مشاهده خبر

چهار شنبه 14 تیر 1402
انارستان

راهکارهای طب سنتی برای کاهش استرس

کسانی که ترس و اضطراب دارند، یکی از راه حل‌های در دسترس و مفید برای درمان، استفاده از دارچین است.

0

برنامه انارستان شبکه افق دوشنبه طبق روال هر هفته به پاسخ سوالات بینندگان پرداخت. دکتر غلامرضا کردافشاری، پزشک و  متخصص طب سنتی این هفته مهمان برنامه بود.

وی در خصوص افسردگی و وسواس گفت: افسردگی و وسواس در نوجوانان، در دسته بیماری‌های مالیخویی هستند. در چنین حالتی اخلاط به سمت سر می‌روند. نقل است از آیت‌‌الله بهجت(ره) که در این باره می‌گفتند یک قاشق زعفران را با عسل مخلوط کنند و در ظرف اب ندیده، سوره انشراح رو می‌نوشتند و در عرقیات مفرح مثل گلاب و ... حل می‌کردند و تخم شربتی اضافه می‌کردند و در روز 4 -5 استان در روز و یک چله استفاده می کردند. به این ترتیب سودا را از مغز و قلب دور می‌کرد.

وی افزود: کسانی که ترس و اضطراب دارند، یکی از راه حل‌های در دسترس و مفید برای درمان، استفاده از دارچین است. به اندازه یک سوم قاشق پودر دارچین را با یک قاشق مربا خوری عسل ترکیب کنند و صبح ناشتا و اخر شب بمکند. بعد از دو هفته اثر آن را خواهند دید. همچنین  و انجیر را در گلاب و بیدمشک وغیره را بخیسانند و میل کنند که باعث کاهش اضطراب و استرس خواهد بود.

این پزشک طب سنتی اذعان کرد: نفخ‌های سوداوی با گرسنگی تشدید می‌شود. در هر حال در همه انواع نفخ، جویدن خوب غذا، نمک قبل و بعد از غذا و پرهیز از غذاهای غلیظ، خوردن آویشن در کنار غذا، مصرف زنیان برای نفخ خوب هستند.

کردافشاری گفت: برای درمان فتق مری باید از خوردن غذاهای نفاخ، غذاهای غلیظ مانند ماکارونی، ماست و غیره خودداری شود.

آخرین اخبار

نظرسنجی برنامه «به افق فلسطین» طنین دعای پرفیض عرفه در کربلا از شبکه افق دولت رئیسی، الگویی برای منتخبان جمهور دیدگاه‌های مسعود پزشکیان در مورد فلسطین فصل پنجم «بزرگراه همت» به آنتن افق رسید پخش «بزرگ راه همت» و «برسد به دست رئیس جمهور» این هفته از شبکه افق دولتی که در فسادستیزی متفاوت بود بررسی دغدغه ذهنی پسرها در مستند «صفر یک» «دومینو» با موضوع همزیستی انسان و سگ روی آنتن می‌رود نقشه‌هایی که غرب برای غرب آسیا داشت اسرائیل در هراس از پاسخ سخت حزب الله زمینه‌سازی برای ظهور در برنامه «بزرگراه همت» صله‌رحم و نماز اول وقت مهم‌ترین خصیصه اخلاقی برادرم بود مستند «جنون هسته‌ای» با افشای اسنادی از نتانیاهو به افق رسید پیشرفت خیره‌کننده‌ هسته‌ای ایران تنها در 3 سال چرا آمریکا برای آتش بس در غزه به تکاپو افتاده است؟ فصل پنجم مستند «بزرگراه همت» رونمایی شد تاکتیک‌ها و تکنیک‌های انتخاباتی؛ از غرب تا ایران هزینه و فایده مقاومت بیشتر است یا سازش؟ تحول حوزه سلامت در دوران شهید جمهور شدت گرفتن جنگ در غزه و تهدید پوشالی اسرائیل برای حمله به لبنان مستند «بدون حکم» روی آنتن شبکه افق سیما شورایی که اصولا سفارش قبول نمی‌کند! بررسی عملکرد شورای نگهبان در شبکه افق روایت سفرهای استانی شهید جمهور در مستند «آن سوی سفر» آیا نتانیاهو باز هم اشتباه خواهد کرد؟ روایت سفرهای استانی شهیدجمهور در مستندهای افق «به نام قانون» به میز نقد کافه مستند رسید وقتی استاندارد «استاندارد» ایران بالاتر رفت وقتی مردم پای نظام جمهوری اسلامی هستند دولتی که دو گانه دیپلماسی و میدان را از بین برد ورود دوباره ایران به فضا با روی کار آمدن دولت رئیسی وقتی هیچ کس به آمریکا اعتماد ندارد دنیایی نو به نام «عصر خمینی» حقیقت صهیونیسم از زبان خاخام‌های یهودی آمریکایی مردم زمان شاه هم از اسرائیل نفرت داشتند تلاش افق برای پوشش اخبار شهید جمهور شهید رئیسی مصداق سیاست‌ورزی الهی و مردم‌سالاری دینی بی نظمی جهانی برای حمایت از اسرائیل! نظم نوین جهانی و افول هژمون آمریکا شهید رئیسی؛ الگویی برای همه آنها که قصد خدمت دارند نقش مهم شهید امیرعبداللهیان در تعاملات خارجی ایران روایت «تنهایی» همسران شهدا آداب و رسوم اقوام ایرانی را در مستند «پارسین» تماشا کنید شهید رئیسی از زبان برادر نقشه راهی که دولت سیزدهم نوشته است او که یار رئیس جمهور شهید بود/ ویژگی‌های آیت‌الله رئیسی به روایت مدیرعامل خبرگزاری ایرنا رأی این دادگاه چقدر اعتبار دارد؟ شبکه افق با مستند‌هایی از شهید جمهور رئیسی، استاد برجسته حوزه علمیه و مرد خستگی‌ناپذیر کار جهادی

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها