مشاهده خبر

چهار شنبه 9 خرداد 1403

بی نظمی جهانی برای حمایت از اسرائیل!

برنامه تلویزیونی «به افق فلسطین» چهارشنبه شب نهم خردادماه با موضوع نظم جهانی و بی اعتنایی آمریکا و اسرائیل به حقوق بین‌الملل و رأی دادگاه لاهه، روی آنتن زنده شبکه افق رفت.

1

در بخش نخست، تصاویری از این روزها و ساعت‌های رفح پخش شد و سپس مهدی آقا موسی طهرانی به آخرین اخبار و حواشی جنگ غزه پرداخت.

چرا اسرائیل از کمپین‌های مجازی ضد صهیونیستی می‌ترسد؟

در ادامه ارتباط اینترنتی با لمیس جید - تحلیلگر سیاسی در پرتغال – برقرار شد؛ او اظهار کرد: گمان نمی‌کنم دیگر دوستی جز آمریکا برای رژیم صهیونیستی باقی مانده باشد، چون کمپین‌های فراوانی علیه جنایات اسرائیلی‌ها شکل گرفته که برخی از آنها از درون آمریکا شروع شده‌اند و البته اسرائیل هم از همین مسئله هراس دارد.

جید افزود: پویش‌های اجتماعی و مجازی علیه رژیم صهیونیستی، خطر بزرگی برای اسرائیل است که همچنان جزو جامعه جهانی مورد قبول کشورهاست البته دادگاه لاهه و دیوان کیفری بین‌المللی هم اسرائیل را رها نخواهند کرد.

پخش گزارش اختصاصی شبکه افق از یمن و پیرامون اقدامات مشترک ارتش و مقاومت یمن علیه کشتی‌های آمریکایی و اسرائیلی و دیگر حامیان رژیم صهیونیستی، بخش بعدی برنامه بود.

سال‌های سرمایه‌گذاری صهیونیست‌ها بر باد رفت

پس از آن حسین آجرلو - کارشناس ارشد مسائل غرب آسیا – در استودیوی به افق فلسطین حضور یافت و به گفت‌وگو با سید حسین حسینی مجری برنامه نشست.

او اظهار کرد: صهیونیست‌ها سال‌ها در غرب به سرمایه‌گذاری مادی و فرهنگی پرداختند تا هویتی به نام فلسطین وجود نداشته باشد ولی حالا می‌بینیم این هویت بیش از گذشته شناخته شده و به رسمیت شناخته می‌شود.

آجرلو افزود: انتظار این بود که این روند خیلی زودتر در کشورهای غربی که مدعی حقوق بشر هستند شروع شود هر چند اقدام جدید اسپانیا، نروژ و ایرلند با اعتراض دیگر کشورهای غربی مواجه شده است.

محکومیت‌های نمایشی اقدامات اسرائیلی توسط غربی‌ها

این کارشناس ارشد مسائل غرب آسیا گفت: کشورهای غربی جنایات اسرائیل را محکوم می‌کنند و بیانیه شدیدالحن هم صادر می‌کنند ولی هیچ تغییری در حمایت‌هایشان از رژیم صهیونیستی ایجاد نمی‌شود.

او با بیان اینکه اخیرا نیکی هیلی به اسرائیلی‌ها گفته است شما هر کاری می‌خواهید بکنید، وظیفه ما تنها «حمایت از شماست» خاطرنشان کرد: این جمله از کسی که نامزد احتمالی ریاست جمهوری آمریکا هم بوده، نشان‌دهنده جریان اصلی سیاسی در ایالات متحده است.

تحریم ایران کجا و تحریم اسرائیل کجا

آجرلو افزود: جمهوری اسلامی در همه ابعاد، تحریم را احساس می‌کند و همه ما این را می‌دانیم، ولی اینکه یک کالا در یک منطقه اراضی اشغالی تحریم شود، آیا می‌توان نام تحریم را بر آن گذاشت؟

این کارشناس مسائل غرب آسیا تصریح کرد: استانداردهای دو گانه در آمریکا و کشورهای غربی در قبال رژیم صهیونیستی و دیگر کشورها، امری مشهود است هر چند عملا هم اقدامی تحریمی از سوی آنها ندیده‌ایم.

حقوق بین‌الملل دقیقا برای چه کسانی است؟

او ادامه داد: اساسا حقوق بین‌الملل در نظم کنونی جهانی به یک ابزار برای پیشبرد اهداف غرب تبدیل شده است؛ حتی قطعنامه‌هایی که در مورد اشغالگری رژیم صهیونیستی صادر شده‌اند همچنان روی زمین مانده‌اند، در عین حال احکام مختلف قضایی هم علیه اسرائیل وجود دارد ولی هیچ تاثیری نداشته و در عین حال حمایت‌ها از اسرائیل بیشتر شده‌اند؛ گویی این جمله کاملا درست است که حقوق برای طرفی است که قدرت را در اختیار دارند.

اسرائیل فکر چنین روزهایی را نمی‌کرد

بخش بعدی برنامه، گفت‌وگوی اینترنتی با دنیل لازار – تحلیلگر مسائل سیاسی در آمریکا – بود؛ او در پاسخ به حسینی مجری به افق فلسطین اظهار کرد: جنگ در غزه ادامه دارد ولی فراتر از تحلیل‌ اولیه رژیم صهیونیستی پیش رفته است.

لازار افزود: پیوستن ستاره‌های هنری و ورزشی به کمپین همراهی با مردم فلسطین بی سابقه است و اسرائیل هیچ وقت فکر چنین روزی را نمی‌کرد.

پیروزی جبهه حق آشکار است

بخش پایانی برنامه به افق فلسطین، گفت‌وگو با حجت‌الاسلام سید حسین موسوی - فعال فرهنگی – بود؛ او اظهار کرد: همین الان هم پیروزی در جبهه حق دیده می‌شود، اینکه رژیم تا دندان مسلح صهیونیستی که مدعی داشتن چهارمین ارتش قدرتمند دنیاست، بعد از هشت ماه به هیچ کدام از اهدافش در غزه دست نیافته است.

موسوی افزود: مردم فلسطین در امتحان صبر و مقاومت پیروز شده‌اند، امروز شاهد تکرار واقعه کربلا هستیم، جایی که به ظاهر امام حسین(ع) شهید شد و شکست خورد ولی حقیقت امر این بود که پیروزی از آن سیدالشهدا(ع) بود.

کاش اسرائیلی‌ها حداقل مرام و معرفت اراذل و اوباش را داشتند

این فعال فرهنگی خاطرنشان کرد: اراذل و اوباش هم خطوط قرمزی دارند و موقع دعوا می‌گویند خطاب به طرف مقابل می‌گویند چون زن و بچه کنارت است برو، ولی اسرائیلی‌ها حتی مرام این اوباش را هم ندارند و زنان و کودکان را هم می‌کشند و حتی به آوارگانی که در چادر هم مستقر شده‌اند رحم نمی‌کنند.

برای ادامه این مسیر شخصی را انتخاب کنیم که رنگ و بوی رئیسی را بدهد

او اظهار کرد: در دهه 90 شاهد عقب افتادن کار کشور بودیم ولی سه سال، دولتی بر سر کار آمد که جمعه‌ها هم تعطیل نبود؛ مردم اگر می‌خواهند این مسیر ادامه داشته باشد باید شخصی را انتخاب کنند که رنگ و بوی آیت‌الله رئیسی را بدهد و شخصی مثل شهید امیرعبداللهیان در حوزه سیاست خارجی آن فعال باشد.

آخرین اخبار

روایتی از شهید تاسوعا از قاب شبکه افق تله‌تئاتر «کاتب اعظم» تاسوعا و عاشورا پخش می‌شود روایت یکی از کهن‌ترین عزاداری محرم در مستند «آبی برای سقایی» گنجینه نواهای عاشورایی «مثل سرو» نمادی از حیات شهدا «سید معطر» ذاکری که تنها به عشق اهل بیت می‌خواند تدارک مستندهای ویژه شبکه افق برای ایام محرم افق محرمی سیما «گوهرشاد» به روی آنتن افق هفته عفاف و حجاب با ویژه برنامه «خیابان آزادی» در ستاد امر به معروف چه می‌گذرد؟ این است حقیقت غرب: بازداشت به خاطر چند پست در صفحه شخصی روایتی از کودتای نوژه در مستند «آنچه گذشت» روایتی از امید و توسل در مستند «فرشی برای رُستن» کار جهادی؛ مسیری امتحان پس داده پیش روی دولت چهاردهم شبکه افق در اولین روز محرم سیاه پوش می‌شود فصل اول «نجلا» در قاب افق «خانه‌های نورانی» با روضه‌های سید الشهدا (ع) مستندهای افق رنگ و بوی محرم گرفت مستند «محافظ» با روایتی از زندگی نامه شهید سید مهدی موسوی روایتی متفاوت از سیاست‌ورزی مقتدرانه دولت شهید رئیسی بازخوانی جنایتی که از یاد‌ها نخواهد رفت این نامه برسد به دست رئیس‌جمهور دویست و شصت و هشتمین روز جنگ غزه و مردمی که همچنان مقاومند «پرواز اردیبهشت» امشب روی آنتن شبکه افق «من یک هیولا گرفته‌ام» به پخش افق رسید/ داستانی واقعی؛ از فاسدترین واحد پلیس آمریکا نظم نوین چند قطبی و چالش جدید آمریکا برنامه «انتخاب ایران» برای دور دوم انتخابات به افق رسید «برسد به دست رئیس جمهور» نامه‌ای برای رئیس جمهور آینده ایران شبکه افق با «آوردگاه» به عید مباهله می‌پردازد «آخرین ایست بازرسی» به افق رسید مجلس دوازدهم، دولت چهاردهم و آینده سیاست و اقتصاد ایران گزارش و گفت‌وگوهای اختصاصی «به افق فلسطین» از غزه روایتی از تبعیض نژادی آمریکایی‌ها به آنتن افق رسید ماه بانو در «بزرگراه همت» تازه‌های مستند افق سیما در هفته افشای حقوق بشر آمریکایی مردم در میدان هستند ولی تحول اداری و اقتصادی هم می‌خواهند مواضع نامزدها به افق فلسطین ریشه‌های دینی انتخابات و ضرورت مشارکت حداکثری کابینه جنگی که بلای جان نتانیاهو شده است نقاط عطف فعالیت‌های دولت شهید رئیسی در مستند «برسد به دست رئیس‌جمهور» معیشت مردم و انتخاب چهاردهم دیدگاه‌های محمدباقر قالیباف در مورد مسئله فلسطین حکمرانی مطلوب و آینده ایران دیدگاه‌های قاضی‌زاده هاشمی در مورد مسئله فلسطین اعلام مواضع نامزدهای ریاست جمهوری در برنامه «به افق فلسطین» «مهمونی ۱۰ کیلومتری غدیر» روی آنتن شبکه افق بی‌بی ماه در «بزرگراه همت» روایتی از ناگفته‌های انقلاب اسلامی در شبکه افق سیما گروهک منافقین؛ پدیده‌ای متفاوت در اندیشه الحادی

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها