مشاهده خبر

چهار شنبه 23 اسفند 1402

مردی که همه برای ترورش همدست شدند!

برنامه تلویزیونی «به افق فلسطین» چهارشنبه شب با موضوع زندگی و مبارزات شهید عماد مغنیه، روی آنتن زنده شبکه افق رفت.

0

در بخش نخست، آخرین اخبار میدان جنگ غزه با حضور مهدی آقا موسی طهرانی روی آنتن رفت و در ادامه گزارش اختصاصی به افق فلسطین از غزه پخش شد.

در آینده نزدیک خسارات اقتصادی اسرائیل از جنگ غزه مشخص خواهد شد

سپس ارتباط اینترنتی با توبیاس فنینگ - خبرنگار آلمانی – برقرار شد.

او در پاسخ به سوال حسینی مجری به افق فلسطین اظهار کرد: حوثی‌ها خیلی محکم ایستاده‌اند و می‌گویند حملاتشان علیه کشتی‌های صهیونیستی، آمریکایی و انگلیسی ادامه خواهد داشت.

فنینگ خاطرنشان کرد: نکته اساسی در این بین آن است که بقیه کشورهای عربی کجا هستند و چرا فقط یمنی‌ها برای حمایت از فلسطینی‌ها به میدان آمده‌اند؟

او افزود: در آینده و زمانی که ترازهای اقتصادی اعلام شود، مشخص می‌شود تجار صهیونیست چه هزینه‌ی زیادی به خاطر اقدامات انصارالله پرداخت کرده‌اند.

نقش عماد مغنیه در تاثیر بیشتر اقدامات حاج قاسم

در ادامه علی عبدی - کارشناس مسائل فلسطین – در استودیو حضور یافت تا در این قسمت درباره عماد مغنیه، مطالبی را بیان کند.

او اظهار کرد: اگر عماد مغنیه نبود، شاید فتوحات حاج قاسم سلیمانی در این سطح در منطقه آشکار نمی‌شد.

مردی که در 22 سالگی آمریکا را از لبنان بیرون کرد

عبدی خاطرنشان کرد: ویژگی‌ها و خلاقیت‌های شهید عماد مغنیه در سطحی است که می‌توانیم مقاومت لبنان را به قبل و بعد از او تقسیم کنیم.

این کارشناس مسائل فلسطین به اقدامات مهم شهید مغنیه اشاره و ابراز کرد: حمله شهادت‌طلبانه احمد قصیر به محل ستاد رژیم صهیونیستی در شهر صور و تلفات 110 نفر اسرائیلی‌ها، حمله به مقر نیروهای آمریکایی در فرودگاه بیروت و کشتن بیش از 240 تفنگدار آمریکایی، حمله به مقر چتربازان فرانسوی و تلفات 60 نفری آنها، دو بار حمله به سفارت آمریکا در همان سال‌ها و اتفاقات مهم دیگر، از جمله اقدامات عماد مغنیه به شمار می‌روند.

او افزود: یکی از کارشناسان غربی درباره مغنیه نوشته بود او کسی است که در 22 سالگی، آمریکا را از لبنان بیرون کرد.

نقش عماد مغنیه در فرار اسرائیل از لبنان

عبدی گفت: عماد مغنیه، موازنه قدرت را به نفع مقاومت در مبارزه با صهیونیست‌ها رقم زد و فرماندهی او موجب شد اسرائیلی‌ها از لبنان فرار کنند، شکستی که تا طوفان الاقصی، بزرگ‌ترین ناکامی آنها بود.

این کارشناس مسائل فلسطین با بیان اینکه شهید مغنیه عرصه‌های جدیدی را در مبارزه گشود که صهیونیست‌ها توانایی آن را نداشتند همپای او حرکت کنند خاطرنشان کرد: آزادی صدها اسیر فلسطینی و لبنانی، یکی از نتایجی بود که به واسطه اقدامات عماد مغنیه به ثمر نشست.

ماجرای نفوذ عماد مغنیه در موساد چه بود؟

او تصریح کرد: اسرائیل دنبال مغنیه در پاریس می‌گشت ولی او در بیروت بود! مردی که شب و روز نمی‌شناخت و حتی کسانی که با او کار می‌کردند نمی‌دانستند شهید مغنیه دقیقا کجاست.

عبدی با بیان اینکه نفوذ در موساد، یکی از پیچیده‌ترین عملیات‌های شهید مغنیه است که از طریق یک یهودی استرالیایی انجام شد و اسرائیل هنوز درباره آن صحبتی نکرده است گفت: این فرد یهودی، بدون اینکه خودش مطلع باشد، به جاسوس دو جانبه تبدیل شده بود و اطلاعاتی در اختیار حزب الله گذاشت که در جنگ 2006 به کار آمد.

جنگ 33 روزه، نبرد یک تنه عماد مغنیه با اسرائیل بود

این کارشناس مسائل فلسطین با اشاره به اینکه اوج خلاقیت و فرماندهی شهید عماد مغنیه در جریان جنگ 33 روزه آشکار شد خاطرنشان کرد: با اقدامات مغنیه، نحوه ارتباط سید حسن نصرالله و خود او با یگان‌های مختلف حزب الله به گونه‌ای طراحی شد که اسرائیل هیچ وقت نتوانست آن را کشف کند.

او اضافه کرد: عماد مغنیه در آن جنگ، یک تنه در مقابل همه مقامات سیاسی و نظامی ایستاد و توانست همه آنها را شکست دهد.

نقش عماد مغنیه در شکل‌گیری مقاومت عراق و یمن

عبدی تصریح کرد: شهید عماد مغنیه در شکل‌گیری مقاومت عراق، کمک زیادی به حاج قاسم سلیمانی کرد، آن چیزی که امروز به نام حشدالشعبی می‌شناسیم.

این کارشناس مسائل فلسطین افزود: او توسعه مقاومت به یمن را هم پیش‌بینی کرده بود و نقش مهمی هم در تقویت جبهه مقاومت در غزه داشت و بدون اینکه اسرائیل متوجه شود، از تونل‌های حماس بازدید کرده بود.

چه کسانی در ترور شهید عماد مغنیه دست داشتند؟

او گفت: عملیات ترور عماد مغنیه کار یک سرویس اطلاعاتی نبود، گروهی از سرویسن‌ها که در رأس آنها موساد و CIA حضور داشتند و در مراتب بعدی، آژانس‌های اطلاعاتی سعودی، اماراتی، اردن و حتی نفوذی‌های سوری بودند.

عبدی بیان کرد: غیر ممکن بود که سرویسی اطلاعاتی به تنهایی بتواند عماد مغنیه را پیدا کرده و او را به شهادت برساند.

آخرین اخبار

نقش گردان شناسایی در آزادسازی خرمشهر با مستند «تنها نترس بدون سلاح» مردم دیگر تفاوت رئیس جمهور مردمی با دیگران را فهمیده‌اند شهید رئیسی و جدیت در خدمت راز شهادت آن مرد که اهل خدمت بود روایتی دیگر از شهادت آیت‌الله رئیسی از زبان فرماندهان سابق نظامی در شبکه افق کادر پروازی شهادت را بیشتر بشناسید «میدان دیپلماسی» روایتی از حضور شهید رئیسی در سفر به نیویورک ویژه برنامه شهید جمهور از شبکه افق سیما او که شهید خدمت بود و خادم جمهور او به تک تک ایرانیان توجه دارد «میدون خراسون» برنامه‌ای با حضور ستارگان موسیقی در مدح امام رضا (ع) سرمایه اجتماعی در ایران و میزان مشارکت در انتخابات مجلس خبرنگار انگلیسی: آسانژ 23 ساعت در روز شکنجه می‌شد کشورهای حوزه بالکان و جنگ غزه هفته جمعیت همراه با مستندهای شبکه افق مستند «رویای بزرگ» از قاب شبکه افق تولید کوچک مقیاس؛ پیشنهادی برای مردمی‌سازی اقتصاد در افق تمدن اسلامی نگاهی نو به اعتراضات دانشجویی در آمریکا کتابی درباره تنها شهید اروپایی دفاع مقدس مقاومت نبرد رسانه‌ای را هم بُرده است از نمایشگاه کتاب تا نظارت بر فیلم‌های سینمایی در گفت‌وگو با وزیر ارشاد حضور یمنی‌ها با دست پُر در نمایشگاه کتاب تهران مستند «سلام به آینده» روایتی از سبک تربیتی مهارت‌ محور رازهای زندگی مرد موشکی ایران نگاهی به مستند «غیر رسمی ۶» / همراه با رهبری در راهروهای کتاب «میدون خراسون» برنامه‌ای با حضور ستارگان موسیقی سریالی از کره جنوبی به افق رسید! پخش مستندهایی با محوریت جمعیت در شبکه افق ساترا نگهبان پناهگاه‌های فرهنگی بازدارندگی؛ ویژگی اصلی قانون عفاف و حجاب گفت‌وگوی به افق فلسطین با خانواده‌ای که از غزه آمده‌اند «شب بخیر آمریکا» روایتی از اعتراضات دانشجویی در غرب گرامی‌داشت روز هلال احمر با «نشان امید» آنهایی که باید از مالیات بر عایدی سرمایه بترسند! سرانجام اعتراضات دانشجویی در آمریکا چه خواهد شد؟ نقش انسان – رسانه‌ها در پوشش واقعیت‌ها هفته‌ای پر از مستندهای جذاب در شبکه افق امر به معروف و نهی از منکر؛ فریضه‌ای دو سویه در جامعه اسلامی چرا اعتراضات دانشجویی آمریکا به خشونت کشیده شد؟ از احیای معاونت پرورشی تا راهکار دولت برای جبران کمبود 203 هزار معلم پیش‌بینی فیلسوف مشهور روس از آینده جنگ غزه «جعبه سیاه» آدم‌ها رو می‌شود/ چالش‌هایی که گاهی از دست مهمان برنامه در می‌رود بایدن چه خواهد کرد؟ همه چیز درباره آقای نادر حزب دموکرات و مصادره به مطلوب اعتراضات دانشجویی در آمریکا میراث حاج نادر و افق‌های نو در آمریکا پخش «در مرز غبار آلود» از افق / روایتی متفاوت از نادر طالب‌زاده پخش مستند‌هایی با موضوعات اجتماعی، فرهنگی و تاریخی از شبکه افق مسابقه‌ای برای کلاه‌سبزان نیروی دریایی پخش «بازی اختاپوس» از شبکه افق

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها