مشاهده خبر

چهار شنبه 26 اردیبهشت 1403

نگاهی نو به اعتراضات دانشجویی در آمریکا

«شب به خیر آمریکا» عنوان بخشی از برنامه به افق فلسطین است که با اجرای ابراهیم شکوری روی آنتن می‌رود.

0

در ابتدای برنامه و بعد از آیتمی در ارتباط با اعتراضات ضد صهیونیستی در آمریکا و دیگر کشورهای غربی، ارتباط اینترنتی با گریسون پرایس - دانشجوی آمریکایی – برقرار شد.

اعتراض ما با برچسب یهودستیزی مورد حمله قرار گرفت

او در گفت‌وگو با شکوری اظهار کرد: بسیاری از دانشگاه‌های آمریکا ارتباط نزدیکی با شرکت‌های صهیونیستی دارند و بخشی از اعتراض دانشجویان آمریکایی به همین مسئله است.

پرایس افزود: شخصا در تظاهرات ضد اسرائیلی شرکت داشتم، این اعتراضات کاملا مسالمت‌آمیز و بر اساس حق آزادی بیان بود ولی شاهد حملات پلیس و گروه‌های صهیونیستی بودیم که موجب آسیب جسمی دانشجویان شد.

این دانشجوی آمریکایی خاطرنشان کرد: پلیس آمریکا انگ یهودی‌ستیزی و خشونت به دانشجویان می‌زند و همین مسئله را بهانه‌ی حمله می‌کند.

سابقه تظاهرات روز قدس در آمریکا

پس از آن برنا دانش – کارشناس مسائل آمریکا – در استودیو حضور یافت؛ او متولد تگزاس است و تا مقطع کارشناسی ارشد در ایالات متحده تحصیل کرده و حالا در ایران سکونت دارد.

دانش در گفت‌وگو با شکوری اظهار کرد: در سال 2005 تنها در چهار شهر آمریکا یعنی نیویورک، واشنگتن دی سی، سیاتل و بوستون مراسم روز قدس برگزار می‌شد و ما هم همان موقع تظاهرات روز قدس را شروع کردیم، جمعی تحت عنوان دانشجویان مسلمان عدالتخواه

او افزود: آن موقع کار بسیار سخت بود و افراد برای تجمع روز قدس به صورت تلفنی دعوت می‌شدند ولی الان شرایط بسیار متفاوت است و شبکه‌های اجتماعی نقش مهمی در دیده شدن اجتماعات دارند.

پلیس اغتشاشگر آمریکا!

دانش خاطرنشان کرد: جنبش وال استریت را از نزدیک دیده‌ام، مردم خواسته‌هایی داشتند و می‌گفتند چرا بیشتر ثروت باید در دست عده‌ای اندک باشد ولی پلیس سعی می‌کرد خودش اغتشاش ایجاد کند و افرادی را وارد اجتماعات کند که شعارهای هنجارشکن بدهند و بهانه حمله را ایجاد کنند.

این کارشناس مسائل آمریکا گفت: عقیده دارم حمله طرفداران ترامپ به کنگره آمریکا هم فیک بود، حالا هم به واسطه فیلم‌هایی که منتشر شده، ثابت شده است برخی از آنها عضو FBI بودند.

او ادامه داد: صهیونیست‌ها در طول تاریخ سعی داشته‌اند دیگران را به جان هم بیندازند تا خودشان حکومت کنند.

دانش خاطرنشان کرد: مشکلات اقتصادی و فرهنگی در آمریکا زیاد است و این مسائل مردم را نگران کرده است؛ در این بین مسائل اجتماعی مثل فرزندان حاصل از رابطه خارج از ازدواج هم هست و همه اینها بسترساز اعتراضات هستند.

بایدن ثابت کرد رئیس جمهور آمریکا هیچ کاره است!

او با بیان اینکه دوره ریاست جمهور بایدن ثابت کرد رئیس جمهور در آمریکا هیچ کاره است عنوان کرد: در واقع همه فهمیدند او فقط برای بیان برخی حرف‌ها جلوی دوربین کاربرد دارد.

به گفته دانش، سیاست در آمریکا توسط دیگران تعیین می‌شود و هر کس رئیس جمهور باشد تفاوتی در سیاست نمی‌کند.

آیا تهدید ترامپ مبنی بر اخراج دانشجویان معترض امکان‌پذیر است؟

این کارشناس مسائل آمریکا خاطرنشان کرد: از نظر قانونی، یک آمریکایی را نمی‌توان از آمریکا اخراج کرد ولی ترامپ تهدید کرده است دانشجویان معترض غیر آمریکایی را اخراج خواهد کرد و چنانچه دانشجویی شعاری به نفع حماس داده باشد امکان این مسئله وجود دارد.

تاثیر مهم اعتراضات ضد صهیونیستی در دنیای غرب چه بود؟

او تصریح کرد: تجربه اعتراضات دهه 60 در دانشگاه‌های آمریکا و اتفاقات بعد از آن نشان می‌دهد دولت ایالات متحده اعتراضات را سرکوب خواهد کرد چون سیاست آمریکا در قبال اسرائیل تغییر نکرده است.

دانش گفت: در عین حال اتفاق دیگری هم در سطح بین‌الملل افتاده، اینکه حامیان فلسطین عیان‌تر شده‌اند و بی تفاوتی نسبت به فلسطین کمتر شده است.

آخرین اخبار

گروهک منافقین؛ پدیده‌ای متفاوت در اندیشه الحادی دیدگاه‌های سعید جلیلی در مورد مسئله فلسطین وابستگی کاهنده جواب نداد، استقلال بالنده به کار آمد دیدگاه‌های علیرضا زاکانی در مورد مسئله فلسطین مجموعه مستند «یکی بود یکی نبود» روی آنتن شبکه افق / قصه فراموش نشدنی آدم‌ها برنامه «انتخاب ایران» برای کمک به انتخاب آگاهانه و خردمندانه مردم است آنچه باید تا حکمرانی کارآمد پدیدار شود نتانیاهو همه چیز را باخته است؛ هم جنگ و هم کابینه خودش نظرسنجی برنامه «به افق فلسطین» طنین دعای پرفیض عرفه در کربلا از شبکه افق دولت رئیسی، الگویی برای منتخبان جمهور دیدگاه‌های مسعود پزشکیان در مورد فلسطین فصل پنجم «بزرگراه همت» به آنتن افق رسید پخش «بزرگ راه همت» و «برسد به دست رئیس جمهور» این هفته از شبکه افق دولتی که در فسادستیزی متفاوت بود بررسی دغدغه ذهنی پسرها در مستند «صفر یک» «دومینو» با موضوع همزیستی انسان و سگ روی آنتن می‌رود نقشه‌هایی که غرب برای غرب آسیا داشت اسرائیل در هراس از پاسخ سخت حزب الله زمینه‌سازی برای ظهور در برنامه «بزرگراه همت» صله‌رحم و نماز اول وقت مهم‌ترین خصیصه اخلاقی برادرم بود مستند «جنون هسته‌ای» با افشای اسنادی از نتانیاهو به افق رسید پیشرفت خیره‌کننده‌ هسته‌ای ایران تنها در 3 سال چرا آمریکا برای آتش بس در غزه به تکاپو افتاده است؟ فصل پنجم مستند «بزرگراه همت» رونمایی شد تاکتیک‌ها و تکنیک‌های انتخاباتی؛ از غرب تا ایران هزینه و فایده مقاومت بیشتر است یا سازش؟ تحول حوزه سلامت در دوران شهید جمهور شدت گرفتن جنگ در غزه و تهدید پوشالی اسرائیل برای حمله به لبنان مستند «بدون حکم» روی آنتن شبکه افق سیما شورایی که اصولا سفارش قبول نمی‌کند! بررسی عملکرد شورای نگهبان در شبکه افق روایت سفرهای استانی شهید جمهور در مستند «آن سوی سفر» آیا نتانیاهو باز هم اشتباه خواهد کرد؟ روایت سفرهای استانی شهیدجمهور در مستندهای افق «به نام قانون» به میز نقد کافه مستند رسید وقتی استاندارد «استاندارد» ایران بالاتر رفت وقتی مردم پای نظام جمهوری اسلامی هستند دولتی که دو گانه دیپلماسی و میدان را از بین برد ورود دوباره ایران به فضا با روی کار آمدن دولت رئیسی وقتی هیچ کس به آمریکا اعتماد ندارد دنیایی نو به نام «عصر خمینی» حقیقت صهیونیسم از زبان خاخام‌های یهودی آمریکایی مردم زمان شاه هم از اسرائیل نفرت داشتند تلاش افق برای پوشش اخبار شهید جمهور شهید رئیسی مصداق سیاست‌ورزی الهی و مردم‌سالاری دینی بی نظمی جهانی برای حمایت از اسرائیل! نظم نوین جهانی و افول هژمون آمریکا شهید رئیسی؛ الگویی برای همه آنها که قصد خدمت دارند نقش مهم شهید امیرعبداللهیان در تعاملات خارجی ایران

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها