مشاهده خبر

چهار شنبه 17 خرداد 1402

آرمان‌های انقلاب اسلامی بیش از توانمندی‌ها؛ ادعا یا واقعیت؟

برنامه وارونگی با موضوعات متنوع سیاسی، ورزشی و فرهنگی روز سه شنبه 16 خرداد 1402 پخش شد.

0

در بخش اخبار جعلی به موضوع انتشار فهرستی از اعضای دعوت شده به تیم ملی فوتبال بود که بعدا مشخص شد این فهرست جعلی بوده و همچین خبری صحت ندارد. خبر جعلی بعدی در رابطه با درگذشت منصوره سگوند از دانشجویان دانشگاه بود که رسانه‌های معاند تلاش کردند سکته قلبی او را به مسائل سیاسی پیوند بزنند. خبر جعلی بعدی، مربوط به تعطیلی پروازهای تهران – باکو بود که رسانه‌های معاند با هدف برهم زدن روابط تهران – باکو تلاش کردند ایران را ناامن جلوه دهند که این خبر نیز از سوی سازمان هوایی کشور تکذیب شد.

بخش دیگر این برنامه به نامه منتشر شده از سوی وزیر سابق امور خارجه ایران با مضمون بزرگ بودن آرمان‌های انقلاب اسلامی در مقابل توانمندی‌های واقعی آن اختصاص داشت که دارای بازتاب‌های رسانه‌ای زیادی بود.  مهمان این بخش از برنامه علی خضریان، نماینده مجلس شورای اسلامی به توضیحی درباره این موضوع پرداخت که این عبارت به خودیِ خود عبارت نادرستی نیست اما باید دانست که برآوردهای ما از واقعیت‌ها را چگونه می‌توان، صحیح انگاشت.

وی افزود: در برهه‌ای از زمان در سیاست خارجی گفته می‌شد که دست از محور مقاومت بردارید اما گذر زمان نشان داد، محور مقاومت در سوریه چگونه توانست آن واقعیتی که آن را آرمان بزرگ می‌پنداشت، چگونه تحقق یافته است.

این نماینده مجلس گفت: گاهی اوقات ممکن است برآورد ما از واقعیت درست یا غلط باشد. گاهی ممکن است در عرصه سیاسیت خارجی و داخلی به اشتباه برآورد کنیم. اما آن کسانی که ادعا می‌کنند که آرمان‌های انقلاب از توانمندی‌های آن بزرگ‌تر است به هیچ وجه قدرت منطقه‌ای ایران را نمی‌توانند انکار کنند و این واقعیتی است که در میدان رخ داد و مبتنی بر برآورد درست از واقعیت‌ها بود.

آخرین اخبار

رئیسی، استاد برجسته حوزه علمیه و مرد خستگی‌ناپذیر کار جهادی مردان دیپلماسی و میدان انتخاب مردم شخصی مثل رئیسی است او مردم را باور داشت و مردم او را همسویی دیپلماسی و میدان در دولت سیزدهم زندگی شهدا تجلی شهادتشان است نقش گردان شناسایی در آزادسازی خرمشهر با مستند «تنها نترس بدون سلاح» مردم دیگر تفاوت رئیس جمهور مردمی با دیگران را فهمیده‌اند شهید رئیسی و جدیت در خدمت راز شهادت آن مرد که اهل خدمت بود روایتی دیگر از شهادت آیت‌الله رئیسی از زبان فرماندهان سابق نظامی در شبکه افق کادر پروازی شهادت را بیشتر بشناسید «میدان دیپلماسی» روایتی از حضور شهید رئیسی در سفر به نیویورک ویژه برنامه شهید جمهور از شبکه افق سیما او که شهید خدمت بود و خادم جمهور او به تک تک ایرانیان توجه دارد «میدون خراسون» برنامه‌ای با حضور ستارگان موسیقی در مدح امام رضا (ع) سرمایه اجتماعی در ایران و میزان مشارکت در انتخابات مجلس خبرنگار انگلیسی: آسانژ 23 ساعت در روز شکنجه می‌شد کشورهای حوزه بالکان و جنگ غزه هفته جمعیت همراه با مستندهای شبکه افق مستند «رویای بزرگ» از قاب شبکه افق تولید کوچک مقیاس؛ پیشنهادی برای مردمی‌سازی اقتصاد در افق تمدن اسلامی نگاهی نو به اعتراضات دانشجویی در آمریکا کتابی درباره تنها شهید اروپایی دفاع مقدس مقاومت نبرد رسانه‌ای را هم بُرده است از نمایشگاه کتاب تا نظارت بر فیلم‌های سینمایی در گفت‌وگو با وزیر ارشاد حضور یمنی‌ها با دست پُر در نمایشگاه کتاب تهران مستند «سلام به آینده» روایتی از سبک تربیتی مهارت‌ محور رازهای زندگی مرد موشکی ایران نگاهی به مستند «غیر رسمی ۶» / همراه با رهبری در راهروهای کتاب «میدون خراسون» برنامه‌ای با حضور ستارگان موسیقی سریالی از کره جنوبی به افق رسید! پخش مستندهایی با محوریت جمعیت در شبکه افق ساترا نگهبان پناهگاه‌های فرهنگی بازدارندگی؛ ویژگی اصلی قانون عفاف و حجاب گفت‌وگوی به افق فلسطین با خانواده‌ای که از غزه آمده‌اند «شب بخیر آمریکا» روایتی از اعتراضات دانشجویی در غرب گرامی‌داشت روز هلال احمر با «نشان امید» آنهایی که باید از مالیات بر عایدی سرمایه بترسند! سرانجام اعتراضات دانشجویی در آمریکا چه خواهد شد؟ نقش انسان – رسانه‌ها در پوشش واقعیت‌ها هفته‌ای پر از مستندهای جذاب در شبکه افق امر به معروف و نهی از منکر؛ فریضه‌ای دو سویه در جامعه اسلامی چرا اعتراضات دانشجویی آمریکا به خشونت کشیده شد؟ از احیای معاونت پرورشی تا راهکار دولت برای جبران کمبود 203 هزار معلم پیش‌بینی فیلسوف مشهور روس از آینده جنگ غزه «جعبه سیاه» آدم‌ها رو می‌شود/ چالش‌هایی که گاهی از دست مهمان برنامه در می‌رود بایدن چه خواهد کرد؟ همه چیز درباره آقای نادر

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها