مشاهده خبر

شنبه 25 فروردین 1403

رویکرد روزآمد سفرنامه قرآنی «سرزمین ستاره‌ها»

«صبا» در یادداشتی به پخش مجموعه «سرزمین ستاره‌ها» پرداخته و نوشته است: این مستند سفرنامه‌ای قرآنی است که به روایت دو حافظ و استاد بین‌المللی قرآن، علی و مهدی حبیبی، به تصویر کشیده شده است.

0

صباخبر؛ قرآن کریم، کتاب آسمانی و منشور هدایت بشریت، نقشه راه سعادت و رستگاری در دنیای پرتلاطم امروز است. انس با قرآن و تعالیم نورانی آن، چراغ راهی برای عبور از تاریکی ها و یافتن مسیر روشن زندگی خواهد بود. حضور قرآن در زندگی انسان، به مثابه چراغی فروزان، مسیر سعادت و نیکبختی را روشن می‌کند. آموزه‌های حیات‌بخش قرآن، راهگشای انسان در تمام مراحل زندگی و تضمین‌کننده آرامش و سعادت او در دنیا و آخرت است.

یکی از راه‌های انس با قرآن، شرکت در جلسات قرآنی است. این جلسات، فرصتی مغتنم برای تلاوت آیات الهی، تعمق در مفاهیم عمیق آن و تبادل نظر با سایر علاقه‌مندان به قرآن کریم است.

برگزاری جلسات قرآنی، نیاز به مکان و امکانات خاص ندارد و می‌تواند در هر مکانی، از منزل گرفته تا محل کار و سایر مکان‌ها، با حضور دو یا سه نفر برگزار شود.

کشور پهناور ایران، با تنوع قومیتی، فرهنگی و مذهبی، همواره مهد جلسات قرآنی بوده است. در هر شهر و روستایی از ایران، می‌توان شاهد جلسات قرآنی با شکوه و زیبایی بود که هر کدام رنگ و بوی خاص خود را دارند. این جلسات، نمادی از انس و الفت مردم ایران با قرآن کریم و تعلق خاطر آن‌ها به آموزه‌های حیات‌بخش این کتاب آسمانی است.

«سرزمین ستاره‌ها»، مستندی که قرآن محور اصلی آن است

مجموعه مستند «سرزمین ستاره‌ها»، سفرنامه‌ای قرآنی است که به روایت دو حافظ و استاد بین‌المللی قرآن، علی و مهدی حبیبی، به تصویر کشیده شده است.

این مجموعه، به دنبال معرفی جلسات قرآنی کوچک اما پربرکت در مناطق مختلف ایران است. جلساتی که با وجود امکانات محدود، شور و اشتیاق فراوانی در آن‌ها موج می‌زند و منشأ خیر و برکات بسیاری برای اهالی منطقه شده است.

«سرزمین ستاره‌ها»، در هر قسمت به سراغ یکی از این جلسات می‌رود و داستان شکل‌گیری، فعالیت‌ها و برکات آن را به تصویر می‌کشد.

مسیر سفر «سرزمین ستاره‌ها» از آمل در مازندران آغاز می‌شود و در ادامه به دلگان در سیستان و بلوچستان، کشپیری در هرمزگان، برازجان و بندر دیّر در بوشهر، چم چنگ در چهارمحال و بختیاری، اسفراین خراسان شمالی، ابرده خراسان جنوبی، شهر کاشان و ون در استان اصفهان، همدان، تهران، قم، گرگان، جویبار مازندران، انزلی و شاندرمن در گیلان، کولانکوه اردبیل، تبریز و خوی، همایون در زنجان، دیزیچه و نجف‌آباد اصفهان، ملایر و شهر ری و در نهایت مجددا به شهر خود باز می‌گردد.

به گفته تهیه‌کننده «سرزمین ستاره‌ها»، هدف از ساخت این مجموعه، نشان دادن جذابیت و تنوع جلسات قرآنی و ترویج فرهنگ انس با قرآن در بین مردم است.

این مجموعه تلاش می‌کند تا چهره‌ای واقعی از فعالان قرآنی به تصویر بکشد و نشان دهد که جلسات قرآن می‌تواند در هر مکانی و با هر امکاناتی برگزار شود.

مجموعه مستند سفرنامه «سرزمین ستاره‌ها» از ابتدای ماه رمضان هر شب ساعت ۲۱:۳۰ از شبکه افق رفته است، مجموعه‌ای که به گفته سازندگانش، تولید سری دوم آن هم دور از انتظار نیست.

آخرین اخبار

مردم دیگر تفاوت رئیس جمهور مردمی با دیگران را فهمیده‌اند شهید رئیسی و جدیت در خدمت راز شهادت آن مرد که اهل خدمت بود روایتی دیگر از شهادت آیت‌الله رئیسی از زبان فرماندهان سابق نظامی در شبکه افق کادر پروازی شهادت را بیشتر بشناسید «میدان دیپلماسی» روایتی از حضور شهید رئیسی در سفر به نیویورک ویژه برنامه شهید جمهور از شبکه افق سیما او که شهید خدمت بود و خادم جمهور او به تک تک ایرانیان توجه دارد «میدون خراسون» برنامه‌ای با حضور ستارگان موسیقی در مدح امام رضا (ع) سرمایه اجتماعی در ایران و میزان مشارکت در انتخابات مجلس خبرنگار انگلیسی: آسانژ 23 ساعت در روز شکنجه می‌شد کشورهای حوزه بالکان و جنگ غزه هفته جمعیت همراه با مستندهای شبکه افق مستند «رویای بزرگ» از قاب شبکه افق تولید کوچک مقیاس؛ پیشنهادی برای مردمی‌سازی اقتصاد در افق تمدن اسلامی نگاهی نو به اعتراضات دانشجویی در آمریکا کتابی درباره تنها شهید اروپایی دفاع مقدس مقاومت نبرد رسانه‌ای را هم بُرده است از نمایشگاه کتاب تا نظارت بر فیلم‌های سینمایی در گفت‌وگو با وزیر ارشاد حضور یمنی‌ها با دست پُر در نمایشگاه کتاب تهران مستند «سلام به آینده» روایتی از سبک تربیتی مهارت‌ محور رازهای زندگی مرد موشکی ایران نگاهی به مستند «غیر رسمی ۶» / همراه با رهبری در راهروهای کتاب «میدون خراسون» برنامه‌ای با حضور ستارگان موسیقی سریالی از کره جنوبی به افق رسید! پخش مستندهایی با محوریت جمعیت در شبکه افق ساترا نگهبان پناهگاه‌های فرهنگی بازدارندگی؛ ویژگی اصلی قانون عفاف و حجاب گفت‌وگوی به افق فلسطین با خانواده‌ای که از غزه آمده‌اند «شب بخیر آمریکا» روایتی از اعتراضات دانشجویی در غرب گرامی‌داشت روز هلال احمر با «نشان امید» آنهایی که باید از مالیات بر عایدی سرمایه بترسند! سرانجام اعتراضات دانشجویی در آمریکا چه خواهد شد؟ نقش انسان – رسانه‌ها در پوشش واقعیت‌ها هفته‌ای پر از مستندهای جذاب در شبکه افق امر به معروف و نهی از منکر؛ فریضه‌ای دو سویه در جامعه اسلامی چرا اعتراضات دانشجویی آمریکا به خشونت کشیده شد؟ از احیای معاونت پرورشی تا راهکار دولت برای جبران کمبود 203 هزار معلم پیش‌بینی فیلسوف مشهور روس از آینده جنگ غزه «جعبه سیاه» آدم‌ها رو می‌شود/ چالش‌هایی که گاهی از دست مهمان برنامه در می‌رود بایدن چه خواهد کرد؟ همه چیز درباره آقای نادر حزب دموکرات و مصادره به مطلوب اعتراضات دانشجویی در آمریکا میراث حاج نادر و افق‌های نو در آمریکا پخش «در مرز غبار آلود» از افق / روایتی متفاوت از نادر طالب‌زاده پخش مستند‌هایی با موضوعات اجتماعی، فرهنگی و تاریخی از شبکه افق مسابقه‌ای برای کلاه‌سبزان نیروی دریایی پخش «بازی اختاپوس» از شبکه افق ماجرای نسبت فامیلی علیرضا قربانی با داور «محفل» از زبان احمد ابوالقاسمی + فیلم

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها