مشاهده خبر

چهار شنبه 10 خرداد 1402
وارونگی

رویای کارگردانان ایرانی؛ حذف مجور و پروانه ساخت!

برنامه وارونگی روز سه‌شنبه با رد اخبار جعلی و پاسخ به شبهات درباره علت حضور غیر قانونی فیلم‌های بدون مجوز ایران در جشنواره کن از شبکه افق سیما پخش شد.

0

در ابتدای این برنامه به اخبار جعلی منتشر شده درباره ایران اشاره شد. یکی از خبرهایی که ابتدای برنامه عنوان شد، خبر جعلی درباره پایین آمدن ضریب هوشی مردم ایران بعد از سیل مهاجرت نخبگان ایران بود.

عباس علیپور، کارشناس حوزه مهاجرت مهمان تلفنی این برنامه درباره مهاجرت و مساله ضریب هوشی صحبت کرد.

وی گفت: مهاجرت به معنای از دست دادن سرمایه نیست، ما نخبه ها و پزشک‌هایی داریم که وقتی مهاجرت کردند و تحصیل کردند توانستند به ایران و کل بشریت خدمت کنند، پس عموما مساله مهاجرت حتما بد نیست.

خبر جعلی دیگری که از طریق رسانه‌های معاند منتشر شده بود، خبر هک سایت ریاست جمهوری و دستیابی به سندهای مهم بود، که توسط نهاد ریاست جمهوری تکذیب و عنوان شد که اسناد ادعایی هم جعلی بوده‌اند.

در بخش شبهات فرامتن، به حضور غیرقانی فیلم‌های بدون مجوز ایرانی در جشنواره کن پرداخته شد و مهمان برنامه روح الله سهرابی، مدیر کل نظارت و ارزشیابی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در این باره توضیحاتی ارائه کرد.

وی در این باره گفت: مبنا و بنای سازمان به تعامل با کارگردانان و فیلم سازان کشور است. ولی اینکه یک فیلم ساز و عوامل او تصمیم می گیرند که این مسیر را دور بزنند و مغایر با مدار این قانون حرت کنند، علت و را باید از خودشان پرسید.

بهروز افخمی، نویسنده و کارگردان سینما مهمان تلفنی این برنامه درباره نحوه مقابله با این مساله گفت: من بارها گفتم که این نحوه تعامل با فیلم ها مثل سانسور ، عدم اعطای مجوز وتوقیف فیلم ها هیچ فایده ای ندارد و برعکس به ضرر  ما و کشور است.

اما مهمان دیگر برنامه بیژن نوباوه، نایب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی، در توضیح این مسئله گفت: بدون مجوز هیچ جای دنیا فیلمی تولید نمی شود و بدون نظر داشت سیاست های اجتماعی اجازه تولید فیلم داده نمیشود.

در بخش آخر وارونگی سه‌شنبه، به معرفی یک چهره ضدانقلابی پرداخته شد.

بیژن ثابت، فرد دو تابعیتی که به عنوان عابر بانک از آن یاد می شود، مهمترین فرد پشت پرده و بزرگترین حامی رادیو فرداست. وی محبوب دل باراک اوبامو و جو بایدن است. این علاقه آنچنان بود که سال گذشته جو بایدن او را به عنوان سفیر  ایالات متحده امریکا در جمهوری چک نامزد کرد. او نقش غیر اعلامی اما پررنگی در تدوین راهبردهای رسانه ای حزب دموکرات علیه ایران داشته است.

آخرین اخبار

کریدورهای پول‌ساز در راه ایران «عالی نسب» مهمان افق می‌شود پخش «محمد رسول الله» از افق «اهل گنبد» به روی آنتن افق می‌رود فناورانه، روایت توانمندی‌ شرکت‌های دانش بنیان سلامت اعضای بدن در گروه سلامت معده لزوم تشکیل اتحادیه رسانه‌ای بین کشورهای مسلمان چالش‌های یک شغل مهم در آبادان به روایت مستند «گلافی» «رزم نامه» روایتی از موفقیت ادبیات پایداری پس از انقلاب دیپلماسی توییتری! مستند نسل سوم، روایتی از کارآفرینی فرزندان شهدا مستندی محرمانه به روی آنتن شبکه افق می‌رود برنامه‌های تلویزیونی این هفته شبکه افق برای تاریخ، نگاهی به ابعاد وقایع پس از انقلاب اسلامی سلام به آینده، سبک مهارت محوری برای رشد فرزندان ایران فصل دوم «سلام به آینده» به شبکه افق می‌رود چرا ایرلاین‌های ایرانی سفرهای خارجی را ترجیح می‌دهند؟ دست‌ورزی‌های شفابخش شبکه افق میزبان فرمانده «غریب» می‌شود روایت تاسیس شبکه المنار لبنان بر روی آنتن افق سیما مستندی درباره تنها بازمانده «امید» تغذیه‌های مناسب برای میان وعده بچه مدرسه‌ای ‌ها برای تاریخ، نگاهی به تاریخچه عملیات‌های دفاع مقدس بازخوانی تاریخ معاصر عراق در مستند «عراق نابودی یک ملت» پوکی استخوان، بیماری قرن سلاح‌های شناختی کشنده‌تر از سلاح جنگی تعدد مراکز تصمیم‌گیری و سردرگمی در سیاست‌گذاری علمی رشد صنعت نوشت‌افزارهای ایرانی در رقابت با محصول خارجی آرامش ذهن کودکان در طب سنتی فرار به سمت نجات! با خشکی پوست در پاییز چه کنیم؟ مشکلات دارو همچنان گریبان‌گیر کشور دستِ پُر ایران در دیپلماسی عمومی رخدادی فرامتن در شبکه افق «جان وطن» در شبکه افق/ حال و هوای دفاع مقدس در مستندها روایت عجیب و غریب فیلم‌های هالیوودی از پیامبران آخرالزمان در بازی‌های ویدیویی دروغ‌پراکنی در شبکه‌های اجتماعی چه بلایی سر ما می‌آورد؟ اختناق رحم؛ ترسناک ولی با درمانی ساده نگاه نادرست به ایمنی در ایران وارونه‌نمایی سفر رییس جمهور به نیویورک تراژدی 40 ساله یک ملت و کشور یک پرده از سینمای جنگ در شبکه افق خاطرات مدیرکل در مستندی از شبکه افق طرح پزشک خانواده از آغاز تاکنون درمان نازایی با طب سنتی گفتمان سلطنت طلب در ایران جایگاهی ندارد فرهنگستان برای زبان فارسی چه کرده است؟ یائسگی زودرس در بانوان و تدبیر طب سنتی تدابیر طب سنتی برای درمان ناتوانی قوای جنسی

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها