مشاهده خبر

پنج شنبه 14 اردیبهشت 1402

هنرستانی‌ها موضوع فرامتن شدند

برنامه فرامتن با دعوت از معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش به موضوع هنرستان‌ها در سطح کشور پرداخته است.

1

به گزارش روابط عمومی شبکه افق، کاظمی، معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش در برنامه فرامتن ضمن توضیح در مورد وضعیت نوسازی تجهیزات و امکانات مدارس گفت: در سال تحصیلی جاری حدود 70 هزار دانش آموز به مجموعه هنرستانی ما افزوده شده است و این افراد نیازمند تجهیزات هستند و در عین حال تجهیزات موجود هم مستهلک می‌شوند.

وی افزود: جایگزینی و در کنار آن افزایش تجهیزات نیازمند منابع بیشتری است و منابع موجود ما این سطح از نیاز را پوشش نمی‌دهد و ما نیازمند کمک و یاری بیشتری هستیم.

معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش تاکید کرد: به دنبال آن هستیم تا آموزش را به سمت محیط واقعی کار ببریم. امسال توانستیم بیش از 40 هنرستان وابسته به صنعت ایجاد کنیم. در برخی کارخانجات مربوط به صنعت فولاد و صنعت برق با رایزنی‌هایی که صورت گرفته قرار شده آنها در آموزش هنرستانی با آموزش و پرورش همکاری کنند. امروز به دنبال ایجاد مشارکت با سایر بخش‌ها نیز هستیم.

وی ادامه داد: امروز همه 70 هزار دانش ‌آموزی که هنرستانی شده‌اند، افرادی هستند که پایه‌ نهم بوده‌اند و بسیاری با میل خود به سمت هنرستان آمده‌اند. متاسفانه در برخی رشته‌های هنرستانی نتوانسته‌ایم به درخواست‌ها به صورت کامل پاسخ مثبت دهیم.

کاظمی خاطرنشان کرد: برنامه آموزش متوسطه 5 ساله است. امسال ما بیش از 40 درصد دانش ‌آموزانمان را در آموزشگاه‌های فنی و حرفه‌ای هدایت میکنیم. بستر ایجاد می‌کنیم و به دنبال افزایش کیفیت آموزش هستیم. نمی‌توانیم یک شبه موضوع مهارت آموزی را در کشور حل کنیم در صورتی که طی چندین سال بسیار افت کرده بودیم.

وی در مورد باز پس‌گیری شهریه مدارس غیر انتفاعی به دلیل تعطیل‌های آلودگی هوا گفت: البته این موضوع مرتبط با سازمان مربوط به خود است اما آنچه بنده اطلاع دارم ابلاغیه‌ توسط اداره آموزش و پرورش استان‌ها اعلام شده است که امروز باید نظارت در این حوزه‌ها بیشتر صورت گیرد.

معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش در پایان گفت: مدارسی که شامل این موضوع می‌شدند یا فوق برنامه‌ای برای دانش آموزان در نظر گرفته‌اند و یا نسبت به بازگشت مبلغ رفته‌اند. امروز اگر اولیا نسبت به این موضوع اعتراضی دارند به ادارات آموزش و پرورش مراجعه کنند.

آخرین اخبار

«به افق فلسطین» فاتح خط مقدم جنگ رسانه‌ای تاریخ تکرار می‌شود؛ غارت انبار همان غارت کوفه و زدن کنسولگری همان زدن تهران است! ناگفته‌هایی از پدافند هوایی ایران در «نبرد امواج» لحظه به لحظه با جنگ غزه توصیه جدی به اربابان اسرائیل: کنترلش کنید! اگر اسرائیل پیام ایران را نگرفته باشد... سناریوهای محتمل برای واکنش اسرائیل به عملیات موشکی ایران عملیات وعده صادق؛ فراتر از آنچه در ظاهر می‌بینیم «سرزمین ستاره‌ها»؛ ایرانگردی توأمان با شرکت در جلسات قرآنی رویکرد روزآمد سفرنامه قرآنی «سرزمین ستاره‌ها» راستگرایان دینی در آمریکا و اسرائیل و مسئله جنگ غزه راهکاری مردمی برای تحریم کالاهای اسرائیلی وقتی کار هنرمندان ایرانی تازه شروع شده است راز قدس در روایت فتح زمانی برای آخرین دانه‌های این ساعت شنی همه تصمیم‌ها در واشنگتن گرفته می‌شود مسئله جامعه امروز اخلاق است فضای مجازی و دیکتاتورهای مدافع آزادی بیان! خروش یک ملت «به افق فلسطین» آیا آمریکا از حمله به کنسولگری ایران اطلاع داشت؟ ترور چهره‌های شاخص؛ پروژه‌ای صهیونیستی که هیچ وقت جواب نداده است پیکره 7 ساله «وقت سحر» را حفظ کرده‌ایم/ برنامه‌ای با مشارکت مرکز نهضت شبکه افق به حواشی یک توییت واکنش نشان داد/ انتشار توسط ضد انقلاب چرا اسرائیل اینگونه طغیان‌گری می‌کند؟ پاسخ سریع و محکم یا مدیریت هوشمندانه میدان؟ اولین گلوله را صهیونیست‌ها شلیک کردند نگاهی به برنامه رمضانی شبکه افق با کارشناس «وقت سحر» هماهنگی بین جهاد اسلامی و حماس در بحبوحه جنگ تفرقه صهیونیست‌ها همه اینها بچه مسجدی هستند برنامه‌های سحرگاهی حساس و لب تیغی هستند مقاومت از کشورهای عربی نا امید شده است دهه هشتادی‌ها و مسئله فلسطین؛ نگاه فانتزی یا آرمان‌خواهی متفاوت با نسل گذشته؟ سرانجام آمریکا هم زانو زد چرا مسئله فلسطین کلید رمزآلود فرج است؟ پویشی برای افطار مردمِ در حصار کمپینی برای اخراج اسرائیل از کمیسیون مقام زن سازمان ملل مستندهای متنوع افق در آستانه عید نوروز جنگ غزه را نشانه ظهور ندانیم مردی که همه برای ترورش همدست شدند! سفره‌داران مهمان «همسفره» می‌شوند جوانانی که هر طور هست به مردم غزه غذا می‌رسانند پویش «همسفره» آغاز شد/ مهربانی را آسان بگیریم و هم‌سفره شویم! مردی برای همه فصل‌های مقاومت «همسفره» ویژه برنامه افطار شبکه افق شد / تدارک رمضانی افق ترویج جلسات خانگی قرآنی همراه با ایرانگردی/ «سرزمین ستاره‌ها» روی آنتن رمضان 12 سال غفلت ایران از سوریه! مروری بر پرونده مافیا خودرو در «کافه مستند» شبکه افق رمضان شبکه افق با مستندهای متنوع از دفاع مقدس در ایران تا جنگ در غزه مستندسازی جنایات اسرائیل برای فردایی نزدیک

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها