مشاهده خبر

چهار شنبه 24 اسفند 1401

پسته روی میز فرامتن

برنامه فرامتن در پخش شب گذشته خود به موضوع افزایش سرسام ‌آور قیمت آجیل و به خصوص پسته در سبک خرید مردم پرداخته است.

0

به گزارش روابط عمومی شبکه افق سیما، غلامرضا خدامی، رئیس اتحادیه فروشندگان آجیل و خشکبار تهران در برنامه فرامتن گفت: 270 قلم جنس خشکبار داریم که 70 قلم آن صادراتی است. در 20 قلم کالا مقام سوم تا بیستم را داریم یعنی یک سوم اجناس ما با ارز در ارتباط است. نسبت به سه برابر شدن قیمت گوشت پسته تنها یک و نیم برابر شده است. شب یلدا قیمت آجیل را 350 هزار تومان در همین برنامه اعلام کردیم.

وی افزود: 27 استان کشور امروز زیر کشت پسته است ولی با اینکه اینقدر کشت شده به دلیل خشکسالی و سرمازدگی آمار ما بسیار پایین آمده است و بار کمی برای پسته وجود دارد. البته پسته قیمت جهانی دارد و طبق آمار بالا می‌رود. امروز قیمت بالاست و کسی خرید نمی‌کند.

رئیس اتحادیه فروشندگان آجیل و خشکبار تهران تاکید کرد: یک هفته پیش پس از افزایش قیمت، قیمت‌ها کاهش پیدا کرد و ما هم قیمت گذاری جدید انجام دادیم و به مردم عرضه کردیم. بالاترین قیمت 850 هزار تومان بوده است. چهار روز پیش که مصلی تهران را قیمت گذاری کردیم باز هم 20 درصد قیمت‌ها کاهش داسته است.

در بازار خشکبار امتناع از عرضه وجود دارد

احمد جعفری نسب معاون نظارت سازمان تعزیرات حکومتی به عنوان دیگر مهمان برنامه گفت: سازمان تعزیرات حکومتی بازرسی محور است و ضابطان ما همگی از سازمان‌های دیگر هستند. آنها پرونده را ارسال می‌کنند و ما برخورد می‌کنیم. حال با توجه به وضعیت جاری کشور، ریاست سازمان دستور دادند برای کنترل وضعیت قرارگاهی با 500 اکیپ تشکیل شود. در حال رصد و برخورد با متخلفین هستیم.

وی افزود: ما در همه موراد ورود کرده‌ایم که یکی از آنها آجیل است که در آن ورود داشته‌ایم و در حال برخورد هستیم. امروز در بازار امتناع از عرضه وجود دارد. همین امروز 4000 هزار تن پسته در انباری احتکار شده بود که کشف شد و با صاحب آن برخورد خواهیم کرد. این ناراحت کننده است که در حالی که مردم نیازمند هستند عده‌ای به چنین وضعی دست به احتکار می‌زنند.

معاون نظارت سازمان تعزیرات حکومتی تاکید کرد: امروز وقتی تمام قضات ما در بازار هستند به این دلیل است که با تمام متخلفان به شدیدترین نحو برخورد کنیم و در این گرانی کنار مردم باشیم.

آخرین اخبار

او مردم را باور داشت و مردم هم او را همسویی دیپلماسی و میدان در دولت سیزدهم زندگی شهدا تجلی شهادتشان است نقش گردان شناسایی در آزادسازی خرمشهر با مستند «تنها نترس بدون سلاح» مردم دیگر تفاوت رئیس جمهور مردمی با دیگران را فهمیده‌اند شهید رئیسی و جدیت در خدمت راز شهادت آن مرد که اهل خدمت بود روایتی دیگر از شهادت آیت‌الله رئیسی از زبان فرماندهان سابق نظامی در شبکه افق کادر پروازی شهادت را بیشتر بشناسید «میدان دیپلماسی» روایتی از حضور شهید رئیسی در سفر به نیویورک ویژه برنامه شهید جمهور از شبکه افق سیما او که شهید خدمت بود و خادم جمهور او به تک تک ایرانیان توجه دارد «میدون خراسون» برنامه‌ای با حضور ستارگان موسیقی در مدح امام رضا (ع) سرمایه اجتماعی در ایران و میزان مشارکت در انتخابات مجلس خبرنگار انگلیسی: آسانژ 23 ساعت در روز شکنجه می‌شد کشورهای حوزه بالکان و جنگ غزه هفته جمعیت همراه با مستندهای شبکه افق مستند «رویای بزرگ» از قاب شبکه افق تولید کوچک مقیاس؛ پیشنهادی برای مردمی‌سازی اقتصاد در افق تمدن اسلامی نگاهی نو به اعتراضات دانشجویی در آمریکا کتابی درباره تنها شهید اروپایی دفاع مقدس مقاومت نبرد رسانه‌ای را هم بُرده است از نمایشگاه کتاب تا نظارت بر فیلم‌های سینمایی در گفت‌وگو با وزیر ارشاد حضور یمنی‌ها با دست پُر در نمایشگاه کتاب تهران مستند «سلام به آینده» روایتی از سبک تربیتی مهارت‌ محور رازهای زندگی مرد موشکی ایران نگاهی به مستند «غیر رسمی ۶» / همراه با رهبری در راهروهای کتاب «میدون خراسون» برنامه‌ای با حضور ستارگان موسیقی سریالی از کره جنوبی به افق رسید! پخش مستندهایی با محوریت جمعیت در شبکه افق ساترا نگهبان پناهگاه‌های فرهنگی بازدارندگی؛ ویژگی اصلی قانون عفاف و حجاب گفت‌وگوی به افق فلسطین با خانواده‌ای که از غزه آمده‌اند «شب بخیر آمریکا» روایتی از اعتراضات دانشجویی در غرب گرامی‌داشت روز هلال احمر با «نشان امید» آنهایی که باید از مالیات بر عایدی سرمایه بترسند! سرانجام اعتراضات دانشجویی در آمریکا چه خواهد شد؟ نقش انسان – رسانه‌ها در پوشش واقعیت‌ها هفته‌ای پر از مستندهای جذاب در شبکه افق امر به معروف و نهی از منکر؛ فریضه‌ای دو سویه در جامعه اسلامی چرا اعتراضات دانشجویی آمریکا به خشونت کشیده شد؟ از احیای معاونت پرورشی تا راهکار دولت برای جبران کمبود 203 هزار معلم پیش‌بینی فیلسوف مشهور روس از آینده جنگ غزه «جعبه سیاه» آدم‌ها رو می‌شود/ چالش‌هایی که گاهی از دست مهمان برنامه در می‌رود بایدن چه خواهد کرد؟ همه چیز درباره آقای نادر حزب دموکرات و مصادره به مطلوب اعتراضات دانشجویی در آمریکا میراث حاج نادر و افق‌های نو در آمریکا پخش «در مرز غبار آلود» از افق / روایتی متفاوت از نادر طالب‌زاده

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها