مشاهده خبر

سه شنبه 13 تیر 1402
جهان آرا

شاهدان عینی حقوق ضد بشر غربی!

برنامه تلویزیونی «جهان آرا»، دوشنبه شب با حضور کاظم دارابی و مجید نوری، به صورت زنده از شبکه افق پخش شد.

1

در بخش نخست برنامه، امیرحسین ثابتی با کاظم دارابی به گفت‌وگو نشست. دارابی از جمله افرادی بود که در ماجرای میکونوس، توسط پلیس آلمان دستگیر و 15 سال زندانی شد.

او با اشاره به شکنجه‌های روحی و روانی در دوران حبس خود گفت: دخترم زینب، آخرین بار که با او در آلمان دیدار کردم فهمیده بود قرار است آزاد شوم و دیگر من را نمی‌بیند.

وی افزود: پنج سال اول حبسم در آلمان، در انفرادی بودم، شکنجه سفید آلمانی‌ها این بود که موقع ملاقات با همسر و فرزندانم، اجازه نمی‌دادند آنها را حتی لمس کنم و ببوسم، همان‌ها که مدعی حقوق بشر هستند.

دارابی خاطرنشان کرد: در سلول انفرادی، هر یک ساعت من را بیدار می‌کردند و من هم موظف بودم حرکتی کنم که نگهبان ببیند بیدار شده‌ام.

او با بیان اینکه فعالان حقوق بشر اروپایی خودشان عقیده داشتند حبس انفرادی بعد از 15 روز یک نوع شکنجه است گفت: رئیس جمهور یک کشور یعنی ترامپ، دستور به شهادت رساندن حاج قاسم سلیمانی را می‌دهد و با افتخار هم آن را اعلام می‌کند، اگر رئیس جمهور کشوری دیگر چنین کاری می‌کرد، همین آمریکا بحث تروریسم دولتی و نقض حقوق بشر را مطرح می‌کرد.

وکیل منافقین هم به وضعیت بد حبس حمید نوری معترض بود!

دیگر مهمان این برنامه، مجید نوری فرزند حمید نوری ایرانی به گروگان گرفته شده در سوئد بود؛ او با اشاره به اینکه وکیل منافقین هم در دادگاه سوئد گفته بود می‌دانیم آقای حمید نوری در وضعیت مناسبی نیست عنوان کرد: وضعیتی شامل هفت ماه انفرادی که البته نتوانسته‌اند مقاومت او را بشکنند.

نوری خاطرنشان کرد: پدرم گفت یک بیمار روانی را هم سلولی من کردند تا بگویند دیگر حبس انفرادی نیست، ولی بیشتر نوعی شکنجه بود که بگویم او را ببرید، به همان انفرادی راضی هستم.

او با بیان اینکه طرف مقابل ما در دادگاه سوئد، کسانی هستند که به آنها می‌گوییم شما 17 هزار نفر را در ایران ترور کرده‌اید، با افتخار می‌گویند نه، بیشتر از اینها کشته‌ایم افزود: یک وکیل سوئدی در دادگاه می‌گفت همین کاری که شما دارید با حمید نوری می‌کنید، خودش شکنجه است، با شکنجه و نقض حقوق بشر مدعی محاکمه کسی هستید که می‌گویید ناقض حقوق بشر بوده.

نوری تصریح کرد: رسما می‌گویند قصد ما محاکمه حمید نوری نیست، هدفمان محاکمه جمهوری اسلامی است، ولی گوش‌های قاضی و دادگاه، این را نمی‌شنود.

فرزند حمید نوری افزود: پلیسی را بازجوی پدر من کرده بودند که می‌گوید عموی من اعدام شده، یعنی فردی که با جهت و نیت قبلی چنین کاری را بر عهده گرفته و به بازجویی‌های او اعتمادی نیست.

سوئد با این کار دارد با آبروی خودش بازی می‌کند.

به گفته او، یکی از اعضای جدا شده از منافقین می‌گفت نمی‌توانم علیه آنها حرفی بزنم، چون برگه‌ای را امضا کرده‌ام که در این صورت آنها من را خواهند کشت.

نوری عنوان کرد: همین شخص می‌گفت، اگر سوئد واقعا مدعی آزادی بیان است، ببینید آیا جرأت دارند مجوز آتش زدن پرچم همجنس‌بازها را بدهند؟

او گفت: ما تنها کشوری هستیم که هیأت عفو داشتیم، این مسئله را 180 درجه برگردانده‌اند و کاملا برعکس در سطح بین‌المللی جلوه داده‌اند.

نوری اضافه کرد: با اعضای منافقین گفت‌وگو کردیم، رسما گفتند ما طی عملیات‌های داخل کشور، بیش از 17 هزار نفر را کشتیم؛ همان عملیات‌هایی که مسعود رجوی هر روز اعلام می‌کرد.

او همچنین گفت: یکی از شاکیان پدرم، از افرادی بوده که با کلت کمری بازداشت شده ولی حالا مدعی است روزنامه توزیع می‌کرده، شخصی که عملا سلاح به دست داشته ولی عفو شده است.

نوری با بیان اینکه منافقین، شعاردهنده‌های اجاره‌ای دارند خاطرنشان کرد: کسانی که می‌آیند و خیلی مصنوعی فحش می‌دهند، بعد می‌روند اداره پناهندگی سوئد و می‌گویند اگر برگردیم ایران، اعدام می‌شویم؛ در واقع هدفشان فقط اخذ پناهندگی است.

او افزود: گروهی بودند که در دادگاه پدرم، ماسک می‌زدند در حالیکه ماسک زدن در سوئد مرسوم نیست، اینها می‌خواستند شناخته نشوند، چون به ایران رفت و آمد می‌کنند!

 

آخرین اخبار

عملکرد سه ساله مدیریت شهری تهران روی میز جهان آرا «تازه نفس» با روایتی از نخبه قرآنی ایران صریح و شفاف با دبیر هیئت رئیس مجلس: ما هم باید پاسخگو باشیم «فرزند کبیر کوه»، روایتی از شهید هسته‌ای در شبکه افق سیما فصل دوم مجموعه مستند «رخ‌ مادر» به افق رسید «داستان کافی» با روایتی از مبارزات انقلابی آیت الله کافی انتخابات آمریکا و بایسته‌های سیاست خارجی واقع‌بینانه روایتی از راهکار شهید فخری‌زاده برای زیارت حرم سیدالشهدا(ع) از تبلیغ تا آبادانی، داستان یک طلبه در محروم‌ترین نقطه ایران مستندهای شبکه افق در دومین ماه تابستان؛ از زائر غریب کربلا تا بزرگراه همت و رخ مادر پخش مستند «شکارچی مجازی» با موضوع آزار و اذیت دختران و زنان «دل‌نوا» دل عاشقان حسین (ع) را تا کربلا می‌برد راهکارهای عملی برای زندگی سالم با محوریت طب سنتی در «انارستان» سومین قسمت ویژه برنامه «خیابان آزادی» به روی آنتن افق راز خوانش انقلاب اسلامی از سوژه‌ها مستند «اشک» روایتی متفاوت از سوگواری بر سالار شهیدان روایتی از شهید تاسوعا از قاب شبکه افق تله‌تئاتر «کاتب اعظم» تاسوعا و عاشورا پخش می‌شود روایت یکی از کهن‌ترین عزاداری محرم در مستند «آبی برای سقایی» گنجینه نواهای عاشورایی «مثل سرو» نمادی از حیات شهدا «سید معطر» ذاکری که تنها به عشق اهل بیت می‌خواند تدارک مستندهای ویژه شبکه افق برای ایام محرم افق محرمی سیما «گوهرشاد» به روی آنتن افق هفته عفاف و حجاب با ویژه برنامه «خیابان آزادی» در ستاد امر به معروف چه می‌گذرد؟ این است حقیقت غرب: بازداشت به خاطر چند پست در صفحه شخصی روایتی از کودتای نوژه در مستند «آنچه گذشت» روایتی از امید و توسل در مستند «فرشی برای رُستن» کار جهادی؛ مسیری امتحان پس داده پیش روی دولت چهاردهم شبکه افق در اولین روز محرم سیاه پوش می‌شود فصل اول «نجلا» در قاب افق «خانه‌های نورانی» با روضه‌های سید الشهدا (ع) مستندهای افق رنگ و بوی محرم گرفت مستند «محافظ» با روایتی از زندگی نامه شهید سید مهدی موسوی روایتی متفاوت از سیاست‌ورزی مقتدرانه دولت شهید رئیسی بازخوانی جنایتی که از یاد‌ها نخواهد رفت این نامه برسد به دست رئیس‌جمهور دویست و شصت و هشتمین روز جنگ غزه و مردمی که همچنان مقاومند «پرواز اردیبهشت» امشب روی آنتن شبکه افق «من یک هیولا گرفته‌ام» به پخش افق رسید/ داستانی واقعی؛ از فاسدترین واحد پلیس آمریکا نظم نوین چند قطبی و چالش جدید آمریکا برنامه «انتخاب ایران» برای دور دوم انتخابات به افق رسید «برسد به دست رئیس جمهور» نامه‌ای برای رئیس جمهور آینده ایران شبکه افق با «آوردگاه» به عید مباهله می‌پردازد «آخرین ایست بازرسی» به افق رسید مجلس دوازدهم، دولت چهاردهم و آینده سیاست و اقتصاد ایران گزارش و گفت‌وگوهای اختصاصی «به افق فلسطین» از غزه روایتی از تبعیض نژادی آمریکایی‌ها به آنتن افق رسید

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها