مشاهده خبر

جمعه 18 اسفند 1402

از دفاع مقدس در ایران تا جنگ در غزه

برنامه تلویزیونی «به افق فلسطین»، جمعه شب با موضوع دفاع مقدس در ایران و جنگ امروز غزه، روی آنتن زنده شبکه افق رفت.

0

در بخش نخست، ارتباط زنده اینترنتی با مازن بلبیسی - خبرنگار اختصاصی به افق فلسطین – برقرار شد.

کمک‌های بشردوستانه آمریکایی هم از مردم غزه شهید گرفت!

او در پاسخ به سوال حسینی مجری به افق فلسطین اظهار کرد: بسیاری از کشورها در این چند ماه، کمک‌های قابل توجهی به مردم غزه نکرده‌اند و آمریکا هم که رسما در کنار اسرائیل ایستاده و به این رژیم برای گسترش گرسنگی مردم کمک کرده است.

بلبیسی افزود: ارسال محدود کمک‌های انسان‌دوستانه به شمال غزه، فقط برای حفظ آبروی آمریکاست هر چند به خاطر باز نشدن چتر، بسته‌های غذایی بر سر مردم فرود آمده و پنج نفر را شهید کرده است.

به گفته او، بی آبرویی آمریکا آشکارتر شده و حتی بسته‌های کمک آنها هم جان گرسنگان غزه را می‌گیرد.

پس از آن گزارش اختصاصی به افق فلسطین از غزه پخش شد و سپس ارتباط زنده اینترنتی با گرک سیمون - فعال سیاسی در سوئد – برقرار شد.

آیا اسرائیل با مسیر جدید کمک‌رسانی به غزه کنار می‌آید؟

او در گفت‌وگو با حسینی اظهار کرد: ایجاد آبراه دریایی برای ارسال کمک‌های بشردوستانه به فلسطین، اقدام خوبی است البته باید دید آیا صهیونیست‌ها باز هم کارشکنی خواهند کرد یا نه هر چند بعید می‌دانم اسرائیل با این مسئله کنار بیاید.

سیمون افزود: بر اساس هنجارهای انسانی، باید به هر کسی که نیازمند کمک است، کمک شود؛ در این بین فرانسه و انگلیس می‌خواهند خودشان را بیشتر بر سر زبان بیندازند ولی در نهایت نحوه ارسال کمک‌ها به غزه، تعیین کننده خواهد بود.

ارتش اسرائیل قوی است، این را باید گفت!

سعید عاکف - مولف و محقق جبهه مقاومت – هم مهمان حضوری برنامه بود؛ او با بیان اینکه اسرائیل از نظر ماهیتی، پشه‌ هم نیست گفت: ولی آمریکا و انگلیس و همه دنیای استکبار، آن قدر بادش می‎‌کنند که شاید بتوان گفت امروز صهیونیست‌ها ارتش اول جهان را دارند.

این نویسنده افزود: باید این را گفت، و قدرت ارتش اسرائیل را بیان کرد چون به این شکل، قدرت حزب الله و مقاومت را نشان می‌دهیم که در مقابل چنین نیروی نظامی عظیمی ایستاده‌اند.

ماجرای توسل عجیب شهید برونسی به امام زمان(عج) در میدان مین

او تصریح کرد: شهید برونسی اولین بار که به جبهه رفته بود، با اسلحه ساده و قدیمی M1 می‌جنگید و همه به او می‌گفتند فاتحه‌تان خوانده است، ولی او عقیده داشت قدرتی پشت جبهه اسلام قرار دارد که آشکار خواهد شد.

عاکف با بیان اینکه صدای شهید برونسی را داریم که در لحظات استیصال نیروها، امام زمان(عج) را به مادرش زهرا(س) قسم داده که شفاعتشان کند گفت: در همان ساعت، بچه‌ها را به میدان مین فرستادند و حتی یک مین هم منفجر نشده است.

شهدا را قبول داشتند ولی آخوندها را نه!

این نویسنده بیان کرد: در یکی از شهرها، به من گفتند شهدا را قبول داریم ولی آخوند را نه، به آنها گفتم اگر الان شهدا بودند، با شما خیلی تند برخورد می‌کردند، چون آنها خودشان دست پرورده روحانیت و امام راحل بودند.

او افزود: به روحانیون هم گفتم تقصیر شماست که نقش اسلام و روحانیت را در انقلاب و دفاع مقدس برای مردم روشن نکرده‌اید.

تلفات عدم فرزندآوری، از جنگ غزه بیشتر است

عاکف گفت: تلفات گرفتن از مردم توسط غرب این نیست که فقط بمب بیندازند و بچه‌ها را بکشند، همین تبلیغ عدم فرزندآوری و کنترل جمعیت، خودش بیشترین تلفات انسانی است.

این نویسنده حوزه مقاومت خاطرنشان کرد: استکبار جهانی از طریق اینترنت، بلایی بدتر از فلسطین بر سر دختران و پسران ما آورده و هر نوع آلودگی را از این طریق به جامعه ما تزریق می‌کند.

آخرین اخبار

نقش گردان شناسایی در آزادسازی خرمشهر با مستند «تنها نترس بدون سلاح» مردم دیگر تفاوت رئیس جمهور مردمی با دیگران را فهمیده‌اند شهید رئیسی و جدیت در خدمت راز شهادت آن مرد که اهل خدمت بود روایتی دیگر از شهادت آیت‌الله رئیسی از زبان فرماندهان سابق نظامی در شبکه افق کادر پروازی شهادت را بیشتر بشناسید «میدان دیپلماسی» روایتی از حضور شهید رئیسی در سفر به نیویورک ویژه برنامه شهید جمهور از شبکه افق سیما او که شهید خدمت بود و خادم جمهور او به تک تک ایرانیان توجه دارد «میدون خراسون» برنامه‌ای با حضور ستارگان موسیقی در مدح امام رضا (ع) سرمایه اجتماعی در ایران و میزان مشارکت در انتخابات مجلس خبرنگار انگلیسی: آسانژ 23 ساعت در روز شکنجه می‌شد کشورهای حوزه بالکان و جنگ غزه هفته جمعیت همراه با مستندهای شبکه افق مستند «رویای بزرگ» از قاب شبکه افق تولید کوچک مقیاس؛ پیشنهادی برای مردمی‌سازی اقتصاد در افق تمدن اسلامی نگاهی نو به اعتراضات دانشجویی در آمریکا کتابی درباره تنها شهید اروپایی دفاع مقدس مقاومت نبرد رسانه‌ای را هم بُرده است از نمایشگاه کتاب تا نظارت بر فیلم‌های سینمایی در گفت‌وگو با وزیر ارشاد حضور یمنی‌ها با دست پُر در نمایشگاه کتاب تهران مستند «سلام به آینده» روایتی از سبک تربیتی مهارت‌ محور رازهای زندگی مرد موشکی ایران نگاهی به مستند «غیر رسمی ۶» / همراه با رهبری در راهروهای کتاب «میدون خراسون» برنامه‌ای با حضور ستارگان موسیقی سریالی از کره جنوبی به افق رسید! پخش مستندهایی با محوریت جمعیت در شبکه افق ساترا نگهبان پناهگاه‌های فرهنگی بازدارندگی؛ ویژگی اصلی قانون عفاف و حجاب گفت‌وگوی به افق فلسطین با خانواده‌ای که از غزه آمده‌اند «شب بخیر آمریکا» روایتی از اعتراضات دانشجویی در غرب گرامی‌داشت روز هلال احمر با «نشان امید» آنهایی که باید از مالیات بر عایدی سرمایه بترسند! سرانجام اعتراضات دانشجویی در آمریکا چه خواهد شد؟ نقش انسان – رسانه‌ها در پوشش واقعیت‌ها هفته‌ای پر از مستندهای جذاب در شبکه افق امر به معروف و نهی از منکر؛ فریضه‌ای دو سویه در جامعه اسلامی چرا اعتراضات دانشجویی آمریکا به خشونت کشیده شد؟ از احیای معاونت پرورشی تا راهکار دولت برای جبران کمبود 203 هزار معلم پیش‌بینی فیلسوف مشهور روس از آینده جنگ غزه «جعبه سیاه» آدم‌ها رو می‌شود/ چالش‌هایی که گاهی از دست مهمان برنامه در می‌رود بایدن چه خواهد کرد؟ همه چیز درباره آقای نادر حزب دموکرات و مصادره به مطلوب اعتراضات دانشجویی در آمریکا میراث حاج نادر و افق‌های نو در آمریکا پخش «در مرز غبار آلود» از افق / روایتی متفاوت از نادر طالب‌زاده پخش مستند‌هایی با موضوعات اجتماعی، فرهنگی و تاریخی از شبکه افق مسابقه‌ای برای کلاه‌سبزان نیروی دریایی پخش «بازی اختاپوس» از شبکه افق

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها