مشاهده خبر

چهار شنبه 24 اسفند 1401

پسته روی میز فرامتن

برنامه فرامتن در پخش شب گذشته خود به موضوع افزایش سرسام ‌آور قیمت آجیل و به خصوص پسته در سبک خرید مردم پرداخته است.

0

به گزارش روابط عمومی شبکه افق سیما، غلامرضا خدامی، رئیس اتحادیه فروشندگان آجیل و خشکبار تهران در برنامه فرامتن گفت: 270 قلم جنس خشکبار داریم که 70 قلم آن صادراتی است. در 20 قلم کالا مقام سوم تا بیستم را داریم یعنی یک سوم اجناس ما با ارز در ارتباط است. نسبت به سه برابر شدن قیمت گوشت پسته تنها یک و نیم برابر شده است. شب یلدا قیمت آجیل را 350 هزار تومان در همین برنامه اعلام کردیم.

وی افزود: 27 استان کشور امروز زیر کشت پسته است ولی با اینکه اینقدر کشت شده به دلیل خشکسالی و سرمازدگی آمار ما بسیار پایین آمده است و بار کمی برای پسته وجود دارد. البته پسته قیمت جهانی دارد و طبق آمار بالا می‌رود. امروز قیمت بالاست و کسی خرید نمی‌کند.

رئیس اتحادیه فروشندگان آجیل و خشکبار تهران تاکید کرد: یک هفته پیش پس از افزایش قیمت، قیمت‌ها کاهش پیدا کرد و ما هم قیمت گذاری جدید انجام دادیم و به مردم عرضه کردیم. بالاترین قیمت 850 هزار تومان بوده است. چهار روز پیش که مصلی تهران را قیمت گذاری کردیم باز هم 20 درصد قیمت‌ها کاهش داسته است.

در بازار خشکبار امتناع از عرضه وجود دارد

احمد جعفری نسب معاون نظارت سازمان تعزیرات حکومتی به عنوان دیگر مهمان برنامه گفت: سازمان تعزیرات حکومتی بازرسی محور است و ضابطان ما همگی از سازمان‌های دیگر هستند. آنها پرونده را ارسال می‌کنند و ما برخورد می‌کنیم. حال با توجه به وضعیت جاری کشور، ریاست سازمان دستور دادند برای کنترل وضعیت قرارگاهی با 500 اکیپ تشکیل شود. در حال رصد و برخورد با متخلفین هستیم.

وی افزود: ما در همه موراد ورود کرده‌ایم که یکی از آنها آجیل است که در آن ورود داشته‌ایم و در حال برخورد هستیم. امروز در بازار امتناع از عرضه وجود دارد. همین امروز 4000 هزار تن پسته در انباری احتکار شده بود که کشف شد و با صاحب آن برخورد خواهیم کرد. این ناراحت کننده است که در حالی که مردم نیازمند هستند عده‌ای به چنین وضعی دست به احتکار می‌زنند.

معاون نظارت سازمان تعزیرات حکومتی تاکید کرد: امروز وقتی تمام قضات ما در بازار هستند به این دلیل است که با تمام متخلفان به شدیدترین نحو برخورد کنیم و در این گرانی کنار مردم باشیم.

آخرین اخبار

عدم تایید ۲۹ نماینده کنونی مجلس برای دور بعد چرا آمریکا تا آخر پای اسرائیل ایستاده است؟ معرفی مستندهای آدینه هفته شبکه افق حمایت از فلسطین نماد روشن‌فکری در جهان است مصرف نامتعارف گاز در بخش تجاری بررسی جنایات زیست محیطی اسرائیل در غزه تخلف حداکثری از اجرای قانون و سکوت قوه قضائیه! روایتی از حیدریه همدان در سومین قسمت «سرداران روستا» پاسخ به ابهامات و شایعات در مورد جنگ غزه پخش دومین قسمت «سرداران روستا» در شبکه افق پشت پرده جنبش‌های دانشجویی چیست؟ پخش اولین قسمت از «سرداران روستا» از شبکه افق آیا طرح گردشگری آشوراده به محیط زیست آسیب می‌زند؟ ۳۶۰ در‌جه دوباره روی آنتن شبکه افق می‌نشیند سرانجام «جنگ سرنوشت» برای اسرائیل چیست؟ ضدگلوله با شبکه افق پخش مستندهای جدید و متنوع از افق وقتی «مقاومت» تنها مسیر است وقتی کالای فاخر ایرانی متولی ندارد رابطه یبوست و سردردهای میگرنی نگاه به جنگ و صلح در غزه از منظر سیاسی و دینی نهضت ملی مسکن از وعده تا تحقق پیشگیری از سرطان از نگاه حکما پلن B آمریکا برای بعد از جنگ در غزه موشک‌سازی شهید احمدی روشن با شکر و روغن واقعیت داشت؟ رژیم که قبلا در سه جبهه می‌جنگید و حالا توان نبرد با حماس را هم ندارد رایحه ‌درمانی برای ترک سیگار مقاومت مدیون زن فلسطینی است ماجرای نیمروز، مستندی از زندگی شهید فخری زاده «اِگلانتین» و «اقتدار دریایی» مستندهای ویژه شبکه افق تفاوت مسهل و ملین در طب سنتی آنچه در غزه می‌گذرد فیلم نیست! جریمه سنگین و پرونده قضایی در انتظار واحدهای آلاینده متخلف آیا جنگ غزه بعد از وقفه انسانی از سر گرفته می‌شود؟ قصور دولت‌ها در پیشرفت صنعت گردشگری استان سیستان و بلوچستان این میوه را تازه تازه بو نکنید! ورزشکاران مشهور خارجی که حامی فلسطین‌اند 2 احتمال درباره جنگ غزه؛ اکتفا به تسخیر شمال غزه یا ادامه جنگ آیا اتحادیه‎ها در قبال بیمه کارگردان مسئولیتی دارند؟ یک مولتی ‌ویتامین طبیعی آگاهی شرط لازم داشتن نسل سالم چرا با ورزشکاران رژیم صهیونیستی مسابقه نمی‌دهیم؟ مشکلی که مجلس برای حل آن جامعه کارگری را فدا کرد تنفس مصنوعی برای زنده نگه ‌داشتن رژیم صهیونیستی دانشجویان ستاره‌ دار بی واسطه به افق می‌آیند دوگانه دولت‌ها و ملت‌ها در موضوع غزه! روش‌های ساده برای کاهش درد قاعدگی دادخواهی در دیوان عدالت اداری غیر حضوری است مشکل مسکن جز با تعریف یک نظام حمایتی حل نمی‌شود آیا مشکل پسماند شمال کشور حل می‌شود؟

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها