مشاهده خبر

جمعه 25 اسفند 1402

جنگ غزه را نشانه ظهور ندانیم

برنامه تلویزیونی «به افق فلسطین» جمعه شب با موضوع جنگ غزه و مسئله ظهور، روی آنتن زنده شبکه افق رفت.

0

در بخش نخست، ارتباط اینترنتی با توبیاس فنینگ - تحلیلگر سیاسی در آلمان – برقرار شد.

او در گفت‌وگو با سید حسین حسینی مجری به افق فلسطین اظهار کرد: برای نتانیاهو مهم نیست چه تعداد اسرائیلی در بند حماس هستند، برای او فقط پایداری دولتش اهمیت دارد ضمن اینکه مطمئن هم هستند فلسطینی‌ها با اسرا بدرفتاری نمی‌کنند.

فنینگ افزود: هیچ گونه تبادل اسرایی محقق نمی‌شود مگر اینکه مقاومت به انجام تعهدات توسط صهیونیست‌ها مطمئن شوند که البته مشکل همینجاست.

چرا دولت آلمان از اسرائیل دفاع می‌کند؟

این تحلیلگر مسائل سیاسی خاطرنشان کرد: مقامات دولت آلمان هنوز صهیونیست‌ها را به عنوان یک خطر و تهدید نمی‌شناسند و بیشتر به دنبال این هستند که بگویند سیاست منفعلی نداریم و حواسمان به آنچه در خاورمیانه می‌گذرد هست، نوعی تبلیغ سیاسی برای انتخابات ایالتی 6 ماه بعد

او با بیان اینکه دولت آلمان به خاطر ملاحظات سیاسی و اقتصادی، سعی می‌کند رضایت صهیونیست‌ها را جلب کند گفت: اگر جمهوری‌خواهان هم به جای بایدن در رأس آمریکا بودند، باز هم بازی را به اسرائیل می‌باختند، اصولا بایدن فکرش را هم نمی‌کرد نتانیاهو تا این حد احمق باشد.

آیا جنگ غزه نشانه ظهور است یا حادثه‌ای در مسیر ظهور؟

پس از آن حجت‌الاسلام محمدرضا نصوری - معاون بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) – در استودیو حضور یافت؛ او در پاسخ به سوال حسینی در مورد اینکه برخی عقیده دارند جنگ غزه نشانه ظهور است و بعضی هم مخالف آنها هستند گفت: امید کاذب نباید داد ولی حوادثی هم هستند که در مسیر ظهور قرار دارند، مسائلی مانند جنگ غزه که موجب بیداری و اتحاد میان مسلمانان اقصی نقاط جهان شده و در طول تاریخ سابقه نداشته است.

نصوری خاطرنشان کرد: از آن طرف، اوج ظالمیت را هم در جبهه صهیونیست‌ها می‌بینیم که در مقابل جبهه حق ایستاده‌اند.

معاون بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) گفت: همان مدلی که در عاشورا شاهد بودیم، امروز در جنگ غزه دیده می‌شود، حتی می‌بینیم مسلمانان فلسطینی در اوج حملات و آوارگی، نماز جماعتشان را برپا می‌کنند.

تفاوت جامعه منتظر با جامعه غربی در چیست؟

او تصریح کرد: تفاوتی که فرهنگ جامعه امروزی ما در بحث منجی‌گرایی با جامعه غربی دارد این است که منتظران، تکلیف‌محور هستند و می‌دانند باید بستر لازم را فراهم کنند.

نصوری با بیان اینکه خداوند راهبرد آخرالزمان را هم برای ما مشخص کرده است گفت: اینکه تا می‌توانیم باید انسان‌های صالح تربیت کنیم، به قول امام منتظران مصلح خود باید صالح باشند؛ فرهنگ ابتذال غربی، در تقابل جدی با فرهنگ انتظار در جامعه اسلامی است.

آیا همه پیشرفت‌های امام زمان(عج) با جنگ خواهد بود؟

این کارشناس مهدویت خاطرنشان کرد: امام زمان(عج) دین اسلام را بر همه ادیان غلبه می‌دهد ولی نه با جنگ، بلکه با تعلیم و تربیت و ارتقا فکری جامعه جهانی

او افزود: به فرموده امام باقر(ع)، امام زمان(عج) دست بر سر انسان‌ها می‌کشد و عقل و معرفت آنها را ارتقا می‌دهد تا همه به اسلام گرایش پیدا کنند.

چهار چالش دوران غیبت و راهکارهای مقابله با آنها

نصوری با بیان اینکه در دوران غیبت با چهار چالش مواجه‌ایم، فترت و فاصله، سرگردانی، فتنه و یأس که هر کدام درمانی هم دارند عنوان کرد: راهکار فاصله پیدا کردن، دعوت به پیروی از امام عصر(عج) است، برای چالش دوم یعنی سرگردانی باید بدانیم امام زمان در بین ما هست و او با ما ارتباط برقرار می‌کند، در جامعه اسلامی منتظر، باید ادله و استدلال بیاوریم و به سمت امام برویم.

به گفته او، برای اینکه بر چالش فتنه‌ها غلبه کنیم که باید با گمراهی ناشی از آن مبارزه منطقی کنیم و راهکار چالش یأس هم امیدآفرینی است.

وارونه‌نمایی مهدویت؛ معرفی امام زمان به عنوان دجال!

معاون بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) تصریح کرد: دشمنان تلاش می‌کنند امام زمان(عج) را به عنوان دجال آخرالزمان معرفی کنند!

او ادامه داد: کتاب 10 سال اسارت در اردوگاه مهدی، درباره همین موضوع نوشته شده که بگویند امام مهدی شیعیان، همان دجالی است که در آخرالزمان با حقیقت مبارزه می‌کند.

نصوری گفت: نگاه‌های احساسی به مهدویت، سبب می‌شود ما هم گاهی در همین مسیر قرار بگیریم و دچار مناسک‌سازی و مسلک‌سازی شویم.

چالش جدی برای توزیع کمک‌های بشردوستانه در غزه

بعد از پخش گزارش اختصاصی به افق فلسطین از غزه، ارتباط زنده اینترنتی با مازن بلبیسی خبرنگار شبکه افق در غزه روی آنتن رفت.

او گفت: انتقال و توزیع کمک‌های بشردوستانه به غزه، مسئله پیچیده‌ای است و موسسات متعددی در تلاش برای تحقق این مسئله هستند.

بلبیسی خاطرنشان کرد: یک کشتی به بندری در غزه نزدیک شده و البته هنوز در مورد پهلوگیری و خالی کردن بار این کشتی ابهام وجود دارد چون رژیم صهیونیستی تلاش می‌کند هر جایی که زندگی و تکاپو هست را هدف بگیرد؛ اسرائیل نه تنها مردم منتظر کمک بلکه مراکز توزیع مواد غذایی را هم مورد هدف قرار می‌دهد.

اشکال بزرگ نشانه پنداشتن جنگ غزه برای نزدیک بودن ظهور

حجت‌الاسلام نصوری در ادامه برنامه به اشکال بزرگ نشانه پنداشتن جنگ غزه برای نزدیک بودن ظهور اشاره و ابراز کرد: انقلاب اسلامی ایران، یک غافلگیری برای دنیای غرب بود، طوفان الاقصی هم همین ویژگی را دارد و فرصتی است برای ایجاد اتحاد و همدلی بین مسلمانان در راستای زمینه‌سازی برای ظهور

او افزود: در نظر گرفتن هر حادثه‌ای به عنوان نشانه ظهور، دستاویزی برای وهابیت و استکبار هم فراهم می‌کند، چون بعد از هر اتفاقی که ما آن را نشانه بدانیم و ظهور محقق نشود، آنها دست روی همین مسئله می‌گذارند.

بعد از ظهور، زندگی حقیقی تازه شروع می‌شود

نصوری با بیان اینکه جوان امروزی نباید فکر کند با ظهور امام زمان(عج)، زندگی پایان می‌یابد، بلکه به عکس، تازه زندگی حقیقی شروع خواهد شد خاطرنشان کرد: در دوران غیبت، باید تمرین اطاعت از امام معصوم را داشته باشیم، یعنی از طریق اطاعت از ولی امر زمان و نائب بر حق او.

آخرین اخبار

نقش گردان شناسایی در آزادسازی خرمشهر با مستند «تنها نترس بدون سلاح» مردم دیگر تفاوت رئیس جمهور مردمی با دیگران را فهمیده‌اند شهید رئیسی و جدیت در خدمت راز شهادت آن مرد که اهل خدمت بود روایتی دیگر از شهادت آیت‌الله رئیسی از زبان فرماندهان سابق نظامی در شبکه افق کادر پروازی شهادت را بیشتر بشناسید «میدان دیپلماسی» روایتی از حضور شهید رئیسی در سفر به نیویورک ویژه برنامه شهید جمهور از شبکه افق سیما او که شهید خدمت بود و خادم جمهور او به تک تک ایرانیان توجه دارد «میدون خراسون» برنامه‌ای با حضور ستارگان موسیقی در مدح امام رضا (ع) سرمایه اجتماعی در ایران و میزان مشارکت در انتخابات مجلس خبرنگار انگلیسی: آسانژ 23 ساعت در روز شکنجه می‌شد کشورهای حوزه بالکان و جنگ غزه هفته جمعیت همراه با مستندهای شبکه افق مستند «رویای بزرگ» از قاب شبکه افق تولید کوچک مقیاس؛ پیشنهادی برای مردمی‌سازی اقتصاد در افق تمدن اسلامی نگاهی نو به اعتراضات دانشجویی در آمریکا کتابی درباره تنها شهید اروپایی دفاع مقدس مقاومت نبرد رسانه‌ای را هم بُرده است از نمایشگاه کتاب تا نظارت بر فیلم‌های سینمایی در گفت‌وگو با وزیر ارشاد حضور یمنی‌ها با دست پُر در نمایشگاه کتاب تهران مستند «سلام به آینده» روایتی از سبک تربیتی مهارت‌ محور رازهای زندگی مرد موشکی ایران نگاهی به مستند «غیر رسمی ۶» / همراه با رهبری در راهروهای کتاب «میدون خراسون» برنامه‌ای با حضور ستارگان موسیقی سریالی از کره جنوبی به افق رسید! پخش مستندهایی با محوریت جمعیت در شبکه افق ساترا نگهبان پناهگاه‌های فرهنگی بازدارندگی؛ ویژگی اصلی قانون عفاف و حجاب گفت‌وگوی به افق فلسطین با خانواده‌ای که از غزه آمده‌اند «شب بخیر آمریکا» روایتی از اعتراضات دانشجویی در غرب گرامی‌داشت روز هلال احمر با «نشان امید» آنهایی که باید از مالیات بر عایدی سرمایه بترسند! سرانجام اعتراضات دانشجویی در آمریکا چه خواهد شد؟ نقش انسان – رسانه‌ها در پوشش واقعیت‌ها هفته‌ای پر از مستندهای جذاب در شبکه افق امر به معروف و نهی از منکر؛ فریضه‌ای دو سویه در جامعه اسلامی چرا اعتراضات دانشجویی آمریکا به خشونت کشیده شد؟ از احیای معاونت پرورشی تا راهکار دولت برای جبران کمبود 203 هزار معلم پیش‌بینی فیلسوف مشهور روس از آینده جنگ غزه «جعبه سیاه» آدم‌ها رو می‌شود/ چالش‌هایی که گاهی از دست مهمان برنامه در می‌رود بایدن چه خواهد کرد؟ همه چیز درباره آقای نادر حزب دموکرات و مصادره به مطلوب اعتراضات دانشجویی در آمریکا میراث حاج نادر و افق‌های نو در آمریکا پخش «در مرز غبار آلود» از افق / روایتی متفاوت از نادر طالب‌زاده پخش مستند‌هایی با موضوعات اجتماعی، فرهنگی و تاریخی از شبکه افق مسابقه‌ای برای کلاه‌سبزان نیروی دریایی پخش «بازی اختاپوس» از شبکه افق

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها