مشاهده خبر

یک شنبه 30 اردیبهشت 1403

«میدون خراسون» برنامه‌ای با حضور ستارگان موسیقی در مدح امام رضا (ع)

برنامه «میدون خراسون» با تهیه‌کنندگی مجید ظریف در دهه کرامت با بهره‌گیری از چهره‌های شناخته‌شده موسیقی به روی آنتن شبکه افق تلویزیون رفته است.

0

به گزارش روابط عمومی شبکه افق؛ این برنامه که پخش خود را از یکشنبه ۲۳ اردیبهشت ماه برای علاقه‌مندان و عاشقان امام رضا (ع) از شبکه افق سیما آغاز کرده است. برنامه «میدون خراسون» با تهیه‌کنندگی مجید ظریف در دهه کرامت با بهره‌گیری از چهره‌های شناخته‌شده موسیقی به روی آنتن شبکه افق تلویزیون رفته است.

تهیه کننده «میدون خراسون» گفت: «میدون خراسون» در واقع معرفی و رونمایی از آثار هنرمندانی است که در حوزه سرود و موسیقی رضوی اثر هنری خلق کرده اند که به ساحت مبارک امام هشتم شیعیان هدیه می‌شود.

ظریف ادامه داد: در هر قسمت از برنامه به یکی از اشعار و موسیقی‌های رضوی می‌پردازیم و هر هنرمندی که در وصف و مدح امام رضا (ع) شعری سروده یا آواز و ترانه‌ای خوانده است، معرفی می‌کنیم.

وی علت نامگذاری برنامه را به «میدون خراسون»، میقاتگاه زائران امام رضا (ع) عنوان کرد که در سال‌های گذشته از میدون خراسون تهران به سمت حرم مطهر امام رضا (ع)، راهی زیارت می‌شدند.

تهیه کننده «میدون خراسون» تصریح کرد: شنبه، یکشنبه و دوشنبه این هفته در شب‌های منتهی به ولادت شمس الشموس حضرت علی ابن الموسی الرضا (ع) محمد معتمدی، مصطفی راغب و علیرضا افتخاری مهمانان ویژه برنامه خواهند بود که آثار خود را در وصف امام رضا (ع) اجرا می‌کنند.

بخش بین الملل موسیقی هم که عرض ارادت هنرمندان کشور‌های دیگر به ساحت مقدس امام هشتم شیعیان است، از دیگر بخش‌های برنامه است. 

بخش موسیقی نواحی و اقوام هم با اجرای هنرمند عزیز کشورمان «رسول نجفیان» به آثار هنرمندانی از سراسر کشور اختصاص دارد که در حوزه موسیقی و شعر رضوی، آثاری را خلق کردند. از جمله بزرگان شعر و ادب پارسی که آثارشان در برنامه قرائت می‌شود می‌توان به قیصر امین پور، رهی معیری و اخوان ثالث اشاره کرد. نغمه خوانی‌های سنتی و چاووش خوانی (آواز مذهبی شیعه) هم با اجرای نجفیان، آذین بخش این قسمت است.

در «میدون خراسون» از صدای صلوات خاصه انصاریان، شعر مرحوم آقاسی، دعا‌هایی با صدای مرحوم موذن زاده اردبیلی، «من آمده ام‌ای شاه» استاد محمدعلی کریم خانی، تا خوانندگی بهنام صفوی برای امام رضا (ع) مورد توجه قرار می‌گیرد.

در این برنامه پویشی هم برگزار شده و از بینندگان خواسته شده است تا عکس‌های حرم بارگاهی‌ها خود در سفر به مشهد الرضا (ع) و یا اردو‌های دانش آموزی‌شان را ارسال کنند و در نهایت به قید قرعه به ۸ تن از برگزیدگان جایزه سفر خانوادگی به مشهد مقدس هدیه داده می‌شود.

اجرای این برنامه را صابر خراسانی بر عهده دارد. محمد پورصباغیان کارگردان و دکتر حمیدقدیری سردبیر برنامه است. 

پخش این برنامه تا یک شب بعد از روز میلاد امام رضا (ع) ادامه خواهد داشت. «میدون خراسون»ساعت ۱۶ از شبکه افق پخش می‌شود. علاقه‌مندان می‌توانند تکرار این برنامه را ساعت ۱ بامداد و ۹ صبح روز بعد از قاب افق سیما به تماشا بنشینند.

آخرین اخبار

گروهک منافقین؛ پدیده‌ای متفاوت در اندیشه الحادی دیدگاه‌های سعید جلیلی در مورد مسئله فلسطین وابستگی کاهنده جواب نداد، استقلال بالنده به کار آمد دیدگاه‌های علیرضا زاکانی در مورد مسئله فلسطین مجموعه مستند «یکی بود یکی نبود» روی آنتن شبکه افق / قصه فراموش نشدنی آدم‌ها برنامه «انتخاب ایران» برای کمک به انتخاب آگاهانه و خردمندانه مردم است آنچه باید تا حکمرانی کارآمد پدیدار شود نتانیاهو همه چیز را باخته است؛ هم جنگ و هم کابینه خودش نظرسنجی برنامه «به افق فلسطین» طنین دعای پرفیض عرفه در کربلا از شبکه افق دولت رئیسی، الگویی برای منتخبان جمهور دیدگاه‌های مسعود پزشکیان در مورد فلسطین فصل پنجم «بزرگراه همت» به آنتن افق رسید پخش «بزرگ راه همت» و «برسد به دست رئیس جمهور» این هفته از شبکه افق دولتی که در فسادستیزی متفاوت بود بررسی دغدغه ذهنی پسرها در مستند «صفر یک» «دومینو» با موضوع همزیستی انسان و سگ روی آنتن می‌رود نقشه‌هایی که غرب برای غرب آسیا داشت اسرائیل در هراس از پاسخ سخت حزب الله زمینه‌سازی برای ظهور در برنامه «بزرگراه همت» صله‌رحم و نماز اول وقت مهم‌ترین خصیصه اخلاقی برادرم بود مستند «جنون هسته‌ای» با افشای اسنادی از نتانیاهو به افق رسید پیشرفت خیره‌کننده‌ هسته‌ای ایران تنها در 3 سال چرا آمریکا برای آتش بس در غزه به تکاپو افتاده است؟ فصل پنجم مستند «بزرگراه همت» رونمایی شد تاکتیک‌ها و تکنیک‌های انتخاباتی؛ از غرب تا ایران هزینه و فایده مقاومت بیشتر است یا سازش؟ تحول حوزه سلامت در دوران شهید جمهور شدت گرفتن جنگ در غزه و تهدید پوشالی اسرائیل برای حمله به لبنان مستند «بدون حکم» روی آنتن شبکه افق سیما شورایی که اصولا سفارش قبول نمی‌کند! بررسی عملکرد شورای نگهبان در شبکه افق روایت سفرهای استانی شهید جمهور در مستند «آن سوی سفر» آیا نتانیاهو باز هم اشتباه خواهد کرد؟ روایت سفرهای استانی شهیدجمهور در مستندهای افق «به نام قانون» به میز نقد کافه مستند رسید وقتی استاندارد «استاندارد» ایران بالاتر رفت وقتی مردم پای نظام جمهوری اسلامی هستند دولتی که دو گانه دیپلماسی و میدان را از بین برد ورود دوباره ایران به فضا با روی کار آمدن دولت رئیسی وقتی هیچ کس به آمریکا اعتماد ندارد دنیایی نو به نام «عصر خمینی» حقیقت صهیونیسم از زبان خاخام‌های یهودی آمریکایی مردم زمان شاه هم از اسرائیل نفرت داشتند تلاش افق برای پوشش اخبار شهید جمهور شهید رئیسی مصداق سیاست‌ورزی الهی و مردم‌سالاری دینی بی نظمی جهانی برای حمایت از اسرائیل! نظم نوین جهانی و افول هژمون آمریکا شهید رئیسی؛ الگویی برای همه آنها که قصد خدمت دارند نقش مهم شهید امیرعبداللهیان در تعاملات خارجی ایران

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها