مشاهده خبر

یک شنبه 19 فروردین 1403

زمانی برای آخرین دانه‌های این ساعت شنی

برنامه تلویزیونی «به افق فلسطین»، یکشنبه شب با موضوع شمارش معکوس نابودی رژیم صهیونیستی، روی آنتن زنده شبکه افق رفت.

0

در بخش نخست، ارتباط اینترنتی با حاتم یاووز - تحلیلگر سیاسی در ترکیه - برقرار شد.

او در گفت‌وگو با حسینی اظهار کرد: حمایت بی چون و چرای آمریکا از رژیم صهیونیستی که 6 ماه شدیدترین حملات را علیه غزه داشته، زنان و کودکان بی شماری را کشته و از گرسنگی به عنوان یک سلاح استفاده می‌کند، موجب شرمساری است.

یاووز افزود: عقب نشستن نیروهای اسرائیلی از غزه، به معنای پشیمانی آنها نیست بلکه شاید برنامه‌های دیگری از جمله حمله به رفح داشته باشند.

این تحلیلگر سیاسی با بیان اینکه جنگ غزه به خاطر طوفان الاقصی نبود، بلکه واکنشی به 75 سال جنایت و شهرک‌سازی در زمین فلسطینی‌هاست خاطرنشان کرد: تقسیم‌بندی کشورها به شمال و جنوب، همچنان ادامه دارد و گویا باید همیشه کشورهای جنوب، با گرفتاری همراه باشند.

در ادامه مهدی آقا موسی طهرانی به مرور آخرین اتفاقات میدان جنگ در غزه پرداخت و سپس گزارش اختصاصی به افق فلسطین از این منطقه پخش شد.

سخنرانی‌هایی که بهترین تفسیر مسئله فلسطین بودند

پس از آن حجت‌الاسلام سعید صلح میرزایی - عضو مجلس خبرگان رهبری – در استودیوی شبکه افق حضور یافت.

او با اشاره به اینکه همواره خلأ موضوع فلسطین از نظر رهبر معظم انقلاب در حوزه نشر احساس می‌شد گفت: به همین دلیل از سال 1390 شروع به تحقیق در این زمینه کردم و در نهایت دریافتم مرور عین بیانات رهبری در این زمینه تاثیر بیشتری دارد.

صلح میرزایی افزود: کتاب با استقبال دفتر حفظ و نشر آثار آیت‌الله خامنه‌ای رو به رو شد که در چندین نوبت به چاپ رسیده و به زبان‌های مختلف هم ترجمه شده است.

توصیف دقیق رهبری از نقش انگلیسی در شکل‌گیری اسرائیل

عضو مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه به فرموده رهبری، انگلیسی‌ها از هر کجا که خارج شدند، خنجری را هم فرو کردند، مثل کشمیر و به خصوص فلسطین گفت: تشکیل رژیم صهیونیستی و آواره کردن فلسطینی‌ها، اجماع علما و مردم مسلمان است و در این زمینه اختلافی وجود ندارد.

او افزود: آرمان فلسطین، همزاد آرمان انقلاب اسلامی است چه اینکه امام راحل از همان نخستن سال مطرح کردن نهضت اسلامی، به موضوع فلسطین هم اشاره کردند.

استقلال هسته‌های مقاومت استراتژی اولیه جمهوری اسلامی بود

صلح‌میرزایی با بیان اینکه راهبرد امام و رهبری این است که هسته‌های مقاومت باید به گونه‌ای طراحی شوند که حتی بدون ارتباط با جمهوری اسلامی بتوانند سلاح بسازند و عملیات‌هایشان را طراحی و اجرا کنند گفت: این اتفاق برای حزب الله لبنان رخ داده و حالا آنها کاملا مستقل تصمیم‌گیری می‌کنند و دست به عملیات می‌زنند.

منظور رهبری از اینکه اسرائیل 25 سال آینده را نمی‌بیند چه بود؟

عضو مجلس خبرگان رهبری تصریح کرد: اینکه رهبری فرمودند اسرائیل 25 سال آینده را نخواهد دید، منظور تشکیلات جعلی حکومتی آنهاست وگرنه هیچ وقت ایده جمال عبدالناصر را قبول ندارند که یهودیان یا حتی صهیونیست‌ها را به دریا بریزند.

او ادامه داد: اگر اسرائیل به ایده جمهوری اسلامی یعنی همه‌پرسی در فلسطین تن بدهد، مشکل حل خواهد داشت البته تا آن زمان باید مقاومت حفظ شود؛ پیش‌بینی و زمان‌بندی رهبری در مورد آینده اسرائیل، بر اساس بینش همه‌جانبه‌نگر و اطلاعات گسترده ایشان است.

کدام فرقه از یهود مطرود است؟

صلح میرزایی با بیان اینکه بسیاری از یهودیان رژیم صهیونیستی را قبول ندارند و کلیمیان ایران هم در راهپیمایی روز قدس شرکت می‌کنند گفت: در آمریکا و دیگر کشورها هم یهودیانی هستند که اسرائیل را قبول ندارند مثل تفکرات انحرافی که در اسلام هم وجود دارد و مسلمانان آنها را از خود نمی‌دانند.

او خاطرنشان کرد: اگر گاهی بحث از یهود می‌شود، منظور جریان خبیث صهیونیستی است که می‌خواهد خود را بر دیگران توفق بدهد و همه را زیر سلطه بگیرد.

آخرین اخبار

نقش گردان شناسایی در آزادسازی خرمشهر با مستند «تنها نترس بدون سلاح» مردم دیگر تفاوت رئیس جمهور مردمی با دیگران را فهمیده‌اند شهید رئیسی و جدیت در خدمت راز شهادت آن مرد که اهل خدمت بود روایتی دیگر از شهادت آیت‌الله رئیسی از زبان فرماندهان سابق نظامی در شبکه افق کادر پروازی شهادت را بیشتر بشناسید «میدان دیپلماسی» روایتی از حضور شهید رئیسی در سفر به نیویورک ویژه برنامه شهید جمهور از شبکه افق سیما او که شهید خدمت بود و خادم جمهور او به تک تک ایرانیان توجه دارد «میدون خراسون» برنامه‌ای با حضور ستارگان موسیقی در مدح امام رضا (ع) سرمایه اجتماعی در ایران و میزان مشارکت در انتخابات مجلس خبرنگار انگلیسی: آسانژ 23 ساعت در روز شکنجه می‌شد کشورهای حوزه بالکان و جنگ غزه هفته جمعیت همراه با مستندهای شبکه افق مستند «رویای بزرگ» از قاب شبکه افق تولید کوچک مقیاس؛ پیشنهادی برای مردمی‌سازی اقتصاد در افق تمدن اسلامی نگاهی نو به اعتراضات دانشجویی در آمریکا کتابی درباره تنها شهید اروپایی دفاع مقدس مقاومت نبرد رسانه‌ای را هم بُرده است از نمایشگاه کتاب تا نظارت بر فیلم‌های سینمایی در گفت‌وگو با وزیر ارشاد حضور یمنی‌ها با دست پُر در نمایشگاه کتاب تهران مستند «سلام به آینده» روایتی از سبک تربیتی مهارت‌ محور رازهای زندگی مرد موشکی ایران نگاهی به مستند «غیر رسمی ۶» / همراه با رهبری در راهروهای کتاب «میدون خراسون» برنامه‌ای با حضور ستارگان موسیقی سریالی از کره جنوبی به افق رسید! پخش مستندهایی با محوریت جمعیت در شبکه افق ساترا نگهبان پناهگاه‌های فرهنگی بازدارندگی؛ ویژگی اصلی قانون عفاف و حجاب گفت‌وگوی به افق فلسطین با خانواده‌ای که از غزه آمده‌اند «شب بخیر آمریکا» روایتی از اعتراضات دانشجویی در غرب گرامی‌داشت روز هلال احمر با «نشان امید» آنهایی که باید از مالیات بر عایدی سرمایه بترسند! سرانجام اعتراضات دانشجویی در آمریکا چه خواهد شد؟ نقش انسان – رسانه‌ها در پوشش واقعیت‌ها هفته‌ای پر از مستندهای جذاب در شبکه افق امر به معروف و نهی از منکر؛ فریضه‌ای دو سویه در جامعه اسلامی چرا اعتراضات دانشجویی آمریکا به خشونت کشیده شد؟ از احیای معاونت پرورشی تا راهکار دولت برای جبران کمبود 203 هزار معلم پیش‌بینی فیلسوف مشهور روس از آینده جنگ غزه «جعبه سیاه» آدم‌ها رو می‌شود/ چالش‌هایی که گاهی از دست مهمان برنامه در می‌رود بایدن چه خواهد کرد؟ همه چیز درباره آقای نادر حزب دموکرات و مصادره به مطلوب اعتراضات دانشجویی در آمریکا میراث حاج نادر و افق‌های نو در آمریکا پخش «در مرز غبار آلود» از افق / روایتی متفاوت از نادر طالب‌زاده پخش مستند‌هایی با موضوعات اجتماعی، فرهنگی و تاریخی از شبکه افق مسابقه‌ای برای کلاه‌سبزان نیروی دریایی پخش «بازی اختاپوس» از شبکه افق

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها