مشاهده خبر

دو شنبه 14 خرداد 1403

حقیقت صهیونیسم از زبان خاخام‌های یهودی آمریکایی

برنامه تلویزیونی «به افق فلسطین» دوشنبه شب 14 خردادماه با موضوع عدم مشروعیت رژیم صهیونیستی نزد یهودیان واقعی، روی آنتن زنده شبکه افق رفت.

0

در بخش نخست، گزیده‌ای از بیانات رهبر معظم انقلاب در سالگرد ارتحال امام خمینی(ره) و با موضوع فلسطین پخش شد و سپس مهدی آقا موسی طهرانی به مرور آخرین اخبار و حواشی جنگ غزه پرداخت.

نگاه امام خمینی(ره) به فلسطین رویکردی انسانی بود

در ادامه ارتباط اینترنتی با برونو بیکلینی - کارشناس مسائل سیاسی در برزیل – برقرار شد؛ او در این گفت‌وگو اظهار کرد: امام خمینی(ره) در گفتار و رفتار خود، یک تعهد داشت و در حمایت از مردم فلسطین سخن می‌گفت؛ تلاش او روشنگری درباره این مسئله و اعلام حمایت از قیام فلسطینی‌ها بود.

بیکلینی افزود: صحبت‌های امام خمینی(ره) درباره فلسطین، فارغ از تفاوت‌های مذهبی بلکه ناظر به مسائل انسانی بود.

اعزام نماینده ویژه جامعه یهودیان غرب برای تسلیت شهادت رئیس جمهور ایران

پس از آن روزنبرگ یوسف - فعال یهودی ضد صهیونیست – در استودیوی شبکه افق حضور یافت؛ او اظهار کرد: بعد از حادثه بالگرد رئیس جمهور ایران و هیئت همراه، از ما خواسته شد حتما نماینده‌ای از یهودیان غیر ایرانی به اینجا بیاید تا همبستگی خود را با مردم و نظام ایران نشان دهیم؛ یهودیان هیچ وقت ایران را تروریست نمی‌دانند و عقیده دارند جامعه یهودیان در ایران به راحتی زندگی می‌کنند و مورد حمایت هستند.

به گفته یوسف، در آموزه‌های دینی آنها، چیزی به نام تشکیل دولت یهودی امری اشتباه است.

چرا تایید رژیم صهیونیستی در جامعه یهودیان گناه است؟

این فعال یهودی ضد صهیونیست خاطرنشان کرد: دو هزار سال قبل، این تقدیر برای یهودیان رقم خورد که از سرزمین خود بیرون بروند و بر اساس آموزه‌های ما، حتی در یک بیابان لم یزرع هم حق تشکیل دولت نداریم چه برسد به اینکه سرزمین دیگران را بدزدیم و آنها را بکشیم.

وقتی یهودیان اروپا به فلسطینی‌ها پناه می‌آوردند

او ادامه داد: پدربزرگ‌هایمان برایمان تعریف کرده‌اند زمانی که در اروپا با یهودیان بدرفتاری می‌شد، فلسطینی‌ها به آنها پناه داده و به مهربانی رفتار می‌کردند بنابراین حالا وظیفه ماست که با آنها مهربان باشیم، بنابراین حتی پذیرفتن ماهیت رژیم صهیونیستی یک گناه است.

روشنگری روحانیون یهودی علیه اسرائیل حتی به قیمت جان

یوسف با بیان اینکه خاخام بزرگ ما عقیده دارد روحانیون یهودی باید روشنگری کنند تا اشغالگری صهیونیست‌ها به نام یهودیان تمام نشود عنوان کرد: حتی اگر این روشنگری به قیمت جانمان تمام شود.

توصیف متفاوت رهبر و مردم ایران از زبان خاخام یهودی

این فعال یهودی ضد صهیونیسم تصریح کرد: همیشه آمریکایی‌ها به من می‌گفتند به ایران نرو چون کشته می‌شوی، من هم ترسیده بودم و حتی وقتی وارد فرودگاه شدم، این واهمه را داشتیم اما با استقبال گرم ایرانی‌ها روبرو شدیم و به تدریج رهبر و مردم را شناختیم.

او ادامه داد: همچنین دریافتیم اندیشه امام خمینی(ره) و آیت‌الله خامنه‌ای چیست، آنها برای همه مردم مظلوم دنیا خوبی و سعادت را می‌خواهند و این ویژگی رهبران درستکار است.

نکته مهمی که شهید امیرعبداللهیان به خاخام یهودی گفته بود

یوسف خاطرنشان کرد: یک بار از شهید امیرعبداللهیان پرسیدم چرا اسرائیل را به رسمیت نمی‌شناسید؟ و او پاسخ داد این سوال را باید از مردم فلسطین بپرسید.

او گفت: ما هم این پیام شفاف را به جهانیان داده‌ایم که علیه صهیونیسم مبارزه می‌کنیم و آنها باید بین اسرائیل و یهودیت تفاوت قائل شوند، همان حرفی که جمهوری اسلامی می‌زند.

بعد از پخش گزارشی اختصاصی از غزه، دیوید وایز – دیگر فعال یهودی ضد صهیونیست – در استودیوی به افق فلسطین حضور یافت.

دو سلاح دروغین صهیونیست‌ها برای اشغالگری

او در گفت‌وگو با مهدی آقا موسی طهرانی اظهار کرد: امروز آیت‌الله خامنه‌ای به وضوح می‌گوید یهودیت و صهیونیسم دو مسئله جدا هستند، این یک واقعیت است که باید نسخه اصلی همه شعارها در سطح بین‌المللی باشد.

وایز افزود: صهیونیست‌ها به بهانه مذهب و البته با سلاح دروغین یهودستیزی، دست به کشتار فلسطینی‌ها می‌زنند و سرزمین آنها را اشغال کرده‌اند.

استناد خاخام یهودی به یک عکس تاریخی درباره غیر دینی بودن تشکیل رژیم صهیونیستی

این فعال ضد صهیونیسم گفت: در عکسی تاریخی که مربوط به تشکیل رژیم صهیونیستی است، هیچ یک از حاضران سرهای خود را نپوشانده‌اند که نشان می‌دهد آنها یهودی واقعی نیستند، چون بر اساس آموزه‌های دینی ما، باید سر را پوشاند؛ حقیقت این است که در تشکیل رژیم اسرائیل، هیچ شخصیت مذهبی حضور نداشته و صهیونیسم، یهودیت را از ملی‌گرایی به یک مسئله خودخواهانه تبدیل کرده است.

آنچه در غزه می‌گذرد کار خود شیطان است

او با بیان اینکه آنچه امروز در غزه می‌گذرد، کار مستقیم شیطان است عنوان کرد: ما نه فقط یک روز نکبت، بلکه روزهای متعدد نکبت داریم؛ اولین بار امام خمینی(ره) ایستاد و گفت کار رژیم صهیونیستی شیطانی است.

هیچ رویکرد ضد یهودی از رئیسی ندیدم

وایز افزود: دیدارهای مختلفی با شهید رئیسی و شهید امیرعبداللهیان در نیویورک داشتیم، به شخصه دریافتم هیچ رویکرد خصمانه‌ای علیه یهودیان ندارند؛ بعد از حادثه بالگرد آنها هم این احساس مسئولیت را داشتیم که به ایران بیاییم و این حادثه را تسلیت بگوییم.

فلسطینی‌ها حق دارند به اسرائیل اعتماد نکنند

در انتها هم ارتباط اینترنتی با فرانسیسکو گونزالس - تحلیلگر مسائل سیاسی در ونزوئلا – برقرار شد؛ او با اشاره به احتمال فروپاشی کابینه جنگی رژیم صهیونیستی اظهار کرد: بعد از حمایت گسترده آمریکا از صهیونیست‌ها و صادرات بی حد و حصر سلاح توسط دولت بایدن به اسرائیل، حالا این نگرانی در ایالات متحده به وجود آمده که ممکن است در سطح جهانی تنها بمانند، همان نکته‌ای که رهبر انقلاب هم به آن اشاره کرد و گفت ممکن است آنها در سیاست‌های حمایتی خود تجدیدنظر کنند.

گونزالس افزود: اگر آتش بس در غزه محقق شود، مهمترین مسئله تبادل زندانیان است البته فلسطینی‌ها حق دارند به صهیونیست‌ها اعتماد نداشته باشند ضمن اینکه شاهد عدم توافق در کابینه اسرائیل هم هستیم.

آخرین اخبار

روایتی از شهید تاسوعا از قاب شبکه افق تله‌تئاتر «کاتب اعظم» تاسوعا و عاشورا پخش می‌شود روایت یکی از کهن‌ترین عزاداری محرم در مستند «آبی برای سقایی» گنجینه نواهای عاشورایی «مثل سرو» نمادی از حیات شهدا «سید معطر» ذاکری که تنها به عشق اهل بیت می‌خواند تدارک مستندهای ویژه شبکه افق برای ایام محرم افق محرمی سیما «گوهرشاد» به روی آنتن افق هفته عفاف و حجاب با ویژه برنامه «خیابان آزادی» در ستاد امر به معروف چه می‌گذرد؟ این است حقیقت غرب: بازداشت به خاطر چند پست در صفحه شخصی روایتی از کودتای نوژه در مستند «آنچه گذشت» روایتی از امید و توسل در مستند «فرشی برای رُستن» کار جهادی؛ مسیری امتحان پس داده پیش روی دولت چهاردهم شبکه افق در اولین روز محرم سیاه پوش می‌شود فصل اول «نجلا» در قاب افق «خانه‌های نورانی» با روضه‌های سید الشهدا (ع) مستندهای افق رنگ و بوی محرم گرفت مستند «محافظ» با روایتی از زندگی نامه شهید سید مهدی موسوی روایتی متفاوت از سیاست‌ورزی مقتدرانه دولت شهید رئیسی بازخوانی جنایتی که از یاد‌ها نخواهد رفت این نامه برسد به دست رئیس‌جمهور دویست و شصت و هشتمین روز جنگ غزه و مردمی که همچنان مقاومند «پرواز اردیبهشت» امشب روی آنتن شبکه افق «من یک هیولا گرفته‌ام» به پخش افق رسید/ داستانی واقعی؛ از فاسدترین واحد پلیس آمریکا نظم نوین چند قطبی و چالش جدید آمریکا برنامه «انتخاب ایران» برای دور دوم انتخابات به افق رسید «برسد به دست رئیس جمهور» نامه‌ای برای رئیس جمهور آینده ایران شبکه افق با «آوردگاه» به عید مباهله می‌پردازد «آخرین ایست بازرسی» به افق رسید مجلس دوازدهم، دولت چهاردهم و آینده سیاست و اقتصاد ایران گزارش و گفت‌وگوهای اختصاصی «به افق فلسطین» از غزه روایتی از تبعیض نژادی آمریکایی‌ها به آنتن افق رسید ماه بانو در «بزرگراه همت» تازه‌های مستند افق سیما در هفته افشای حقوق بشر آمریکایی مردم در میدان هستند ولی تحول اداری و اقتصادی هم می‌خواهند مواضع نامزدها به افق فلسطین ریشه‌های دینی انتخابات و ضرورت مشارکت حداکثری کابینه جنگی که بلای جان نتانیاهو شده است نقاط عطف فعالیت‌های دولت شهید رئیسی در مستند «برسد به دست رئیس‌جمهور» معیشت مردم و انتخاب چهاردهم دیدگاه‌های محمدباقر قالیباف در مورد مسئله فلسطین حکمرانی مطلوب و آینده ایران دیدگاه‌های قاضی‌زاده هاشمی در مورد مسئله فلسطین اعلام مواضع نامزدهای ریاست جمهوری در برنامه «به افق فلسطین» «مهمونی ۱۰ کیلومتری غدیر» روی آنتن شبکه افق بی‌بی ماه در «بزرگراه همت» روایتی از ناگفته‌های انقلاب اسلامی در شبکه افق سیما گروهک منافقین؛ پدیده‌ای متفاوت در اندیشه الحادی

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها