مشاهده خبر

چهار شنبه 10 خرداد 1402
وارونگی

رویای کارگردانان ایرانی؛ حذف مجور و پروانه ساخت!

برنامه وارونگی روز سه‌شنبه با رد اخبار جعلی و پاسخ به شبهات درباره علت حضور غیر قانونی فیلم‌های بدون مجوز ایران در جشنواره کن از شبکه افق سیما پخش شد.

0

در ابتدای این برنامه به اخبار جعلی منتشر شده درباره ایران اشاره شد. یکی از خبرهایی که ابتدای برنامه عنوان شد، خبر جعلی درباره پایین آمدن ضریب هوشی مردم ایران بعد از سیل مهاجرت نخبگان ایران بود.

عباس علیپور، کارشناس حوزه مهاجرت مهمان تلفنی این برنامه درباره مهاجرت و مساله ضریب هوشی صحبت کرد.

وی گفت: مهاجرت به معنای از دست دادن سرمایه نیست، ما نخبه ها و پزشک‌هایی داریم که وقتی مهاجرت کردند و تحصیل کردند توانستند به ایران و کل بشریت خدمت کنند، پس عموما مساله مهاجرت حتما بد نیست.

خبر جعلی دیگری که از طریق رسانه‌های معاند منتشر شده بود، خبر هک سایت ریاست جمهوری و دستیابی به سندهای مهم بود، که توسط نهاد ریاست جمهوری تکذیب و عنوان شد که اسناد ادعایی هم جعلی بوده‌اند.

در بخش شبهات فرامتن، به حضور غیرقانی فیلم‌های بدون مجوز ایرانی در جشنواره کن پرداخته شد و مهمان برنامه روح الله سهرابی، مدیر کل نظارت و ارزشیابی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در این باره توضیحاتی ارائه کرد.

وی در این باره گفت: مبنا و بنای سازمان به تعامل با کارگردانان و فیلم سازان کشور است. ولی اینکه یک فیلم ساز و عوامل او تصمیم می گیرند که این مسیر را دور بزنند و مغایر با مدار این قانون حرت کنند، علت و را باید از خودشان پرسید.

بهروز افخمی، نویسنده و کارگردان سینما مهمان تلفنی این برنامه درباره نحوه مقابله با این مساله گفت: من بارها گفتم که این نحوه تعامل با فیلم ها مثل سانسور ، عدم اعطای مجوز وتوقیف فیلم ها هیچ فایده ای ندارد و برعکس به ضرر  ما و کشور است.

اما مهمان دیگر برنامه بیژن نوباوه، نایب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی، در توضیح این مسئله گفت: بدون مجوز هیچ جای دنیا فیلمی تولید نمی شود و بدون نظر داشت سیاست های اجتماعی اجازه تولید فیلم داده نمیشود.

در بخش آخر وارونگی سه‌شنبه، به معرفی یک چهره ضدانقلابی پرداخته شد.

بیژن ثابت، فرد دو تابعیتی که به عنوان عابر بانک از آن یاد می شود، مهمترین فرد پشت پرده و بزرگترین حامی رادیو فرداست. وی محبوب دل باراک اوبامو و جو بایدن است. این علاقه آنچنان بود که سال گذشته جو بایدن او را به عنوان سفیر  ایالات متحده امریکا در جمهوری چک نامزد کرد. او نقش غیر اعلامی اما پررنگی در تدوین راهبردهای رسانه ای حزب دموکرات علیه ایران داشته است.

آخرین اخبار

او مردم را باور داشت و مردم هم او را همسویی دیپلماسی و میدان در دولت سیزدهم زندگی شهدا تجلی شهادتشان است نقش گردان شناسایی در آزادسازی خرمشهر با مستند «تنها نترس بدون سلاح» مردم دیگر تفاوت رئیس جمهور مردمی با دیگران را فهمیده‌اند شهید رئیسی و جدیت در خدمت راز شهادت آن مرد که اهل خدمت بود روایتی دیگر از شهادت آیت‌الله رئیسی از زبان فرماندهان سابق نظامی در شبکه افق کادر پروازی شهادت را بیشتر بشناسید «میدان دیپلماسی» روایتی از حضور شهید رئیسی در سفر به نیویورک ویژه برنامه شهید جمهور از شبکه افق سیما او که شهید خدمت بود و خادم جمهور او به تک تک ایرانیان توجه دارد «میدون خراسون» برنامه‌ای با حضور ستارگان موسیقی در مدح امام رضا (ع) سرمایه اجتماعی در ایران و میزان مشارکت در انتخابات مجلس خبرنگار انگلیسی: آسانژ 23 ساعت در روز شکنجه می‌شد کشورهای حوزه بالکان و جنگ غزه هفته جمعیت همراه با مستندهای شبکه افق مستند «رویای بزرگ» از قاب شبکه افق تولید کوچک مقیاس؛ پیشنهادی برای مردمی‌سازی اقتصاد در افق تمدن اسلامی نگاهی نو به اعتراضات دانشجویی در آمریکا کتابی درباره تنها شهید اروپایی دفاع مقدس مقاومت نبرد رسانه‌ای را هم بُرده است از نمایشگاه کتاب تا نظارت بر فیلم‌های سینمایی در گفت‌وگو با وزیر ارشاد حضور یمنی‌ها با دست پُر در نمایشگاه کتاب تهران مستند «سلام به آینده» روایتی از سبک تربیتی مهارت‌ محور رازهای زندگی مرد موشکی ایران نگاهی به مستند «غیر رسمی ۶» / همراه با رهبری در راهروهای کتاب «میدون خراسون» برنامه‌ای با حضور ستارگان موسیقی سریالی از کره جنوبی به افق رسید! پخش مستندهایی با محوریت جمعیت در شبکه افق ساترا نگهبان پناهگاه‌های فرهنگی بازدارندگی؛ ویژگی اصلی قانون عفاف و حجاب گفت‌وگوی به افق فلسطین با خانواده‌ای که از غزه آمده‌اند «شب بخیر آمریکا» روایتی از اعتراضات دانشجویی در غرب گرامی‌داشت روز هلال احمر با «نشان امید» آنهایی که باید از مالیات بر عایدی سرمایه بترسند! سرانجام اعتراضات دانشجویی در آمریکا چه خواهد شد؟ نقش انسان – رسانه‌ها در پوشش واقعیت‌ها هفته‌ای پر از مستندهای جذاب در شبکه افق امر به معروف و نهی از منکر؛ فریضه‌ای دو سویه در جامعه اسلامی چرا اعتراضات دانشجویی آمریکا به خشونت کشیده شد؟ از احیای معاونت پرورشی تا راهکار دولت برای جبران کمبود 203 هزار معلم پیش‌بینی فیلسوف مشهور روس از آینده جنگ غزه «جعبه سیاه» آدم‌ها رو می‌شود/ چالش‌هایی که گاهی از دست مهمان برنامه در می‌رود بایدن چه خواهد کرد؟ همه چیز درباره آقای نادر حزب دموکرات و مصادره به مطلوب اعتراضات دانشجویی در آمریکا میراث حاج نادر و افق‌های نو در آمریکا پخش «در مرز غبار آلود» از افق / روایتی متفاوت از نادر طالب‌زاده

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها