مشاهده خبر

یک شنبه 12 فروردین 1403

اولین گلوله را صهیونیست‌ها شلیک کردند

برنامه تلویزیونی «به افق فلسطین» یکشنبه شب با موضوع تاریخچه شکل‌گیری اندیشه صهیونیسم، روی آنتن زنده شبکه افق رفت.

0

در بخش نخست، ارتباط اینترنتی با کوین برت - استاد دانشگاه در تونس – برقرار شد؛ او در گفت‌وگو با حسینی مجری به افق فلسطین اظهار کرد: تجمعات مردمی در اقصی نقاط دنیا علیه جنایات رژیم صهیونیستی تاثیر زیادی داشته به خصوص اینکه این اعتراضات در فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی هم بازتاب گسترده‌ای دارد.

برت افزود: اشتباه وحشتناکی که صهیونیست‌ها مرتکب شدند، افکار عمومی را آگاه‌ کرد و فشار اعتراضات هم می‌تواند یکی از عواملی باشد که موجب شده آمریکا از اسرائیل بخواهد فعلا حمله به رفح را از دستور کار خارج کند.

سپس بخش اخبار با اجرای مهدی آقا موسی طهرانی روی آنتن رفت و بعد از آن گزارش اختصاصی به افق فلسطین از غزه و درباره حمله صهیونیست‌ها به بیمارستان شفا پخش شد.

نکته‌ای کمتر گفته شده درباره ابن ملجم

مهمان برنامه امشب، محمد تقی تقی‌پور - نویسنده و پژوهشگر – بود؛ او با اشاره به شب شهادت امام علی(ع) اظهار کرد: موضوعی که کمتر در حوزه تاریخ‌نگاری پژوهشی اسلام به آن توجه شده، یهودی و نفوذی بودن ابن ملجم است.

تقی‌پور افزود: شیخ عباس قمی در کتاب منتهی الآمال دو بار به این موضوع اشاره کرده که حضرت امیر(ع) بعد از ضربت خوردن فرمودند «این ابن یهودیه را دستگیر کنید که مرا کشت» و در آستانه شهادت هم فرمودند «این فرزند یهودی مرا کشت».

اعتراف استراتژیست ارتش اسرائیل به یک حقیقت تاریخی

این نویسنده و پژوهشگر خاطرنشان کرد: دو سال قبل یکی از استراتژیست‌های قدیمی رژیم صهیونیستی در کانال 10 تلویزیون این رژیم و در پاسخ به این سوال که آیا امکان درگیری مستقیم ایران و اسرائیل وجود دارد گفته بود: این نبرد شروع شده چون جنگ مثل سنگی است که داخل برکه‌ای پرتاب می‌شود و امواجی ایجاد می‌کند، و زمانی که اولین کلونی یهودی‌نشین را در سال 1880 در روستاهای فلسطینی ایجاد کردیم، این سنگ پرتاب شده است.

تقی‌پور گفت: به گفته او، بعد از پیروزی انقلاب اسلامی نبرد میان ایران و اسرائیل شکلی تازه به خود گرفت و آغازگر این جنگ ما هستیم.

اسرائیل با تمام دنیای اسلام می‌جنگد نه حماس و حزب‌الله

او با بیان اینکه بر خلاف تصور رایج، نبرد میان رژیم صهیونیستی با جبهه مقاومت در غزه، حزب الله یا حتی کل منطقه نیست عنوان کرد: بلکه این جنگ، تهاجمی نظامی از سوی جبهه جهانی بین‌المللی یهود علیه امت اسلام و کشورهای اسلامی است؛ هدف این نبرد، ایجاد اسرائیل بزرگ و سیطره غرب بر تمام دنیای اسلام است.

نسل‌کشی امروز در غزه در مقابل اهداف صهیونیست‌ها هیچ است!

تقی‌پور گفت: جولیسون گرینستون یکی از محققان یهودی پیش از شکل‌گیری اسرائیل گفته بود اگر صهیونیسم پیروز شود و یک دولت یهودی در فلسطین ایجاد شود، بخشی از آرمان قوم برگزیده محقق خواهد شد.

او ادامه داد: به عقیده صهیونیست‌ها، هر کس با این هدف مقابله کند باید از میان برداشته شود، نسل‌کشی 70 سال قبل تاکنون، در مقابل این تفکر چیزی نیست چون آنها هر کاری برای این هدف انجام می‌دهند.

به گفته این پژوهشگر تاریخی، بسیاری از کشورها مثل آمریکا، انگلیس، فرانسه و آلمان، تحت فرمانروایی قوم یهود امروز هستند، واقعیتی که چه بخواهیم چه نخواهیم باید آن را بپذیریم.

آخرین اخبار

نقش گردان شناسایی در آزادسازی خرمشهر با مستند «تنها نترس بدون سلاح» مردم دیگر تفاوت رئیس جمهور مردمی با دیگران را فهمیده‌اند شهید رئیسی و جدیت در خدمت راز شهادت آن مرد که اهل خدمت بود روایتی دیگر از شهادت آیت‌الله رئیسی از زبان فرماندهان سابق نظامی در شبکه افق کادر پروازی شهادت را بیشتر بشناسید «میدان دیپلماسی» روایتی از حضور شهید رئیسی در سفر به نیویورک ویژه برنامه شهید جمهور از شبکه افق سیما او که شهید خدمت بود و خادم جمهور او به تک تک ایرانیان توجه دارد «میدون خراسون» برنامه‌ای با حضور ستارگان موسیقی در مدح امام رضا (ع) سرمایه اجتماعی در ایران و میزان مشارکت در انتخابات مجلس خبرنگار انگلیسی: آسانژ 23 ساعت در روز شکنجه می‌شد کشورهای حوزه بالکان و جنگ غزه هفته جمعیت همراه با مستندهای شبکه افق مستند «رویای بزرگ» از قاب شبکه افق تولید کوچک مقیاس؛ پیشنهادی برای مردمی‌سازی اقتصاد در افق تمدن اسلامی نگاهی نو به اعتراضات دانشجویی در آمریکا کتابی درباره تنها شهید اروپایی دفاع مقدس مقاومت نبرد رسانه‌ای را هم بُرده است از نمایشگاه کتاب تا نظارت بر فیلم‌های سینمایی در گفت‌وگو با وزیر ارشاد حضور یمنی‌ها با دست پُر در نمایشگاه کتاب تهران مستند «سلام به آینده» روایتی از سبک تربیتی مهارت‌ محور رازهای زندگی مرد موشکی ایران نگاهی به مستند «غیر رسمی ۶» / همراه با رهبری در راهروهای کتاب «میدون خراسون» برنامه‌ای با حضور ستارگان موسیقی سریالی از کره جنوبی به افق رسید! پخش مستندهایی با محوریت جمعیت در شبکه افق ساترا نگهبان پناهگاه‌های فرهنگی بازدارندگی؛ ویژگی اصلی قانون عفاف و حجاب گفت‌وگوی به افق فلسطین با خانواده‌ای که از غزه آمده‌اند «شب بخیر آمریکا» روایتی از اعتراضات دانشجویی در غرب گرامی‌داشت روز هلال احمر با «نشان امید» آنهایی که باید از مالیات بر عایدی سرمایه بترسند! سرانجام اعتراضات دانشجویی در آمریکا چه خواهد شد؟ نقش انسان – رسانه‌ها در پوشش واقعیت‌ها هفته‌ای پر از مستندهای جذاب در شبکه افق امر به معروف و نهی از منکر؛ فریضه‌ای دو سویه در جامعه اسلامی چرا اعتراضات دانشجویی آمریکا به خشونت کشیده شد؟ از احیای معاونت پرورشی تا راهکار دولت برای جبران کمبود 203 هزار معلم پیش‌بینی فیلسوف مشهور روس از آینده جنگ غزه «جعبه سیاه» آدم‌ها رو می‌شود/ چالش‌هایی که گاهی از دست مهمان برنامه در می‌رود بایدن چه خواهد کرد؟ همه چیز درباره آقای نادر حزب دموکرات و مصادره به مطلوب اعتراضات دانشجویی در آمریکا میراث حاج نادر و افق‌های نو در آمریکا پخش «در مرز غبار آلود» از افق / روایتی متفاوت از نادر طالب‌زاده پخش مستند‌هایی با موضوعات اجتماعی، فرهنگی و تاریخی از شبکه افق مسابقه‌ای برای کلاه‌سبزان نیروی دریایی پخش «بازی اختاپوس» از شبکه افق

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها