مشاهده خبر

پنج شنبه 14 اردیبهشت 1402

یوسفی: جمعیت شرق و غرب ایران با سیاست‌های اشتباه در حال خالی شدن است

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی در برنامه عیار شبکه افق گفت: با سیاست های اشتباه، شرق و غرب کشور خالی از جمعیت شده یا در حال خالی شدن است، نمی توان همه مردم را در تهران و کلانشهرها جمع کرد.

0

به گزارش روابط عمومی شبکه افق، مجتبی یوسفی در بخش گفت‌وگوی ویژه‌ی برنامه تلویزیونی عیار که سه‌شنبه شب روی آنتن زنده شبکه افق رفت با اشاره به اینکه نظر مجلس به صراحت، اختصاص 20 درصد تسهیلات کل کشور به مسکن است اظهار کرد: دلیل این امر آن است که مسکن حوزه پیشران در اقتصاد است ولی برخی معتقدند این مسئله موجب تورم می شود که مورد قبول ما نیست.

وی افزود: زمانی که وام مسکن داده می شد، بازارهای موازی رونق نگرفتند بلکه همین بازار مولد مسکن رونق داشت.

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه طی دو سال گذشته، در بهترین حالت 150 هزار میلیارد تومان تسهیلات مسکن داده شده است گفت: دستگاه های عمومی و دولتی، اگر زمین دارند یا برای مولدسازی در اختیار وزارت راه و شهرسازی قرار دهند یا برای کارکنان خودشان، مسکن بسازند.

وی ادامه داد: از 4 میلیون واحد مسکن مهر، یک میلیون واحد توسط تعاونی ها ساخته شد که همان ها به مشکل خوردند و هنوز درگیر 100 هزار واحد از آنها هستیم.

یوسفی با بیان اینکه نیاز اصلی مسکن در کلانشهرهاست نه شهرهای کوچک خاطرنشان کرد: یعنی آن جایی که زمین هست، مشکلی نیست ولی در کلانشهرها با این مشکل مواجه هستیم.

وی بیان کرد: جایی که زمین داریم، متقاضی کم است مثل شهرهایی که جدیدا تاسیس شده اند، در این شهرها حتی زمین برای واحد ویلایی هم وجود دارد ولی کسی نمی خواهد زیرا شهر یک موجود زنده است که باید زمینه ورود شهروندان را هم به آن فراهم کرد ولی این کار انجام نشده

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در تهران و کلانشهرها نمی توان به سادگی زمین تامین کرد گفت: البته بحث الحاقات هست که روی آنها حرف داریم.

وی تصریح کرد: با سیاست های اشتباه، شرق و غرب کشور خالی از جمعیت شده یا در حال خالی شدن است، نمی توان همه مردم را در تهران و کلانشهرها جمع کرد.

یوسفی افزود: لازم نیست همه امکانات در تهران تجمیع شوند، می توان مثلا زیرساخت های پرند را تقویت کرد، سپس به شهرهای اطراف رفت و همینطور پیش رفت.

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه از 800 همت در نظر گرفته شده، فقط 111 همت تسهیلات مسکن طی دو سال پرداخت شده است گفت: دولت باید یک بسته کامل برای مسکن تدوین کند که شامل بافت فرسوده و دیگر موضوعات هم باشد.

6 درصد زمین‌های کشور برای ساختن خانه مناسب هستند

مهدی عسگری دیگر نماینده مجلس شورای اسلامی هم در ارتباط تلفنی با برنامه عیار با اشاره به اینکه باید جاذبه زمین را در حوزه سوداگری حذف کنیم گفت: مصوبه مجلس درباره مالیات بر عایدی سرمایه، می تواند میزان تقاضای غیر مصرفی را در این زمینه کاهش دهد.

وی افزود: در کنار این مسئله باید انحصار و احتکار زمین را بشکنیم؛ در ایران مشکلی بابت تامین زمین برای ساخت مسکن نداریم چه اینکه 6 درصد زمین های کشور، کاملا برای این منظور مناسب هستند.

نماینده مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: با جایابی نزدیک به آبادی هایی همچون شهرها و روستاهای کوچک و بزرگ، زمین مناسب برای ساخت خانه را همراه با زیرساخت های مناسب فراهم می شود.

وی ادامه داد: وقتی شهرها محدود به مساحت خاصی شده اند، دائما با افزایش تصاعدی قیمت زمین مواجه هستیم که بالاترین تورم آن مربوط به کلانشهرها بوده است.

آخرین اخبار

پشت پرده جنبش‌های دانشجویی چیست؟ پخش اولین قسمت از «سرداران روستا» از شبکه افق ۳۶۰ در‌جه دوباره روی آنتن شبکه افق می‌نشیند سرانجام «جنگ سرنوشت» برای اسرائیل چیست؟ پخش مستندهای جدید و متنوع از افق وقتی «مقاومت» تنها مسیر است وقتی کالای فاخر ایرانی متولی ندارد رابطه یبوست و سردردهای میگرنی نگاه به جنگ و صلح در غزه از منظر سیاسی و دینی نهضت ملی مسکن از وعده تا تحقق پیشگیری از سرطان از نگاه حکما پلن B آمریکا برای بعد از جنگ در غزه موشک‌سازی شهید احمدی روشن با شکر و روغن واقعیت داشت؟ رژیم که قبلا در سه جبهه می‌جنگید و حالا توان نبرد با حماس را هم ندارد رایحه ‌درمانی برای ترک سیگار مقاومت مدیون زن فلسطینی است ماجرای نیمروز، مستندی از زندگی شهید فخری زاده «اِگلانتین» و «اقتدار دریایی» مستندهای ویژه شبکه افق تفاوت مسهل و ملین در طب سنتی آنچه در غزه می‌گذرد فیلم نیست! جریمه سنگین و پرونده قضایی در انتظار واحدهای آلاینده متخلف آیا جنگ غزه بعد از وقفه انسانی از سر گرفته می‌شود؟ قصور دولت‌ها در پیشرفت صنعت گردشگری استان سیستان و بلوچستان این میوه را تازه تازه بو نکنید! ورزشکاران مشهور خارجی که حامی فلسطین‌اند 2 احتمال درباره جنگ غزه؛ اکتفا به تسخیر شمال غزه یا ادامه جنگ آیا اتحادیه‎ها در قبال بیمه کارگردان مسئولیتی دارند؟ یک مولتی ‌ویتامین طبیعی آگاهی شرط لازم داشتن نسل سالم چرا با ورزشکاران رژیم صهیونیستی مسابقه نمی‌دهیم؟ مشکلی که مجلس برای حل آن جامعه کارگری را فدا کرد تنفس مصنوعی برای زنده نگه ‌داشتن رژیم صهیونیستی دانشجویان ستاره‌ دار بی واسطه به افق می‌آیند دوگانه دولت‌ها و ملت‌ها در موضوع غزه! روش‌های ساده برای کاهش درد قاعدگی دادخواهی در دیوان عدالت اداری غیر حضوری است مشکل مسکن جز با تعریف یک نظام حمایتی حل نمی‌شود آیا مشکل پسماند شمال کشور حل می‌شود؟ رژیم صهیونستی فقط با غزه نمی‌جنگد «دربرابر تاریکی» به افق رسید تاثیر سرنوشت فلسطین بر مسائل استراتژیک جهانی پوشش زنده تحولات و تحلیل جنگ غزه در شبکه افق سیاست منطقه‌ای آمریکا با طوفان الاقصی به چالش کشیده شد مستند‌های ستاره دار در افق تهدید جدی سلامت در صورت خوابیدن با استرس چی کار کنیم تو پاییز مریض نشیم؟ جنگ کریدورها و بقای کشورها بنگاه‌داری بانک‌ها و پشت پرده فروشگاه‌های بزرگ لوازم خانگی روایت «غربت فلسطین» در افق جنگ غزه، مقدمه فروپاشی رژیم صهیونیستی است

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها