مشاهده خبر

چهار شنبه 26 اردیبهشت 1403

کتابی درباره تنها شهید اروپایی دفاع مقدس

برنامه تلویزیونی «به افق فلسطین» چهارشنبه شب 26 اردیبهشت ماه با موضوع اخبار جنگ غزه، اعتراضات دانشجویی در آمریکا و چاپ کتابی درباره کمال کورسل (تنها شهید اروپایی دفاع مقدس) روی آنتن زنده شبکه افق رفت.

0

در بخش نخست، ارتباط اینترنتی با جیمز فتزر - فعال اجتماعی در آمریکا – برقرار شد؛ او در پاسخ به سوال سید حسین حسینی مجری به افق فلسطین درباره آینده اعتراضات ضد صهیونیستی در آمریکا و دیگر کشورها اظهار کرد: اعتراض دانشجویان آمریکایی سبب شده است نسل جدیدی از معترضان وارد عرصه شوند و در دیگر کشورها هم شاهد چنین مسائلی باشیم.

او افزود: خیزش دانشجویی در آمریکا و دیگر کشورها علیه صهیونیسم ادامه پیدا خواهد کرد چون موج انزجار از جنایات اسرائیل در همه جا به راه افتاده است.

این فعال اجتماعی با بیان اینکه حمله گروه‌های مرتبط با سازمان‌های صهیونیستی و یهودی علیه دانشجویان معترض آمریکایی، مشهود است  گفت: البته پلیس هم در کنار آنها علیه دانشجویان اقدام می‌کند.

او خاطرنشان کرد: جنبش دانشجویی در آمریکا روح تازه‌ای به پیکره مخالفان صهیونیسم دمیده و به همین دلیل اسرائیل نگران این مسئله است البته این تظاهرات، اعتراض به عملکرد دولت آمریکا هم هست.

در ادامه گزارشی اختصاصی از غزه پخش شد و سپس مهدی آقا موسی طهرانی به مرور آخرین اتفاقات و حواشی جنگ غزه پرداخت.

فرق شهدای خارجی ما با کشته‌های خارجی عراقی‌ها چیست؟

در ادامه بهزاد دانشگر - نویسنده و مدیر دفتر ادبیات داستانی حوزه هنری – در استودیوی شبکه افق حضور یافت؛ او با اشاره به کتابی که درباره کمال کورسل (تنها شهید اروپایی دفاع مقدس) نوشته اشت اظهار کرد: فرق خارجی‌هایی که در جبهه ایران در دوران دفاع مقدس شهید شدند این بود که جلوی اینها را می‌گرفتند تا نروند ولی آنها با انواع تلاش‌ها، خودشان را به جبهه رسانده و بعضا شهید هم شده‌اند ولی در جبهه بعثی، خارجی‌ها پول می‌گرفتند تا به عنوان سرباز به جنگ بیایند.

ماهیت اعتراضات دانشجویی آمریکا از جنس فرهنگ جهاد است

دانشگر افزود: کمرنگ‌ شدن مرزها، اتفاق بزرگ عصر ماست چه اینکه ذات حرکت کمال کورسل که به حمایت از دانشجویان ایرانی با پلیس فرانسه دستگیر می‌شد و تلاش او برای رفتن به جبهه جنگ ایران و عراق، از همین دست بوده و جنس اتفاقات امروز در اعتراضات دانشجویی آمریکا هم همین است.

مدیر دفتر ادبیات داستانی حوزه هنری با بیان اینکه امروز انسان‌ها برای آنچه که حق بدانند می‌جنگند و هزینه می‌دهند گفت: همانطور که جوانان ایرانی، عراقی، افغانستانی و لبنانی به سوریه رفتند و با تکفیری‌ها جنگیدند، همین فرهنگ به دیگر جوامع از جمله کشورهای غربی تسری یافته است.

جای خالی ادواردو آنیلی در روزهایی که مقاومت جهانی شده است

او تصریح کرد: ادواردو آنیلی در زمان حیات و به خاطر عقبه و اعتبار سیاسی که داشت، در دفاع از فلسطین بسیار فعال بود و امروز و در هنگامه جنگ غزه، جای او بسیار خالی است.

گفتنی است ادواردو آنیِلی (Edoardo Agnelli; ژوئن ۱۹۵۴ – ۱۵ نوامبر ۲۰۰۰) فرزند جیانی آنیلی، سرمایه‌دار و میلیاردر ایتالیایی و مالک سابق مجموعه فیات، و مارلا کاراچولو بود. او زمانی که در نیویورک زندگی می‌کرد به اسلام گروید و در ۱۵ نوامبر سال ۲۰۰۰ درگذشت.

حملات حزب الله عکنبوتی بودن خانه اسرائیل را اثبات کرد

در ادامه ارتباط اینترنتی با سندس الاسعد - خبرنگار لبنانی – برقرار شد؛ او در گفت‌وگو با حسینی اظهار کرد: از زمان عملیات پشتیبانی حزب الله از مقاومت غزه، دستاوردهای زیادی حاصل شده و امروز، رژیم صهیونیستی از واکنش حزب الله در هراس است و می‌داند پاسخ مقاومت، بسیار کوبنده خواهد بود.

الاسعد با بیان اینکه حزب الله همواره پاسخ‌های قوی‌تری نسبت به اقدامات اسرائیل می‌دهد افزود: حملات حزب الله نشان داد که خانه رژیم صهیونیستی، سست‌تر از لانه عنکبوت است.

آخرین اخبار

گروهک منافقین؛ پدیده‌ای متفاوت در اندیشه الحادی دیدگاه‌های سعید جلیلی در مورد مسئله فلسطین وابستگی کاهنده جواب نداد، استقلال بالنده به کار آمد دیدگاه‌های علیرضا زاکانی در مورد مسئله فلسطین مجموعه مستند «یکی بود یکی نبود» روی آنتن شبکه افق / قصه فراموش نشدنی آدم‌ها برنامه «انتخاب ایران» برای کمک به انتخاب آگاهانه و خردمندانه مردم است آنچه باید تا حکمرانی کارآمد پدیدار شود نتانیاهو همه چیز را باخته است؛ هم جنگ و هم کابینه خودش نظرسنجی برنامه «به افق فلسطین» طنین دعای پرفیض عرفه در کربلا از شبکه افق دولت رئیسی، الگویی برای منتخبان جمهور دیدگاه‌های مسعود پزشکیان در مورد فلسطین فصل پنجم «بزرگراه همت» به آنتن افق رسید پخش «بزرگ راه همت» و «برسد به دست رئیس جمهور» این هفته از شبکه افق دولتی که در فسادستیزی متفاوت بود بررسی دغدغه ذهنی پسرها در مستند «صفر یک» «دومینو» با موضوع همزیستی انسان و سگ روی آنتن می‌رود نقشه‌هایی که غرب برای غرب آسیا داشت اسرائیل در هراس از پاسخ سخت حزب الله زمینه‌سازی برای ظهور در برنامه «بزرگراه همت» صله‌رحم و نماز اول وقت مهم‌ترین خصیصه اخلاقی برادرم بود مستند «جنون هسته‌ای» با افشای اسنادی از نتانیاهو به افق رسید پیشرفت خیره‌کننده‌ هسته‌ای ایران تنها در 3 سال چرا آمریکا برای آتش بس در غزه به تکاپو افتاده است؟ فصل پنجم مستند «بزرگراه همت» رونمایی شد تاکتیک‌ها و تکنیک‌های انتخاباتی؛ از غرب تا ایران هزینه و فایده مقاومت بیشتر است یا سازش؟ تحول حوزه سلامت در دوران شهید جمهور شدت گرفتن جنگ در غزه و تهدید پوشالی اسرائیل برای حمله به لبنان مستند «بدون حکم» روی آنتن شبکه افق سیما شورایی که اصولا سفارش قبول نمی‌کند! بررسی عملکرد شورای نگهبان در شبکه افق روایت سفرهای استانی شهید جمهور در مستند «آن سوی سفر» آیا نتانیاهو باز هم اشتباه خواهد کرد؟ روایت سفرهای استانی شهیدجمهور در مستندهای افق «به نام قانون» به میز نقد کافه مستند رسید وقتی استاندارد «استاندارد» ایران بالاتر رفت وقتی مردم پای نظام جمهوری اسلامی هستند دولتی که دو گانه دیپلماسی و میدان را از بین برد ورود دوباره ایران به فضا با روی کار آمدن دولت رئیسی وقتی هیچ کس به آمریکا اعتماد ندارد دنیایی نو به نام «عصر خمینی» حقیقت صهیونیسم از زبان خاخام‌های یهودی آمریکایی مردم زمان شاه هم از اسرائیل نفرت داشتند تلاش افق برای پوشش اخبار شهید جمهور شهید رئیسی مصداق سیاست‌ورزی الهی و مردم‌سالاری دینی بی نظمی جهانی برای حمایت از اسرائیل! نظم نوین جهانی و افول هژمون آمریکا شهید رئیسی؛ الگویی برای همه آنها که قصد خدمت دارند نقش مهم شهید امیرعبداللهیان در تعاملات خارجی ایران

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها