مشاهده خبر

چهار شنبه 24 اسفند 1401

پسته روی میز فرامتن

برنامه فرامتن در پخش شب گذشته خود به موضوع افزایش سرسام ‌آور قیمت آجیل و به خصوص پسته در سبک خرید مردم پرداخته است.

0

به گزارش روابط عمومی شبکه افق سیما، غلامرضا خدامی، رئیس اتحادیه فروشندگان آجیل و خشکبار تهران در برنامه فرامتن گفت: 270 قلم جنس خشکبار داریم که 70 قلم آن صادراتی است. در 20 قلم کالا مقام سوم تا بیستم را داریم یعنی یک سوم اجناس ما با ارز در ارتباط است. نسبت به سه برابر شدن قیمت گوشت پسته تنها یک و نیم برابر شده است. شب یلدا قیمت آجیل را 350 هزار تومان در همین برنامه اعلام کردیم.

وی افزود: 27 استان کشور امروز زیر کشت پسته است ولی با اینکه اینقدر کشت شده به دلیل خشکسالی و سرمازدگی آمار ما بسیار پایین آمده است و بار کمی برای پسته وجود دارد. البته پسته قیمت جهانی دارد و طبق آمار بالا می‌رود. امروز قیمت بالاست و کسی خرید نمی‌کند.

رئیس اتحادیه فروشندگان آجیل و خشکبار تهران تاکید کرد: یک هفته پیش پس از افزایش قیمت، قیمت‌ها کاهش پیدا کرد و ما هم قیمت گذاری جدید انجام دادیم و به مردم عرضه کردیم. بالاترین قیمت 850 هزار تومان بوده است. چهار روز پیش که مصلی تهران را قیمت گذاری کردیم باز هم 20 درصد قیمت‌ها کاهش داسته است.

در بازار خشکبار امتناع از عرضه وجود دارد

احمد جعفری نسب معاون نظارت سازمان تعزیرات حکومتی به عنوان دیگر مهمان برنامه گفت: سازمان تعزیرات حکومتی بازرسی محور است و ضابطان ما همگی از سازمان‌های دیگر هستند. آنها پرونده را ارسال می‌کنند و ما برخورد می‌کنیم. حال با توجه به وضعیت جاری کشور، ریاست سازمان دستور دادند برای کنترل وضعیت قرارگاهی با 500 اکیپ تشکیل شود. در حال رصد و برخورد با متخلفین هستیم.

وی افزود: ما در همه موراد ورود کرده‌ایم که یکی از آنها آجیل است که در آن ورود داشته‌ایم و در حال برخورد هستیم. امروز در بازار امتناع از عرضه وجود دارد. همین امروز 4000 هزار تن پسته در انباری احتکار شده بود که کشف شد و با صاحب آن برخورد خواهیم کرد. این ناراحت کننده است که در حالی که مردم نیازمند هستند عده‌ای به چنین وضعی دست به احتکار می‌زنند.

معاون نظارت سازمان تعزیرات حکومتی تاکید کرد: امروز وقتی تمام قضات ما در بازار هستند به این دلیل است که با تمام متخلفان به شدیدترین نحو برخورد کنیم و در این گرانی کنار مردم باشیم.

آخرین اخبار

مطالبات امام امت در 3 حوزه اقتصادی خودباوری و مقاومت در اندیشه امام امت عدالت‌خواهی فقط مبارزه با ظلم نیست، باید امکان ظلم را از بین برد جهت‌گیری‌های کلان اقتصادی در اندیشه امام خمینی(ره) چاقی و لاغری یکباره را جدی بگیرید! امام خمینی(ره)؛ صادق‌ترین فرد نسبت به وعده‌ها اندیشه امام خمینی(ره) به قیام مردم ایران هویت و اصالت داد انعکاس نقدهای اجتماعی در هنر پس از انقلاب مذهب هالیوودی! «امت روح‌الله» از حضور مردم در اندیشه امام می‌گوید استخدام کارمندان شرکتی در هاله‌ای از ابهام ‌فردگرایی در صنعت انیمیشن سازی آمریکا ایده‌‌های امام خمینی(ره)؛ ظرفیتی برای ایجاد دگرگونی تاریخی در ایران «انقلابی‌ها» در شبکه افق «خداحافظ رفیق» در آدینه افق از مسیریاب تا دشمن‌یاب با استفاده از اینترنت اشیاء چاقی و اضافه وزن عامل اصلی دیابت بارداری خشکسالی در کمین ماست! بهتر است زنان باردار چه میوه‌هایی بخورند؟ رویای کارگردانان ایرانی؛ حذف مجور و پروانه ساخت! نوید معاون وزیر کار برای فارغ‌التحصیلان بیکار «خیلی دخترونه» برای هویت‌بخشی به نوجوان امروز زردی نوزاد را در همان دوران بارداری برطرف کنید امام خمینی(ره)؛ موافق یا مخالف ادامه جنگ؟ قانون مالیات بر عایدی سرمایه؛ ایرادات مجمع تشخیص چیست؟ مافیای کاغذ و هزینه‌های سرسام‌آور خرید کتاب رویای آمریکایی در بازی‌های رایانه‌ای تضمین انسان‌محور و ایمن‌ بودن هوش مصنوعی؛ دغدغه دولت‌ها سیاست کاهش جمعیت در ایران؛ از طرح‌ریزی بیگانگان تا اجرای مسئولان برای جلوگیری از ناباروری مراقب لباس پوشیدنتان باشید! تضعیف سیاست خارجی ایران پس از توافق با عربستان؛ از توهم تا واقعیت! حذف تعهدات ارزی؛ انگیزه‌ای برای قالیبافان و صادرکنندگان فرش ایرانی برای تشخیص کبد سالم، به پوستتان نگاه کنید! «داده‌ها» چاه نفت بازار دیجیتال! «هم آهنگ» با افق برای «وارونگی» 360 درجه‌ای! از خوشبینی به حل مشکل خودرو تا اطلاعات جدید در مورد شاسی بلندهای مجلس «سلاح ایرانی» برای «نسل سوم»ی‌ ها «انارستان» و توصیه‌هایی برای بارداری سالم عقلانیت حکم می‌کند اقتصادمان را قوی کنیم ماجرای مهلت 48 ساعته ناو دنا به نیروی دریایی فرانسه خبر خوب شبکه افق برای مخاطبان ویژه برنامه اختصاصی نمایشگاه کتاب هر روز روی آنتن می‌رود آشنایی با مفاهیم کلیدی در سواد رسانه‌ای شایعات داغ فضای مجازی برملا می شود وزارت بازرگانی، آری یا خیر؟ توسعه صنعت برق زیر ذره‌بین فرامتن بررسی راهکارهای افزایش تولید و مهار تورم شورای عالی انقلاب فرهنگی و مسئله حجاب مستندهای شبکه افق در هفته جاری برنامه‌های افق در هفته جاری

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها