مشاهده خبر

شنبه 29 اردیبهشت 1403

خبرنگار انگلیسی: آسانژ 23 ساعت در روز شکنجه می‌شد

برنامه «شب به خیر آمریکا» شنبه 29 اردیبهشت ماه، با موضوع بررسی اعتراضات دانشجویی در آمریکا از دریچه نگاه یک خبرنگار انگلیسی، روی آنتن زنده شبکه افق رفت.

1

در این برنامه، ریچارد مدهرست - تحلیلگر، مجری و روزنامه‌نگاری انگلیسی – به گفت‌وگو با ابراهیم شکوری مجری شب به خیر آمریکا نشست.

او اظهار کرد: به عنوان خبرنگاری که در لندن کار کرده‌ام، تجربیات زیادی دارم و می‌توانم بگویم وقتی گفته می‌شود در غرب آزادی بیان وجود دارد، باید به دادگاه جولیان آسانژ نگاهی بیندازیم و دریابیم آزادی بیان تنها بر اساس قرائت آمریکایی آن صدق می‌کند.

این خبرنگار انگلیسی به نکته‌ای عجیب اشاره و ابراز کرد: آسانژ در طول شبانه‌روز، 23 ساعت شکنجه می‌شد و فقط یک ساعت به حال خود رهایش می‌کردند ولی به محض اینکه او به سفارت اکوادور رفت، آمریکا گفت حقوق بشر زیر پا گذاشته شده است! افشاگری امثال آسانژ باید مورد حمایت قرار بگیرد ولی در غرب خبری از این موارد نیست.

حمایت ایران از فلسطین غرورآفرین است

مدرهست با بیان اینکه نوع حمایت جمهوری اسلامی از فلسطین و مردم غزه، موجب غرور و مباهات است خاطرنشان کرد: گروه‌های مقاومت نیز چنان ایستادگی می‌کنند که پیام خود را به همه جهان رسانده‌اند و در این بین وظیفه همگانی مردم جهان، تبیین این مسئله است.

به گفته او، بزرگ‌ترین جنبش دانشجویی در آمریکا در حمایت از فلسطین شکل گرفته و می‌تواند تاثیرگذار باشد.

جنبش دانشجویی آمریکا گسترده‌تر خواهد شد

مدهرست افزود: با دانشجویان بسیاری در آمریکا گفت‌وگو کرده‌ام، آنها می‌خواهند به دولتمردان خود بگویند شعارهای دموکراسی‌مآبانه‌ی آنها محقق نشده و ایالات متحده نمی‌‌تواند با حمایت صرف از اسرائیل بگوید در حال گسترش دموکراسی است.

این روزنامه‌نگار انگلیسی با بیان اینکه اصول جدیدی از سوی دانشجویان آمریکایی مطرح شده و این جنبش همانطور که اتفاق افتاده، ادامه خواهد یافت گفت: معتقدم احساسات ضد صهیونیستی در اروپا و آمریکا بیشتر هم می‌شود.

یک پیش‌بینی متفاوت از آینده جنبش اعتراضی دانشجویان آمریکا

ارتباط اینترنتی با جیم کاوانا - فعال اجتماعی در آمریکا – بخش بعدی برنامه بود؛ او در گفت‌وگو با ابراهیم شکوری اظهار کرد: اعتراضات دانشجویی در آمریکا به دیگر اقشار و گروه‌ها هم تسری خواهد یافت چون اصولا اعتراضی ضد صهیونیستی است، رژیمی که تنها آمریکا و چند کشور معدود از آن حمایت می‌کنند.

کاوانا افزود: امروز همه دنیا مشاهده می‌کنند که یک دولت مدعی آزادی بیان، نمی‌تواند اعتراض مسالمت‌آمیز اساتید و دانشجویان خود را تحمل کند.

 

آخرین اخبار

گروهک منافقین؛ پدیده‌ای متفاوت در اندیشه الحادی دیدگاه‌های سعید جلیلی در مورد مسئله فلسطین وابستگی کاهنده جواب نداد، استقلال بالنده به کار آمد دیدگاه‌های علیرضا زاکانی در مورد مسئله فلسطین مجموعه مستند «یکی بود یکی نبود» روی آنتن شبکه افق / قصه فراموش نشدنی آدم‌ها برنامه «انتخاب ایران» برای کمک به انتخاب آگاهانه و خردمندانه مردم است آنچه باید تا حکمرانی کارآمد پدیدار شود نتانیاهو همه چیز را باخته است؛ هم جنگ و هم کابینه خودش نظرسنجی برنامه «به افق فلسطین» طنین دعای پرفیض عرفه در کربلا از شبکه افق دولت رئیسی، الگویی برای منتخبان جمهور دیدگاه‌های مسعود پزشکیان در مورد فلسطین فصل پنجم «بزرگراه همت» به آنتن افق رسید پخش «بزرگ راه همت» و «برسد به دست رئیس جمهور» این هفته از شبکه افق دولتی که در فسادستیزی متفاوت بود بررسی دغدغه ذهنی پسرها در مستند «صفر یک» «دومینو» با موضوع همزیستی انسان و سگ روی آنتن می‌رود نقشه‌هایی که غرب برای غرب آسیا داشت اسرائیل در هراس از پاسخ سخت حزب الله زمینه‌سازی برای ظهور در برنامه «بزرگراه همت» صله‌رحم و نماز اول وقت مهم‌ترین خصیصه اخلاقی برادرم بود مستند «جنون هسته‌ای» با افشای اسنادی از نتانیاهو به افق رسید پیشرفت خیره‌کننده‌ هسته‌ای ایران تنها در 3 سال چرا آمریکا برای آتش بس در غزه به تکاپو افتاده است؟ فصل پنجم مستند «بزرگراه همت» رونمایی شد تاکتیک‌ها و تکنیک‌های انتخاباتی؛ از غرب تا ایران هزینه و فایده مقاومت بیشتر است یا سازش؟ تحول حوزه سلامت در دوران شهید جمهور شدت گرفتن جنگ در غزه و تهدید پوشالی اسرائیل برای حمله به لبنان مستند «بدون حکم» روی آنتن شبکه افق سیما شورایی که اصولا سفارش قبول نمی‌کند! بررسی عملکرد شورای نگهبان در شبکه افق روایت سفرهای استانی شهید جمهور در مستند «آن سوی سفر» آیا نتانیاهو باز هم اشتباه خواهد کرد؟ روایت سفرهای استانی شهیدجمهور در مستندهای افق «به نام قانون» به میز نقد کافه مستند رسید وقتی استاندارد «استاندارد» ایران بالاتر رفت وقتی مردم پای نظام جمهوری اسلامی هستند دولتی که دو گانه دیپلماسی و میدان را از بین برد ورود دوباره ایران به فضا با روی کار آمدن دولت رئیسی وقتی هیچ کس به آمریکا اعتماد ندارد دنیایی نو به نام «عصر خمینی» حقیقت صهیونیسم از زبان خاخام‌های یهودی آمریکایی مردم زمان شاه هم از اسرائیل نفرت داشتند تلاش افق برای پوشش اخبار شهید جمهور شهید رئیسی مصداق سیاست‌ورزی الهی و مردم‌سالاری دینی بی نظمی جهانی برای حمایت از اسرائیل! نظم نوین جهانی و افول هژمون آمریکا شهید رئیسی؛ الگویی برای همه آنها که قصد خدمت دارند نقش مهم شهید امیرعبداللهیان در تعاملات خارجی ایران

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها