مشاهده خبر

سه شنبه 22 اسفند 1402

جوانانی که هر طور هست به مردم غزه غذا می‌رسانند

برنامه تلویزیونی «به افق فلسطین» سه‌شنبه شب با موضوع کمک‌رسانی جمع از جوانان فلسطینی به مردم غزه، روی آنتن زنده شبکه افق رفت.

0

در بخش نخست، مهدی آقا موسی طهرانی به مرور آخرین اتفاقات میدان جنگ غزه پرداخت و سپس گزارشی اختصاصی از غزه و آغاز ماه رمضان در این منطقه پخش شد.

مهدی صالح - فرزند شهید فلسطینی – مهمان حضوری برنامه به افق فلسطین بود؛ او در گفت‌وگو با حسینی مجری برنامه اظهار کرد: ماه رمضان در غزه از دیروز شروع نشده، بلکه از پنج ماه قبل آغاز شد، از همان زمانی که غذا و آب در این منطقه کمیاب شد و بسیاری از مردم تنها یک وعده در روز غذا می‌خورند.

اقدام جمعی از جوانان فلسطینی برای ارسال کمک نقدی به غزه

این فعال فلسطینی گفت: کمک‌های بشردوستانه که به غزه وارد می‌شود، در واقع یک نوع کمین برای مردم بی پناه است، آن جا که صهیونیست‌ها مردم منتظر را هدف می‌گیرند و آنها را شهید می‌کنند.

او ادامه داد: راه ارسال کمک‌های فیزیکی بسیار محدود است و از گذرگاه رفح هم که کمک‌های بسیار کمی وارد می‌شود بنابراین با تعدادی از دوستان در کشورهای مختلف جمع شده‌ایم تا کمک‌های نقدی را به غزه برسانیم.

صالح با بیان اینکه در شمال غزه هنوز برخی اقلام از قبل از جنگ وجود دارد که امکان خرید آنها وجود دارد خاطرنشان کرد: سعی می‌کنیم از این طریق به مردم کمک کنیم.

صهیونیست‌ها جا پای یزید گذاشتند!

او با بیان اینکه صهیونیست‌ها چاه‌های آب غزه را هدف گرفته‌اند و بسیاری از آنها قابل استفاده نیست گفت: برای اینکه برخی از این چاه‌ها مجددا مورد استفاده قرار بگیرد، نیازمند سوخت برای راه‌اندازی موتورهای آب هستیم که خرید سوخت برای آنها مشکل بزرگی است.

فقط یک چیز در غزه مخفیانه است

صالح افزود: مساحت کم و جمعیت زیاد، موجب شده روابط گرم و صمیمانه‌ای بین مردم غزه برقرار شود به طوری که بیشتر مردم با هم آشنا هستند؛ چیزی در غزه پنهان نیست مگر تونل‌های زیر زمینی مقاومت.

فرزند شهید فلسطینی گفت: با همه سختی‌ها، هنوز مردمی که در خانه‌هایشان هستند نمی‌گذارند مهمانانشان بدون اینکه ناهار یا شام خورده باشد از منزلشان برود.

ضرب المثل عجیب مردم غزه درباره بمباران‌ها

صالح با بیان اینکه در غزه ضرب المثلی وجود دارد که می‌گوید «اگر صدای انفجار را شنیدی، یعنی زنده‌ای» عنوان کرد: هیچ هشداری پیش از بمباران وجود ندارد و در واقع اگر کسی صدای انفجار را شنیده باشد، یعنی از آن بمباران جان به در برده است.

 

کمک‌های بشر دوستانه آمریکا به غزه یک نمایش جدید است

در انتهای برنامه، ارتباط زنده اینترنتی با مایکل اسپیرینگمن - تحلیلگر سیاسی در آمریکا – برقرار شد. او در گفت‌وگو با حسینی مجری به افق فلسطین گفت: ارسال کمک‌های بشردوستانه به غزه آن هم به صورت کاملا محدود، نمایش و بیزینس جدید جو بایدن است!

اسپیرینگمن افزود: آمریکا با چند بالگرد، چند بسته مواد غذایی به غزه می‌اندازد ولی از آن طرف، کشتی‌هایش هزاران تن سلاح و مهمات و دیگر اقلام مورد نیاز صهیونیست‌ها را تامین می‌کنند.

این تحلیلگر سیاسی خاطرنشان کرد: آمریکا در حال حمایت کامل از اسرائیل است تا آنها فلسطینی‌ها بیش از این بکشند.

آتش بس در غزه دور از دسترس است

او گفت: با این وضعیتی که می‌بینیم، آتش بس دور از دسترس است چون نیت و اقدامات آمریکا کاملا شیطانی است.

اسپیرینگمن با بیان اینکه با وجود فشار زیاد افکار عمومی، روند جنایات و حمایت کامل آمریکا از اسرائیل ادامه دارد افزود: هیچ رفتار متمدنانه‌ای از صهیونیست‌ها نمی‌بینیم و در این جنگ آنها نقاب بشردوستی را هم برداشته و آشکارا جنایت می‌کنند.

آخرین اخبار

نقش گردان شناسایی در آزادسازی خرمشهر با مستند «تنها نترس بدون سلاح» مردم دیگر تفاوت رئیس جمهور مردمی با دیگران را فهمیده‌اند شهید رئیسی و جدیت در خدمت راز شهادت آن مرد که اهل خدمت بود روایتی دیگر از شهادت آیت‌الله رئیسی از زبان فرماندهان سابق نظامی در شبکه افق کادر پروازی شهادت را بیشتر بشناسید «میدان دیپلماسی» روایتی از حضور شهید رئیسی در سفر به نیویورک ویژه برنامه شهید جمهور از شبکه افق سیما او که شهید خدمت بود و خادم جمهور او به تک تک ایرانیان توجه دارد «میدون خراسون» برنامه‌ای با حضور ستارگان موسیقی در مدح امام رضا (ع) سرمایه اجتماعی در ایران و میزان مشارکت در انتخابات مجلس خبرنگار انگلیسی: آسانژ 23 ساعت در روز شکنجه می‌شد کشورهای حوزه بالکان و جنگ غزه هفته جمعیت همراه با مستندهای شبکه افق مستند «رویای بزرگ» از قاب شبکه افق تولید کوچک مقیاس؛ پیشنهادی برای مردمی‌سازی اقتصاد در افق تمدن اسلامی نگاهی نو به اعتراضات دانشجویی در آمریکا کتابی درباره تنها شهید اروپایی دفاع مقدس مقاومت نبرد رسانه‌ای را هم بُرده است از نمایشگاه کتاب تا نظارت بر فیلم‌های سینمایی در گفت‌وگو با وزیر ارشاد حضور یمنی‌ها با دست پُر در نمایشگاه کتاب تهران مستند «سلام به آینده» روایتی از سبک تربیتی مهارت‌ محور رازهای زندگی مرد موشکی ایران نگاهی به مستند «غیر رسمی ۶» / همراه با رهبری در راهروهای کتاب «میدون خراسون» برنامه‌ای با حضور ستارگان موسیقی سریالی از کره جنوبی به افق رسید! پخش مستندهایی با محوریت جمعیت در شبکه افق ساترا نگهبان پناهگاه‌های فرهنگی بازدارندگی؛ ویژگی اصلی قانون عفاف و حجاب گفت‌وگوی به افق فلسطین با خانواده‌ای که از غزه آمده‌اند «شب بخیر آمریکا» روایتی از اعتراضات دانشجویی در غرب گرامی‌داشت روز هلال احمر با «نشان امید» آنهایی که باید از مالیات بر عایدی سرمایه بترسند! سرانجام اعتراضات دانشجویی در آمریکا چه خواهد شد؟ نقش انسان – رسانه‌ها در پوشش واقعیت‌ها هفته‌ای پر از مستندهای جذاب در شبکه افق امر به معروف و نهی از منکر؛ فریضه‌ای دو سویه در جامعه اسلامی چرا اعتراضات دانشجویی آمریکا به خشونت کشیده شد؟ از احیای معاونت پرورشی تا راهکار دولت برای جبران کمبود 203 هزار معلم پیش‌بینی فیلسوف مشهور روس از آینده جنگ غزه «جعبه سیاه» آدم‌ها رو می‌شود/ چالش‌هایی که گاهی از دست مهمان برنامه در می‌رود بایدن چه خواهد کرد؟ همه چیز درباره آقای نادر حزب دموکرات و مصادره به مطلوب اعتراضات دانشجویی در آمریکا میراث حاج نادر و افق‌های نو در آمریکا پخش «در مرز غبار آلود» از افق / روایتی متفاوت از نادر طالب‌زاده پخش مستند‌هایی با موضوعات اجتماعی، فرهنگی و تاریخی از شبکه افق مسابقه‌ای برای کلاه‌سبزان نیروی دریایی پخش «بازی اختاپوس» از شبکه افق

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها