مشاهده خبر

چهار شنبه 29 فروردین 1403

لحظه به لحظه با جنگ غزه

برنامه تلویزیونی «به افق فلسطین» چهارشنبه با موضوعات مختلف پیرامون جنگ غزه و عملیات وعده صادق، روی آنتن زنده شبکه افق رفت.

0

در بخش نخست، ارتباط زنده اینترنتی با سندس الاسد – خبرنگار لبنانی – برقرار شد؛ او در گفت‌وگو با حسینی مجری به افق فلسطین اظهار کرد: حزب الله از همان ابتدا به کمک مردم غزه آمد، مثل ایران؛ ولی بقیه کشورهای عربی و اسلامی چنین کاری نکردند در حالیکه اگر همگام بودند، امروز رژیم صهیونیستی از بین رفته بود.

الاسد افزود: مقاومت لبنان هنوز از همه سلاح‌ها و فناوری‌های خود برای مقابله با رژیم جعلی اسرائیل بهره نبرده ولی استفاده حزب الله از پهپادی جدید برای در هم شکستن گنبد آهنین، شمه‌ای از این فناوری‌های جدید بوده است.

بعد از گزارش اختصاصی به افق فلسطین از غزه پخش شد و سپس مهدی آقا موسی طهرانی به مرور آخرین اقدامات و تحولات میدان جنگ پرداخت.

در ادامه ارتباط تلفنی با علی اکبر سیاح طاهری - مسئول پویش ملی «افطار در حصار» - برقرار شد.

تاثیر برنامه «به افق فلسطین» در افزایش کمک‌های مردمی به غزه

او اظهار کرد: بعد از عملیات وعده صادق که مردم غزه شاهد حملات موشکی و پهپادی ایران علیه مواضع صهیونیستی بودند، گروهی از فعالان اجتماعی تصمیم گرفتند بین آوارگان فلسطینی شیرینی توزیع کنند چون تنها شبی بود که آنها توانستند سر آرام بر بالین بگذارند و هیچ هواپیمایی برای بمباران آنها نیاید.

سیاح طاهری گفت: بعد از شبی که به عنوان مهمان برنامه به افق فلسطین حضور داشتم، واریزی‌های مردمی افزایش چشمگیری داشت البته بعد از ماه رمضان به طور طبیعی این موج فروکش کرد در حالیکه نیازهای مردم غزه بیشتر هم شده است.

تمدید مهلت ارسال آثار به کنگره شهیدالقدس تا 15 اردیبهشت

بعد از پخش خلاصه‌ای از کنفرانس مشترک وزرای امور خارجه قطر و ترکیه، حسین مودب - دبیر کنگره شهیدالقدس – روی خط برنامه به افق فلسطین آمد.

او در گفت‌وگو با حسینی اظهار کرد: این کنگره به همت بنیاد مکتب حاج قاسم برگزار می‌شود و به صورت ملی برگزار خواهد شد؛ فراخوان آن زمستان سال گذشته منتشر شد و مهلت ارسال آثار هم تا 15 اردیبهشت ماه تمدید شده است.

مودب افزود: علاقمندان می‌توانند اشعار خود را در دو بخش شعر نو و کلاسیک و در موضوعاتی همچون طوفان الاقصی، قدس شریف، مقاومت تاریخی مردم فلسطین و بخش ویژه جشنواره با عنوان نقش سردار شهید حاج قاسم سلیمانی در مقاومت فلسطین، به دبیرخانه کنگره ارسال کنند.

سوء تغذیه مردم غزه به خاطر استفاده طولانی‌مدت از غذای کنسروی

ارتباط اینترنتی با مازن بلبیسی - خبرنگار اختصاصی به افق فلسطین در غزه – بخش بعدی برنامه بود.

او در پاسخ به سوالات حسینی اظهار کرد: اینکه کمک‌های فاسد و تاریخ گذشته به غزه برسد، مسئله‌ای فراگیر نیست و تصاویری هم که منتشر شده ممکن است به خاطر شرایط بد نگهداری و دیر رسیدن آنها باشد.

بلبیسی افزود: مشکل اصلی این است که حجم کمک‌های ارسالی به غزه بسیار کم است، برخی از آنها هم اصولا مورد نیاز مردم نیست ضمن اینکه چون همه مواد غذایی کنسرو شده هستند، موجب سوء تغذیه آوارگان هم می‌شوند.

پایان بخش برنامه امشب، بخش کارشناسی برنامه با حضور محمد علی صمدی بود.

آخرین اخبار

نقش گردان شناسایی در آزادسازی خرمشهر با مستند «تنها نترس بدون سلاح» مردم دیگر تفاوت رئیس جمهور مردمی با دیگران را فهمیده‌اند شهید رئیسی و جدیت در خدمت راز شهادت آن مرد که اهل خدمت بود روایتی دیگر از شهادت آیت‌الله رئیسی از زبان فرماندهان سابق نظامی در شبکه افق کادر پروازی شهادت را بیشتر بشناسید «میدان دیپلماسی» روایتی از حضور شهید رئیسی در سفر به نیویورک ویژه برنامه شهید جمهور از شبکه افق سیما او که شهید خدمت بود و خادم جمهور او به تک تک ایرانیان توجه دارد «میدون خراسون» برنامه‌ای با حضور ستارگان موسیقی در مدح امام رضا (ع) سرمایه اجتماعی در ایران و میزان مشارکت در انتخابات مجلس خبرنگار انگلیسی: آسانژ 23 ساعت در روز شکنجه می‌شد کشورهای حوزه بالکان و جنگ غزه هفته جمعیت همراه با مستندهای شبکه افق مستند «رویای بزرگ» از قاب شبکه افق تولید کوچک مقیاس؛ پیشنهادی برای مردمی‌سازی اقتصاد در افق تمدن اسلامی نگاهی نو به اعتراضات دانشجویی در آمریکا کتابی درباره تنها شهید اروپایی دفاع مقدس مقاومت نبرد رسانه‌ای را هم بُرده است از نمایشگاه کتاب تا نظارت بر فیلم‌های سینمایی در گفت‌وگو با وزیر ارشاد حضور یمنی‌ها با دست پُر در نمایشگاه کتاب تهران مستند «سلام به آینده» روایتی از سبک تربیتی مهارت‌ محور رازهای زندگی مرد موشکی ایران نگاهی به مستند «غیر رسمی ۶» / همراه با رهبری در راهروهای کتاب «میدون خراسون» برنامه‌ای با حضور ستارگان موسیقی سریالی از کره جنوبی به افق رسید! پخش مستندهایی با محوریت جمعیت در شبکه افق ساترا نگهبان پناهگاه‌های فرهنگی بازدارندگی؛ ویژگی اصلی قانون عفاف و حجاب گفت‌وگوی به افق فلسطین با خانواده‌ای که از غزه آمده‌اند «شب بخیر آمریکا» روایتی از اعتراضات دانشجویی در غرب گرامی‌داشت روز هلال احمر با «نشان امید» آنهایی که باید از مالیات بر عایدی سرمایه بترسند! سرانجام اعتراضات دانشجویی در آمریکا چه خواهد شد؟ نقش انسان – رسانه‌ها در پوشش واقعیت‌ها هفته‌ای پر از مستندهای جذاب در شبکه افق امر به معروف و نهی از منکر؛ فریضه‌ای دو سویه در جامعه اسلامی چرا اعتراضات دانشجویی آمریکا به خشونت کشیده شد؟ از احیای معاونت پرورشی تا راهکار دولت برای جبران کمبود 203 هزار معلم پیش‌بینی فیلسوف مشهور روس از آینده جنگ غزه «جعبه سیاه» آدم‌ها رو می‌شود/ چالش‌هایی که گاهی از دست مهمان برنامه در می‌رود بایدن چه خواهد کرد؟ همه چیز درباره آقای نادر حزب دموکرات و مصادره به مطلوب اعتراضات دانشجویی در آمریکا میراث حاج نادر و افق‌های نو در آمریکا پخش «در مرز غبار آلود» از افق / روایتی متفاوت از نادر طالب‌زاده پخش مستند‌هایی با موضوعات اجتماعی، فرهنگی و تاریخی از شبکه افق مسابقه‌ای برای کلاه‌سبزان نیروی دریایی پخش «بازی اختاپوس» از شبکه افق

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها