مشاهده خبر

سه شنبه 1 خرداد 1403

روایتی دیگر از شهادت آیت‌الله رئیسی از زبان فرماندهان سابق نظامی در شبکه افق

تهیه‌کننده ویژه برنامه «شهید جمهور» گفت: از زمانی که شبکه خبر زیرنویس کرد بالگرد شهید رئیسی دچار سانحه شده، ویژه برنامه «شهید جمهور» روانه آنتن شد.

0

به گزارش روابط عمومی شبکه افق؛ حسین قاسمی، تهیه‌کننده ویژه برنامه «شهید جمهور» شبکه افق درباره این ویژه برنامه که ابتدا پیرامون سانحه سقوط بالگرد شهید آیت‌الله رئیسی روانه شبکه شد، گفت: از زمانی که اولین شایعات پیرامون سانحه سقوط بالگرد رئیس جمهور به رسانه‌ها و فضای مجازی درز کرد و شبکه خبر زیرنویس کرد هلی‌کوپتر شهید رئیسی دچار سانحه شده، برنامه‌های روتین شبکه افق تعطیل شد و ویژه برنامه «شهید جمهور» روانه آنتن شد. چراکه اگر به موقع محتوای خبر را به دست مخاطب نرسانیم، به رسانه‌های فارسی‌زبان مراجعه می‌کند. تقریباً از ساعت ۱۷ که این سانحه اعلام شد، برنامه را روی آنتن بردیم و مراسم تشییع را پوشش می‌دهیم. 

قاسمی در پاسخ به این سوال که البته سانحه چند ساعت قبل به وقوع پیوسته بود، توضیح داد: بله، چون شبکه خبر مرجع پوشش خبرِ صداوسیماست، به محض اعلام رسمی وقوع سانحه از سوی شبکه خبر، کمتر از ۱۰ دقیقه پوشش خبری را آغاز کردیم. پنج مجری ثابت شبکه را پای کار آوردیم و در طول دو روز گذشته زمان حضورشان را شیفت‌بندی کردیم، تا کم نیاورند. از آنجایی که باید مراسم تشییع و به مرور کاندید‌های ریاست‌جمهوری معرفی شوند، پوشش این اتفاقات جزو اولویت شبکه افق قرار می‌گیرد. 

تهیه‌کننده ویژه برنامه «شهید جمهور» در پاسخ به این سوال که از آنجایی که اعلام رسمی شهادت رئیس جمهور جزو سخت‌ترین کار‌های رسانه ملی بود، در آن لحظه چطور عمل کردید؟ توضیح داد: ما آن زمان روی آنتن بودیم. تقریباً قبل از اعلام رسمی هم شهادت ایشان قطعی شده بود، اما ما بعد از اعلام شبکه خبر در ساعت ۸:۰۰ صبح، شبکه خبر را زنده پوشش دادیم و بعد ساختار برنامه به سمت شهادت ایشان تغییر یافت.

 

 

وی با بیان اینکه در طول این دو روز و چند ساعت تلاش کردیم در لحظه اخبار را منتقل کنیم و خبر بیات به دست مخاطب ندهیم، تصریح کرد: چراکه رسانه‌های معاند در همان لحظه سانحه شروع به انتشار شایعات، تخریب شخصیتی و روایت‌های تحریف شده کردند. 

قاسمی در پاسخ به این سوال که علاوه‌بر پوشش زنده تشییع شهدای خدمت که در دستور کار شبکه است، هنوز سوالاتی پیرامون شهادت آیت‌الله رئیسی به عنوان دومین مقام عالی کشور وجود دارد. برای ابهامات پیش آمده چه پاسخی به مخاطبان دارید؟ تصریح کرد: فعلاً تمرکزمان بر روی پوشش تشییع شهدای خدمت است. اما در این ۴۸ ساعت مهمانانی را روی آنتن آوردیم، که هم تحلیلگر نظامی بودند، هم کارشناس و ... تا به ابعاد مختلف شهادت رئیس جمهور بپردازیم. امروز در شبکه افق از افراد باسابقه و بازنشسته نیروی هوایی ارتش دعوت می‌کنیم، تا جای ممکن ابعاد سانحه را برایمان بازگو کنند.

به گفته این تهیه‌کننده، اگرچه سازمان صداوسیما واحد‌های سیاری را برای پوشش زنده تشییع جنازه می‌فرستد، تا آن تصاویر هم به دست ما برسانند، ولی ما از خبرنگاران استان تبریز و شهروند - خبرنگارانی که در مراسم تشییع حضور داشتند، استفاده کردیم. یعنی علاوه‌بر روایت رسمی روایت شهروند خبرنگاری هم در دستور کار خود قرار دادیم.

وی افزود: از آنجایی برنامه «به افق فلسطین» ساختار تولید برنامه در شبکه افق را تغییر داد، در زمان حادثه سقوط بالگرد شهید آیت‌الله رئیسی و همراهانش به لحظه اتفاق را پوشش دادیم. حدود هفت ماه است که هر اتفاقی می‌افتد، نیرو‌های شبکه از جمله برنامه «به افق فلسطین» و واحد روابط عمومی حواسشان است که به لحظه واکنش نشان دهند. چون مخاطب دنبال خبر می‌گردد. مخاطب از رسانه ملی توقع دارد خبرِ دست اول بشنود. 

 

منبع: خبرگزاری باشگاه خبرنگاران

آخرین اخبار

گروهک منافقین؛ پدیده‌ای متفاوت در اندیشه الحادی دیدگاه‌های سعید جلیلی در مورد مسئله فلسطین وابستگی کاهنده جواب نداد، استقلال بالنده به کار آمد دیدگاه‌های علیرضا زاکانی در مورد مسئله فلسطین مجموعه مستند «یکی بود یکی نبود» روی آنتن شبکه افق / قصه فراموش نشدنی آدم‌ها برنامه «انتخاب ایران» برای کمک به انتخاب آگاهانه و خردمندانه مردم است آنچه باید تا حکمرانی کارآمد پدیدار شود نتانیاهو همه چیز را باخته است؛ هم جنگ و هم کابینه خودش نظرسنجی برنامه «به افق فلسطین» طنین دعای پرفیض عرفه در کربلا از شبکه افق دولت رئیسی، الگویی برای منتخبان جمهور دیدگاه‌های مسعود پزشکیان در مورد فلسطین فصل پنجم «بزرگراه همت» به آنتن افق رسید پخش «بزرگ راه همت» و «برسد به دست رئیس جمهور» این هفته از شبکه افق دولتی که در فسادستیزی متفاوت بود بررسی دغدغه ذهنی پسرها در مستند «صفر یک» «دومینو» با موضوع همزیستی انسان و سگ روی آنتن می‌رود نقشه‌هایی که غرب برای غرب آسیا داشت اسرائیل در هراس از پاسخ سخت حزب الله زمینه‌سازی برای ظهور در برنامه «بزرگراه همت» صله‌رحم و نماز اول وقت مهم‌ترین خصیصه اخلاقی برادرم بود مستند «جنون هسته‌ای» با افشای اسنادی از نتانیاهو به افق رسید پیشرفت خیره‌کننده‌ هسته‌ای ایران تنها در 3 سال چرا آمریکا برای آتش بس در غزه به تکاپو افتاده است؟ فصل پنجم مستند «بزرگراه همت» رونمایی شد تاکتیک‌ها و تکنیک‌های انتخاباتی؛ از غرب تا ایران هزینه و فایده مقاومت بیشتر است یا سازش؟ تحول حوزه سلامت در دوران شهید جمهور شدت گرفتن جنگ در غزه و تهدید پوشالی اسرائیل برای حمله به لبنان مستند «بدون حکم» روی آنتن شبکه افق سیما شورایی که اصولا سفارش قبول نمی‌کند! بررسی عملکرد شورای نگهبان در شبکه افق روایت سفرهای استانی شهید جمهور در مستند «آن سوی سفر» آیا نتانیاهو باز هم اشتباه خواهد کرد؟ روایت سفرهای استانی شهیدجمهور در مستندهای افق «به نام قانون» به میز نقد کافه مستند رسید وقتی استاندارد «استاندارد» ایران بالاتر رفت وقتی مردم پای نظام جمهوری اسلامی هستند دولتی که دو گانه دیپلماسی و میدان را از بین برد ورود دوباره ایران به فضا با روی کار آمدن دولت رئیسی وقتی هیچ کس به آمریکا اعتماد ندارد دنیایی نو به نام «عصر خمینی» حقیقت صهیونیسم از زبان خاخام‌های یهودی آمریکایی مردم زمان شاه هم از اسرائیل نفرت داشتند تلاش افق برای پوشش اخبار شهید جمهور شهید رئیسی مصداق سیاست‌ورزی الهی و مردم‌سالاری دینی بی نظمی جهانی برای حمایت از اسرائیل! نظم نوین جهانی و افول هژمون آمریکا شهید رئیسی؛ الگویی برای همه آنها که قصد خدمت دارند نقش مهم شهید امیرعبداللهیان در تعاملات خارجی ایران

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها