلامی نگاهی نو به اعتراضات دانشجویی در آمریکا کتابی درباره تنها شهید اروپایی دفاع مقدس مقاومت نبرد رسانه‌ای را هم بُرده است از نمایشگاه کتاب تا نظارت بر فیلم‌های سینمایی در گفت‌وگو با وزیر ارشاد حضور یمنی‌ها با دست پُر در نمایشگاه کتاب تهران مستند «سلام به آینده» روایتی از سبک تربیتی مهارت‌ محور رازهای زندگی مرد موشکی ایران نگاهی به مستند «غیر رسمی ۶» / همراه با رهبری در راهروهای کتاب «میدون خراسون» برنامه‌ای با حضور ستارگان موسیقی سریالی از کره جنوبی به افق رسید! پخش مستندهایی با محوریت جمعیت در شبکه افق ساترا نگهبان پناهگاه‌های فرهنگی بازدارندگی؛ ویژگی اصلی قانون عفاف و حجاب گفت‌وگوی به افق فلسطین با خانواده‌ای که از غزه آمده‌اند «شب بخیر آمریکا» روایتی از اعتراضات دانشجویی در غرب گرامی‌داشت روز هلال احمر با «نشان امید» آنهایی که باید از مالیات بر عایدی سرمایه بترسند! سرانجام اعتراضات دانشجویی در آمریکا چه خواهد شد؟ نقش انسان – رسانه‌ها در پوشش واقعیت‌ها هفته‌ای پر از مستندهای جذاب در شبکه افق امر به معروف و نهی از منکر؛ فریضه‌ای دو سویه در جامعه اسلامی چرا اعتراضات دانشجویی آمریکا به خشونت کشیده شد؟ از احیای معاونت پرورشی تا راهکار دولت برای جبران کمبود 203 هزار معلم پیش‌بینی فیلسوف مشهور روس از آینده جنگ غزه «جعبه سیاه» آدم‌ها رو می‌شود/ چالش‌هایی که گاهی از دست مهمان برنامه در می‌رود بایدن چه خواهد کرد؟ همه چیز درباره آقای نادر

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها