مشاهده خبر

چهار شنبه 17 خرداد 1402

آرمان‌های انقلاب اسلامی بیش از توانمندی‌ها؛ ادعا یا واقعیت؟

برنامه وارونگی با موضوعات متنوع سیاسی، ورزشی و فرهنگی روز سه شنبه 16 خرداد 1402 پخش شد.

0

در بخش اخبار جعلی به موضوع انتشار فهرستی از اعضای دعوت شده به تیم ملی فوتبال بود که بعدا مشخص شد این فهرست جعلی بوده و همچین خبری صحت ندارد. خبر جعلی بعدی در رابطه با درگذشت منصوره سگوند از دانشجویان دانشگاه بود که رسانه‌های معاند تلاش کردند سکته قلبی او را به مسائل سیاسی پیوند بزنند. خبر جعلی بعدی، مربوط به تعطیلی پروازهای تهران – باکو بود که رسانه‌های معاند با هدف برهم زدن روابط تهران – باکو تلاش کردند ایران را ناامن جلوه دهند که این خبر نیز از سوی سازمان هوایی کشور تکذیب شد.

بخش دیگر این برنامه به نامه منتشر شده از سوی وزیر سابق امور خارجه ایران با مضمون بزرگ بودن آرمان‌های انقلاب اسلامی در مقابل توانمندی‌های واقعی آن اختصاص داشت که دارای بازتاب‌های رسانه‌ای زیادی بود.  مهمان این بخش از برنامه علی خضریان، نماینده مجلس شورای اسلامی به توضیحی درباره این موضوع پرداخت که این عبارت به خودیِ خود عبارت نادرستی نیست اما باید دانست که برآوردهای ما از واقعیت‌ها را چگونه می‌توان، صحیح انگاشت.

وی افزود: در برهه‌ای از زمان در سیاست خارجی گفته می‌شد که دست از محور مقاومت بردارید اما گذر زمان نشان داد، محور مقاومت در سوریه چگونه توانست آن واقعیتی که آن را آرمان بزرگ می‌پنداشت، چگونه تحقق یافته است.

این نماینده مجلس گفت: گاهی اوقات ممکن است برآورد ما از واقعیت درست یا غلط باشد. گاهی ممکن است در عرصه سیاسیت خارجی و داخلی به اشتباه برآورد کنیم. اما آن کسانی که ادعا می‌کنند که آرمان‌های انقلاب از توانمندی‌های آن بزرگ‌تر است به هیچ وجه قدرت منطقه‌ای ایران را نمی‌توانند انکار کنند و این واقعیتی است که در میدان رخ داد و مبتنی بر برآورد درست از واقعیت‌ها بود.

آخرین اخبار

کریدورهای پول‌ساز در راه ایران «عالی نسب» مهمان افق می‌شود پخش «محمد رسول الله» از افق «اهل گنبد» به روی آنتن افق می‌رود فناورانه، روایت توانمندی‌ شرکت‌های دانش بنیان سلامت اعضای بدن در گروه سلامت معده لزوم تشکیل اتحادیه رسانه‌ای بین کشورهای مسلمان چالش‌های یک شغل مهم در آبادان به روایت مستند «گلافی» «رزم نامه» روایتی از موفقیت ادبیات پایداری پس از انقلاب دیپلماسی توییتری! مستند نسل سوم، روایتی از کارآفرینی فرزندان شهدا مستندی محرمانه به روی آنتن شبکه افق می‌رود برنامه‌های تلویزیونی این هفته شبکه افق برای تاریخ، نگاهی به ابعاد وقایع پس از انقلاب اسلامی سلام به آینده، سبک مهارت محوری برای رشد فرزندان ایران فصل دوم «سلام به آینده» به شبکه افق می‌رود چرا ایرلاین‌های ایرانی سفرهای خارجی را ترجیح می‌دهند؟ دست‌ورزی‌های شفابخش شبکه افق میزبان فرمانده «غریب» می‌شود روایت تاسیس شبکه المنار لبنان بر روی آنتن افق سیما مستندی درباره تنها بازمانده «امید» تغذیه‌های مناسب برای میان وعده بچه مدرسه‌ای ‌ها برای تاریخ، نگاهی به تاریخچه عملیات‌های دفاع مقدس بازخوانی تاریخ معاصر عراق در مستند «عراق نابودی یک ملت» پوکی استخوان، بیماری قرن سلاح‌های شناختی کشنده‌تر از سلاح جنگی تعدد مراکز تصمیم‌گیری و سردرگمی در سیاست‌گذاری علمی رشد صنعت نوشت‌افزارهای ایرانی در رقابت با محصول خارجی آرامش ذهن کودکان در طب سنتی فرار به سمت نجات! با خشکی پوست در پاییز چه کنیم؟ مشکلات دارو همچنان گریبان‌گیر کشور دستِ پُر ایران در دیپلماسی عمومی رخدادی فرامتن در شبکه افق «جان وطن» در شبکه افق/ حال و هوای دفاع مقدس در مستندها روایت عجیب و غریب فیلم‌های هالیوودی از پیامبران آخرالزمان در بازی‌های ویدیویی دروغ‌پراکنی در شبکه‌های اجتماعی چه بلایی سر ما می‌آورد؟ اختناق رحم؛ ترسناک ولی با درمانی ساده نگاه نادرست به ایمنی در ایران وارونه‌نمایی سفر رییس جمهور به نیویورک تراژدی 40 ساله یک ملت و کشور یک پرده از سینمای جنگ در شبکه افق خاطرات مدیرکل در مستندی از شبکه افق طرح پزشک خانواده از آغاز تاکنون درمان نازایی با طب سنتی گفتمان سلطنت طلب در ایران جایگاهی ندارد فرهنگستان برای زبان فارسی چه کرده است؟ یائسگی زودرس در بانوان و تدبیر طب سنتی تدابیر طب سنتی برای درمان ناتوانی قوای جنسی

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها