مشاهده خبر

سه شنبه 12 اردیبهشت 1402

بررسی نظام مسائل فرهنگیان و کارگران

برنامه جهان آرا در پخش دوشنبه شب خود با دعوت از رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی به مسائل و مشکلات حوزه فرهنگیان و کارگران پرداخته است.

0

به گزارش روابط عمومی شبکه افق، حمیدرضا حاجی بابایی، رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی در برنامه جهان آرا گفت: وزارت آموزش و پرورش در اولویت دولت‌ها و دولتمردان ما نیست؛ مثلا آن مایه‌ای که دیروز برای وزیر صمت گذاشتند، آیا حاضرند برای وزارت آموزش و پرورش بگذارند؟ آموزش و پرورش، بی ثبات‌ترین وزارتخانه از نظر مدیریتی است.

وی افزود: معتقدم وزارت آموزش و پرورش باید با وزارت نفت ادغام شود تا پول و بودجه در اختیار این وزارتخانه قرار بگیرد. مشکلات آموزش و پرورش، مدیریت و بودجه هستند.

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: یکی از راهکارهایی که در سند تحول آموزش و پرورش ذکر شده، رتبه‌بندی معلمان است البته این سند دارای 141 راهبرد است. دانشگاه فرهنگیان، راهبرد دیگری است که اجرایی شده ولی هنوز کار را آنطور که باید جلو نبرده است. وقتی دولت تغییر کرد، کسی را رئیس دانشگاه فرهنگیان منصوب کردند که مخالف‌ترین فرد با تاسیس این دانشگاه بود!

وی ادامه داد: اکثریت قریب به اتفاق معلمان ما با نظام مشکلی ندارند، ولی از دست سیستم مدیریتی عصبانی هستند. معلم‌هایی هستند که سر ما داد می‌زنند ولی داخل کلاس، حق مطلب را ادا می‌کنند و وظیفه‌شان را انجام می‌دهند.

حاجی بابایی خاطرنشان کرد: به اندازه یک سر سوزن در دولت آقای رئیسی، در انتخاب وزیر آموزش و پرورش دخالت نداشتم، به من زنگ هم زدند، ولی نظر مثبت ندادند. آقای نوری وزیر محترمی بود ولی حتی یک مورد خواسته من را انجام نداد و مشورت من را قبول نکرد، اصلا به او سفارش کرده بودند من را نبیند.

وی توضیح داد: در مجلس نشستیم و قانون مصوب کردیم برای نظام رتبه بندی معلمان، ولی بلایی سر این قانون آوردند که با اصل آن تفاوت داشت، 18 ماه نگه داشتند و آیین نامه مربوط به آن را ننوشتند. آمدند گفتند معلمی که 16 سال است سابقه دارد، باید امتحان بدهد تا به او پول بدهیم، کجای این مملکت امتحان می گیرند تا پول بدهند؟ مشکل معلمان مهر آفرین را حل کردیم، باز هم گفتند چون مهرماه تصویب شده، پس یک سال دیگر طول می کشد تا به آنها پول بدهیم. نان را می دهند بخورند، ولی می زنند در گِل که دیگر هیچ مزه ای ندارد.

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی در مورد مقوله شفافیت رای نمایندگان یادآور شد: من به شفافیت اعتقاد دارم ولی حد و حدود آن باید مشخص باشد؛ برخی تصمیم های مجلس سطح امنیتی دارد. نماینده را بگذارید که پیش خودش و خدایش رأی بدهد و تاثیر داشته باشد بهتر است یا جایی که تحت فشار نظرش جابجا شود؟

وی در مورد حواشی اخیر نمایندگان در مورد دریافت خودرو گفت: به نماینده ای که بحث 75 شاسی بلند را مطرح کرده بود گفتم قضیه چیست؟ می توانم لیست را ببینم؟ گفت «نه». من خودروی شاسی بلند نگرفته ام و اطلاعی هم ندارم که آیا کسی گرفته است یا نه. قوه قضائیه و همه کسانی که مسئولیت دارند الان این مسئله را پیگیری کنند، اگر واقعیت دارد، مقصران را بگیرند و اگر شایعه است، شایعه ساز را بگیرند.

حاجی بابایی در مورد مقوله حقوق کارگران تاکید کرد: با افزایش حقوق ثابت 20 درصد برای کارمندان دولت چندان موافق نبودم. نظر مجلس، در نظر گرفتن کف حقوق 8 میلیون برای کارگران بود ولی نظر دولت 7 میلیون بود. افزایش 27 درصدی حقوق کارگران رضایت آنها را در پی نداشته زیرا در حقوق های پایین به چشم نمی آید و با تورم موجود، کارساز نیست.

وی در پایان ضمن توضیح بیشتر در مورد نظامات حقوقی کشور خاطرنشان کرد: بخشی از افزایش حقوق با رقم ثابت برای حقوق های بالا، با مالیات جبران شد ولی پیشنهاد اصلی ما، افزایش پلکانی حقوق است. به رئیس جمهور گفتم نظام پرداخت حقوق در کشور به بن بست رسیده و قابل اصلاح نیست، باید از نو آن را بنا کرد.

آخرین اخبار

اسرائیل در هراس از پاسخ سخت حزب الله زمینه‌سازی برای ظهور در برنامه «بزرگراه همت» صله‌رحم و نماز اول وقت مهم‌ترین خصیصه اخلاقی برادرم بود مستند «جنون هسته‌ای» با افشای اسنادی از نتانیاهو به افق رسید پیشرفت خیره‌کننده‌ هسته‌ای ایران تنها در 3 سال چرا آمریکا برای آتش بس در غزه به تکاپو افتاده است؟ فصل پنجم مستند «بزرگراه همت» رونمایی شد تاکتیک‌ها و تکنیک‌های انتخاباتی؛ از غرب تا ایران هزینه و فایده مقاومت بیشتر است یا سازش؟ تحول حوزه سلامت در دوران شهید جمهور شدت گرفتن جنگ در غزه و تهدید پوشالی اسرائیل برای حمله به لبنان مستند «بدون حکم» روی آنتن شبکه افق سیما شورایی که اصولا سفارش قبول نمی‌کند! بررسی عملکرد شورای نگهبان در شبکه افق روایت سفرهای استانی شهید جمهور در مستند «آن سوی سفر» آیا نتانیاهو باز هم اشتباه خواهد کرد؟ روایت سفرهای استانی شهیدجمهور در مستندهای افق «به نام قانون» به میز نقد کافه مستند رسید وقتی استاندارد «استاندارد» ایران بالاتر رفت وقتی مردم پای نظام جمهوری اسلامی هستند دولتی که دو گانه دیپلماسی و میدان را از بین برد ورود دوباره ایران به فضا با روی کار آمدن دولت رئیسی وقتی هیچ کس به آمریکا اعتماد ندارد دنیایی نو به نام «عصر خمینی» حقیقت صهیونیسم از زبان خاخام‌های یهودی آمریکایی مردم زمان شاه هم از اسرائیل نفرت داشتند تلاش افق برای پوشش اخبار شهید جمهور شهید رئیسی مصداق سیاست‌ورزی الهی و مردم‌سالاری دینی بی نظمی جهانی برای حمایت از اسرائیل! نظم نوین جهانی و افول هژمون آمریکا شهید رئیسی؛ الگویی برای همه آنها که قصد خدمت دارند نقش مهم شهید امیرعبداللهیان در تعاملات خارجی ایران روایت «تنهایی» همسران شهدا آداب و رسوم اقوام ایرانی را در مستند «پارسین» تماشا کنید شهید رئیسی از زبان برادر نقشه راهی که دولت سیزدهم نوشته است او که یار رئیس جمهور شهید بود/ ویژگی‌های آیت‌الله رئیسی به روایت مدیرعامل خبرگزاری ایرنا رأی این دادگاه چقدر اعتبار دارد؟ شبکه افق با مستند‌هایی از شهید جمهور رئیسی، استاد برجسته حوزه علمیه و مرد خستگی‌ناپذیر کار جهادی مردان دیپلماسی و میدان انتخاب مردم شخصی مثل رئیسی است او مردم را باور داشت و مردم او را همسویی دیپلماسی و میدان در دولت سیزدهم زندگی شهدا تجلی شهادتشان است نقش گردان شناسایی در آزادسازی خرمشهر با مستند «تنها نترس بدون سلاح» مردم دیگر تفاوت رئیس جمهور مردمی با دیگران را فهمیده‌اند شهید رئیسی و جدیت در خدمت راز شهادت آن مرد که اهل خدمت بود روایتی دیگر از شهادت آیت‌الله رئیسی از زبان فرماندهان سابق نظامی در شبکه افق

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها