مشاهده خبر

شنبه 29 اردیبهشت 1403

کشورهای حوزه بالکان و جنگ غزه

برنامه تلویزیونی «به افق فلسطین» شنبه شب 29 اردیبهشت ماه با موضوع سیاست کشورهای حوزه بالکان در قبال جنگ غزه، روی آنتن زنده شبکه افق رفت.

0

در بخش نخست، گزارشی اختصاصی از غزه پخش شد و سپس مهدی آقا موسی طهرانی به مرور آخرین اخبار و حواشی جنگ غزه پرداخت.

آیا نتانیاهو تصمیم منطقی را می‌گیرد؟

ارتباط اینترنتی با کوین برت – استاد دانشگاه در مراکش – بخش بعدی برنامه بود؛ او در گفت‌وگو با سید حسین حسینی مجری به افق فلسطین اظهار کرد: اگر نتانیاهو منطقی فکر کند (که این عقلانیت را ندارد) باید به دنبال آتش‌بس در غزه باشد البته این موضوع هم حقیقت دارد که بعد از فروکش کردن نبرد، نتانیاهو پشت میله‌های زندان دیده شود.

برت افزود: نتانیاهو به دنبال تضمین آمریکا برای دوره بعد از توقف جنگ است به همین دلیل وارد یک بازی دو سر باخت شده است؛ افراطیون درون کابینه فضا را تیره کرده‌اند و جایی برای اقدامات بعدی او نگذاشته‌اند.

این استاد دانشگاه خاطرنشان کرد: اصولا اسرائیل با صلح و آرامش نمی‌تواند حیات سیاسی خود را تضمین کند، این رژیم همواره به دنبال تنش است هر چند در داخل رژیم هم گروه‌های افراطی‌تر از بقیه وجود دارند.

نسل‌کشی در غزه ادامه سیاست‌های همیشگی اسرائیل است

در ادامه، دنیل یکیچ - استاد دانشگاه – در استودیوی شبکه افق حضور یافت، او با بیان اینکه نسل‌کشی امروز در غزه، ادامه سیاست‌های استعماری رژیم صهیونیستی است گفت: آنچه بعد از هفتم اکتبر دیدیم، این است که عدالت در اراضی اشغالی جایی ندارد و این مسیر همچنان توسط اسرائیل دنبال می‌شود.

سیاست کشورهای حوزه بالکان در قبال جنگ غزه

یکیچ افزود: آنچه درباره اسرائیل در کشورهای حوزه بالکان می‌گذرد، شبیه همان جریانی است که آفریقای جنوبی در قبال این رژیم در پیش گرفته است.

این تحلیلگر سیاسی گفت: کشورهای بالکان مستقل هستند و مانند کشورهای اروپای غربی نیستند که همچنان از رژیم صهیونیستی حمایت می‌کنند.

انسجام گروه‌های مقاومت بعد از 7 اکتبر بیشتر شده است

یکیچ خاطرنشان کرد: عملکرد گروه‌های مقاومت از هفتم اکتبر به بعد، بازتعریف شده است، آنها انگیزه بیشتری دارند و منسجم‌تر از گذشته عمل می‌کنند.

این استاد دانشگاه با بیان اینکه در دنیایی که کشورهای غربی و سازمان‌های بین‌المللی در قبال جنایات اسرائیل سکوت کرده‌اند، گروه‌های مقاومت هدف مشترکی یافته‌اند گفت: آنها بر تمامیت ارضی فلسطین اشتراک نظر دارند و در واقع جور کشورهای خاموش و غربی را می‌کشند.

فرصتی استثنائی برای آمریکایی‌ها

او تصریح کرد: وضعیت خاصی بر جامعه آمریکا به خصوص در مورد ترامپ و بایدن حاکم است، نسل جوانی جزو رأی دهندگان هستند که نه دموکرات‌ها را قبول دارند نه جمهوری‌خواهان را، دست کم می‌خواهند سیاست جدیدی در قبال مسئله فلسطین و حمایت از اسرائیل اتخاذ شود.

به گفته یکیچ، ایالات متحده وارد دوره گذار شده و اگر آمریکایی‌ها دیر بجنبند، تسلط صهیونیست‌ها بر آنها بیشتر خواهد شد.

 

آخرین اخبار

گروهک منافقین؛ پدیده‌ای متفاوت در اندیشه الحادی دیدگاه‌های سعید جلیلی در مورد مسئله فلسطین وابستگی کاهنده جواب نداد، استقلال بالنده به کار آمد دیدگاه‌های علیرضا زاکانی در مورد مسئله فلسطین مجموعه مستند «یکی بود یکی نبود» روی آنتن شبکه افق / قصه فراموش نشدنی آدم‌ها برنامه «انتخاب ایران» برای کمک به انتخاب آگاهانه و خردمندانه مردم است آنچه باید تا حکمرانی کارآمد پدیدار شود نتانیاهو همه چیز را باخته است؛ هم جنگ و هم کابینه خودش نظرسنجی برنامه «به افق فلسطین» طنین دعای پرفیض عرفه در کربلا از شبکه افق دولت رئیسی، الگویی برای منتخبان جمهور دیدگاه‌های مسعود پزشکیان در مورد فلسطین فصل پنجم «بزرگراه همت» به آنتن افق رسید پخش «بزرگ راه همت» و «برسد به دست رئیس جمهور» این هفته از شبکه افق دولتی که در فسادستیزی متفاوت بود بررسی دغدغه ذهنی پسرها در مستند «صفر یک» «دومینو» با موضوع همزیستی انسان و سگ روی آنتن می‌رود نقشه‌هایی که غرب برای غرب آسیا داشت اسرائیل در هراس از پاسخ سخت حزب الله زمینه‌سازی برای ظهور در برنامه «بزرگراه همت» صله‌رحم و نماز اول وقت مهم‌ترین خصیصه اخلاقی برادرم بود مستند «جنون هسته‌ای» با افشای اسنادی از نتانیاهو به افق رسید پیشرفت خیره‌کننده‌ هسته‌ای ایران تنها در 3 سال چرا آمریکا برای آتش بس در غزه به تکاپو افتاده است؟ فصل پنجم مستند «بزرگراه همت» رونمایی شد تاکتیک‌ها و تکنیک‌های انتخاباتی؛ از غرب تا ایران هزینه و فایده مقاومت بیشتر است یا سازش؟ تحول حوزه سلامت در دوران شهید جمهور شدت گرفتن جنگ در غزه و تهدید پوشالی اسرائیل برای حمله به لبنان مستند «بدون حکم» روی آنتن شبکه افق سیما شورایی که اصولا سفارش قبول نمی‌کند! بررسی عملکرد شورای نگهبان در شبکه افق روایت سفرهای استانی شهید جمهور در مستند «آن سوی سفر» آیا نتانیاهو باز هم اشتباه خواهد کرد؟ روایت سفرهای استانی شهیدجمهور در مستندهای افق «به نام قانون» به میز نقد کافه مستند رسید وقتی استاندارد «استاندارد» ایران بالاتر رفت وقتی مردم پای نظام جمهوری اسلامی هستند دولتی که دو گانه دیپلماسی و میدان را از بین برد ورود دوباره ایران به فضا با روی کار آمدن دولت رئیسی وقتی هیچ کس به آمریکا اعتماد ندارد دنیایی نو به نام «عصر خمینی» حقیقت صهیونیسم از زبان خاخام‌های یهودی آمریکایی مردم زمان شاه هم از اسرائیل نفرت داشتند تلاش افق برای پوشش اخبار شهید جمهور شهید رئیسی مصداق سیاست‌ورزی الهی و مردم‌سالاری دینی بی نظمی جهانی برای حمایت از اسرائیل! نظم نوین جهانی و افول هژمون آمریکا شهید رئیسی؛ الگویی برای همه آنها که قصد خدمت دارند نقش مهم شهید امیرعبداللهیان در تعاملات خارجی ایران

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها