مشاهده خبر

سه شنبه 14 فروردین 1403

چرا اسرائیل اینگونه طغیان‌گری می‌کند؟

برنامه تلویزیونی «به افق فلسطین» سه‌شنبه شب با موضوع چرایی انجام اقدامات تروریستی توسط رژیم صهیونیستی، روی آنتن زنده شبکه افق رفت.

0

در بخش نخست، آخرین اخبار منطقه به خصوص غزه با اجرای مهدی آقا موسی طهرانی مرور شد و سپس ارتباط اینترنتی با یوسف الفروری - کارشناس مسائل سیاسی در سوریه – برقرار شد.

او در گفت‌وگو با سید حسین حسینی مجری به افق فلسطین اظهار کرد: برخی برادران عرب ما از مسئله فلسطین دور شده‌اند ولی دولت و مردم سوریه، همچنان روی این موضوع پافشاری می‌کنند.

الفروی افزود: اقدام تروریستی روز گذشته اسرائیل در حمله به کنسولگری ایران، از روی استیصال بود و حتی کشورهای حامی این رژیم از جمله آمریکا آن را قبول ندارند.

این کارشناس مسائل سیاسی خاطرنشان کرد: اسرائیل به جنایتکاری قانون‌شکن در عرصه بین‌المللی تبدیل شده و هر کاری می‌کند تا پیروزی خود را نشان دهد.

کشورهای مدعی حقوق بشر کجا هستند؟

او با بیان اینکه محکومیت واضح و رسمی اقدام جنایتکارانه دیروز صهیونیست‌ها را از سوی کشورهای غربی ندیدیم گفت: رژیم صهیونیستی برای کشورهای غربی در اولویت قرار دارد، اسرائیل حتی کودکانی که به دنبال یک قطره آب هستند را می‌کشد ولی چیزی از سوی جامعه بین‌الملل دیده و شنیده نمی‌شود.

ایجاد بحرانی جدید، راهکار اسرائیل برای خروج از بحران جنگ غزه است

حسین کنعانی مقدم - فعال سیاسی – مهمان امشب برنامه بود؛ او با بیان اینکه حمله به کنسولگری ایران در دمشق، یک نقشه از قبل برنامه‌ریزی شده و در راستای سیاست‌های همیشگی آمریکا و اسرائیل در منطقه است.

کنعانی مقدم افزود: رژیم صهیونیستی با افکار عمومی منفی در سراسر جهان مواجه است و قطعنامه اخیر شورای امنیت هم این رژیم را در انزوای بین‌المللی قرار داده و از سوی دیگر، هیچ دستاوری هم در غزه نداشته است.

این فعال سیاسی گفت: ایجاد یک بحران جدید و عبور از خطوط قرمز، و به نوعی یک عملیات انتحاری، راهکاری بود که اسرائیل برای خروج از بن بستی که در آن گرفتار شده به کار بست.

حمله به مراکز دیپلماتیک، جنایت جنگی است

او با بیان اینکه برخی تحلیلگران ما، مرعوب اقدامات صهیونیست‌ها شده‌اند یا اینکه اقدام تروریستی دیروز را تله‌ای می‌دانند که ایران نباید در آن بیفتد خاطرنشان کرد: بر اساس کنوانسیون ژنو، مراکز دیپلماتیک از جمله مکان‌هایی هستند که حمله به آنها جنایت جنگی و اقدام علیه صلح جهانی قلمداد می‌شود؛ سفارتخانه و ملحقات آنها جزو خاک آن کشور محسوب می‌شوند.

اسرائیل چاره‌ای جز عبور از خط قرمزها نداشت

کنعانی مقدم تصریح کرد: همه گزینه‌ها برای ایران و در پاسخ به صهیونیست‌ها روی میز و زیر میز قرار دارد و تصمیم‌گیری بر عهده مسئولان ارشد نظام است چون تحلیلگران حرف‌های مختلفی می‌زنند ولی از همه چیز آگاهی ندارند.

او افزود: تحلیل من این است که رژیم صهیونیستی چاره‌ای جز این کار نداشت چون بعد از شکست در غزه و قطعنامه شورای امنیت، نتانیاهو می‌داند عقب‌نشینی از غزه به معنای سقوط دولتش خواهد بود.

این فعال سیاسی گفت: خطای استراتژیک اسرائیل این بود که شاید برخی به نتانیاهو گفته باشند هر کاری بکند، ایران واکنشی نخواهد داشت.

اگر جبهه مقاومت اقدام گسترده‌ای را شروع کند اسرائیل عقب‌نشینی می‌کند

او با بیان اینکه ایران باید در مقابل اقدام تروریستی اسرائیل، هوشمندانه، عاقلانه و مقتدرانه وارد عمل شود خاطرنشان کرد: اسرائیل قطعا به رفح حمله می‌کند و به حرف سازمان ملل و دیگر کشورها گوش نمی‌دهد ولی اگر جبهه مقاومت اقدامی وسیع و گسترده را شروع کند، به یقین رژیم صهیونیستی عقب خواهد نشست.

هدف اسرائیل از حمله به امدادگران بین‌المللی چه بود؟

در انتها نیز ارتباط اینترنتی با مازن بلبیسی - خبرنگار اختصاصی به افق فلسطین در غزه – برقرار شد؛ او در گفت‌وگو با حسینی اظهار کرد: رژیم صهیونیستی همچنان به کشتار مردم، گرسنه نگاه داشتن آنها و ویران کردن زیرساخت‌ها و خانه‌ها در غزه ادامه می‌دهد.

بلبیسی افزود: آخرین مرکزی که صهیونیست‌ها آنها را هدف گرفتند، اردوگاه النصیرات بود که طی این حمله دو زن به شهادت رسیدند.

خبرنگار اختصاصی به افق فلسطین در غزه گفت: اسرائیل حتی 6 نفر از امدادرسانان بین‌المللی را هدف گرفت و آنها را کشت که نشان می‌دهد رژیم صهیونیستی در حال سوق دادن نوار غزه به سمت فاجعه‌ای بزرگ است.

آخرین اخبار

نقش گردان شناسایی در آزادسازی خرمشهر با مستند «تنها نترس بدون سلاح» مردم دیگر تفاوت رئیس جمهور مردمی با دیگران را فهمیده‌اند شهید رئیسی و جدیت در خدمت راز شهادت آن مرد که اهل خدمت بود روایتی دیگر از شهادت آیت‌الله رئیسی از زبان فرماندهان سابق نظامی در شبکه افق کادر پروازی شهادت را بیشتر بشناسید «میدان دیپلماسی» روایتی از حضور شهید رئیسی در سفر به نیویورک ویژه برنامه شهید جمهور از شبکه افق سیما او که شهید خدمت بود و خادم جمهور او به تک تک ایرانیان توجه دارد «میدون خراسون» برنامه‌ای با حضور ستارگان موسیقی در مدح امام رضا (ع) سرمایه اجتماعی در ایران و میزان مشارکت در انتخابات مجلس خبرنگار انگلیسی: آسانژ 23 ساعت در روز شکنجه می‌شد کشورهای حوزه بالکان و جنگ غزه هفته جمعیت همراه با مستندهای شبکه افق مستند «رویای بزرگ» از قاب شبکه افق تولید کوچک مقیاس؛ پیشنهادی برای مردمی‌سازی اقتصاد در افق تمدن اسلامی نگاهی نو به اعتراضات دانشجویی در آمریکا کتابی درباره تنها شهید اروپایی دفاع مقدس مقاومت نبرد رسانه‌ای را هم بُرده است از نمایشگاه کتاب تا نظارت بر فیلم‌های سینمایی در گفت‌وگو با وزیر ارشاد حضور یمنی‌ها با دست پُر در نمایشگاه کتاب تهران مستند «سلام به آینده» روایتی از سبک تربیتی مهارت‌ محور رازهای زندگی مرد موشکی ایران نگاهی به مستند «غیر رسمی ۶» / همراه با رهبری در راهروهای کتاب «میدون خراسون» برنامه‌ای با حضور ستارگان موسیقی سریالی از کره جنوبی به افق رسید! پخش مستندهایی با محوریت جمعیت در شبکه افق ساترا نگهبان پناهگاه‌های فرهنگی بازدارندگی؛ ویژگی اصلی قانون عفاف و حجاب گفت‌وگوی به افق فلسطین با خانواده‌ای که از غزه آمده‌اند «شب بخیر آمریکا» روایتی از اعتراضات دانشجویی در غرب گرامی‌داشت روز هلال احمر با «نشان امید» آنهایی که باید از مالیات بر عایدی سرمایه بترسند! سرانجام اعتراضات دانشجویی در آمریکا چه خواهد شد؟ نقش انسان – رسانه‌ها در پوشش واقعیت‌ها هفته‌ای پر از مستندهای جذاب در شبکه افق امر به معروف و نهی از منکر؛ فریضه‌ای دو سویه در جامعه اسلامی چرا اعتراضات دانشجویی آمریکا به خشونت کشیده شد؟ از احیای معاونت پرورشی تا راهکار دولت برای جبران کمبود 203 هزار معلم پیش‌بینی فیلسوف مشهور روس از آینده جنگ غزه «جعبه سیاه» آدم‌ها رو می‌شود/ چالش‌هایی که گاهی از دست مهمان برنامه در می‌رود بایدن چه خواهد کرد؟ همه چیز درباره آقای نادر حزب دموکرات و مصادره به مطلوب اعتراضات دانشجویی در آمریکا میراث حاج نادر و افق‌های نو در آمریکا پخش «در مرز غبار آلود» از افق / روایتی متفاوت از نادر طالب‌زاده پخش مستند‌هایی با موضوعات اجتماعی، فرهنگی و تاریخی از شبکه افق مسابقه‌ای برای کلاه‌سبزان نیروی دریایی پخش «بازی اختاپوس» از شبکه افق

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها