مشاهده خبر

سه شنبه 12 اردیبهشت 1402

وضعیت کارگران زیر ذره‌بین فرامتن

برنامه فرامتن با دعوت از معاون روابط کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به موضوع وضعیت کارگران در سال 1402 پرداخته است.

0

به گزارش روابط عمومی شبکه افق، رعیتی‌فرد معاون روابط کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در برنامه فرامتن گفت: امروز حق مسکن کارمندان 900 هزار تومان است ولی دو اقدام صورت گرفته و طبق توافقی که با وزارت راه و شهرسازی برای مسکن کارگری داشته‌ایم.

وی افزود: قرار است در قالب تعاونی‌های مسکن کارگری 200 هزار واحد تولید شود. در عین حال معاونت تعاون طبق قرارداری که بسته شده قرار بر این است که از قانون مسکن ملی استفاده کرده و 200 هزار واحد دیگر را بگیریم. البته بسیاری از کارگران بی مسکن نیستند ولی برای نیازمندان حتی بازنشستگان را نیز شامل خواهد شد.

معاون روابط کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی تاکید کرد: حداقل حقوق برای یک کارگر با دو فرزند در سال جدید حدودا 8 میلیون و 500 هزار تومان است. برای کارگران در مقوله سبد معیشت دهک چهارم انتخاب می‌شود و در این دهک 36 درصد اقلام خوراکی هستند و 64 درصد اقلام غیر خوراکی هستند. حال با توجه به افزایش حقوق امسال به اضافه یارانه‌ای که در سال‌ جدید اعطا می‌شود این افزایش حقوق نسبت سبد معیشتی سال گذشته متناسب است.

وی ادامه داد: امروز باید تمام توان خود را بر روی کاهش تورم بگذاریم. خود کارگران بسیار تکرار کرده‌اند که اگر تورم کنترل شود افزایش حقوق نمی‌خواهند. ما باید تلاش کنیم تا هم تورم کنترل شود و هم تولید افزایش یابد.

رعیتی‌فرد خاطرنشان کرد: حال در صورتی که تورم کنترل نشود با اینکه شورای عالی کار در سال حداقل یک بار حقوق را مشخص می‌کند ولی در دولت سیزدهم آقای وزیر قول دادند که اگر حقوق کارمندان ترمیم شود، حقوق کارگران نیز افزایش خواهد یافت.

آخرین اخبار

مطالبات امام امت در 3 حوزه اقتصادی آرمان‌های انقلاب اسلامی بیش از توانمندی‌ها؛ ادعا یا واقعیت؟ شبکه‌ قوی قاچاق و ورود اجناس بی‌کیفتِ گران به کشور خودباوری و مقاومت در اندیشه امام امت عدالت‌خواهی فقط مبارزه با ظلم نیست، باید امکان ظلم را از بین برد جهت‌گیری‌های کلان اقتصادی در اندیشه امام خمینی(ره) چاقی و لاغری یکباره را جدی بگیرید! امام خمینی(ره)؛ صادق‌ترین فرد نسبت به وعده‌ها اندیشه امام خمینی(ره) به قیام مردم ایران هویت و اصالت داد انعکاس نقدهای اجتماعی در هنر پس از انقلاب مذهب هالیوودی! «امت روح‌الله» از حضور مردم در اندیشه امام می‌گوید استخدام کارمندان شرکتی در هاله‌ای از ابهام ‌فردگرایی در صنعت انیمیشن سازی آمریکا ایده‌‌های امام خمینی(ره)؛ ظرفیتی برای ایجاد دگرگونی تاریخی در ایران «انقلابی‌ها» در شبکه افق «خداحافظ رفیق» در آدینه افق از مسیریاب تا دشمن‌یاب با استفاده از اینترنت اشیاء چاقی و اضافه وزن عامل اصلی دیابت بارداری خشکسالی در کمین ماست! بهتر است زنان باردار چه میوه‌هایی بخورند؟ رویای کارگردانان ایرانی؛ حذف مجور و پروانه ساخت! نوید معاون وزیر کار برای فارغ‌التحصیلان بیکار «خیلی دخترونه» برای هویت‌بخشی به نوجوان امروز زردی نوزاد را در همان دوران بارداری برطرف کنید امام خمینی(ره)؛ موافق یا مخالف ادامه جنگ؟ قانون مالیات بر عایدی سرمایه؛ ایرادات مجمع تشخیص چیست؟ مافیای کاغذ و هزینه‌های سرسام‌آور خرید کتاب رویای آمریکایی در بازی‌های رایانه‌ای تضمین انسان‌محور و ایمن‌ بودن هوش مصنوعی؛ دغدغه دولت‌ها سیاست کاهش جمعیت در ایران؛ از طرح‌ریزی بیگانگان تا اجرای مسئولان برای جلوگیری از ناباروری مراقب لباس پوشیدنتان باشید! تضعیف سیاست خارجی ایران پس از توافق با عربستان؛ از توهم تا واقعیت! حذف تعهدات ارزی؛ انگیزه‌ای برای قالیبافان و صادرکنندگان فرش ایرانی برای تشخیص کبد سالم، به پوستتان نگاه کنید! «داده‌ها» چاه نفت بازار دیجیتال! «هم آهنگ» با افق برای «وارونگی» 360 درجه‌ای! از خوشبینی به حل مشکل خودرو تا اطلاعات جدید در مورد شاسی بلندهای مجلس «سلاح ایرانی» برای «نسل سوم»ی‌ ها «انارستان» و توصیه‌هایی برای بارداری سالم عقلانیت حکم می‌کند اقتصادمان را قوی کنیم ماجرای مهلت 48 ساعته ناو دنا به نیروی دریایی فرانسه خبر خوب شبکه افق برای مخاطبان ویژه برنامه اختصاصی نمایشگاه کتاب هر روز روی آنتن می‌رود آشنایی با مفاهیم کلیدی در سواد رسانه‌ای شایعات داغ فضای مجازی برملا می شود وزارت بازرگانی، آری یا خیر؟ توسعه صنعت برق زیر ذره‌بین فرامتن بررسی راهکارهای افزایش تولید و مهار تورم شورای عالی انقلاب فرهنگی و مسئله حجاب

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها