مشاهده خبر

پنج شنبه 23 فروردین 1403

راهکاری مردمی برای تحریم کالاهای اسرائیلی

برنامه «به افق فلسطین» پنجشنبه شب با موضوع نقش مردم در تحریم کالاهای اسرائیلی و حمایت از مقاومت، روی آنتن زنده شبکه افق رفت.

0

در بخش نخست، ارتباط اینترنتی با گرگ سیمون – تحلیلگر مسائل سیاسی در سوئد – پخش شد؛ او در گفت‌وگو با حسینی مجری به افق فلسطین اظهار کرد: اسرائیلی‌ها پشتشان به آمریکا گرم است و احساس می‌کنند هر کاری بخواهند می‌توانند انجام دهند، ضمن اینکه در وضعیت استیصال هم قرار دارند بنابراین به هر چیزی شک می‌کنند، مورد هدف قرار می‌دهند که در این بین خودروی امدادگران بین‌المللی هم هست.

سیمون افزود: اسرائیل مدت‌هاست از همه خط های قرمز رد شده و به همین دلیل زن و کودک و امدادگر برایش فرقی ندارد.

این تحلیلگر سیاسی با بیان اینکه صهیونیست‌ها حتی اگر بدانند در خودرویی که مورد هدف قرار می‌دهند، کودکان هم حضور دارند، برایشان اهمیتی ندارد گفت: رژیمی که جنایت‌های جنگی را به راحتی انجام می‌دهد، اصولا به این مسائل کاری ندارد و تنها بزرگسالانی که هدفش هستند، مهمند.

خبرنگارانی که دیگر جلیقه ضد گلوله Press نمی‌پوشند!

در ادامه بخش اخبار با اجرای مهدی آقا موسی طهرانی روی آنتن رفت و سپس ارتباط زنده اینترنتی با مازن بلبیسی – خبرنگار اختصاصی به افق فلسطین – برقرار شد.

او اظهار کرد: هفت ماه است برای هر کاری جلیقه ضد گلوله می‌پوشیم ولی دیگر خسته شده‌ایم به همین دلیل تصمیم گرفتم از این پس بدون جلیقه جلوی دوربین حاضر شوم، البته رژیم صهیونیستی با جلیقه خبرنگاری هم باز ما را مورد هدف قرار می‌دهد.

بلبیسی افزود: خانواده ما هم مثل دیگر مردم غزه آواره شده‌اند و ما خبرنگاران هم در چادرهای موقت، به کار و زندگی مشغولیم.

ایران هیچ وقت مثل آمریکا نبوده است!

محمد صادق شهبازی راد - نویسنده و پژوهشگر – مهمان برنامه امشب بود؛ او در پاسخ به این سوال که ایران چه کاری برای مقاومت منطقه انجام داده است گفت: جمهوری اسلامی هیچ وقت نقش آمریکا در قبال اسرائیل را برای گروه‌های مقاومت نداشته است؛ ایران همیشه حامی این گروه‌ها بوده و آنها را آموزش داده تا روی پای خودشان بایستند.

شهبازی افزود: بعد از حمله به کنسولگری ایران، گردان‌های قسام بیانیه‌ای صادر کرده و از نقش شهید زاهدی در طوفان الاقصی گفتند، نقشی که شامل همان حمایت و آموزش است.

این نویسنده و پژوهشگر خاطرنشان کرد: شبکه‌سازی به معنای استقلال در تصمیم‌گیری و اجرای عملیات توسط گروه‌های مقاومت، کار جمهوری اسلامی بوده و هیچ وقت ایران خودش عملیاتی در منطقه انجام نداده است.

چرا با وجود مشکلات اقتصادی داخلی، از فلسطین حمایت می‌کنیم؟

او ادامه داد: بر اساس نگاه دینی و انسانی خود، وظیفه داریم از مردم مظلوم فلسطین و به خصوص امروز از مردم غزه حمایت کنیم، چون ظلمی که بر آنها می‌رود، حتی از کشتار به واسطه بمب هسته‌ای هم بدتر بوده است.

شهبازی راد با بیان اینکه اگر فلسطینی‌ها مسلمان هم نبودند، باز هم بر اساس منافع ملی خود وظیفه داشتیم از آنها حمایت کنیم عنوان کرد: آمریکا هم با وجود مشکلات اقتصادی و اجتماعی فراوان و میلیون‌ها کارتن‌خواب، از اسرائیل حمایت می‌کند چون این مسئله را در راستای منافع ملی خود می‌بیند البته میزان حمایت مالی ما از فلسطین، در مقابل حیف و میل‌هایی که در داخل می‌شود یا اختلاس می‌کنند چیزی نیست.

کریدورهای 6 گانه‌ای که برای تغذیه اسرائیل در نظر گرفته شده‌اند

این نویسنده و پژوهشگر خاطرنشان کرد: پشتوانه سیاسی اسرائیل در سطح بین‌المللی هم لرزان است چه اینکه حضور رژیم صهیونیستی در سازمان ملل هنوز به عنوان یک کشور کامل مطرح نیست.

او با بیان اینکه در حوزه اقتصاد، دو جریان مهم اقتصادی از اسرائیل حمایت می‌کند که نخستین مورد، کریدورهای 6 گانه‌ای که از اروپا، ترکیه و آمریکا شروع می‌شوند گفت: مقاومت یمن، مسیر جنوبی از باب المندب را قطع کرده که فشار زیادی به رژیم صهیونیستی آورده است.

چه کالاهایی صهیونیستی محسوب می‌شوند؟

شهبازی تصریح کرد: لایه دوم اقتصادی اسرائیل، مجموعه کالاهایی هستند که برندهای آنها از رژیم صهیونیستی حمایت می‌کنند یا سرمایه‌گذاری‌های بزرگی در اراضی اشغالی انجام داده‌اند یا اینکه به صندوق هولوکاست کمک مالی می‌کنند.

این نویسنده و پژوهشگر گفت: بر این اساس دایره کالاهای صهیونیستی بسیار گسترده است و در همه کشورها وجود دارد که حتی در ایران هم دیده می‌شوند.

کدام کالای اسرائیلی باید تحریم شود؟

او افزود: برای تحریم کالاهای اسرائیلی، باید از کالاهای مصرفی شروع کنیم، آنهایی که جایگزین داخلی هم دارند نه محصولاتی که فعلا به آنها نیاز داریم و مشابه داخلی هم ندارند.

صفحات فارسی اسرائیلی از پیج‌های عبری فعال‌ترند!

شهبازی راد با بیان اینکه صفحات فارسی حامی اسرائیل، از صفحات عبری زبان فعال‌تر هستند عنوان کرد: چرا در مساجد، مدارس و مراکز فرهنگی ما، به همین 15 شهید شاخص ایرانی بعد از طوفان الاقصی به درستی پرداخته نشده است؟

این پژوهشگر و نویسنده خاطرنشان کرد: مجموعه‌های مردمی می‌توانند در این زمینه وارد عمل شوند در حالیکه برخورد ما در حوزه بین ادیانی، کاملا ساده‌لوحانه است.

نتانیاهو هم تحت تعقیب است

او ادامه داد: در زمینه مسائل حقوقی باید فعال‌تر باشیم چه اینکه نتانیاهو به خاطر جنایت‌های قبلی خود در بعضی کشورها حتی اروپا تحت تعقیب قرار دارد.

شهبازی راد افزود: اسرائیل از سلاح گرسنگی علیه مردم غزه استفاده می‌کند که باید به طرق مختلف، کمک‌هایمان را به آنها برسانیم.

اقدامات ضد فلسطینی در داخل ایران!

این نویسنده و پژوهشگر با بیان اینکه در مورد موضوع فلسطین، با مردم کم حرف زده شده و نه تنها فعالیت کم بوده، بلکه گاهی علیه آن به انحاء مختلف اقداماتی صورت گرفته است گفت: نمونه آن، تبلیغ اختلافات شیعه و سنی است.

او تصریح کرد: راه حل این مشکل، آگاهی‌سازی از طریق رسانه‌ها و تریبون‌های عمومی است، خطر رژیم صهیونیستی باید به عنوان یک تهدید حقوق بشری و منافع ملی ایران تبیین شود.

شهبازی راد اضافه کرد: در همه کشورها، جریان‌های روشن‌فکری طرفدار فلسطین هستند ولی در ایران، یا آن را کمرنگ جلوه می‌دهند یا برعکس درباره آن حرف می‌زنند.

آخرین اخبار

نقش گردان شناسایی در آزادسازی خرمشهر با مستند «تنها نترس بدون سلاح» مردم دیگر تفاوت رئیس جمهور مردمی با دیگران را فهمیده‌اند شهید رئیسی و جدیت در خدمت راز شهادت آن مرد که اهل خدمت بود روایتی دیگر از شهادت آیت‌الله رئیسی از زبان فرماندهان سابق نظامی در شبکه افق کادر پروازی شهادت را بیشتر بشناسید «میدان دیپلماسی» روایتی از حضور شهید رئیسی در سفر به نیویورک ویژه برنامه شهید جمهور از شبکه افق سیما او که شهید خدمت بود و خادم جمهور او به تک تک ایرانیان توجه دارد «میدون خراسون» برنامه‌ای با حضور ستارگان موسیقی در مدح امام رضا (ع) سرمایه اجتماعی در ایران و میزان مشارکت در انتخابات مجلس خبرنگار انگلیسی: آسانژ 23 ساعت در روز شکنجه می‌شد کشورهای حوزه بالکان و جنگ غزه هفته جمعیت همراه با مستندهای شبکه افق مستند «رویای بزرگ» از قاب شبکه افق تولید کوچک مقیاس؛ پیشنهادی برای مردمی‌سازی اقتصاد در افق تمدن اسلامی نگاهی نو به اعتراضات دانشجویی در آمریکا کتابی درباره تنها شهید اروپایی دفاع مقدس مقاومت نبرد رسانه‌ای را هم بُرده است از نمایشگاه کتاب تا نظارت بر فیلم‌های سینمایی در گفت‌وگو با وزیر ارشاد حضور یمنی‌ها با دست پُر در نمایشگاه کتاب تهران مستند «سلام به آینده» روایتی از سبک تربیتی مهارت‌ محور رازهای زندگی مرد موشکی ایران نگاهی به مستند «غیر رسمی ۶» / همراه با رهبری در راهروهای کتاب «میدون خراسون» برنامه‌ای با حضور ستارگان موسیقی سریالی از کره جنوبی به افق رسید! پخش مستندهایی با محوریت جمعیت در شبکه افق ساترا نگهبان پناهگاه‌های فرهنگی بازدارندگی؛ ویژگی اصلی قانون عفاف و حجاب گفت‌وگوی به افق فلسطین با خانواده‌ای که از غزه آمده‌اند «شب بخیر آمریکا» روایتی از اعتراضات دانشجویی در غرب گرامی‌داشت روز هلال احمر با «نشان امید» آنهایی که باید از مالیات بر عایدی سرمایه بترسند! سرانجام اعتراضات دانشجویی در آمریکا چه خواهد شد؟ نقش انسان – رسانه‌ها در پوشش واقعیت‌ها هفته‌ای پر از مستندهای جذاب در شبکه افق امر به معروف و نهی از منکر؛ فریضه‌ای دو سویه در جامعه اسلامی چرا اعتراضات دانشجویی آمریکا به خشونت کشیده شد؟ از احیای معاونت پرورشی تا راهکار دولت برای جبران کمبود 203 هزار معلم پیش‌بینی فیلسوف مشهور روس از آینده جنگ غزه «جعبه سیاه» آدم‌ها رو می‌شود/ چالش‌هایی که گاهی از دست مهمان برنامه در می‌رود بایدن چه خواهد کرد؟ همه چیز درباره آقای نادر حزب دموکرات و مصادره به مطلوب اعتراضات دانشجویی در آمریکا میراث حاج نادر و افق‌های نو در آمریکا پخش «در مرز غبار آلود» از افق / روایتی متفاوت از نادر طالب‌زاده پخش مستند‌هایی با موضوعات اجتماعی، فرهنگی و تاریخی از شبکه افق مسابقه‌ای برای کلاه‌سبزان نیروی دریایی پخش «بازی اختاپوس» از شبکه افق

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها