مشاهده خبر

سه شنبه 28 فروردین 1403

توصیه جدی به اربابان اسرائیل: کنترلش کنید!

برنامه تلویزیونی «به افق فلسطین» سه‌شنبه شب با حضور روح الله نجابت – نماینده مجلس و پژوهشگر حوزه مقاومت – روی آنتن زنده شبکه افق رفت.

0

در بخش نخست، مهدی آقا موسی طهرانی به بررسی آخرین تحولات میدانی در نوار غزه، کرانه باختری، جنوب لبنان و یمن پرداخت و سپس ارتباط اینترنتی با مایک هریس - تحلیلگر مسائل سیاسی در آمریکا – برقرار شد.

ایران با اقتدار به اسرائیل پاسخ داد

او در گفت‌وگو با حسینی مجری به افق فلسطین اظهار کرد: اسرائیلی‌ها تلاش بسیاری کردند و به هر چیزی دست زدند ولی نتوانستند در غزه به اهداف خود دست یابند.

هریس افزود: اسرائیل از همه خط قرمزها عبور کرد و کنسولگری ایران در دمشق را هدف قرار داد، ایران هم با اقتدار پاسخ داد و نشان داد در صیانت از حریم خود هیچ تعارفی ندارد.

بعد از پخش گزارش اختصاصی برنامه از غزه، روح الله نجابت - نماینده مجلس و پژوهشگر حوزه مقاومت – در استودیوی شبکه افق حضور یافت.

مقاومت؛ کانون‌هایی مجزا اما به هم پیوسته در منطقه

او اظهار کرد: مقاومت، گفتمان جدیدی بود که بعد از پیروزی انقلاب اسلامی و با تدبیر امام راحل شکل گرفت.

نجابت با بیان اینکه در آن زمان، مسیرهایی برای حل مسئله فلسطین و دیگر موضوعات در پیش گرفته شده بودند که سرانجامی نداشتند عنوان کرد: ولی امام خمینی(ره) مسیر مقاومت را گشودند که به نقطه مشترک و مثبتی رسیده است.

این نماینده مجلس گفت: نمونه بارز مقاومت در لبنان شکل گرفت و سپس از روی آن در دیگر کشورها هم الگوبرداری شد، آن هم در منطقه‌ای که هر گروه مقاومت، نقش‌آفرینی مجزایی دارند و به کانون تغییر در محیط پیرامونی خود تبدیل شده‌اند ولی در عین حال همه، دانه‌های یک تسبیح هستند.

دفاع یمنی‌ها از مردم فلسطین نه احساسی بلکه کاملا منطقی بود

او تصریح کرد: اگر با منطق دنیایی نگاه کنیم، نمی‌توانیم تصمیم انصارالله یمن بعد از شروع جنگ غزه را ارزیابی کنیم، ولی اگر با نگاه دوران دفاع مقدس تا عملیات وعده صادق بنگریم، عین منطق است و بدون فکر نبوده.

نجابت افزود: مستقیما با یمنی‌ها ارتباط دارم و می‌توانم بگویم آنها واقعا به کاری که می‌کنند و حرفی که می‌زنند باور دارند و خدا هم به کارشان برکت داده است.

وعده صادق نشان داد بهترین پاسخ در بهترین زمان داده می‌شود

این پژوهشگر حوزه مقاومت با بیان اینکه همان حس و حالی که مردم نسبت به مسئله غزه و عملیات وعده صادق دارند، در بین نمایندگان مجلس هم هست چون آنها هم برآمده از همین مردم هستند گفت: از ابتدای طوفان الاقصی تاکنون شهدای بسیاری را تقدیم کردیم که در نهایت شهادت سردار زاهدی و همرزمانش در کنسولگری ایران، بهانه‌ای شد که واکنش مناسبی به رژیم صهیونیستی نشان دهیم.

او خاطرنشان کرد: گاهی این سوال وجود دارد که خویشتنداری تا کی باید ادامه یابد و دیدیم که پاسخ، در بهترین زمان و به بهترین شکل داده شد؛ به سمت تنشی منطقه‌ای نرفتیم و از سوی دیگر اسرائیل هم فهمید ایران تعارفی ندارد.

عملیات وعده صادق پیشتازی ایران در میدان نبرد را نشان داد

نجابت ادامه داد: قانونی با عنوان «پاسخ به اقدامات خصمانه رژیم صهیونیستی» در مجلس گذشته تصویب شده و پیش‌بینی‌هایی در ابعاد مختلف شده البته معطل قانون نمی‌مانیم و دیدیم که در جریان عملیات وعده صادق هم فضای همگرایی عمومی شکل گرفت و به هیچ وجه شاهد دو صدایی نبودیم.

این نماینده مجلس تصریح کرد: گروه‌های مقاومت منطقه که به آرمان انقلاب اسلامی باور دارند، با جان و دل پای کار آمدند و اینک می‌بینند کانون اصلی مقاومت، خود پیشتاز است و حمله را انجام داد.

بازدارندگی جدیدی برای ایران در سطح بین‌المللی شکل گرفته است

او با بیان اینکه مجموعه‌ای از کشورهای منطقه و فرامنطقه به کمک رژیم صهیونیستی آمدند و نتوانستند در جریان عملیات وعده صادق، اسرائیل را نجات دهند خاطرنشان کرد: امروز نه فقط شاهد برخورد موشک‌هایمان به اراضی اشغالی بلکه شاهد شکل‌گیری بازدارندگی جدیدی در سطح منطقه و بین‌الملل هستیم.

اگر اسرائیل خطا کند این بار پاسخ ما سریع‌تر، دقیق‌تر و قوی‌تر است

نجابت افزود: اشکالات متعدد سیستم دفاعی اسرائیل در جریان عملیات وعده صادق آشکار شد ولی اگر آنها مجددا دست از پا خطا کنند، این بار با پاسخ سریع‌تر، دقیق‌تر و قوی‌تری مواجه خواهد شد.

این نماینده مجلس گفت: رژیم صهیونیستی نشان داده‌اند دیوانه‌اند و ممکن است انجام دهند ولی بهتر است اربابان این رژیم، مقامات صهیونیستی را کنترل کنند.

آخرین اخبار

نقش گردان شناسایی در آزادسازی خرمشهر با مستند «تنها نترس بدون سلاح» مردم دیگر تفاوت رئیس جمهور مردمی با دیگران را فهمیده‌اند شهید رئیسی و جدیت در خدمت راز شهادت آن مرد که اهل خدمت بود روایتی دیگر از شهادت آیت‌الله رئیسی از زبان فرماندهان سابق نظامی در شبکه افق کادر پروازی شهادت را بیشتر بشناسید «میدان دیپلماسی» روایتی از حضور شهید رئیسی در سفر به نیویورک ویژه برنامه شهید جمهور از شبکه افق سیما او که شهید خدمت بود و خادم جمهور او به تک تک ایرانیان توجه دارد «میدون خراسون» برنامه‌ای با حضور ستارگان موسیقی در مدح امام رضا (ع) سرمایه اجتماعی در ایران و میزان مشارکت در انتخابات مجلس خبرنگار انگلیسی: آسانژ 23 ساعت در روز شکنجه می‌شد کشورهای حوزه بالکان و جنگ غزه هفته جمعیت همراه با مستندهای شبکه افق مستند «رویای بزرگ» از قاب شبکه افق تولید کوچک مقیاس؛ پیشنهادی برای مردمی‌سازی اقتصاد در افق تمدن اسلامی نگاهی نو به اعتراضات دانشجویی در آمریکا کتابی درباره تنها شهید اروپایی دفاع مقدس مقاومت نبرد رسانه‌ای را هم بُرده است از نمایشگاه کتاب تا نظارت بر فیلم‌های سینمایی در گفت‌وگو با وزیر ارشاد حضور یمنی‌ها با دست پُر در نمایشگاه کتاب تهران مستند «سلام به آینده» روایتی از سبک تربیتی مهارت‌ محور رازهای زندگی مرد موشکی ایران نگاهی به مستند «غیر رسمی ۶» / همراه با رهبری در راهروهای کتاب «میدون خراسون» برنامه‌ای با حضور ستارگان موسیقی سریالی از کره جنوبی به افق رسید! پخش مستندهایی با محوریت جمعیت در شبکه افق ساترا نگهبان پناهگاه‌های فرهنگی بازدارندگی؛ ویژگی اصلی قانون عفاف و حجاب گفت‌وگوی به افق فلسطین با خانواده‌ای که از غزه آمده‌اند «شب بخیر آمریکا» روایتی از اعتراضات دانشجویی در غرب گرامی‌داشت روز هلال احمر با «نشان امید» آنهایی که باید از مالیات بر عایدی سرمایه بترسند! سرانجام اعتراضات دانشجویی در آمریکا چه خواهد شد؟ نقش انسان – رسانه‌ها در پوشش واقعیت‌ها هفته‌ای پر از مستندهای جذاب در شبکه افق امر به معروف و نهی از منکر؛ فریضه‌ای دو سویه در جامعه اسلامی چرا اعتراضات دانشجویی آمریکا به خشونت کشیده شد؟ از احیای معاونت پرورشی تا راهکار دولت برای جبران کمبود 203 هزار معلم پیش‌بینی فیلسوف مشهور روس از آینده جنگ غزه «جعبه سیاه» آدم‌ها رو می‌شود/ چالش‌هایی که گاهی از دست مهمان برنامه در می‌رود بایدن چه خواهد کرد؟ همه چیز درباره آقای نادر حزب دموکرات و مصادره به مطلوب اعتراضات دانشجویی در آمریکا میراث حاج نادر و افق‌های نو در آمریکا پخش «در مرز غبار آلود» از افق / روایتی متفاوت از نادر طالب‌زاده پخش مستند‌هایی با موضوعات اجتماعی، فرهنگی و تاریخی از شبکه افق مسابقه‌ای برای کلاه‌سبزان نیروی دریایی پخش «بازی اختاپوس» از شبکه افق

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها