مشاهده خبر

سه شنبه 12 اردیبهشت 1402

وضعیت کارگران زیر ذره‌بین فرامتن

برنامه فرامتن با دعوت از معاون روابط کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به موضوع وضعیت کارگران در سال 1402 پرداخته است.

0

به گزارش روابط عمومی شبکه افق، رعیتی‌فرد معاون روابط کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در برنامه فرامتن گفت: امروز حق مسکن کارمندان 900 هزار تومان است ولی دو اقدام صورت گرفته و طبق توافقی که با وزارت راه و شهرسازی برای مسکن کارگری داشته‌ایم.

وی افزود: قرار است در قالب تعاونی‌های مسکن کارگری 200 هزار واحد تولید شود. در عین حال معاونت تعاون طبق قرارداری که بسته شده قرار بر این است که از قانون مسکن ملی استفاده کرده و 200 هزار واحد دیگر را بگیریم. البته بسیاری از کارگران بی مسکن نیستند ولی برای نیازمندان حتی بازنشستگان را نیز شامل خواهد شد.

معاون روابط کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی تاکید کرد: حداقل حقوق برای یک کارگر با دو فرزند در سال جدید حدودا 8 میلیون و 500 هزار تومان است. برای کارگران در مقوله سبد معیشت دهک چهارم انتخاب می‌شود و در این دهک 36 درصد اقلام خوراکی هستند و 64 درصد اقلام غیر خوراکی هستند. حال با توجه به افزایش حقوق امسال به اضافه یارانه‌ای که در سال‌ جدید اعطا می‌شود این افزایش حقوق نسبت سبد معیشتی سال گذشته متناسب است.

وی ادامه داد: امروز باید تمام توان خود را بر روی کاهش تورم بگذاریم. خود کارگران بسیار تکرار کرده‌اند که اگر تورم کنترل شود افزایش حقوق نمی‌خواهند. ما باید تلاش کنیم تا هم تورم کنترل شود و هم تولید افزایش یابد.

رعیتی‌فرد خاطرنشان کرد: حال در صورتی که تورم کنترل نشود با اینکه شورای عالی کار در سال حداقل یک بار حقوق را مشخص می‌کند ولی در دولت سیزدهم آقای وزیر قول دادند که اگر حقوق کارمندان ترمیم شود، حقوق کارگران نیز افزایش خواهد یافت.

آخرین اخبار

«به افق فلسطین» فاتح خط مقدم جنگ رسانه‌ای تاریخ تکرار می‌شود؛ غارت انبار همان غارت کوفه و زدن کنسولگری همان زدن تهران است! ناگفته‌هایی از پدافند هوایی ایران در «نبرد امواج» لحظه به لحظه با جنگ غزه توصیه جدی به اربابان اسرائیل: کنترلش کنید! اگر اسرائیل پیام ایران را نگرفته باشد... سناریوهای محتمل برای واکنش اسرائیل به عملیات موشکی ایران عملیات وعده صادق؛ فراتر از آنچه در ظاهر می‌بینیم «سرزمین ستاره‌ها»؛ ایرانگردی توأمان با شرکت در جلسات قرآنی رویکرد روزآمد سفرنامه قرآنی «سرزمین ستاره‌ها» راستگرایان دینی در آمریکا و اسرائیل و مسئله جنگ غزه راهکاری مردمی برای تحریم کالاهای اسرائیلی وقتی کار هنرمندان ایرانی تازه شروع شده است راز قدس در روایت فتح زمانی برای آخرین دانه‌های این ساعت شنی همه تصمیم‌ها در واشنگتن گرفته می‌شود مسئله جامعه امروز اخلاق است فضای مجازی و دیکتاتورهای مدافع آزادی بیان! خروش یک ملت «به افق فلسطین» آیا آمریکا از حمله به کنسولگری ایران اطلاع داشت؟ ترور چهره‌های شاخص؛ پروژه‌ای صهیونیستی که هیچ وقت جواب نداده است پیکره 7 ساله «وقت سحر» را حفظ کرده‌ایم/ برنامه‌ای با مشارکت مرکز نهضت شبکه افق به حواشی یک توییت واکنش نشان داد/ انتشار توسط ضد انقلاب چرا اسرائیل اینگونه طغیان‌گری می‌کند؟ پاسخ سریع و محکم یا مدیریت هوشمندانه میدان؟ اولین گلوله را صهیونیست‌ها شلیک کردند نگاهی به برنامه رمضانی شبکه افق با کارشناس «وقت سحر» هماهنگی بین جهاد اسلامی و حماس در بحبوحه جنگ تفرقه صهیونیست‌ها همه اینها بچه مسجدی هستند برنامه‌های سحرگاهی حساس و لب تیغی هستند مقاومت از کشورهای عربی نا امید شده است دهه هشتادی‌ها و مسئله فلسطین؛ نگاه فانتزی یا آرمان‌خواهی متفاوت با نسل گذشته؟ سرانجام آمریکا هم زانو زد چرا مسئله فلسطین کلید رمزآلود فرج است؟ پویشی برای افطار مردمِ در حصار کمپینی برای اخراج اسرائیل از کمیسیون مقام زن سازمان ملل مستندهای متنوع افق در آستانه عید نوروز جنگ غزه را نشانه ظهور ندانیم مردی که همه برای ترورش همدست شدند! سفره‌داران مهمان «همسفره» می‌شوند جوانانی که هر طور هست به مردم غزه غذا می‌رسانند پویش «همسفره» آغاز شد/ مهربانی را آسان بگیریم و هم‌سفره شویم! مردی برای همه فصل‌های مقاومت «همسفره» ویژه برنامه افطار شبکه افق شد / تدارک رمضانی افق ترویج جلسات خانگی قرآنی همراه با ایرانگردی/ «سرزمین ستاره‌ها» روی آنتن رمضان 12 سال غفلت ایران از سوریه! مروری بر پرونده مافیا خودرو در «کافه مستند» شبکه افق رمضان شبکه افق با مستندهای متنوع از دفاع مقدس در ایران تا جنگ در غزه مستندسازی جنایات اسرائیل برای فردایی نزدیک

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها