مشاهده خبر

سه شنبه 1 خرداد 1403

شهید رئیسی و جدیت در خدمت

ویژه برنامه تلویزیونی «شهید جمهور» سه‌شنبه شب یکم خردادماه و با موضوع ویژگی‌های شهید آیت‌الله رئیسی و دیگر شهدای سانحه سقوط بالگرد ریاست جمهوری، روی آنتن زنده شبکه افق رفت.

0

در بخش نخست، سید مرتضی بختیاری رئیس کمیته امداد امام خمینی در استودیو حضور یافت؛ او با بیان اینکه در تمام مراحلی که شهید رئیسی طی کردند، ویژگی‌هایی داشت که راز موفقیت او در تمام این جایگاه‌های مردمی شد اظهار کرد: ارتباط او با خدا بسیار قوی بود و خودسازی را به عنوان جهاد اکبر مد نظر داشت، اخلاص در عمل در او مشهود بود و همه‌ی اینها سبب شد رهبر انقلاب او را خدمت‌گزار صادق بنامند.

آیت‌الله رئیسی هیچ شأنی جز نوکری مردم برای خود قائل نبود

بختیاری افزود: کارگزاران نظام اسلامی اگر حتی در ذهن خود احساس غرور کنند، مورد لعن خداوند قرار می‌گیرند چون آنها هیچ شأن و جایگاهی جز خدمت و نوکری مردم ندارند و آیت‌الله رئیسی اینگونه بود و هیچ جایگاهی برای خود قائل نبود.

رئیسی در هر منصبی کمربندش را سفت می‌بست و پای کار بود

رئیس کمیته امداد گفت: آیت‌الله رئیسی از ابتدای انقلاب در هر جایگاهی که بود، مسئولیت‌پذیر بود، کمربندش را همان ابتدای کار سفت می‌بست و پای کار بود و همواره سعی داشت مطالبات و منویات رهبری را ملاک عمل قرار دهد به همین دلیل در همه استان‌ها یک نمایندگی آستان قدس راه‌اندازی کرد تا به نام علی بن موسی الرضا(ع) به مردم خدمت شود.

ناراحتی شدید آیت‌الله رئیسی به خاطر جا نداشتن چند زائر

او تصریح کرد: یک روز آیت‌الله رئیسی را به شدت ناراحت دیدم و دلیل ناراحتی‌اش هم این بود که خودش دیده بود چند نفر زائر در خیابان نشسته‌اند در حالیکه تاکید کرده بود هیچ زائری نباید بدون سرپناه بماند.

ذات شخصیت آیت‌الله رئیسی ضد فساد بود

بختیاری با بیان اینکه شهید آیت‌الله رئیسی در هر منصبی که بود به خصوص در هنگام ریاست قوه قضائیه، شخصیتی ضد فساد شناخته شده بود گفت: هر جا که بود با فساد مبارزه می‌کرد و مقابله او با این مسئله بر مبنای عدالتی بود که درون خود پرورده بود.

آیت‌الله رئیسی دغدغه هنر و هنرمندان را داشت

در بخش بعدی با فرهاد قائمیان – بازیگر سینما و تلویزیون – گفت‌وگوی تلفنی برقرار شد.

او اظهار کرد: جشنواره‌های امام رضا(ع) شامل 14 رویداد مختلف با موضوعات متنوع است و هنرهای گوناگونی را در بر می‌گیرد و رویکرد اصلی آن، ترویج فرهنگ رضوی بین اقشار مختلف و مردمی‌سازی آن است.

قائمیان افزود: روز گذشته قرار بود اختتامیه این جشنواره‌ها برگزار شود ولی شهادت آیت‌الله رئیسی موجب تغییر برنامه‌ها شد؛ او مردی بود که دغدغه هنر و هنرمندان را داشت و پیگیر وضعیت اهل هنر بود به طوری که در عین انجام وظایف سنگین ریاست جمهوری، تعهدات خود درباره هنر را هم مد نظر داشت و به انجام رساند.

آخرین اخبار

گروهک منافقین؛ پدیده‌ای متفاوت در اندیشه الحادی دیدگاه‌های سعید جلیلی در مورد مسئله فلسطین وابستگی کاهنده جواب نداد، استقلال بالنده به کار آمد دیدگاه‌های علیرضا زاکانی در مورد مسئله فلسطین مجموعه مستند «یکی بود یکی نبود» روی آنتن شبکه افق / قصه فراموش نشدنی آدم‌ها برنامه «انتخاب ایران» برای کمک به انتخاب آگاهانه و خردمندانه مردم است آنچه باید تا حکمرانی کارآمد پدیدار شود نتانیاهو همه چیز را باخته است؛ هم جنگ و هم کابینه خودش نظرسنجی برنامه «به افق فلسطین» طنین دعای پرفیض عرفه در کربلا از شبکه افق دولت رئیسی، الگویی برای منتخبان جمهور دیدگاه‌های مسعود پزشکیان در مورد فلسطین فصل پنجم «بزرگراه همت» به آنتن افق رسید پخش «بزرگ راه همت» و «برسد به دست رئیس جمهور» این هفته از شبکه افق دولتی که در فسادستیزی متفاوت بود بررسی دغدغه ذهنی پسرها در مستند «صفر یک» «دومینو» با موضوع همزیستی انسان و سگ روی آنتن می‌رود نقشه‌هایی که غرب برای غرب آسیا داشت اسرائیل در هراس از پاسخ سخت حزب الله زمینه‌سازی برای ظهور در برنامه «بزرگراه همت» صله‌رحم و نماز اول وقت مهم‌ترین خصیصه اخلاقی برادرم بود مستند «جنون هسته‌ای» با افشای اسنادی از نتانیاهو به افق رسید پیشرفت خیره‌کننده‌ هسته‌ای ایران تنها در 3 سال چرا آمریکا برای آتش بس در غزه به تکاپو افتاده است؟ فصل پنجم مستند «بزرگراه همت» رونمایی شد تاکتیک‌ها و تکنیک‌های انتخاباتی؛ از غرب تا ایران هزینه و فایده مقاومت بیشتر است یا سازش؟ تحول حوزه سلامت در دوران شهید جمهور شدت گرفتن جنگ در غزه و تهدید پوشالی اسرائیل برای حمله به لبنان مستند «بدون حکم» روی آنتن شبکه افق سیما شورایی که اصولا سفارش قبول نمی‌کند! بررسی عملکرد شورای نگهبان در شبکه افق روایت سفرهای استانی شهید جمهور در مستند «آن سوی سفر» آیا نتانیاهو باز هم اشتباه خواهد کرد؟ روایت سفرهای استانی شهیدجمهور در مستندهای افق «به نام قانون» به میز نقد کافه مستند رسید وقتی استاندارد «استاندارد» ایران بالاتر رفت وقتی مردم پای نظام جمهوری اسلامی هستند دولتی که دو گانه دیپلماسی و میدان را از بین برد ورود دوباره ایران به فضا با روی کار آمدن دولت رئیسی وقتی هیچ کس به آمریکا اعتماد ندارد دنیایی نو به نام «عصر خمینی» حقیقت صهیونیسم از زبان خاخام‌های یهودی آمریکایی مردم زمان شاه هم از اسرائیل نفرت داشتند تلاش افق برای پوشش اخبار شهید جمهور شهید رئیسی مصداق سیاست‌ورزی الهی و مردم‌سالاری دینی بی نظمی جهانی برای حمایت از اسرائیل! نظم نوین جهانی و افول هژمون آمریکا شهید رئیسی؛ الگویی برای همه آنها که قصد خدمت دارند نقش مهم شهید امیرعبداللهیان در تعاملات خارجی ایران

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها