مشاهده خبر

پنج شنبه 14 اردیبهشت 1402

هنرستانی‌ها موضوع فرامتن شدند

برنامه فرامتن با دعوت از معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش به موضوع هنرستان‌ها در سطح کشور پرداخته است.

1

به گزارش روابط عمومی شبکه افق، کاظمی، معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش در برنامه فرامتن ضمن توضیح در مورد وضعیت نوسازی تجهیزات و امکانات مدارس گفت: در سال تحصیلی جاری حدود 70 هزار دانش آموز به مجموعه هنرستانی ما افزوده شده است و این افراد نیازمند تجهیزات هستند و در عین حال تجهیزات موجود هم مستهلک می‌شوند.

وی افزود: جایگزینی و در کنار آن افزایش تجهیزات نیازمند منابع بیشتری است و منابع موجود ما این سطح از نیاز را پوشش نمی‌دهد و ما نیازمند کمک و یاری بیشتری هستیم.

معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش تاکید کرد: به دنبال آن هستیم تا آموزش را به سمت محیط واقعی کار ببریم. امسال توانستیم بیش از 40 هنرستان وابسته به صنعت ایجاد کنیم. در برخی کارخانجات مربوط به صنعت فولاد و صنعت برق با رایزنی‌هایی که صورت گرفته قرار شده آنها در آموزش هنرستانی با آموزش و پرورش همکاری کنند. امروز به دنبال ایجاد مشارکت با سایر بخش‌ها نیز هستیم.

وی ادامه داد: امروز همه 70 هزار دانش ‌آموزی که هنرستانی شده‌اند، افرادی هستند که پایه‌ نهم بوده‌اند و بسیاری با میل خود به سمت هنرستان آمده‌اند. متاسفانه در برخی رشته‌های هنرستانی نتوانسته‌ایم به درخواست‌ها به صورت کامل پاسخ مثبت دهیم.

کاظمی خاطرنشان کرد: برنامه آموزش متوسطه 5 ساله است. امسال ما بیش از 40 درصد دانش ‌آموزانمان را در آموزشگاه‌های فنی و حرفه‌ای هدایت میکنیم. بستر ایجاد می‌کنیم و به دنبال افزایش کیفیت آموزش هستیم. نمی‌توانیم یک شبه موضوع مهارت آموزی را در کشور حل کنیم در صورتی که طی چندین سال بسیار افت کرده بودیم.

وی در مورد باز پس‌گیری شهریه مدارس غیر انتفاعی به دلیل تعطیل‌های آلودگی هوا گفت: البته این موضوع مرتبط با سازمان مربوط به خود است اما آنچه بنده اطلاع دارم ابلاغیه‌ توسط اداره آموزش و پرورش استان‌ها اعلام شده است که امروز باید نظارت در این حوزه‌ها بیشتر صورت گیرد.

معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش در پایان گفت: مدارسی که شامل این موضوع می‌شدند یا فوق برنامه‌ای برای دانش آموزان در نظر گرفته‌اند و یا نسبت به بازگشت مبلغ رفته‌اند. امروز اگر اولیا نسبت به این موضوع اعتراضی دارند به ادارات آموزش و پرورش مراجعه کنند.

آخرین اخبار

مطالبات امام امت در 3 حوزه اقتصادی خودباوری و مقاومت در اندیشه امام امت عدالت‌خواهی فقط مبارزه با ظلم نیست، باید امکان ظلم را از بین برد جهت‌گیری‌های کلان اقتصادی در اندیشه امام خمینی(ره) چاقی و لاغری یکباره را جدی بگیرید! امام خمینی(ره)؛ صادق‌ترین فرد نسبت به وعده‌ها اندیشه امام خمینی(ره) به قیام مردم ایران هویت و اصالت داد انعکاس نقدهای اجتماعی در هنر پس از انقلاب مذهب هالیوودی! «امت روح‌الله» از حضور مردم در اندیشه امام می‌گوید استخدام کارمندان شرکتی در هاله‌ای از ابهام ‌فردگرایی در صنعت انیمیشن سازی آمریکا ایده‌‌های امام خمینی(ره)؛ ظرفیتی برای ایجاد دگرگونی تاریخی در ایران «انقلابی‌ها» در شبکه افق «خداحافظ رفیق» در آدینه افق از مسیریاب تا دشمن‌یاب با استفاده از اینترنت اشیاء چاقی و اضافه وزن عامل اصلی دیابت بارداری خشکسالی در کمین ماست! بهتر است زنان باردار چه میوه‌هایی بخورند؟ رویای کارگردانان ایرانی؛ حذف مجور و پروانه ساخت! نوید معاون وزیر کار برای فارغ‌التحصیلان بیکار «خیلی دخترونه» برای هویت‌بخشی به نوجوان امروز زردی نوزاد را در همان دوران بارداری برطرف کنید امام خمینی(ره)؛ موافق یا مخالف ادامه جنگ؟ قانون مالیات بر عایدی سرمایه؛ ایرادات مجمع تشخیص چیست؟ مافیای کاغذ و هزینه‌های سرسام‌آور خرید کتاب رویای آمریکایی در بازی‌های رایانه‌ای تضمین انسان‌محور و ایمن‌ بودن هوش مصنوعی؛ دغدغه دولت‌ها سیاست کاهش جمعیت در ایران؛ از طرح‌ریزی بیگانگان تا اجرای مسئولان برای جلوگیری از ناباروری مراقب لباس پوشیدنتان باشید! تضعیف سیاست خارجی ایران پس از توافق با عربستان؛ از توهم تا واقعیت! حذف تعهدات ارزی؛ انگیزه‌ای برای قالیبافان و صادرکنندگان فرش ایرانی برای تشخیص کبد سالم، به پوستتان نگاه کنید! «داده‌ها» چاه نفت بازار دیجیتال! «هم آهنگ» با افق برای «وارونگی» 360 درجه‌ای! از خوشبینی به حل مشکل خودرو تا اطلاعات جدید در مورد شاسی بلندهای مجلس «سلاح ایرانی» برای «نسل سوم»ی‌ ها «انارستان» و توصیه‌هایی برای بارداری سالم عقلانیت حکم می‌کند اقتصادمان را قوی کنیم ماجرای مهلت 48 ساعته ناو دنا به نیروی دریایی فرانسه خبر خوب شبکه افق برای مخاطبان ویژه برنامه اختصاصی نمایشگاه کتاب هر روز روی آنتن می‌رود آشنایی با مفاهیم کلیدی در سواد رسانه‌ای شایعات داغ فضای مجازی برملا می شود وزارت بازرگانی، آری یا خیر؟ توسعه صنعت برق زیر ذره‌بین فرامتن بررسی راهکارهای افزایش تولید و مهار تورم شورای عالی انقلاب فرهنگی و مسئله حجاب مستندهای شبکه افق در هفته جاری برنامه‌های افق در هفته جاری

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها