مشاهده خبر

یک شنبه 7 خرداد 1402
وارونگی

تضعیف سیاست خارجی ایران پس از توافق با عربستان؛ از توهم تا واقعیت!

«وارونگی» شنبه این هفته با هدف پاسخ به شبهات و شایعات مطرح شده در فضای مجازی روی آنتن شبکه افق سیما قرار گرفت.

0

در ابتدای این برنامه به اخبار جعلی منتشر شده درباره ایران اشاره شد. باز شدن پرونده فساد 20 هزار میلیارد تومانی در شهرداری در سرتیتر این خبرها قرار داشت که مشخص شد، این پرونده مربوط به ادوار گذشته بوده و ارتباطی با دولت حاضر ندارد.

خبر بعدی درباره مسائل مرزی کشور بود که در چند روز اخیر در مرزهای شرقی ایران اتفاق افتاده است؛ در خبرها آمده بود که ایران به فرودگاه زرنج افغانستان حمله موشکی کرده است که این خبر تکذیب شد.

بخش دیگری از این برنامه به مبادله زندانیان بین ایران و بلژیک و خاصه اسدالله اسدی، دیپلمات ایرانی اشاره داشت.

در این بخش گزارشی از پوشش‌های خبری رسانه‌های وابسته مانند BBC در وارونه نشان دادن قضایای مربوط به گروگان‌گیری دیپلمات ایرانی مورد بررسی قرار گرفت همچنین موضوع لایحه حجاب نیز مانند چند ماه گذشته، از موضوعاتی بود که این رسانه‌ها به آن پرداختند.

بخش مهم دیگری که در این برنامه اشاره شد، پاسخ به یک سوال مهم در سیاست خارجی ایران بود که مهمان این برنامه سیدرضا صدرالحسینی، کارشناس مسائل سیاسی بود و به تحلیلی درباره شبهه ایجاد شده درباره تضعیف سیاست خارجی ایران پس از توافق با عربستان پرداخت.

صدرالحسینی با اشاره به موضوع توافق با عربستان و ادعای عقب‌نشینی ایران از سیاست‌های خود اظهار کرد: برخی از افرادی که به دنبال این گونه مسائل هستند یا به دنبال امتیاز گرفتن برای انتخابات پیش روی ایران هستند و یا اهداف دیگری را دنبال می‌کنند.

وی افزود: ایران هرگز در قبال فشارهای وارده بر خود از سیاست‌های خود عقب نشینی نکرده است و بهترین شاهد مثال آن،  عدم تغییر سیاست ایران در قبال ترامپ و فشارهای سخت و سنگین تحریمی اوست.

مهمان دیگر این برنامه، سعد الله زارعی، کارشناس مسائل سیاسی بود که به صورت مشخص به این سوال پاسخ داد که آیا ایران درباره یمن در مذاکرات چین عقب نشینی کرده است یا نه؟

زارعی در پاسخ به این سوال گفت: جمهوری اسلامی ایران سیاستی رو به رشد داره و اینگونه نیست که سیاست‌های خود را برای دیگری کنار بگذارد.

او اذعان کرد که ایران بر اساس سیاست‌های مدنظر خود پیش می‌رود و این درحالی است که توافق به درخواست عربستان بوده و بنابراین نادیده گیری سیاست ایران در قبال یمن و عقب‌نشینی ایران از مواضع خود، سخنی بیهوده است.

آخرین اخبار

کریدورهای پول‌ساز در راه ایران «عالی نسب» مهمان افق می‌شود پخش «محمد رسول الله» از افق «اهل گنبد» به روی آنتن افق می‌رود فناورانه، روایت توانمندی‌ شرکت‌های دانش بنیان سلامت اعضای بدن در گروه سلامت معده لزوم تشکیل اتحادیه رسانه‌ای بین کشورهای مسلمان چالش‌های یک شغل مهم در آبادان به روایت مستند «گلافی» «رزم نامه» روایتی از موفقیت ادبیات پایداری پس از انقلاب دیپلماسی توییتری! مستند نسل سوم، روایتی از کارآفرینی فرزندان شهدا مستندی محرمانه به روی آنتن شبکه افق می‌رود برنامه‌های تلویزیونی این هفته شبکه افق برای تاریخ، نگاهی به ابعاد وقایع پس از انقلاب اسلامی سلام به آینده، سبک مهارت محوری برای رشد فرزندان ایران فصل دوم «سلام به آینده» به شبکه افق می‌رود چرا ایرلاین‌های ایرانی سفرهای خارجی را ترجیح می‌دهند؟ دست‌ورزی‌های شفابخش شبکه افق میزبان فرمانده «غریب» می‌شود روایت تاسیس شبکه المنار لبنان بر روی آنتن افق سیما مستندی درباره تنها بازمانده «امید» تغذیه‌های مناسب برای میان وعده بچه مدرسه‌ای ‌ها برای تاریخ، نگاهی به تاریخچه عملیات‌های دفاع مقدس بازخوانی تاریخ معاصر عراق در مستند «عراق نابودی یک ملت» پوکی استخوان، بیماری قرن سلاح‌های شناختی کشنده‌تر از سلاح جنگی تعدد مراکز تصمیم‌گیری و سردرگمی در سیاست‌گذاری علمی رشد صنعت نوشت‌افزارهای ایرانی در رقابت با محصول خارجی آرامش ذهن کودکان در طب سنتی فرار به سمت نجات! با خشکی پوست در پاییز چه کنیم؟ مشکلات دارو همچنان گریبان‌گیر کشور دستِ پُر ایران در دیپلماسی عمومی رخدادی فرامتن در شبکه افق «جان وطن» در شبکه افق/ حال و هوای دفاع مقدس در مستندها روایت عجیب و غریب فیلم‌های هالیوودی از پیامبران آخرالزمان در بازی‌های ویدیویی دروغ‌پراکنی در شبکه‌های اجتماعی چه بلایی سر ما می‌آورد؟ اختناق رحم؛ ترسناک ولی با درمانی ساده نگاه نادرست به ایمنی در ایران وارونه‌نمایی سفر رییس جمهور به نیویورک تراژدی 40 ساله یک ملت و کشور یک پرده از سینمای جنگ در شبکه افق خاطرات مدیرکل در مستندی از شبکه افق طرح پزشک خانواده از آغاز تاکنون درمان نازایی با طب سنتی گفتمان سلطنت طلب در ایران جایگاهی ندارد فرهنگستان برای زبان فارسی چه کرده است؟ یائسگی زودرس در بانوان و تدبیر طب سنتی تدابیر طب سنتی برای درمان ناتوانی قوای جنسی

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها