مشاهده خبر

دو شنبه 27 فروردین 1403

سناریوهای محتمل برای واکنش اسرائیل به عملیات موشکی ایران

برنامه تلویزیونی «به افق فلسطین» دوشنبه شب با موضوع بررسی اقدامات احتمالی اسرائیل در پاسخ به ایران، روی آنتن زنده شبکه افق رفت.

0

در بخش نخست، مهدی آقا موسی طهرانی به مرور آخرین حاشیه‌ها و اتفاقات مربوط به عملیات وعده صادق و همچنین میدان جنگ در غزه پرداخت.

در ادامه گزارشی اختصاصی از غزه شامل گفت‌وگو با آوارگان فلسطینی درباره نظر آنها پیرامون عملیات موشکی ایران علیه رژیم صهیونیستی روی آنتن رفت.

علی عبدی کارشناس مسائل فلسطین و رژیم صهیونیستی هم مهمان ویژه این برنامه بود.

هر پاسخ اسرائیل به ایران قطعا با هماهنگی آمریکاست

او اظهار کرد: بایدن منافقانه‌ترین مواضع را در قبال ایران و رژیم صهیونیستی داشته، در سخنرانی‌های رسمی خواستار تنش‌زدایی است ولی هر گونه حمایت را از اسرائیل در پشت پرده انجام می‌دهد.

عبدی افزود: در جریان عملیات وعده صادق هم چتر پدافندی را برای اسرائیل گسترد تا کمترین آسیب به این رژیم برسد.

این کارشناس مسائل منطقه گفت: هرگونه پاسخ رژیم صهیونیستی به ایران، قطعا با هماهنگی ایالات متحده خواهد بود.

حالا اسرائیل بیش از گذشته مدیون آمریکاست

عبدی خاطرنشان کرد: به گفته کارشناسان صهیونیست، آمریکا بزرگ‌ترین ائتلاف پدافند هوایی را برای رژیم صهیونیستی تشکیل داد؛ همین کارشناس معتقد است این اقدام آزادی عمل صهیونیست‌ها را گرفته و از این پس آنها محدودتر خواهند بود.

خیانت‌های بی شمار اردن به ایران و جهان اسلام

این کارشناس مسائل منطقه با بیان اینکه اردن بیشترین خیانت را به ایران و مسئله فلسطین کرده و حالا هم چشم طمع به کرانه باختری دارند گفت: پادشاه وقت اردن در زمان گلدا مایر، زد و بندی پشت پرده با اسرائیل داشت و اجازه نداد حاکمیت مردم فلسطین بر این سرزمین شکل بگیرد.

او افزود: ملک حسین (پدر پادشاه فعلی اردن) هم با قتل عام فلسطینی‌ها و بیرون کردن آنها از اردن، جنایت بزرگی انجام داد؛ او همچنین در دیداری محرمانه با گلدا مایر و قبل از انجام عملیات یوم کیپور، این موضوع را به آنها اطلاع داد.

به گفته عبدی، معروف است که ملک حسین اردنی، اولین گلوله توپ را در زمان جنگ تحمیلی به سمت ایران شلیک کرده است.

این کشور عربی حافظ منافع اسرائیل در دنیای عرب است!

این کارشناس مسائل منطقه با بیان اینکه پادشاه فعلی اردن به خاطر زندگی و تحصیل طولانی‌مدت در غرب، در آغاز کار پادشاهی حتی قادر به تکلم درست زبان عربی نبود خاطرنشان کرد: بسیاری از بسته‌های غذایی که اردن برای اهالی غزه از طریق هواپیما ارسال کرد، در دریای مدیترانه انداخت تا واقعا کمکی به آنها نرسد.

او افزود: اردن همیشه حافظ منافع رژیم صهیونیستی در جهان عرب بوده است.

اسرائیل بازی روانی با ایران را شروع کرده است

عبدی تصریح کرد: رژیم صهیونیستی در حال انجام همان بازی روانی قبل از عملیات وعده صادق با ماست و اگر هوشیاری لازم را نداشته باشیم، این بازی روانی را می‌بازیم.

او ادامه داد: اسرائیل رژیمی جنایتکار است که از هیچ اقدامی فروگذار نیست بنابراین باید همه تمهیدات لازم از جمله پدافند هوایی را در نظر داشته باشیم تا غافلگیر نشویم.

سناریوهای پیش روی اسرائیل در پاسخ به ایران

این کارشناس مسائل منطقه با اشاره به احتمالات گوناگون در مورد اقدامات آتی اسرائیل اظهار کرد: حمله مستقیم به ایران، احیای منطقه خاکستری و جنگ سایه‌ها و حمله به یکی از کشورهای منطقه (که مهمترین آنها سوریه یا عراق هستند)، سناریوهای پیش روی رژیم صهیونیستی در پاسخ به ایران هستند.

به گفته او، برخی عقیده دارند حمله به رفح، در دسترس‌تر است و بعضی هم می‌گویند ترکیبی از گزینه‌های دوم، سوم و چهارم، اقدامی است که اسرائیل انجام خواهد داد.

اسرائیل چه اقدامی علیه ایران انجام خواهد داد؟

عبدی تصریح کرد: حمله مستقیم رژیم صهیونیستی به ایران و استفاده از هواپیماهای جنگنده‌ برای پاسخ به ایران، دشوار و پرهزینه است چرا که هم فاصله زیادی با ایران دارد و هم پدافند هوایی کشورمان قوی است.

این کارشناس مسائل منطقه با بیان اینکه هیچ نقطه کوری در پدافند هوایی ایران وجود ندارد و علاوه بر این به سیستم GPS جهانی هم متصل نیست ابراز کرد: استفاده از اف 35 برای حمله به ایران، بسیار دشوار است و تصور من این است که صهیونیست‌ها از سناریویی ترکیبی استفاده خواهند کرد، یعنی در مقطع زمانی کوتاهی شاهد حجم وسیعی از اقدامات در دوز بالا خواهیم بود.

آخرین اخبار

مردم دیگر تفاوت رئیس جمهور مردمی با دیگران را فهمیده‌اند شهید رئیسی و جدیت در خدمت راز شهادت آن مرد که اهل خدمت بود روایتی دیگر از شهادت آیت‌الله رئیسی از زبان فرماندهان سابق نظامی در شبکه افق کادر پروازی شهادت را بیشتر بشناسید «میدان دیپلماسی» روایتی از حضور شهید رئیسی در سفر به نیویورک ویژه برنامه شهید جمهور از شبکه افق سیما او که شهید خدمت بود و خادم جمهور او به تک تک ایرانیان توجه دارد «میدون خراسون» برنامه‌ای با حضور ستارگان موسیقی در مدح امام رضا (ع) سرمایه اجتماعی در ایران و میزان مشارکت در انتخابات مجلس خبرنگار انگلیسی: آسانژ 23 ساعت در روز شکنجه می‌شد کشورهای حوزه بالکان و جنگ غزه هفته جمعیت همراه با مستندهای شبکه افق مستند «رویای بزرگ» از قاب شبکه افق تولید کوچک مقیاس؛ پیشنهادی برای مردمی‌سازی اقتصاد در افق تمدن اسلامی نگاهی نو به اعتراضات دانشجویی در آمریکا کتابی درباره تنها شهید اروپایی دفاع مقدس مقاومت نبرد رسانه‌ای را هم بُرده است از نمایشگاه کتاب تا نظارت بر فیلم‌های سینمایی در گفت‌وگو با وزیر ارشاد حضور یمنی‌ها با دست پُر در نمایشگاه کتاب تهران مستند «سلام به آینده» روایتی از سبک تربیتی مهارت‌ محور رازهای زندگی مرد موشکی ایران نگاهی به مستند «غیر رسمی ۶» / همراه با رهبری در راهروهای کتاب «میدون خراسون» برنامه‌ای با حضور ستارگان موسیقی سریالی از کره جنوبی به افق رسید! پخش مستندهایی با محوریت جمعیت در شبکه افق ساترا نگهبان پناهگاه‌های فرهنگی بازدارندگی؛ ویژگی اصلی قانون عفاف و حجاب گفت‌وگوی به افق فلسطین با خانواده‌ای که از غزه آمده‌اند «شب بخیر آمریکا» روایتی از اعتراضات دانشجویی در غرب گرامی‌داشت روز هلال احمر با «نشان امید» آنهایی که باید از مالیات بر عایدی سرمایه بترسند! سرانجام اعتراضات دانشجویی در آمریکا چه خواهد شد؟ نقش انسان – رسانه‌ها در پوشش واقعیت‌ها هفته‌ای پر از مستندهای جذاب در شبکه افق امر به معروف و نهی از منکر؛ فریضه‌ای دو سویه در جامعه اسلامی چرا اعتراضات دانشجویی آمریکا به خشونت کشیده شد؟ از احیای معاونت پرورشی تا راهکار دولت برای جبران کمبود 203 هزار معلم پیش‌بینی فیلسوف مشهور روس از آینده جنگ غزه «جعبه سیاه» آدم‌ها رو می‌شود/ چالش‌هایی که گاهی از دست مهمان برنامه در می‌رود بایدن چه خواهد کرد؟ همه چیز درباره آقای نادر حزب دموکرات و مصادره به مطلوب اعتراضات دانشجویی در آمریکا میراث حاج نادر و افق‌های نو در آمریکا پخش «در مرز غبار آلود» از افق / روایتی متفاوت از نادر طالب‌زاده پخش مستند‌هایی با موضوعات اجتماعی، فرهنگی و تاریخی از شبکه افق مسابقه‌ای برای کلاه‌سبزان نیروی دریایی پخش «بازی اختاپوس» از شبکه افق ماجرای نسبت فامیلی علیرضا قربانی با داور «محفل» از زبان احمد ابوالقاسمی + فیلم

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها