مشاهده خبر

یک شنبه 12 فروردین 1403

نگاهی به برنامه رمضانی شبکه افق با کارشناس «وقت سحر»

حجت‌الاسلام طباخیان کارشناس برنامه سحرگاهی شبکه افق به بازخورد بینندگان این برنامه اشاره دارد که در فضای‌مجازی و دنیای واقعی همچون سالِ گذشته شاهد لطف و محبت ویژه مخاطبان هستیم.

0

به گزارش روابط عمومی شبکه افق، شبکه افق هر ساله در مناسبت‌های آیینی ویژه برنامه‌هایی برای مخاطبان خود در نظر می‌گیرد. در ایام ماه مبارک رمضان، نیز شبکه افق ویژه برنامه‌هایی در قالب برنامه‌های سحرگاهی و افطاری برای مخاطبان خود تدارک دیده است. برنامه‌هایی که متناسب با حال و هوای لحظات معنوی ماه مبارک رمضان برای پخش در مدت زمان یک ماهه تولید می‌شود و در جدول پخش این شبکه قرار می‌گیرد.

«وقت سحر» ویژه برنامه سحرگاهی ماه مبارک رمضان شبکه افق با مشارکت مرکز هنری رسانه‌ای نهضت است که با اجرای حامد عسگری و محمد قاسمی و با حضور حاج حسین یکتا، حجت الاسلام طباخیان و علی غلامی برای روزه‌داران پخش می‌شود.

حجت‌الاسلام طباخیان کارشناس تاریخ اسلام برنامه، در رابطه با انتخاب موضوع با محور حضرت امیرالمومنین(ع) را برای این شب‌ها، اظهار کرد: سال گذشته که توفیق داشتیم و به عنوان کارشناس برنامه وقت سحر شبکه افق در سحرگاه ماه مبارک رمضان از سیره حضرت امیر(ع) گفت‌و‌گو کردیم، صحبت‌های ما پیرامون دیدگاه کوفیان بود.

وی ادامه داد: یعنی از دریچه‌ای که در کوفه چه می‌گذرد و کوفیان چگونه هستند به حضرت امیرالمؤمنین علی(ع) پرداختیم. موضوعاتی مثل حمایت اولیه مردم از این حضرت در جنگ‌های صفین و جمل و سپس دلسردی این مردمان و کاهلی نسبت به حضرت را مرور داشتیم.

حجت‌الاسلام طباخیان گفت: این مسئله که مردم کوفه در ابتدا از حضرت علی (ع) حمایت می‌کنند و سپس با سردی با ایشان برخورد می‌کنند و اینکه حضرت در زمانی آن‌ها را دعا و بعدا مذمت آنها را می‌گوید را مورد بررسی دقیق قرار دادیم.

این کارشناس تاریخ اسلام در رابطه با منابع بهره‌گیری شده در این برنامه اذعان می‌کند: در رابطه با منابع گفت‌و‌گو برنامه عموماً از منابع اصیل و دست اول تاریخ مثل الجمله و الارشاد مرحوم مفید، مروج الذهب مرحوم مسعودی، تاریخ یعقوبی، انساب و الاشراف مرحوم بلاذری، تاریخ الرسل و الملوک طبری و دیگر منابع معتبر است.

وی افزود: بنده به عنوان یک پژوهشگر تاریخ اسلام در برنامه وقت سحر در خدمت بینندگان هستم و بر اساس حیطه علمی و عملی خودم بحث از سیره اجتماعی و تاریخی اهل بیت(ع) را ضروری می‌دانم.

حجت‌الاسلام طباخیان ادامه داد: این سبک زندگی اجتماعی و تاریخی مخصوصاً حضرت امیرالمونین (ع) را در ماه رمضان هم سنخیت با شخصیت ایشان دارد و از این مهم‌تر ما به عنوان شیعیان امیر المومنین (ع) بر خود لازم می‌دانیم که از تاریخ ایشان مطلع باشیم.

وی تشریح کرد: در برنامه «وقت سحر» در کنار برنامه‌های اخلاقی و و همچنین نگاه به سیره شهدا که توسط حاج حسین یکتا روایت می‌شود، می‌توان بررسی تاریخ اسلام را با طعم سیاسی و اجتماعی برای مردم بیان کنیم تا بازخورد مطلوبی داشته باشیم.

حجت‌الاسلام طباخیان در پایان یادآور شد: آنچه که از بازخورد بینندگان برنامه وقت سحر در سال گذشته به یاد دارم تمام ابزار علاقه و محبت نسبت به موضوعات ارائه شده بود و امسال هم در فضای مجازی و دنیای واقعی لطف و محبت ویژه مخاطبان قرار گرفتیم و امیدوارم بتوانیم همچنان خدمتگذار مردم باشیم.

 

منبع: خبرگزاری تسنیم

آخرین اخبار

نقش گردان شناسایی در آزادسازی خرمشهر با مستند «تنها نترس بدون سلاح» مردم دیگر تفاوت رئیس جمهور مردمی با دیگران را فهمیده‌اند شهید رئیسی و جدیت در خدمت راز شهادت آن مرد که اهل خدمت بود روایتی دیگر از شهادت آیت‌الله رئیسی از زبان فرماندهان سابق نظامی در شبکه افق کادر پروازی شهادت را بیشتر بشناسید «میدان دیپلماسی» روایتی از حضور شهید رئیسی در سفر به نیویورک ویژه برنامه شهید جمهور از شبکه افق سیما او که شهید خدمت بود و خادم جمهور او به تک تک ایرانیان توجه دارد «میدون خراسون» برنامه‌ای با حضور ستارگان موسیقی در مدح امام رضا (ع) سرمایه اجتماعی در ایران و میزان مشارکت در انتخابات مجلس خبرنگار انگلیسی: آسانژ 23 ساعت در روز شکنجه می‌شد کشورهای حوزه بالکان و جنگ غزه هفته جمعیت همراه با مستندهای شبکه افق مستند «رویای بزرگ» از قاب شبکه افق تولید کوچک مقیاس؛ پیشنهادی برای مردمی‌سازی اقتصاد در افق تمدن اسلامی نگاهی نو به اعتراضات دانشجویی در آمریکا کتابی درباره تنها شهید اروپایی دفاع مقدس مقاومت نبرد رسانه‌ای را هم بُرده است از نمایشگاه کتاب تا نظارت بر فیلم‌های سینمایی در گفت‌وگو با وزیر ارشاد حضور یمنی‌ها با دست پُر در نمایشگاه کتاب تهران مستند «سلام به آینده» روایتی از سبک تربیتی مهارت‌ محور رازهای زندگی مرد موشکی ایران نگاهی به مستند «غیر رسمی ۶» / همراه با رهبری در راهروهای کتاب «میدون خراسون» برنامه‌ای با حضور ستارگان موسیقی سریالی از کره جنوبی به افق رسید! پخش مستندهایی با محوریت جمعیت در شبکه افق ساترا نگهبان پناهگاه‌های فرهنگی بازدارندگی؛ ویژگی اصلی قانون عفاف و حجاب گفت‌وگوی به افق فلسطین با خانواده‌ای که از غزه آمده‌اند «شب بخیر آمریکا» روایتی از اعتراضات دانشجویی در غرب گرامی‌داشت روز هلال احمر با «نشان امید» آنهایی که باید از مالیات بر عایدی سرمایه بترسند! سرانجام اعتراضات دانشجویی در آمریکا چه خواهد شد؟ نقش انسان – رسانه‌ها در پوشش واقعیت‌ها هفته‌ای پر از مستندهای جذاب در شبکه افق امر به معروف و نهی از منکر؛ فریضه‌ای دو سویه در جامعه اسلامی چرا اعتراضات دانشجویی آمریکا به خشونت کشیده شد؟ از احیای معاونت پرورشی تا راهکار دولت برای جبران کمبود 203 هزار معلم پیش‌بینی فیلسوف مشهور روس از آینده جنگ غزه «جعبه سیاه» آدم‌ها رو می‌شود/ چالش‌هایی که گاهی از دست مهمان برنامه در می‌رود بایدن چه خواهد کرد؟ همه چیز درباره آقای نادر حزب دموکرات و مصادره به مطلوب اعتراضات دانشجویی در آمریکا میراث حاج نادر و افق‌های نو در آمریکا پخش «در مرز غبار آلود» از افق / روایتی متفاوت از نادر طالب‌زاده پخش مستند‌هایی با موضوعات اجتماعی، فرهنگی و تاریخی از شبکه افق مسابقه‌ای برای کلاه‌سبزان نیروی دریایی پخش «بازی اختاپوس» از شبکه افق

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها