مشاهده خبر

چهار شنبه 5 اردیبهشت 1403

آیا استعفای مقامات امنیتی اسرائیل ادامه دارد؟

برنامه تلویزیونی «به افق فلسطین» چهارشنبه شب پنجم اردیبهشت ماه با موضوع استعفاهای اخیر در ارتش اسرائیل و دیگر مسائل مربوط به جنگ غزه، روی آنتن زنده شبکه افق رفت.

0

در بخش نخست، مهدی آقا موسی طهرانی به مرور آخرین حواشی و اتفاقات جنگ غزه پرداخت و سپس گزارش اختصاصی به افق فلسطین از غزه و وضعیت آوارگان فلسطینی پخش شد.

خانواده‌ای فلسطینی که 6 بار توسط صهیونیست‌‎‌ها رانده شدند

خبرنگار اختصاصی شبکه افق در بین آوارگان غزه حضور یافته و از آنها درباره مشکلاتشان پرسیده است؛ یکی از زنان فلسطینی به او گفته ما هشت خانواده هستیم که 6 بار آواره شدیم، حالا هم هیچ چیزی نداریم حتی آب سالمی که برای رفع تشنگی بنوشیم و مجبوریم برای دریافت آب مسافت طولانی را طی کنیم.

نکته تاسف‌بار در مورد او و دیگر آوارگان این است که آنها در چادرهایی کاملا غیر استاندارد زندگی می‌کنند، مکانی که آنها را نه از سرما و نه از گرما حفظ می‌کند.

استقبال شاعر مازندرانی از بیت مشهور رهبری

در ادامه، ارتباط اینترنتی با احمد ایرانی نسب - شاعر مازندرانی – برقرار شد؛ او در گفت‌وگو با حسینی اظهار کرد: رهبر معظم انقلاب در حوزه ادبیات، دریایی هستند و دیگر شاعران قطره؛ ایشان در زمینه غزل‌سرایی استاد الاساتید و ما هم سعی می‌کنیم دنباله‌رو رهبری باشیم.

ایرانی نسب افزود: رهبری این توان را دارند که در هر بیت، مرثیه و غم را همراه با حماسه بیان کنند که تاثیری دو چندان دارد ضمن اینکه استفاده از تلمیحات و اشاره به نکته‌ها و داستان‌های قرآنی توسط ایشان حیرت‌برانگیز است.

او خاطرنشان کرد: سعی کردم تمام قافیه‌های شعر رهبری را در غزل خود بیاورم و شعری در استقبال از بیت اخیر ایشان بسرایم.

آیا استعفای فرماندهان امنیتی اسرائیل ادامه دارد؟

در ادامه علی عبدی – کارشناس مسائل فلسطین و رژیم صهیونیستی – در استودیوی شبکه افق حضور یافت.

او با اشاره به استعفای مقامات ارشد امنیتی و نظامی صهیونیستی اظهار کرد: صف‌بندی رسانه‌های رژیم صهیونیستی علیه نتانیاهو و دولت این رژیم بعد از استعفای فرماندهان نظامی و امنیتی تقویت شده است.

عبدی افزود: وزیر دارایی رژیم دو نفر دیگر را کاندیدای استعفا دانسته که شامل رئیس ستاد کل ارتش و رئیس شاباک است؛ تیر خلاصی بر بدنه اصلی فرماندهی ارتش صهیونیستی.

تسویه حساب دولت و ارتش اسرائیل در میانه یک جنگ

این کارشناس مسائل منطقه خاطرنشان کرد: اختلاف نظر بین فرماندهان سپاه و نیروهای نظامی ایران در زمان جنگ هم وجود داشت که در نهایت امام خمینی(ره) بیانیه‌ای منتشر کردند که فصل الخطاب شد چون کسی در میانه جنگ نباید فرمانده عوض کند.

او ادامه داد: حالا می‌بینیم بزرگ‌ترن تسویه حساب دولت و ارتش صهیونیستی در میانه جنگ رقم خورده که نشان می‌دهد مسئله فقط ناکارآمدی ارتش نیست، بلکه قوه عاقله‌ای که باید در هر حاکمیتی باشد، در رژیم صهیونیستی وجود ندارد.

در اسرائیل اولویت با ارتش است

عبدی با بیان اینکه با وجود ناکارآمدی ارتش اسرائیل در هفتم اکتبر و عملیات وعده صادق، باز هم مردم اراضی اشغالی بین دولت و ارتش، ارتش را انتخاب خواهند کرد گفت: قطعا مردم در آنجا دولتی که یک سر آن بن گویر است و یک سر دیگر آن نتانیاهو که بی کفایتی خود را اثبات کرده‌اند مورد حمایت قرار نمی‌دهند.

آیا دفتر حماس از قطر به کشور دیگری منتقل می‌شود؟

این کارشناس مسائل فلسطین با اشاره به شایعه‌ای که در مورد انتقال دفتر سیاسی حماس به کشور دیگری منتشر شده بود اظهار کرد: بعید می‌دانم امیر قطر، اجازه انتقال دفتر سیاسی حماس به کشور دیگری را بدهد چون نمی‌خواهد حماس از قلمرو سیاسی آنها خارج شود.

او افزود: در جنگ غزه هم رابطه چندانی بین دولت بشار اسد و حماس ندیدیم و به نظرم هنوز عادی‌سازی مثل قبل صورت نگرفته است.

عبدی با بیان اینکه آمریکا و اسرائیل هم ترجیح می‌دهند دفتر حماس همچنان در قطر بماند چون با امیر قطر امکان تعامل بیشتری دارند تا بشار اسد.

به گفته او، ترک‌ها در ماجرای تجدید رابطه با اسرائیل، عذر دفتر نمایندگی حماس را خواستند و قطعا گزینه انتقال نخواهند بود.

ترکیه با کارت فلسطین به نفع خودش بازی می‌کند

او تصریح کرد: ترکیه به نحو زیادی با کارت فلسطین به نفع خودش استفاده می‌کند ولی ایران چنین برخوردی با مسئله فلسطین نداشته است.

آخرین اخبار

گروهک منافقین؛ پدیده‌ای متفاوت در اندیشه الحادی دیدگاه‌های سعید جلیلی در مورد مسئله فلسطین وابستگی کاهنده جواب نداد، استقلال بالنده به کار آمد دیدگاه‌های علیرضا زاکانی در مورد مسئله فلسطین مجموعه مستند «یکی بود یکی نبود» روی آنتن شبکه افق / قصه فراموش نشدنی آدم‌ها برنامه «انتخاب ایران» برای کمک به انتخاب آگاهانه و خردمندانه مردم است آنچه باید تا حکمرانی کارآمد پدیدار شود نتانیاهو همه چیز را باخته است؛ هم جنگ و هم کابینه خودش نظرسنجی برنامه «به افق فلسطین» طنین دعای پرفیض عرفه در کربلا از شبکه افق دولت رئیسی، الگویی برای منتخبان جمهور دیدگاه‌های مسعود پزشکیان در مورد فلسطین فصل پنجم «بزرگراه همت» به آنتن افق رسید پخش «بزرگ راه همت» و «برسد به دست رئیس جمهور» این هفته از شبکه افق دولتی که در فسادستیزی متفاوت بود بررسی دغدغه ذهنی پسرها در مستند «صفر یک» «دومینو» با موضوع همزیستی انسان و سگ روی آنتن می‌رود نقشه‌هایی که غرب برای غرب آسیا داشت اسرائیل در هراس از پاسخ سخت حزب الله زمینه‌سازی برای ظهور در برنامه «بزرگراه همت» صله‌رحم و نماز اول وقت مهم‌ترین خصیصه اخلاقی برادرم بود مستند «جنون هسته‌ای» با افشای اسنادی از نتانیاهو به افق رسید پیشرفت خیره‌کننده‌ هسته‌ای ایران تنها در 3 سال چرا آمریکا برای آتش بس در غزه به تکاپو افتاده است؟ فصل پنجم مستند «بزرگراه همت» رونمایی شد تاکتیک‌ها و تکنیک‌های انتخاباتی؛ از غرب تا ایران هزینه و فایده مقاومت بیشتر است یا سازش؟ تحول حوزه سلامت در دوران شهید جمهور شدت گرفتن جنگ در غزه و تهدید پوشالی اسرائیل برای حمله به لبنان مستند «بدون حکم» روی آنتن شبکه افق سیما شورایی که اصولا سفارش قبول نمی‌کند! بررسی عملکرد شورای نگهبان در شبکه افق روایت سفرهای استانی شهید جمهور در مستند «آن سوی سفر» آیا نتانیاهو باز هم اشتباه خواهد کرد؟ روایت سفرهای استانی شهیدجمهور در مستندهای افق «به نام قانون» به میز نقد کافه مستند رسید وقتی استاندارد «استاندارد» ایران بالاتر رفت وقتی مردم پای نظام جمهوری اسلامی هستند دولتی که دو گانه دیپلماسی و میدان را از بین برد ورود دوباره ایران به فضا با روی کار آمدن دولت رئیسی وقتی هیچ کس به آمریکا اعتماد ندارد دنیایی نو به نام «عصر خمینی» حقیقت صهیونیسم از زبان خاخام‌های یهودی آمریکایی مردم زمان شاه هم از اسرائیل نفرت داشتند تلاش افق برای پوشش اخبار شهید جمهور شهید رئیسی مصداق سیاست‌ورزی الهی و مردم‌سالاری دینی بی نظمی جهانی برای حمایت از اسرائیل! نظم نوین جهانی و افول هژمون آمریکا شهید رئیسی؛ الگویی برای همه آنها که قصد خدمت دارند نقش مهم شهید امیرعبداللهیان در تعاملات خارجی ایران

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها