مشاهده خبر

دو شنبه 31 اردیبهشت 1403

او که شهید خدمت بود و خادم جمهور

برنامه تلویزیونی «جهان آرا» دوشنبه شب 31 اردیبهشت ماه با موضوع پاسداشت سال‌ها مجاهدت بی وقفه شهید آیت الله سید ابراهیم رئیسی روی آنتن زنده شبکه افق رفت.

0

در بخش نخست، علی نیکزاد - نماینده مجلس شورای اسلامی و رییس ستاد انتخاباتی شهید آیت الله سید ابراهیم رئیسی – در برنامه حضور یافت.

شهید رئیسی رئیس جمهوری نبود که روز تعطیل داشته باشد

او با اشاره به ویژگی‌های رئیس جمهور شهید ایران اظهار کرد: کارهای ریاست جمهوری را می‌شد طوری برنامه‌ریزی کرد که تا چهارشنبه باشد و دو روز آخر هفته هم تعطیل؛ ولی بعضی مثل شهید آیت‌الله رئیسی هم کسی بود که بلافاصله از سفر بر می‌گشت و به نقطه‌ای دیگر می‌رفت تا کارها را پیگیری کند.

شهادت می‌دهم رئیسی نمی‌خواست به هر قیمت رئیس جمهور شود

نیکزاد خاطرنشان کرد: شهادت می‌دهم که رئیسی حاضر نبود به هر قیمتی رئیس جمهور شود، در جلساتی که فقط ما بودیم به چشم دیدم که اخلاق را رعایت می‌کرد.

نماینده مجلس شورای اسلامی گفت: وقتی رئیسی رئیس جمهور شد، گرفتار برجام بودیم، او گفت ما میز مذاکره را ترک نمی‌کنیم ولی کشورهای زیادی در اطراف ما هستند که باید با آنها هم ارتباط برقرار کنیم البته او در کنار دیپلماسی، میدان را هم مد نظر داشت.

شهید رئیسی احترام خاصی برای مجلس قائل بود

او ادامه داد: رئیس جمهور قبلی را در مجلس مشاهده نکردیم، ولی شهید آیت‌الله رئیسی چندین بار برای حل مشکلات مردم در مجلس حضور پیدا کرد و احترام ویژه‌ای برای نمایندگان قائل بود؛ نمایندگان هم گلایه‌هایی دارند ولی به اخلاص او ایمان داشتند.

این نماینده مجلس شورای اسلامی گفت: شجاعت حاج قاسم در میدان بود و شجاعت آیت‌الله رئیسی هم در زیر پا گذاشتن نفس خودش؛ مشورت‌هایی داده بودند که فلان شخص در کابینه حضور داشته باشد ولی وقتی رئیسی می‌دید رهبری فرموده‌اند آن شخص فلان جا را خوب اداره می‌کند، همان را ملاک عمل می‌گذاشتند.

رئیسی خانه‌اش را فروخت تا هزینه انتخابات را تامین کند

نیکزاد با بیان اینکه در سال 1396 بعد از پایان انتخابات، 50 میلیون تومان در ستاد انتخابات بدهکار بودیم گفت: رئیسی به من گفت یک خانه دارم آن را بفروشید و پول مردم را بدهید؛ سال 1400 مراجعات بیشتر بود به همین دلیل به من گفت خودت می‌دانی از چه کسی پول بگیر و از چه کسی نگیر که من هم از حدود 40 شخص و تشکل حقوقی تشکر کردیم و پولی نگرفتیم.

شهید آل هاشم روش جدیدی در مردم‌داری داشت

این نماینده مجلس خاطرنشان کرد: شهید آیت‌الله آل هاشم روش جدیدی را در مردم‌داری در پیش گرفت و همین مسئله سبب شد مردم آذربایجان شرقی احترام ویژه‌ای برای او قائل باشند، آل هاشم در انتخابات اخیر خبرگان هم 800 هزار رأی کسب کرد.

دفاع جانانه از فلسطین ویژگی خاص امیرعبداللهیان بود

او ادامه داد: شجاعت ویژه شهید امیرعبداللهیان در این بود که جانانه از فلسطین دفاع می‌کرد، چه قبل از وزارت و چه بعد از آن؛ او نشان داد که می‌توان مرد دیپلماسی و میدان به صورت همزمان بود.

رئیسی بدون لکنت از ولایت و حق ملت دفاع می‌کرد

نیکزاد گفت: شهید آیت‌الله رئیسی بدون لکنت زبان، از جایگاه رفیع ولایت و ملت بزرگ ایران و حقوق مردم در عرصه‌های بین‌المللی دفاع می‌کرد؛ حمایت و دفاع او از اسلام و قرآن و مقاومت هم با شجاعت بود.

مزد رئیسی شهادت بود که آن را گرفت

او تصریح کرد: در وصیت‌نامه حاج قاسم می‌خوانیم «جسم من در حال علیل شدن است، چطور می‌توانم تحمل کنم 20 سال در آستانه این در ایستاده باشم و تو مرا نپذیری» و اینجاست که می‌بینیم مزد آقای رئیسی با شهادت داده شد.

رئیسی خودش را در طول ولی فقیه می‌دید

در ادامه، علیرضا زاکانی شهردار تهران، مهمان جهان آرا شد؛ او در گفت‌وگو با محمدرضا باقری اظهار کرد: تبعیت از امام جامعه، ویژگی بارز شهید آیت‌الله رئیسی بود، به طوری که خود را در طول ولی فقیه می‌دید، به عکس کسانی که موقعیت پیدا می‌کنند به حال دیگری می‌افتند و با شرایط دیگری مسئولیتشان به پایان می‌رسد.

رئیسی همه هزینه‌ها را پذیرفت تا کار به صلاح مردم باشد

زاکانی افزود: در طول سه سال گذشته بارها شنیدم به رئیسی گفته‌اند تصمیم‌هایش هزینه دارد و پاسخی که شنیده بودند این بوده که هزینه‌ها را می‌پذیرد تا آنچه به حال مردم و انقلاب مفید است انجام شود؛ نمونه بارز این مسئله حذف ارز 4200 تومانی بود که برخی آن را پاشنه آشیل کشور می‌دانستند ولی رئیسی به دنبال صلاح کشور و مردم بود.

رئیسی نمی‌خواست اختلاف بین مسئولان به زندگی مردم کشیده شود

شهردار تهران تصریح کرد: هفته گذشته مسئله‌ای صورت گرفت که موجب کدورت بعضی‌ها شده بود، رئیسی تاکید کرد احدی از من تفرقه را نخواهد دید و من هیچ حرف اختلاف افکنی را نخواهم گفت.

او ادامه داد: پیوستگی کارگزاران به مردم، واقعیت‌های قاعده هرم اجتماعی را به آنها نشان می‌دهد تا در خلأ فکر نکنند در حالیکه برخی سکان‌داران ارشد در اتاق‌هایشان تصمیم می‌گیرند و هیچ تاثیری هم ندارند ضمن اینکه همبستگی با مردم، احساس متقابلی هم بین آنها ایجاد می‌کند.

چرا در کشورهای دیگر برای شهادت رئیسی عزای عمومی اعلام شد؟

زاکانی تصریح کرد: منطق انقلاب اسلامی، موجب فتح قلوب می‌شود و رئیسی هم بر همین مدار حرکت می‌کرد؛ او در سازمان ملل به دنبال حرف‌های مورد علاقه غربی‌ها نبود بلکه بر اساس منافع و مصالح انقلاب سخن گفت و چنین شخصیتی حتی برای دشمنان قابل اعتناست.

شهردار تهران گفت: او همچنین نگاهی درست به جهان اسلام و محور مقاومت داشت و در کنار اینها، به همسایگان هم توجهی ویژه نشان می‌داد ضمن اینکه بازگشت به «نگاه به شرق» و تلاش برای ظهور قدرتی جدید مبتنی بر نقش‌آفرینی ویژه ایران بزرگ، زمینه‌ای را ایجاد کرد که این سیاست خارجی فعال با نقش‌آفرینی شهید امیرعبداللهیان، هماهنگی بین سیاست و میدان به درستی متجلی شود.

مظلومیت رئیسی مثل استادش شهید بهشتی بود

او با بیان اینکه ابتدای امسال بر سر یک مسئله با رئیسی صحبت می‌کردم و احساس کردم اندازه یک کوه بار روی دوشش است ولی آن را به دیگران منتقل نمی‌کند عنوان کرد: این مظلومیت و ویژگی خاص او شبیه شهید بهشتی بود، مردی که هجمه‌های بسیاری در شرایط سال‌های ابتدای انقلاب درباره‌اش به راه انداخته بودند ولی بروز نمی‌داد.

آخرین اخبار

گروهک منافقین؛ پدیده‌ای متفاوت در اندیشه الحادی دیدگاه‌های سعید جلیلی در مورد مسئله فلسطین وابستگی کاهنده جواب نداد، استقلال بالنده به کار آمد دیدگاه‌های علیرضا زاکانی در مورد مسئله فلسطین مجموعه مستند «یکی بود یکی نبود» روی آنتن شبکه افق / قصه فراموش نشدنی آدم‌ها برنامه «انتخاب ایران» برای کمک به انتخاب آگاهانه و خردمندانه مردم است آنچه باید تا حکمرانی کارآمد پدیدار شود نتانیاهو همه چیز را باخته است؛ هم جنگ و هم کابینه خودش نظرسنجی برنامه «به افق فلسطین» طنین دعای پرفیض عرفه در کربلا از شبکه افق دولت رئیسی، الگویی برای منتخبان جمهور دیدگاه‌های مسعود پزشکیان در مورد فلسطین فصل پنجم «بزرگراه همت» به آنتن افق رسید پخش «بزرگ راه همت» و «برسد به دست رئیس جمهور» این هفته از شبکه افق دولتی که در فسادستیزی متفاوت بود بررسی دغدغه ذهنی پسرها در مستند «صفر یک» «دومینو» با موضوع همزیستی انسان و سگ روی آنتن می‌رود نقشه‌هایی که غرب برای غرب آسیا داشت اسرائیل در هراس از پاسخ سخت حزب الله زمینه‌سازی برای ظهور در برنامه «بزرگراه همت» صله‌رحم و نماز اول وقت مهم‌ترین خصیصه اخلاقی برادرم بود مستند «جنون هسته‌ای» با افشای اسنادی از نتانیاهو به افق رسید پیشرفت خیره‌کننده‌ هسته‌ای ایران تنها در 3 سال چرا آمریکا برای آتش بس در غزه به تکاپو افتاده است؟ فصل پنجم مستند «بزرگراه همت» رونمایی شد تاکتیک‌ها و تکنیک‌های انتخاباتی؛ از غرب تا ایران هزینه و فایده مقاومت بیشتر است یا سازش؟ تحول حوزه سلامت در دوران شهید جمهور شدت گرفتن جنگ در غزه و تهدید پوشالی اسرائیل برای حمله به لبنان مستند «بدون حکم» روی آنتن شبکه افق سیما شورایی که اصولا سفارش قبول نمی‌کند! بررسی عملکرد شورای نگهبان در شبکه افق روایت سفرهای استانی شهید جمهور در مستند «آن سوی سفر» آیا نتانیاهو باز هم اشتباه خواهد کرد؟ روایت سفرهای استانی شهیدجمهور در مستندهای افق «به نام قانون» به میز نقد کافه مستند رسید وقتی استاندارد «استاندارد» ایران بالاتر رفت وقتی مردم پای نظام جمهوری اسلامی هستند دولتی که دو گانه دیپلماسی و میدان را از بین برد ورود دوباره ایران به فضا با روی کار آمدن دولت رئیسی وقتی هیچ کس به آمریکا اعتماد ندارد دنیایی نو به نام «عصر خمینی» حقیقت صهیونیسم از زبان خاخام‌های یهودی آمریکایی مردم زمان شاه هم از اسرائیل نفرت داشتند تلاش افق برای پوشش اخبار شهید جمهور شهید رئیسی مصداق سیاست‌ورزی الهی و مردم‌سالاری دینی بی نظمی جهانی برای حمایت از اسرائیل! نظم نوین جهانی و افول هژمون آمریکا شهید رئیسی؛ الگویی برای همه آنها که قصد خدمت دارند نقش مهم شهید امیرعبداللهیان در تعاملات خارجی ایران

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها