مشاهده خبر

پنج شنبه 30 فروردین 1403

«به افق فلسطین» فاتح خط مقدم جنگ رسانه‌ای

برنامه تلویزیونی «به افق فلسطین» پنجشنبه شب با موضوع جنگ رسانه‌ای در هنگامه نبرد غزه، روی آنتن زنده شبکه افق رفت.

0

در بخش نخست، ارتباط اینترنتی با شارلوت کیتز - تحلیلگر سیاسی در کانادا – برقرار شد؛ او در گفت‌وگو با حسینی مجری به افق فلسطین اظهار کرد: حجم بالای صادرات سلاح از آمریکا به دیگر کشورها به خصوص رژیم صهیونیستی، قطعا حساسیت‌ها را بیشتر کرده و نمایندگان کنگره و حتی برخی دولتمردان ایالات متحده، خواستار شفافیت در این زمینه هستند.

کیتز افزود: اعتراض نماینده روسیه در سازمان ملل و همچنین برخی دیگر از کشورها به عدم پایبندی رژیم صهیونیستی به قطعنامه‌های سازمان ملل طبیعی است، چون آنها هم می‌بینند که اسرائیل عملا در حال نسل‌کشی است؛ این رژیم باید از جلسات شورای امنیت علیه خود واهمه داشته باشد ولی به خاطر وتو و حمایت‌های همیشگی آمریکا، این ترس از بین رفته است.

به گفته او، فشار کشورهای اسلامی، قطعا می‌تواند بر آمریکا و شخص نتانیاهو تاثیرگذار باشد.

در ادامه بخش اخبار با اجرای مهدی آقا موسی طهرانی پخش شد و سپس حسن سلطانی – مجری و گوینده با سابقه تلویزیون – در استودیوی شبکه افق حضور یافت.

بذر هفتم اکتبر همان روز کاشته شده که روز قدس تعیین شد

او اظهار کرد: بعد از عملیات وعده صادق، مردم کشورهای عربی از همه خوشحال‌تر بودند چون دیدند که یک کشور به صورت رسمی حامی مردم فلسطین است البته دولت‌هایشان که برادر صهیونیست‌ها هستند.

سلطانی افزود: در تمام مدتی که در واحد خبر صدا و سیما بودم، روزی نبود که خبری از شهرهای مختلف فلسطینی نخوانیم و نبینیم که مردم با سنگ، به مبارزه با اسرائیلی‌ها مشغولند.

این مجری و گوینده با سابقه تلویزیون خاطرنشان کرد: بذر آنچه در هفتم اکتبر رخ داد، همان روزی کاشته شد که امام خمینی(ره) روز قدس را تعیین کردند.

توپ شکسته‌ی زمان جنگ را دیدم، موشک‌های دوربرد را هم دیدم

او ادامه داد: ماه دوم جنگ برای تهیه یک گزارش تلویزیونی به روستاهای مرزی رفته بودیم، صدای گریه‌ی یک نظامی را شنیدیم که در پاسخ من گفت «ببین دهانه توپ شکسته، تنها وسیله‌ای که برای مقابله با دشمن داشتیم ولی نمی‌توانیم از پشتیبانی توپ جدید درخواست کنیم» و حالا که انواع موشک‌ها را در اختیار سپاه می‌بینم، از خوشحالی در پوست خود نمی‌گنجم.

سلطانی افزود: موقع حملات هوایی عراق، پدافند ما کارآمدی نداشت و فقط سر و صدا داشت ولی امروز باید دست فرزندان ایران زمین را ببوسیم که اینگونه برای کشورمان بازدارندگی ایجاد کرده‌اند.

توصیف جالب گوینده با سابقه تلویزیون از برنامه «به افق فلسطین»

این مجری و گوینده پیشکسوت خاطرنشان کرد: رسانه ملی در مقام مقایسه با دفعات قبلی، و در شب عملیات وعده صادق عملکرد خوبی داشتیم البته باز هم دیدیم که کانال‌های فضای مجازی زودتر تصاویر این حمله را منتشر کردند.

او با بیان اینکه شبکه افق از هفتم اکتبر تمام قامت در میدان بود و با حضور کارشناسان زبده و خبره، به تحلیل جنگ غزه پرداخت عنوان کرد: برنامه «به افق فلسطین» در خط مقدم نبرد رسانه‌ای قرار داشت.

سلطانی تصریح کرد: گاهی دو خط خبر ولی در لحظه مناسب، کار نیم ساعت تحلیل را می‌کند و تاثیرگذاری‌اش هم از آن بیشتر است.

فراتر از ضربات موشک‌هایمان، هیمنه اسرائیل را شکستیم

این مجری و گوینده با سابقه تلویزیون خاطرنشان کرد: صهیونیست‌ها آن قدر به واسطه رسانه‌هایشان کشورهای عربی را ترسانده بودند که برخی از آنها هنوز نمی‌توانند عملیات موشکی ایران را باور کنند.

به گفته او، فراتر از موشک بالستیک و کروز و پهپادهایمان، توانستیم هیمنه رژیم صهیونیستی را فرو بریزیم به گونه‌ای که تا سال‌ها نمی‌توان آن را جبران کند.

آخرین اخبار

نقش گردان شناسایی در آزادسازی خرمشهر با مستند «تنها نترس بدون سلاح» مردم دیگر تفاوت رئیس جمهور مردمی با دیگران را فهمیده‌اند شهید رئیسی و جدیت در خدمت راز شهادت آن مرد که اهل خدمت بود روایتی دیگر از شهادت آیت‌الله رئیسی از زبان فرماندهان سابق نظامی در شبکه افق کادر پروازی شهادت را بیشتر بشناسید «میدان دیپلماسی» روایتی از حضور شهید رئیسی در سفر به نیویورک ویژه برنامه شهید جمهور از شبکه افق سیما او که شهید خدمت بود و خادم جمهور او به تک تک ایرانیان توجه دارد «میدون خراسون» برنامه‌ای با حضور ستارگان موسیقی در مدح امام رضا (ع) سرمایه اجتماعی در ایران و میزان مشارکت در انتخابات مجلس خبرنگار انگلیسی: آسانژ 23 ساعت در روز شکنجه می‌شد کشورهای حوزه بالکان و جنگ غزه هفته جمعیت همراه با مستندهای شبکه افق مستند «رویای بزرگ» از قاب شبکه افق تولید کوچک مقیاس؛ پیشنهادی برای مردمی‌سازی اقتصاد در افق تمدن اسلامی نگاهی نو به اعتراضات دانشجویی در آمریکا کتابی درباره تنها شهید اروپایی دفاع مقدس مقاومت نبرد رسانه‌ای را هم بُرده است از نمایشگاه کتاب تا نظارت بر فیلم‌های سینمایی در گفت‌وگو با وزیر ارشاد حضور یمنی‌ها با دست پُر در نمایشگاه کتاب تهران مستند «سلام به آینده» روایتی از سبک تربیتی مهارت‌ محور رازهای زندگی مرد موشکی ایران نگاهی به مستند «غیر رسمی ۶» / همراه با رهبری در راهروهای کتاب «میدون خراسون» برنامه‌ای با حضور ستارگان موسیقی سریالی از کره جنوبی به افق رسید! پخش مستندهایی با محوریت جمعیت در شبکه افق ساترا نگهبان پناهگاه‌های فرهنگی بازدارندگی؛ ویژگی اصلی قانون عفاف و حجاب گفت‌وگوی به افق فلسطین با خانواده‌ای که از غزه آمده‌اند «شب بخیر آمریکا» روایتی از اعتراضات دانشجویی در غرب گرامی‌داشت روز هلال احمر با «نشان امید» آنهایی که باید از مالیات بر عایدی سرمایه بترسند! سرانجام اعتراضات دانشجویی در آمریکا چه خواهد شد؟ نقش انسان – رسانه‌ها در پوشش واقعیت‌ها هفته‌ای پر از مستندهای جذاب در شبکه افق امر به معروف و نهی از منکر؛ فریضه‌ای دو سویه در جامعه اسلامی چرا اعتراضات دانشجویی آمریکا به خشونت کشیده شد؟ از احیای معاونت پرورشی تا راهکار دولت برای جبران کمبود 203 هزار معلم پیش‌بینی فیلسوف مشهور روس از آینده جنگ غزه «جعبه سیاه» آدم‌ها رو می‌شود/ چالش‌هایی که گاهی از دست مهمان برنامه در می‌رود بایدن چه خواهد کرد؟ همه چیز درباره آقای نادر حزب دموکرات و مصادره به مطلوب اعتراضات دانشجویی در آمریکا میراث حاج نادر و افق‌های نو در آمریکا پخش «در مرز غبار آلود» از افق / روایتی متفاوت از نادر طالب‌زاده پخش مستند‌هایی با موضوعات اجتماعی، فرهنگی و تاریخی از شبکه افق مسابقه‌ای برای کلاه‌سبزان نیروی دریایی پخش «بازی اختاپوس» از شبکه افق

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها