مشاهده خبر

چهار شنبه 23 خرداد 1403

اسرائیل در هراس از پاسخ سخت حزب الله

برنامه تلویزیونی «به افق فلسطین» چهارشنبه شب 23 خردادماه با موضوع حمله تروریستی رژیم صهیونیستی به جنوب لبنان و شهادت یکی از فرماندهان میدانی حزب الله، روی آنتن زنده شبکه افق رفت.

0

در بخش نخست، خبر شهادت یکی رهبران تاریخی مقاومت اسلامی لبنان به دست اشغالگران صهیونیست توسط مهدی آقا موسی طهرانی داده شد؛ جنگنده‌های ارتش اسرائیل در جریان حمله‌ای تروریستی به شهرک جویان در جنوب لبنان، یکی از فرماندهان میدانی حزب الله لبنان به نام «طالب سامی عبدالله» (ملقب به حاج ابوطالب) را به شهادت رساندند.

 اشغالگران صهیونیست شب گذشته (سه شنبه) وی را به همراه سه تن از نیروهای مقاومت با بمباران منزلی در شهر جویا در جنوب لبنان ترور کرده و به شهادت رساندند؛ مراسم تشییع جنازه ابوطالب قبل از غروب آفتاب امروز (چهارشنبه) در جنوب لبنان برگزار شد.

حزب الله پاسخ بسیار سنگینی به ترور حاج ابوطالب خواهد داد

در ادامه ارتباط اینترنتی با هادی قبیسی – کارشناس مسائل منطقه در لبنان – برقرار شد؛ او با اشاره به این حادثه تروریستی و اهمیت و جایگاه شهید حاج ابوطالب در جبهه مقاومت اظهار کرد: شهید حاج ابوطالب مسئول نیمی از جبهه شرقی در جنوب لبنان بود، جبهه نصر جبهه شرقی است و او فرماندهی آن را بر عهده داشت که بخش بزرگی از نبردها را مدیریت می‌کند.

قبیسی افزود: این شهید بزرگوار در جنگ‌های زیادی از جمله عراق، بوسنی، سوریه و لبنان حضور داشت و حالا هم در جریان نبرد حزب الله با اسرائیل بعد از طوفان الاقصی شرکت داشت.

این کارشناس مسائل سیاسی گفت: حزب الله لبنان حتما در پاسخ به این ترور، اهداف نظامی اساسی و استراتژیک را در داخل اراضی اشغالی مد نظر خواهد داشت و ماهیت آنها متفاوت با دیگر عملیات‌هاست.

اسرائیل مجبور است در نهایت شرایط حماس را قبول کند

پس از آن آقا موسی طهرانی به مرور آخرین اخبار و حواشی جنگ غزه پرداخت و سپس ارتباط اینترنتی با لوکاس لروز - تحلیلگر سیاسی از برزیل – برقرار شد.

او اظهار کرد: حماس تحت شرایطی، موافق آتش بس در غزه است، البته اسرائیل هم باید یک سری از این شروط را بپذیرد؛ شرایط نشان می‌دهد طرف فلسطینی برای آزادی اسرای خود دغدغه‌مند است و حماس نمی‌تواند بدون این شروط، هیچ توافق آتش بسی را قبول کنند.

پس از آن ویدئویی از شروع دوباره اعتراضات دانشجویی ضد صهیونیستی در آمریکا پخش شد؛ جایی که خیابان‌های نیویورک و دیگر شهرهای آمریکا و همچنین دانشگاه‌های ایالات متحده بار دیگر صحنه اعتراض به نسل‌کشی اسرائیل در غزه هستند، اعتراضاتی که با مقابله پلیس مواجه شده ولی مردم پا پس نمی‌کشند.

آیا جنگ اسرائیل و حزب الله نزدیک است؟

محمد صرفی – سردبیر روزنامه تهران تایمز – مهمان این قسمت برنامه به افق فلسطین بود؛ او در گفت‌وگو با آقا موسی طهرانی و با اشاره به حمله تروریستی جنگنده‌های صهیونیستی به جنوب لبنان و شهادت یکی از فرماندهان ارشد حزب الله اظهار کرد: حمله تروریستی اسرائیل به شهرک جویا و به شهادت رساندن حاج ابوطالب، عامل تغییر جدی در تحولات شمال اراضی اشغالی و جنوب لبنان نخواهد بود، چه اینکه از ابتدای حمله زمینی رژیم صهیونیستی به غزه، شاهد افزایش شیب حملات حزب الله به اراضی اشغالی بودیم و این نبرد همچنان برقرار است.

صرفی افزود: در برخی مقاطع، این گمانه پر رنگ شده که ممکن است اسرائیل حمله‌ی زمینی به جنوب لبنان را شروع کند ولی این اتفاق به این زودی‌ها رخ نمی‌دهد چون اسرائیل آمادگی چنین حمله‌ای را ندارد به عکس آنچه که در حزب الله وجود دارد و آنها آماده چنین نبردی هستند.

زنان قربانی اصلی هر جنگی هستند

سردبیر روزنامه تهران تایمز خاطرنشان کرد: تصور بسیاری از جنگ، یک صحنه مردانه است ولی حقیقت این است که در خیلی از نبردها به خصوص در نوع شهری و علی الخصوص در غزه، زنان و کودکان قربانیان اصلی هستند به طوری که 70 درصد شهدا را تشکیل می‌دهند و برآوردها نشان می‌دهند هر نیم ساعت در غزه، یک مادر در غزه شهید می‌شود.

او ادامه داد: از هر 10 زن در غزه، 9 نفر بر اثر جنگ دچار مشکل شدید در دسترسی به غذا شده‌اند و اقلام بهداشتی ضروری به یک کالای لوکس برای زنان فلسطینی تبدیل شده است؛ وقتی جنگ شروع شد 50 هزار نفر از آنها باردار بودند که در شرایطی غیر بهداشتی وضع حمل کردند و دسترسی به دارو و تجهیزات هم عملا ممکن نبود.

تصویر غیر قابل باور از روایت دو زن باردار فلسطینی

صرفی گفت: یکی از زنان باردار فلسطینی که در راهروی بیمارستان کمال عدوان زایمان کرده گفته است تعریف می‌کرد در حالیکه صدای شدید انفجار را می‌شنیدم، فرزندم را به دنیا آوردم و امیدی نداشتم که هیچ کداممان زنده بمانیم، نوزادم را برداشتم و در بین تانک‌های اسرائیلی دویدم تا به جایی رسیدم؛ بانوی دیگری هم گفته است با وجود اینکه 20 روز است نوزادم را به دنیا آورده‌ام نه خودم و نه فرزندم هیچ کدام استحمام نکرده‌ایم چون نتوانسته‌ام مقداری آب پیدا کنم تا او را از آنچه از بدو تولد به او چسبیده پاک کنم.

ماجرای گزارش تهران تایمز درباره بیماری روانی نتانیاهو

او ادامه داد: گزارشی در ارتباط با پرونده پزشکی بنیامین نتانیاهو بر اساس اسناد به دست آمده از اراضی اشغالی، 12 روز قبل از طوفان الاقصی در تهران تایمز به چاپ رسیده بود، بر اساس این اسناد، او و همسرش دچار بیماری روانی هستند و جالب اینکه یکی از رقبایش بر اساس همین اسناد از او شکایت کرده بود چرا که شخصی دارای بیماری روانی صلاحیت نخست‌وزیری ندارد، البته آن شکایت به جایی نرسید و 12 روز بعد شاهد شروع جنگی خانمان‌سوز توسط نتانیاهو بودیم.

جنگ غزه دستگاه تنفس مصنوعی نتانیاهوست

صرفی با بیان اینکه روزی که جنگ غزه تمام شود، جهنم نتانیاهو شروع خواهد شد عنوان کرد: زیرا وضعیتی که حالا نتانیاهو در داخل اراضی اشغالی و در عرصه بین‌المللی دارد روزهای خوب اوست، جنگ، دستگاه تنفس مصنوعی او و دولتش است؛ همان شخصی که اسم خود را «آقای امنیت» گذاشته بود ولی خطرناک‌ترین دوره عمر رژیم نامشروع رژیم صهیونیستی را رقم زد.

کارشناس سوئدی: حزب الله در روزهای آینده پاسخ اصلی به ترور حاج ابوطالب را خواهد داد

در ادامه ارتباط اینترنتی با گرگ سیمون - کارشناس مسائل سیاسی در سوئد – برقرار شد؛ او درباره حادثه تروریستی شهادت یکی ای فرماندهان میدانی حزب الله اظهار کرد: اسرائیل از یک طرف عملیات تروریستی خود را گسترش داده و از سوی دیگر دم از آتش بس می‌زند، حرف‌هایی کاملا متناقض با هم به عکس آنچه جبهه مقاومت در پیش گرفته‌ و از ابتدا تاکنون بر سر حرف خود ایستاده‌ است.

سیمون افزود: نمی‌توان پرتاب 200 موشک حزب الله به مقرهای نظامی صهیونیست‌ها را پاسخ اصلی به ترور حاج ابوطالب دانست ولی شروع یک سلسله عملیات خواهد بود، انتظار می‌رود حزب الله در ساعات یا روزهای آینده به صورت جدی‌تر اهدافی را در اراضی اشغالی هدف قرار دهد.

موشک‌باران مناطق مسکونی مرکز غزه توسط اسرائیل

در پایان گزارش اختصاصی به افق فلسطین از غزه پخش شد؛ عبدالله کمیل خبرنگار شبکه افق در غزه از جنایت جدید صهیونیست‌ها می‌گوید، جایی که ارتش اسرائیل در مرکز غزه و در خیابان عمر مختار، زنان و کودکان را هدف قرار داد و با موشک به منازل مسکونی یورش برد.

شاهدان عینی این حمله به کمیل گفته‌اند موقع نماز مغرب و عشاء بوده که ناگهان انفجارهای متعددی رخ داد و زمین و آسمان تیره و تار شد، آنها بعدا متوجه شده‌اند چه اتفاقی افتاده است.

آخرین اخبار

روایتی از شهید تاسوعا از قاب شبکه افق تله‌تئاتر «کاتب اعظم» تاسوعا و عاشورا پخش می‌شود روایت یکی از کهن‌ترین عزاداری محرم در مستند «آبی برای سقایی» گنجینه نواهای عاشورایی «مثل سرو» نمادی از حیات شهدا «سید معطر» ذاکری که تنها به عشق اهل بیت می‌خواند تدارک مستندهای ویژه شبکه افق برای ایام محرم افق محرمی سیما «گوهرشاد» به روی آنتن افق هفته عفاف و حجاب با ویژه برنامه «خیابان آزادی» در ستاد امر به معروف چه می‌گذرد؟ این است حقیقت غرب: بازداشت به خاطر چند پست در صفحه شخصی روایتی از کودتای نوژه در مستند «آنچه گذشت» روایتی از امید و توسل در مستند «فرشی برای رُستن» کار جهادی؛ مسیری امتحان پس داده پیش روی دولت چهاردهم شبکه افق در اولین روز محرم سیاه پوش می‌شود فصل اول «نجلا» در قاب افق «خانه‌های نورانی» با روضه‌های سید الشهدا (ع) مستندهای افق رنگ و بوی محرم گرفت مستند «محافظ» با روایتی از زندگی نامه شهید سید مهدی موسوی روایتی متفاوت از سیاست‌ورزی مقتدرانه دولت شهید رئیسی بازخوانی جنایتی که از یاد‌ها نخواهد رفت این نامه برسد به دست رئیس‌جمهور دویست و شصت و هشتمین روز جنگ غزه و مردمی که همچنان مقاومند «پرواز اردیبهشت» امشب روی آنتن شبکه افق «من یک هیولا گرفته‌ام» به پخش افق رسید/ داستانی واقعی؛ از فاسدترین واحد پلیس آمریکا نظم نوین چند قطبی و چالش جدید آمریکا برنامه «انتخاب ایران» برای دور دوم انتخابات به افق رسید «برسد به دست رئیس جمهور» نامه‌ای برای رئیس جمهور آینده ایران شبکه افق با «آوردگاه» به عید مباهله می‌پردازد «آخرین ایست بازرسی» به افق رسید مجلس دوازدهم، دولت چهاردهم و آینده سیاست و اقتصاد ایران گزارش و گفت‌وگوهای اختصاصی «به افق فلسطین» از غزه روایتی از تبعیض نژادی آمریکایی‌ها به آنتن افق رسید ماه بانو در «بزرگراه همت» تازه‌های مستند افق سیما در هفته افشای حقوق بشر آمریکایی مردم در میدان هستند ولی تحول اداری و اقتصادی هم می‌خواهند مواضع نامزدها به افق فلسطین ریشه‌های دینی انتخابات و ضرورت مشارکت حداکثری کابینه جنگی که بلای جان نتانیاهو شده است نقاط عطف فعالیت‌های دولت شهید رئیسی در مستند «برسد به دست رئیس‌جمهور» معیشت مردم و انتخاب چهاردهم دیدگاه‌های محمدباقر قالیباف در مورد مسئله فلسطین حکمرانی مطلوب و آینده ایران دیدگاه‌های قاضی‌زاده هاشمی در مورد مسئله فلسطین اعلام مواضع نامزدهای ریاست جمهوری در برنامه «به افق فلسطین» «مهمونی ۱۰ کیلومتری غدیر» روی آنتن شبکه افق بی‌بی ماه در «بزرگراه همت» روایتی از ناگفته‌های انقلاب اسلامی در شبکه افق سیما گروهک منافقین؛ پدیده‌ای متفاوت در اندیشه الحادی

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها