مشاهده خبر

یک شنبه 9 اردیبهشت 1403

میراث حاج نادر و افق‌های نو در آمریکا

برنامه تلویزیونی «به افق فلسطین» یکشنبه شب نهم اردیبهشت ماه با موضوع تاثیر اندیشه مرحوم نادر طالب‌زاده در اعتراضات اخیر دانشجویی در آمریکا، روی آنتن زنده شبکه افق رفت.

0

در بخش نخست، مهدی آقا موسی طهرانی به مرور آخرین اتفاقات و حواشی مربوط به اعتراضات دانشجویی در آمریکا و همچنین جنگ در غزه پرداخت.

پس از آن غلامرضا منتظمی - مدیر اجرایی موسسه افق نو – در استودیو حضور یافت و به گفت‌وگو با حسینی مجری به افق فلسطین نشست.

او با بیان اینکه اعتراضات امروز دانشجویان آمریکا ثمره اقدامات روشنگرانه نادر طالب‌زاده است اظهار کرد: مرحوم نادر طالب‌زاده به من گفته بود در آمریکا ارتباطاتی دارم و کارهایی کرده‌ام ولی در اروپا چنین ظرفیتی نداریم به همین دلیل من مأمور به کشورهای اروپایی شدم.

منتظمی افزود: اعتراضات امروز دانشجویی در آمریکا، از ثمرات اقدامات روشنگرانه‌ای است که مرحوم طالب‌زاده شروع کرده بود.

حاج نادر ماهیت جهانی صهیونیسم را درک کرده بود

مدیر اجرایی موسسه افق نو با بیان اینکه دو بحران بزرگ را شاهدیم که اتاق فکر آن در رژیم صهیونیستی قرار دارد خاطرنشان کرد: بر این اساس باید هم در مقابل اسرائیل و هم جناح صهیونیستی آمریکا بیاستیم.

او افزود: کارشناسان معتقدند اسرائیل مالک آمریکا و رئیس جمهور ایالات متحده است و اصولا نظام امنیتی، مالی و اقتصادی جهان، اسرائیلی است و این نکته توسط حاج نادر درک شده بود؛ بر این اساس او شروع به سرمایه‌گذاری فکری در غرب کرد.

تاثیر کنفرانس افق نو؛ اعتماد جوانان غربی به جمهوری اسلامی

منتظمی خاطرنشان کرد: کنفرانس افق نو موجب اعتماد فعالان اجتماعی در کشورهای غربی به ایران شد، چون به عینه مشاهده کردند ایران مانند برخی دیگر از کشورهای اسلامی، به آرمان فلسطین خیانت نکرده است.

به گفته او، بعد از درگذشت حاج نادر، آمریکایی‌هایی را دیدیم که با احساسات فراوان گریه می‌کردند.

چرا شناخت درستی از غرب نداریم؟

مدیر اجرایی موسسه افق نو تصریح کرد: صهیونیسم عامل بحران در سطح جهانی است ولی نامی از اسرائیل در کتاب‌های علوم سیاسی غرب برده نشده؛ ما هم این منابع را می‌خوانیم و به همین دلیل شناخت درستی از غرب نداریم.

او گفت: بسیاری از منابع موجود در دانشگاه‌های ما، غربی هستند و گمراه‌کننده، و موجب می‌شوند شناخت درستی به دست ندهند.

ظهور صهیونیسم در نشان ملی آمریکا

مدیر اجرایی موسسه افق نو با بیان اینکه بررسی نشان ملی ایالات متحده آمریکا نشان می‌دهد رژیم صهیونیسم، ابتدا در آمریکا تاسیس شده است افزود: استفاده فراوان از عدد 13 و چینش المان‌ها به گونه‌ای که ستاره داوود را تشکیل دهد، در این نماد قابل مشاهده هستند.

60 هزار نفر برای اسرائیل کشته شدند ولی یک اسرائیلی هم کشته نشد!

او ادامه داد: مدیر مطالعات استراتژیک کالج ارتش آمریکا بر اساس مستندات قوی گفته است عملیات 11 سپتامبر صد در صد کار موساد بوده چون قرار بوده ایالات متحده را وارد جنگ در افغانستان و عراق کند.

منتظمی خاطرنشان کرد: او همچنین می‌گوید 60 هزار نفر در این جنگ‌ها برای اسرائیل کشته و زخمی شدند ولی یک اسرائیلی هم کشته نشده است!

به گفته مدیر اجرایی موسسه افق نو، جنگ‌های عراق و افغانستان، 10 تریلیون دلار از جیب مالیات دهندگان آمریکایی داشت ولی اسرائیل یک دلار هم هزینه نکرده است.

عملیات 55 ساعته صهیونیست‌ها در اردوگاه نورشمس

در انتهای برنامه ارتباط تلفنی با نغم ضایت - خبرنگار اختصاصی «به افق فلسطین» در کرانه باختری - برقرار شد؛ او اظهار کرد: فضای امنیتی شدیدی در کرانه باختری و اردوگاه طولکرم وجود دارد و امکان ارسال تصویر از این منطقه وجود ندارد.

ضایت افزود: صهیونیست‌ها داخل اردوگاه‌ها به خصوص در نور شمس، دست به عملیات زده و بر شدت فعالیت‌هایشان افزوده‌اند.

به گفته او، عملیات اسرائیل در نورشمس، 55 ساعت ادامه داشت ولی مقاومت به زندگی همه مردم کرانه باختری تبدیل شده است.

آخرین اخبار

گروهک منافقین؛ پدیده‌ای متفاوت در اندیشه الحادی دیدگاه‌های سعید جلیلی در مورد مسئله فلسطین وابستگی کاهنده جواب نداد، استقلال بالنده به کار آمد دیدگاه‌های علیرضا زاکانی در مورد مسئله فلسطین مجموعه مستند «یکی بود یکی نبود» روی آنتن شبکه افق / قصه فراموش نشدنی آدم‌ها برنامه «انتخاب ایران» برای کمک به انتخاب آگاهانه و خردمندانه مردم است آنچه باید تا حکمرانی کارآمد پدیدار شود نتانیاهو همه چیز را باخته است؛ هم جنگ و هم کابینه خودش نظرسنجی برنامه «به افق فلسطین» طنین دعای پرفیض عرفه در کربلا از شبکه افق دولت رئیسی، الگویی برای منتخبان جمهور دیدگاه‌های مسعود پزشکیان در مورد فلسطین فصل پنجم «بزرگراه همت» به آنتن افق رسید پخش «بزرگ راه همت» و «برسد به دست رئیس جمهور» این هفته از شبکه افق دولتی که در فسادستیزی متفاوت بود بررسی دغدغه ذهنی پسرها در مستند «صفر یک» «دومینو» با موضوع همزیستی انسان و سگ روی آنتن می‌رود نقشه‌هایی که غرب برای غرب آسیا داشت اسرائیل در هراس از پاسخ سخت حزب الله زمینه‌سازی برای ظهور در برنامه «بزرگراه همت» صله‌رحم و نماز اول وقت مهم‌ترین خصیصه اخلاقی برادرم بود مستند «جنون هسته‌ای» با افشای اسنادی از نتانیاهو به افق رسید پیشرفت خیره‌کننده‌ هسته‌ای ایران تنها در 3 سال چرا آمریکا برای آتش بس در غزه به تکاپو افتاده است؟ فصل پنجم مستند «بزرگراه همت» رونمایی شد تاکتیک‌ها و تکنیک‌های انتخاباتی؛ از غرب تا ایران هزینه و فایده مقاومت بیشتر است یا سازش؟ تحول حوزه سلامت در دوران شهید جمهور شدت گرفتن جنگ در غزه و تهدید پوشالی اسرائیل برای حمله به لبنان مستند «بدون حکم» روی آنتن شبکه افق سیما شورایی که اصولا سفارش قبول نمی‌کند! بررسی عملکرد شورای نگهبان در شبکه افق روایت سفرهای استانی شهید جمهور در مستند «آن سوی سفر» آیا نتانیاهو باز هم اشتباه خواهد کرد؟ روایت سفرهای استانی شهیدجمهور در مستندهای افق «به نام قانون» به میز نقد کافه مستند رسید وقتی استاندارد «استاندارد» ایران بالاتر رفت وقتی مردم پای نظام جمهوری اسلامی هستند دولتی که دو گانه دیپلماسی و میدان را از بین برد ورود دوباره ایران به فضا با روی کار آمدن دولت رئیسی وقتی هیچ کس به آمریکا اعتماد ندارد دنیایی نو به نام «عصر خمینی» حقیقت صهیونیسم از زبان خاخام‌های یهودی آمریکایی مردم زمان شاه هم از اسرائیل نفرت داشتند تلاش افق برای پوشش اخبار شهید جمهور شهید رئیسی مصداق سیاست‌ورزی الهی و مردم‌سالاری دینی بی نظمی جهانی برای حمایت از اسرائیل! نظم نوین جهانی و افول هژمون آمریکا شهید رئیسی؛ الگویی برای همه آنها که قصد خدمت دارند نقش مهم شهید امیرعبداللهیان در تعاملات خارجی ایران

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها