مشاهده خبر

سه شنبه 4 اردیبهشت 1403

«به افق فلسطین» تجربه شیرین دفاع از صدای مظلوم

مدیر گروه سیاسی شبکه افق گفت: ما در برنامه «به افق فلسطین» وسط میدان جنگ بودیم اما طی ۲۰۰ شب برنامه، افت بیننده نداشتیم.

0

به گزارش روابط عمومی شبکه افق؛ نشست خبری عوامل برنامه «به افق فلسطین» صبح روز سه‌شنبه ۴ اردیبهشت ماه با حسین قرایی مدیر روابط عمومی سازمان صدا و سیما، حسین قاسمی تهیه کننده برنامه، علی گنجی مدیر گروه سیاسی شبکه افق، سعید زاهدی برادر سردار شهید محمدرضا زاهدی این برنامه در روابط‌عمومی سازمان صدا و سیما برگزار شد.

در ابتدای این نشست حسین قرایی مدیر کل روابط‌عمومی صدا و سیما گفت: ما امروز کنار عوامل برنامه هستیم اما دوست داشتیم یک یادی از شهید زاهدی کنیم و به همین دلیل در خدمت برادر  شهید زاهدی؛ هستیم. برنامه «به افق فلسطین» بیش ۱۹۰ روز روی آنتن بوده و چنین برنامه پرتحرکی داشتن نشان از‌ توانمندی عوامل کار است و به همین جهت به سازندگان برنامه تبریک می‌گویم.  تماس‌های زیادی از ۱۶۲ داشتیم که میتوانم این تماس ها را در اختیار شما بگذارم تا در برنامه یک بسته ای در نظر بگیرید که این صوت ها یا حتی پیام ها پخش شود.

همچنین در ادامه برادر سردارشهید زاهدی گفت: به نوبه خودم از شما شبکه افق و صدا و سیما و‌خی نکاران و اموم ملت تقدیر و تشکر میکنم.

مدیر گروه سیاسی شبکه افق: وسط میدان جنگ بودیم

علی گنجی، مدیر گروه سیاسی شبکه افق گفت: این برنامه یک تجربه شیرینی بود چراکه ما یک شبکه خبری را در این نزدیک به ۲۰۰ برنامه ایجاد کردیم. صفر تا صد اتفاقاتی که بعد از طوفان الاقصی رخ داد را تبدیل به یک برنامه هر شبی کردیم و این برنامه که مربوط به امور بین الملل بود را به یک برنامه اختصاصی مربوط به فلسطین تبدیل کردیم و کار سختی بود چرا که تنوع نبود و زیرساخت های زیادی وجود نداشت. حتی در یک مقطعی گروه اجتماعی پای کار آمد. مهم این بود که ما صدای فلسطین، هم‌ برای مردم خودمان و‌ هم‌ برای کشورهای دیگر باشیم. خیلی از قطعات برنامه ما برای عرب زبان ها ترجمه می شود و ما منبع اطلاعات آن ها شده‌این. شبی که موشک‌ها پرتاب شد، هفت ساعت یک برنامه سیاسی را از جنس خبری اجرا کردیم.

وی در ادامه بیان کرد: ما فقط انعکاس دهنده اتفاقات فلسطین نبودیم و یک کار را در جبهه مقاومت انجام دادیم و گاهی سراغ کشورهای جبهه مقاومت هم می رفتیم. ما شخصیت های اثرگذار را روی آنتن می آوردیم و وادار می‌کردیم با ما گفتگو کنند. ما وسط میدان جنگ و کنش‌گر میدان بودیم و هستیم. ما خیلی جاها آنلاین بودیم و وقتی روی آنتن بودیم یکسری از اتفاقات رخ می‌داد. خیلی چیزها را نمی‌توان‌ نمایش داد با اینکه فضای مجازی دستش باز است و اطلاع رسانی می‌کند اما ما نمی‌توانستیم با عواطف مردم بازی کنیم.

مدیر گروه سیاسی شبکه افق افزود: خیلی از حواشی که حول کار ما شکل می‌گرفت متوجه ما نبود. طبیعی است کن خیلی مسایل اتفاق بیافتد و پشت آنتن خیلی از بچه‌های درجه یک با ما قطع همکاری کردند چرا که خسته شده بودند و یک جاهایی به خاطر حجم کار خود من هم خسته شده بودم اما همه مجاهدانه کار می‌کردند و ما یک کار جهادی را تجربه کردیم. خیلی ها از برنامه‌های دیگر به ما کمک کردند. 

گنجی ادامه داد: ما یک کاری را دنبال می‌کنیم و محکم جلو می‌رویم و تلاشمان این است که همه مسایل را از جهان مختلف به برنامه اضافه کنیم. بچه‌ها صبح تا شب تلاش می‌کنند تا یک ساعت برنامه درست را به منظر مردم بگذارند. خانم شریفی هم اختیار خودش را داشت و با تغییر شرایطش از کار جدا شد. ما قبل از «به افق فلسطین» کارهای دیگری انجام دادیم و اگر به مدت یک ماهه تیم عوض شد صرفا به‌خاطر خستگی بوده که عوامل جابه‌جا شدند؛ اما سیاست همان سیاست است و اگر ما در ابتدای کار اصطلاح‌طلب دعوت می‌کردیم هنوز هم همین است.

گنجی گفت: در این برنامه از هنرمندان تا سیاستمداران را دعوت کردیم. من تا این لحظه، در این ۲۰۰ شب نشنیدم که یک چهره سیاسی در حماس کشته شود عمدتا مردم کشته می شوند. یک سری شب‌ها از شهرهای مختلف اروپا و منطقه دوربین‌های زنده داشتیم که نشان دهیم در دنیا پای این مظلومیت هستند. یک دوربین هم‌در ایران و یک دوربین هم در غزه داشتیم. در وضعیت عادی بخواهید یک برنامه را نگه دارید بسیار طاقت فرسا است و در هفت ساعت بخواهی یک حرفی را نزنی که مشکل ساز نشود بسیار کار سختتری است. برنامه ما خیلی در فضای مجازی وایرال داشته است تا جایی که آمار دقیق آن را نتوانستیم دربیاریم.

وی ادامه‌داد: تلاشمان منوط به این است که چه اتفاقی در کف میدان رخ می‌دهد. چند بار می‌خواستیم برنامه را تمام کنیم اما یک اتفاقی رخ میداد و خود میدان اجازه توقف نمیداد. تشکر میکنم از حمایت های مالی سازمان که به شدت حمایت می‌کرد این برنامه باشد. اما برای آینده برنامه تدارک کردیم و پیشنهاد داریم که برنامه را افق مقاومت کنیم و حرف هایی بزنیم که برنامه عام مردم باشد. دوستان فعلا یک پلاس بالا می‌آورند که آیتمی به آن به اسم افق مقاومت اضافه خواهد شد.

موضع تلویزیون دفاع از مظلوم است

در ا‌دامه نشست، سیدحسین حسینی، مجری برنامه «به افق فلسطین» گفت: ما امروز یک ساعتی پاسخگوی روابط‌عمومی بودیم و طیف‌های مختلف تماس گرفتند و من تعمدا شغل آن‌ها را می‌پرسیدم. از همه نقاط ایران تماس گرفتند و طیف مخاطب گسترده بود، شاید ممکن باشد از روی کنجکاوی برنامه را ببینند. ما تلاش کردیم بی‌طرفانه همه مسایل و اتفاقات را به مخاطب بگوییم. موضع تلویزیون دفاع از مظلوم است اما هر مهمانی که می‌آمد ما درباره شبهه‌ها از او سوال می‌کردیم و قصد و‌ نیت‌مان این بود که مخاطب طرف دیگر ماجرا را هم ببیند. گاهی وقت‌ها منبع اخبار ما شبکه‌های بین‌المللی بودند.

وی افزود: آقای دکتر جبلی مجوز دادند که ویدیو وایرال داشته باشیم اما نه به هر قیمتی، مثلا اگر به آقای لاریجانی بگوییم رژیم گرفتید لاغر شدید و بگوید رژیم مارو گرفته وایرال می‌شود. چند درصد اتفاق می‌افتد که یک برنامه اینقدر دیده شود و در کپشن وایرال اسم برنامه را بنویسند. ویدیوهای ابتدایی همه با اسم برنامه منتشر می‌شد. محتوای فرآوری شده و کوتاه ممکن است قابل استفاده برای شبکه‌های مجازی باشد.

این مجری در این مورد که چراکه برنامه‌های سیاسی مانند برنامه‌های اجتماعی و هنری به مرحله‌های بعد نمی‌رسند، گفت: بخشی از برنامه‌های سیاسی موسمی و فصلی هستند و مجری های سیاسی هم بعضی وقت ها کم کار می شوند اما برنامه های فرهنگی و اجتماعی روال است و مدیران هم تمایل دارند که کار کنند و از این جهت است که مجری‌های سیاسی کم کار می‌شوند.

طی ۲۰۰ شب برنامه، افت مخاطب نداشته‌ایم

حسین قاسمی؛ تهیه‌کننده برنامه با اشاره به چگونگی دعوت از مهمان‌های برنامه، توضیح داد: کسی از کارشناس‌ها باقی نمانده که نیامده باشد. از وزیر بهداشت تا وزیر خارجه را در برنامه داشتیم و کسی باقی نمانده است. ارتباطات از طریق خود برنامه انجام می‌شد و ارتباطات شبکه با کارشناسان به واسطه برنامه‌هایی که دارد، خوب است. از یک هفته قبل از شبی که عملیات انجام شد، ما آماد‌ه باش بودیم و همان شب از ساعت ۱۰ در سازمان آماده بودیم و همه شبکه‌ها هم بودند و از شبکه که بیرون آمدیم مستقیم برنامه را استارت زدیم. 

وی ادامه داد: بحث وایرال حد و حدودی دارد. خیلی وقت‌ها ما سوالات و بحث ها را وایرال نمی‌کنیم و خودشان وایرال می‌شوند. ما افت مخاطب نداشتیم.

ریزبینی نسبت به «به افق فلسطین» به شدت بالا است

مهدی آقاموسی تهرانی؛ مجری دوم برنامه بیان کرد: ریزبینی نسبت به این برنامه به شدت بالا است. حتی ریزترین اتفاقات دیده می‌شوند. به عنوان مثال پیام آمده بود که چرا به شما می‌گویند مِهدی؟ اسم شما مَهدی است! روایت کردن برای من جذاب است و سعی می‌کنم به شکل یک قصه دراماتیک ماجرا را به مردم منتقل کنم. چند جا برای من مهم است که به عنوان یک کنش و تاثیر آن را ببینیم. ما مثل یک رویداد زنده و مثل یک بازی فوتبال لحظه به لحظه اتفاق را گزارش می‌کردیم. روایت زنده کاملا صادقانه است و مخاطب آن را باور می‌کند. مانند ریختن پلاسکو که مردم آن‌را به لحظه دیدند.

حمید انصاری، سردبیر برنامه «به افق فلسطین» گفت: من واقعا جای اشتباهی هستم! این پرجسب سردبیری مناسب من نیست و شخص دیگری بیشتر سردبیر است. ما پشتوانه رسانه‌ای داریم و در این فضای روایت سازی و دعوت از مهمان‌ها به ما کمک می‌کنند. روزهای اول کسایی می‌آمدند که چهره‌تر بودند اما واقعا در این ۲۰۰ شب هر کارشناسی بوده به برنامه آمده است. امیدواریم که با این برنامه یک درصد توانسته باشیم به بازوی رسانه‌ای در موضوع فلسطین کمک کرده باشیم. ما به مسایل تاریخی هم می‌پردازیم که در کنار برنامه ویدیو کلیپ‌هایی مرتبط به مناسبت‌های تاریخی نیز پخش شده و می‌شود.

انتهای پیام/

آخرین اخبار

گروهک منافقین؛ پدیده‌ای متفاوت در اندیشه الحادی دیدگاه‌های سعید جلیلی در مورد مسئله فلسطین وابستگی کاهنده جواب نداد، استقلال بالنده به کار آمد دیدگاه‌های علیرضا زاکانی در مورد مسئله فلسطین مجموعه مستند «یکی بود یکی نبود» روی آنتن شبکه افق / قصه فراموش نشدنی آدم‌ها برنامه «انتخاب ایران» برای کمک به انتخاب آگاهانه و خردمندانه مردم است آنچه باید تا حکمرانی کارآمد پدیدار شود نتانیاهو همه چیز را باخته است؛ هم جنگ و هم کابینه خودش نظرسنجی برنامه «به افق فلسطین» طنین دعای پرفیض عرفه در کربلا از شبکه افق دولت رئیسی، الگویی برای منتخبان جمهور دیدگاه‌های مسعود پزشکیان در مورد فلسطین فصل پنجم «بزرگراه همت» به آنتن افق رسید پخش «بزرگ راه همت» و «برسد به دست رئیس جمهور» این هفته از شبکه افق دولتی که در فسادستیزی متفاوت بود بررسی دغدغه ذهنی پسرها در مستند «صفر یک» «دومینو» با موضوع همزیستی انسان و سگ روی آنتن می‌رود نقشه‌هایی که غرب برای غرب آسیا داشت اسرائیل در هراس از پاسخ سخت حزب الله زمینه‌سازی برای ظهور در برنامه «بزرگراه همت» صله‌رحم و نماز اول وقت مهم‌ترین خصیصه اخلاقی برادرم بود مستند «جنون هسته‌ای» با افشای اسنادی از نتانیاهو به افق رسید پیشرفت خیره‌کننده‌ هسته‌ای ایران تنها در 3 سال چرا آمریکا برای آتش بس در غزه به تکاپو افتاده است؟ فصل پنجم مستند «بزرگراه همت» رونمایی شد تاکتیک‌ها و تکنیک‌های انتخاباتی؛ از غرب تا ایران هزینه و فایده مقاومت بیشتر است یا سازش؟ تحول حوزه سلامت در دوران شهید جمهور شدت گرفتن جنگ در غزه و تهدید پوشالی اسرائیل برای حمله به لبنان مستند «بدون حکم» روی آنتن شبکه افق سیما شورایی که اصولا سفارش قبول نمی‌کند! بررسی عملکرد شورای نگهبان در شبکه افق روایت سفرهای استانی شهید جمهور در مستند «آن سوی سفر» آیا نتانیاهو باز هم اشتباه خواهد کرد؟ روایت سفرهای استانی شهیدجمهور در مستندهای افق «به نام قانون» به میز نقد کافه مستند رسید وقتی استاندارد «استاندارد» ایران بالاتر رفت وقتی مردم پای نظام جمهوری اسلامی هستند دولتی که دو گانه دیپلماسی و میدان را از بین برد ورود دوباره ایران به فضا با روی کار آمدن دولت رئیسی وقتی هیچ کس به آمریکا اعتماد ندارد دنیایی نو به نام «عصر خمینی» حقیقت صهیونیسم از زبان خاخام‌های یهودی آمریکایی مردم زمان شاه هم از اسرائیل نفرت داشتند تلاش افق برای پوشش اخبار شهید جمهور شهید رئیسی مصداق سیاست‌ورزی الهی و مردم‌سالاری دینی بی نظمی جهانی برای حمایت از اسرائیل! نظم نوین جهانی و افول هژمون آمریکا شهید رئیسی؛ الگویی برای همه آنها که قصد خدمت دارند نقش مهم شهید امیرعبداللهیان در تعاملات خارجی ایران

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها