مشاهده خبر

پنج شنبه 10 خرداد 1403

تلاش افق برای پوشش اخبار شهید جمهور

شبکه افق سیما با عملکردی کم اشکال، خوب و حرفه‌ای در پوشش اخبار مربوط به سانحه بالگرد حامل آیت‌ الله رئیسی، رئیس‌جمهور شهید و‌ همراهانش در آذربایجان‌شرقی در ایام پس از اعلام شهادت نیز پوشش رسانه‌ای جامعی از این رویداد ارائه داد.

0

به گزارش روابط عمومی شبکه افق، پوشش شبانه‌روزی، گسترده و پرحجم مراسمی که در شهرهای مختلف کشور در سوگ شهادت آیت‌ا... رئیسی و همراهانش برگزار شد و همچنین پخش چندین برنامه‌ تبیینی با بررسی شرایط به وجود آمده و گفت‌وگو با شخصیت‌ها و چهره‌های مختلف درباره شهدای خدمت را از این شبکه شاهد بودیم.

شبکه افق همزمان با انتشار خبر فرود سخت بالگرد رئیس جمهور با عنوان ویژه برنامه فرامتن شروع به کار کرد و تقریبا با یک پوشش خبری مستمر، در حال بررسی و تبیین این سانحه هوایی بود. ویژه برنامه فرامتن با حضور مجریان مختلف حدود ۱۷ ساعت متوالی با ارتباطات مختلف از منطقه حادثه، به روی آنتن شبکه افق رفت.

گفتنی است ویژه برنامه شهید جمهور همزمان با لحظه اعلام رسمی خبر شهادت آیت‌ا... رئیسی و همراهان ایشان شروع به کار کرد و به عنوان اولین برنامه صداوسیما به آنتن افق رسید. این برنامه با حضور مهمانان لشکری، کشوری، هنرمندان، مسئولان کشور و فعالان فرهنگی در بخش‌های مختلف روی آنتن رفت.

ده‌ها شخصیت و مقام و فرد شاخص در این برنامه حاضر شدند و به بیان ویژگی‌های شهدای خدمت، از آیت‌ا... رئیسی تا آیت‌ا... آل‌هاشم و حسین امیرعبداللهیان و دیگر شهدا پرداختند.

تقریبا شبکه افق بعد از اعلام شبکه خبر در ساعت ۸ صبح، به پوشش زنده و همزمان شبکه خبر پرداخت و سپس ساختار برنامه به سمت اعلام خبر شهادت آیت‌ا... رئیسی و همراهانشان تغییر یافت.

در ادامه و پس از قطعیت خبر شهادت رئیس‌جمهور و همراهان ایشان از افراد باسابقه و بازنشسته نیروی هوایی ارتش دعوت شد تا حد امکان به بررسی ابعاد سانحه بالگردی در این برنامه پرداخته شود.

در پوشش برنامه «شهید جمهور» از خبرنگاران استان تبریز و شهروند‌خبرنگارانی که در مراسم تشییع حضور داشتند، نیز استفاده شده بود؛ یعنی علاوه‌بر روایت رسمی، روایت شهروند خبرنگاری هم در روند پخش این برنامه وجود داشت.

 

منبع: روزنامه جام جم

آخرین اخبار

روایتی از شهید تاسوعا از قاب شبکه افق تله‌تئاتر «کاتب اعظم» تاسوعا و عاشورا پخش می‌شود روایت یکی از کهن‌ترین عزاداری محرم در مستند «آبی برای سقایی» گنجینه نواهای عاشورایی «مثل سرو» نمادی از حیات شهدا «سید معطر» ذاکری که تنها به عشق اهل بیت می‌خواند تدارک مستندهای ویژه شبکه افق برای ایام محرم افق محرمی سیما «گوهرشاد» به روی آنتن افق هفته عفاف و حجاب با ویژه برنامه «خیابان آزادی» در ستاد امر به معروف چه می‌گذرد؟ این است حقیقت غرب: بازداشت به خاطر چند پست در صفحه شخصی روایتی از کودتای نوژه در مستند «آنچه گذشت» روایتی از امید و توسل در مستند «فرشی برای رُستن» کار جهادی؛ مسیری امتحان پس داده پیش روی دولت چهاردهم شبکه افق در اولین روز محرم سیاه پوش می‌شود فصل اول «نجلا» در قاب افق «خانه‌های نورانی» با روضه‌های سید الشهدا (ع) مستندهای افق رنگ و بوی محرم گرفت مستند «محافظ» با روایتی از زندگی نامه شهید سید مهدی موسوی روایتی متفاوت از سیاست‌ورزی مقتدرانه دولت شهید رئیسی بازخوانی جنایتی که از یاد‌ها نخواهد رفت این نامه برسد به دست رئیس‌جمهور دویست و شصت و هشتمین روز جنگ غزه و مردمی که همچنان مقاومند «پرواز اردیبهشت» امشب روی آنتن شبکه افق «من یک هیولا گرفته‌ام» به پخش افق رسید/ داستانی واقعی؛ از فاسدترین واحد پلیس آمریکا نظم نوین چند قطبی و چالش جدید آمریکا برنامه «انتخاب ایران» برای دور دوم انتخابات به افق رسید «برسد به دست رئیس جمهور» نامه‌ای برای رئیس جمهور آینده ایران شبکه افق با «آوردگاه» به عید مباهله می‌پردازد «آخرین ایست بازرسی» به افق رسید مجلس دوازدهم، دولت چهاردهم و آینده سیاست و اقتصاد ایران گزارش و گفت‌وگوهای اختصاصی «به افق فلسطین» از غزه روایتی از تبعیض نژادی آمریکایی‌ها به آنتن افق رسید ماه بانو در «بزرگراه همت» تازه‌های مستند افق سیما در هفته افشای حقوق بشر آمریکایی مردم در میدان هستند ولی تحول اداری و اقتصادی هم می‌خواهند مواضع نامزدها به افق فلسطین ریشه‌های دینی انتخابات و ضرورت مشارکت حداکثری کابینه جنگی که بلای جان نتانیاهو شده است نقاط عطف فعالیت‌های دولت شهید رئیسی در مستند «برسد به دست رئیس‌جمهور» معیشت مردم و انتخاب چهاردهم دیدگاه‌های محمدباقر قالیباف در مورد مسئله فلسطین حکمرانی مطلوب و آینده ایران دیدگاه‌های قاضی‌زاده هاشمی در مورد مسئله فلسطین اعلام مواضع نامزدهای ریاست جمهوری در برنامه «به افق فلسطین» «مهمونی ۱۰ کیلومتری غدیر» روی آنتن شبکه افق بی‌بی ماه در «بزرگراه همت» روایتی از ناگفته‌های انقلاب اسلامی در شبکه افق سیما گروهک منافقین؛ پدیده‌ای متفاوت در اندیشه الحادی

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها